iz relee
#1

selline probleem siis ,et on iz 56(1963).Käivitamisel süütetuli ära ei kustu.....Mõtlesin ,et egas midagi ju ta sis ei lae akut.... Saan sis 100 m sõita ja siis hakkab hirmsasti turtsuma ja lõpuks jääb seisma. Enam käima ei saa, sest aku peaaegu tühi, kuigu enne sõitu just laadisin. Kas viga võib olla ainult relees, või on midagi ka genekaga???? aidake
Vasta
#2

Vaata harjad üle.

Proovi teist releed

Kui need on korras siis arvatavasti ankuri viga.

Cool
Vasta
#3

Kui aku 100m sõidu peale tühjaks läheb, siis on ta lihtsalt P....S. Minu IZ56-l on viimase aastaga 2 generaatorit lagunenud, harjad/releed/ankrud on ilusti töötanud.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina kaitseväele.
Vasta
#4

ei noh jääb selline mulje, et mootor töötaks ainult aku peal....aga kas kuskilt on saada ka töötavat genekat ja/või releed
Vasta
#5

Mul oli ka talve hakul sama jama, et laadimise tuli ei kustunud. Vahetasin siis süütemänge ja möllasin, aga lõppude lõpuks selgus, et ankru lamellid olid lihtsalt määrdunud. Käisin need liivapaberiga üle ja asi sai korda. Seega- puhasta enda izh\'ilgi need ära, äkki annab hea tulemuse.

Pots ja postivahe.


Vasta
#6

Minu soovitus oleks esmalt kontrollida ega kusagil pole lühist, mis aku tühjaks imeb. Järgnevalt soovitaks generaatori ergutuse lahti ühendada ning proovilambiga kontrollida, kas generaator voolu annab. Kui peale käivitamist proovilamp süttib ja heledus koos pöörete tõstmisega kasvab, on generaator korras ja viga pingeregulaatoris. Kui generaator voolu ei anna, siis võid asuda kommutaatori puhastamise ja harjade seisundi kontrollimise kallale.
Alati jääb muidugi võimalus, et viga võib olla ka lihtsalt juhtmete halvas ühenduses...
Vasta
#7

ex see ergutusmähis tõmmab sul aku tühjaks, või on rootor lühises.
Vasta
#8

Mul ka iz 56 suvel jamas sama moodi mina venitasin harjade vedrusid ja hakkas korralikult tööle.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne