Vanatehnika Lustisõit 16.05.2006
#1

Tere!

Ilmad on ilusad ning uus liikuva vanatehnika hooaeg hoogu sisse saamas. Ka sellel aastal püüavad vähemalt Tallinnas-Harjumaal vanatehnikaharrastajate teisipäevaseid õhtuid sisustada Jesper, Imre ja Indrek lustisõitudega.

Esimene Lustisõit saab toimuma 16.05.2006. Koguneme harjumuseks saanud ajal kell 19.00 Nõmme turu parklas. Peale ca 30 minutit kestvat näitust ja tehnika uudistamist sõidame kolonnis Viking Motorsisse (Tammsaare tee ja Rahumäe tee ristmikul). Marsruut avaldatakse lähematel päevadel, kuid kindlasti saab iga osaleja ka kohapeal marsruudikaardi eksimise vältimiseks. Liiklust keegi ei sulge ning me liigume üldises liiklusvoos. Marsruudikaartide eesmärk ongi tagada, et meie muidu veidi laialivalguv seltskond liiguks sama teed pidi ja jõuaks enam-vähem samaks ajaks ka sihtkohta. Samuti on linnarahval võimalik meid uudistada.

Viking Motorsis ootavad meid kaks Eestis äärmiselt haruldast ning varem mittenähtud autot:
1. CADILLAC 452 B, va 1932, mootor: V16, 7,4 liitrit, 175 hj, mudelitähis: 32-16-279, kere: 5P Sport Phaeton (Dual Cowl) Fisher. Teadaolevalt pidi selliseid sõidukeid maailmas olema vaid 2. http://www.car-nection.com/yann/dbas_txt/V6prod32.htm

2. Cadillac Fleetwood, va 1967, mudeli kood 69733, LMO-75 (Series 75 Limo), mootori võimsus 213 kw. Neid sõidukeid toodeti kokku 965 tk. Konkreetne sõiduk oli Rootsi kuningaperekonna kasutuses aastatel 1967 kuni 1983.

Lisaks on võimalik uudistada ka päris uusi Cadillaci, Corvette ja Opeli sõiduautosid.

Korraldajate nimel, Indrek Sirk

Meenutuseks üldinfo ürituse kohta
Vanatehnika Lustisõit on maist septembrini iga kuu kolmandal teisipäeval toimuv vanatehnikahuviliste kokkusaamine, mille eesmärgiks on "tuulutada" oma kahe-, kolme- või neljarattalist mootorsõpra. Algusega kell 19.00 toimub kogunemine Tallinnas, Nõmme turu parklas. Ca 19.30 paiku sõidetakse kohapeal teatavaks tehtud marsruudi järgi mõnda huvitavasse kohta Tallinnas või selle lähiümbruses.

Oodatud on kõik, kes peavad oma sõidukit vähemalt "vanasõiduki kandidaadi" vääriliseks. Sõiduki valmistamisaasta peab olema vähemalt 30 aastat tagasi, sõiduk peab olema puhas, korras ja esteetilise väljanägemisega. Osavõtutasu ei ole.
Vasta
#2

indreksirk Kirjutas:Sõiduki valmistamisaasta peab olema vähemalt 30 aastat tagasi, sõiduk peab olema puhas, korras ja esteetilise väljanägemisega. Osavõtutasu ei ole.

Niiet 1977 ja ülespoole valmistamisaastaga (esmaregistreerimisega) sõidukid ei ole oodatud?

Priit.

``E23 728 1978a.``
www.e21.ee "Klassikalised BMW'd"
Fiat-i foorum Fiati Sõbrad
Priit Peljo 51 79 063
Vasta
#3

Igasugune vanusekriteerium on tinglik. Kui tunned, et Sinu märgitud vanusest noorem sõiduk on sobilik, siis keegi ei tule kaikaga Sind ära ajama. Vanatehnikaürituste ideoloogia on siiski olnud vabameelsus ning tolerantsus. Oleme Sinuga ka varem arutlenud sellel teemal ning Sa tead mu isiklikku seisukohta. Samas ei ole minu isiklikul seisukohal mitte midagi pistmist kõne all oleva vanatehnikaüritusega (loe: see ei ole minu ega ühegi teise konkreetse persooni üritus, vaid lihtsalt veidi organiseeritum õhtupoolik, kus korraldajatel on teenindaja, mitte härra roll). Põhitähelepanu on siiski üldisel pildil ja õhkkonnal, mitte konkreetse auto valmistamisaastal.
Vasta
#4

Jah, võtkem seda vanusemäärangut hästi rahulikult, esmatähtis on ikka hea tuju, ilusad autod ja mõnus melu nende ümber.
Vasta
#5

Marsruut:

Nõmme Turg - Ehitajate tee - Paldiski mnt - Endla tn. - Kristiine keskuse ristmik - Tulika Tn. - jupike Kotka tänavat - Tondi tänav - Tammsaare tee - Viking Motors.
Vasta
#6

no nii,viimane suutäis sööki ja siis Tallinna poole jugama,tore oleks ikka õigel ajal kohal olla!

seisan Pärnurannas jalgupidi solgivees
Vasta
#7

Olukorrast riigis:

Kuna valvsad linnakodanikud märkasid rahvavaenlasi juba varakult siis jõudis koos M-72 militaarekipaaziga Nõmme Turu juurde ka politsei.
Nagu neile kombeks ei saa nad harilikult aru mis õige-mis vale, seega ei suutnud ma veenda võimuesindajaid et tegemist ei ole provokatsiooniga ja tulime rahulikul eesmärgil 100% komplektse mootorrattaga osa võtma toredast vanatehnikaüritusest. Sõit koos "tülitekitajaga" läks Rahumäe tee 6. 15 min. ootamist ja relvaeksperdi naerusuine vastus: "Igast luuavarrest ikka ka pauku ei saa!"
Kokkuvõtteks: soovitati hankida Kohtuekspertiisi- ja kriminalistikakeskusest nimeline tõend ( ca. 700 kr) mis tõendab et eksperdid on vaadanud relva üle ja veendunud selle ohutuses.
Siis võib jälle julgelt kuulipritsiga üritustest osa võtta ilma et enne paraadi juba politsei minema toimetaks.
Nüüdseks on "tülitekitaja" tagasi oma originaalsel kohal aga garaazist ei välju ta enne kui paber käes. Soovitan soojalt kõigile kellel analoogne mure. Säästate kohutavalt palju aega ja närve.
Edu kõigile Teie tegemistes ja kohtumiseni vanatehnikaüritustel!

militaarmootorrattur
Vasta
#8

Rõõm kuulda, et see vahejuhtum siiski nii hästi lõppes, platsil otsemaid liikuma hakanud kuulujutud maalisid olukorrast ikka sootuks süngema pildi Smile

Igatahes ilm oli kena, autod olid ilusad, Cadillac oli uhke ja muidu oli ka väga meeldiv õhtupoolik. Suur tänu kõigile osalejatele ning kohtumiseni 20. juunil!
Vasta
#9

Kui see lugu veel pressi ka jõuab, siis on reklaam mihuke
Vasta
#10

Tähelepanelikumad on ehk märganud, et politsei on peaaegu kõigil kordadel Nõmme turu parklast läbi käinud. Olen seda ise neilt palunud (vilkuritega liikluse sulgemine, et kolonn saaks parklast välja sõita, ei ole samuti politseinike initsiatiiv, vaid vastutulek). Küsite, miks olen politsei palunud kohale? Nimelt ei ole mõne inimese jaoks veel päris selgeks saanud vahe vanasõiduki ja lihtsalt vana ja väsinud auto vahel. Paaril korral on meie üritusele sattunud ka sõidukeid, mis oma tehnilise seisukorra või dokumentatsiooni puudulikkuse tõttu ei tohiks liikluses osaleda (neile on tehtud viisakas märkus ning järgmistel kordadel on need inimesed oma autod korda teinud - politsei ei ole minule teadaolevalt ka kedagi karistanud). Selleks, et mitte rikkuda kohaletulnute meeleolu ja ürituse mainet, heidab politsei ilmselt ka tulevikus meie üritusele pilgu peale.

Ja veel. Kohaletulnud soovisid kuulata Cadillaci V16 mootori häält. Kuna võõrustaja selleks valmistunud ei olnud, siis seda eile kuulda ei saanud. Küll aga lubati mulle, et lähema kahe nädala jooksul pannakse Caddillacile hääled sisse ning autot saab uuesti tulla kaema ka väljaspool siseruume (lubati valida õhtune aeg). Sellest annan teada foorumis - loodetavasti piisava ajavaruga.

Indrek

PS ootan endiselt häid mõtteid sihtkohtade valikul ning võimalusel ka abi, et korraldada sihtkohas vastuvõttu, mis vanatehnikahuvilisi rõõmustaks
Vasta
#11

Üritus oli lahe ,kahju ainult ,et tollest CADILLACiist normaalset pilti ei saanud.Ja kone hääle peaks lausa jäädvustama,see wist viimase peal?Sihtkohana soowitaks esialgu Laitse või Maardu mõisa.Eks tulevikus wõib ka kaugemate kohtadega proowima hakata.See muidugi vaid minu arwamus.
Vasta
#12

Mõned kehvakesed pildid ka:

http://priidu.msn.ee/lustisoit/Lustis%f5it16.05/

``E23 728 1978a.``
www.e21.ee "Klassikalised BMW'd"
Fiat-i foorum Fiati Sõbrad
Priit Peljo 51 79 063
Vasta
#13

Selle vähese järelkaja järgi tundus lahe üritus olevat. Kas kellelgi veel pilte on?

Terv,
Vallo@korra suve jooksul peaks kah mõne vanakesega ikka kohale jõudma

1950 M-400; 1962 K-175A; 1984 Accord, 1973 Mopar power, Swedish daily-driver Wagon
Vasta
#14

Oligi tore üritus! Mina olin esimest korda sellisel lustisõidul ja tasus võtta sõit ette Pärnust -Tallinna. Tänud korraldajatele!!
Ootama jäädes uusi ja huvitavaid üritusi!
Ja veel,kuidagi keeruline on tänapäeval liigelda,nii linnas kui trassil,meeletu tõmblemine,keegi tahab olla kellegist kiirem! Selle õhtupooliku jooksul tekkis liikluses mitu tõsist olukorda!

seisan Pärnurannas jalgupidi solgivees
Vasta
#15

ka mina olin antud üritusel esimest korda ja jäin igati rahule,soov on ka edaspidi kaasa lüüa,kuid tarmiidi poolt toodud probleem vaevab mindki.tahaks järgmine kord osaleda moskvitsiga ,kuid sellega tartu-tallinn maanteel 130km läbida on ikka katsumus.olen seda mõned korrad eksperimenteerinud.
vaatamata sellele teeks väikse üleskutse kesk-eesti vanatehnika huvilistele.võiks ju lustisõidule tallinna mitmekesi kolonnis sõita ja kuna algus seal on ju alles õhtul kell seitse jõuaks päeval veel mõndagi huvitavat teha.

aitäh korraldajatele toreda ürituse eest!
Vasta
#16

janek555 Kirjutas:Tahaks järgmine kord osaleda moskvitsiga ,kuid sellega tartu-tallinn maanteel 130km läbida on ikka katsumus. Olen seda mõned korrad eksperimenteerinud.
Kasuta Tartust Tallinna sõiduks Piibe mnt-d, tee on natuke pikem (mõni kilomeeter), aga see-eest liiklus on rahulik.
Vasta
#17

aitäh soovitamast,aga ma tulen viljandi poolt.samas tulevik tõotab head,kuna viljandi maantee saab vast see aasta korda ja siis saab seda kasutada.
Vasta
#18

Lustisõit on tore üritus. Panin tähele, et mõned kaugema kandi mehed ei ole rahul Tallinna liiklusega, ega ma ise ka ei ole, kuid see selleks. Annan head nõu, sõitke kogunemiskohta õigel ajal. Asjaolude sunnil tuli mul kaks päeva tagasi sõita Tallinna lennujaama kella 5.30-eks, kogu kulgemise jooksul ei sõitnud minust mööda ühtegi sõidukit, kuigi ma ei sõitnud eriti kiiresti, kedagi ei jäänud mulle ette ja ka Tallinna linnas oli aega sõidu ajal ringi vahtida, mitte ei pidanud passima eessõitva sõiduki tagumist otsa.Isegi paljud foorid ei näidanud mulle punast tuld, sest nad vilkusid sõbralikult kollasena.
Vasta
#19

Oleme püüdnud juurutada kena traditsiooni ning anda tänukirja neile osavõtjatele, kes kaugemalt on meie väikest kokkusaamist austanud. Kuna mulle tundub, et väljaspoolt Harju maakonna piire saabus seekord peale Tarmiidi teisigi osalejaid, siis palun ka teistel saata mulle oma andmed, et saaksin Teile saata vastava tänukirja. Selleks oleks mul vaja saada osavõtja ees- ja perekonnanimi (või ka hüüdnimi, kuidas keegi soovib) ning kontaktaadress, kuhu saata tänukiri. Andmed võib saata indrek.sirk ät mail.ee

Indrek
Vasta
#20

iz350 Kirjutas:... vastrestaureeritud M-72 militaar,varustatud kõigi vajalike (ka sõja)atribuutidega,kaasaarvatud ka kuulipilduja mulaaz.

Veidi kaasneval teemal juttu - http://www.militaar.net/viewtopic.php?t=2382&highlight=

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne