Oletame,et....
#1

Nii siis : Oletame,et mul on valmimise järgus väiketootmiseks mõeldud(väike talunikud,asja armastajad,seemne aretus jan) ühe realise kartuli kombaini (3-4 erinevat varianti) projekt (teoreetiline,joonistena).Tegu siis nagu võimalikult kompakse masinaga ,mille vedamisega saaks hakkama ka näiteks 10hj. masin.Samas olen täiesti kindel,et kusagil juba sarnaseid toodetakse ja kindlasti müüakse neid ka meil kuskil.Aga iga mats ei jõua neid tihtilugu osta sest tehnika on väga kallis. Sellest siis see mõte.
Kuigi mõtlemist on siin veel küllaga olen sunnitud esitama sellise küsimuse.Kust leida projekti realiseerimiseks sponsorit? Väga hea oleks kui tegu oleks samasuguse Tatiks moodi inimesega,kuna normaalsed inimesed ostavad neile vaja olevad asjad poest,mitte aga ei leiuta kuuri all jalgratast. :-)
Kontakt : akst@hot.ee
Vasta
#2

Isetegemine on tore,aga:

10 hobujõudu on lihtsalt liiga vähe,et võtta vagu ülesse ning samal ajal ringi ajada konveierit/või mõnda muud liikuvat osa. Heal juhul kartulivao lahtiajaja saaks teha nii väikse võimsuse pealt.

Edasi,et mis masina haakes kavatsed kombaini kasutada? Teha järelveetav siis on asi universiaalsem kuid hakkab kaaluma paljuvõitu,rippsüsteemi haakitav oleks parem aga vaevalt sa leiad 10HPseid kulgureid millel see on olemas+ jõuvõtu võll.

Ennem üldse kui hakkad sponsorit otsima siis SOOVITAN panna konkreetne plaan paika ja seeläbi ju näitad potensiaalsele huvilisele ka,et pole "2 kätt taskus passiv kerjaja". Igasugused joonised,katsemudelid on ka abiks.
Vasta
#3

Neid Tatikaid on terve vabariik täis...Muudkui ehitavad midagi.Pean ütlema seda,et olen ise ka üht-teist valmis teinud ja nuputanud.See võtab ilmatuma aja,kui midagi suudad valmis teha.Algne plaan,mille järgi midagist valmis teha,muutub tegemise käigus.Kahjuks see ,mida peas välja mõtled ja hiljem teostad,on tihti erinevad asjad.Asjad ei lähe nii nagu plaanitud,vaid lähevad omasoodu.Me mõtleme ,et see" asi" on hea.Kuid välja kukub ikka nagu kukub.Aeg aga tiksub ja õhtul küsib naine,"Mida sa siis täna teinud ka oled?" Selle peale kostad:"Et päev otsa olen tööd teinud,kuid ette näidata pole midagi." Kõht on tühi...
Selline on see leiutaja elu.
Mul oli üks treialist sõber,kes tegi teistele teenust ja kui keegi tuli oma poldikeste,mutrikestega ja rääkis,et tahab midagi ehitada,siis sõber saatis ta sinna,kuhu kõik saadetakse..."Ma ei hakka siin mingeid polte treima,raiskan päeva ära ja mitte m.....i." Selliseid mehi raske leida,kes tahavad aretada,kes keevitavad,treivad ja kel on selle jaoks ruumid ja võimalused olemas.Kõige peamine on siiski tahtmine.Asi peab ka alates mingist ajast midagi sisse tooma,sest tühi kott ei seisa püsti.Näljane treial muutub tigedaks....
Alati tasub proovida.Isegi mul olid kunagi plaanid teha kartulikombaini-soputaja moodi asjandus.Kuid plaaniks on see jäänudki.Viimase matsu pani sugulane.Ostis Poola soputaja....Nüüd võtan sellega.
Soovitan kõigepealt teha asi selgeks ja ka natuke katsetada.Mis puutub 10 sse hj. siis sellega on võimalik kindlasti midagi ära teha.Iseasi kas sellega saab korraga kartult võtta,sorteerida,künda või külvata. Esimese ja viimase variandiga saab kindlasti hakkama. Kõige parem sponsor oled Sa ise. Katsu midagi valmis teha ja kui asi toimib,jooksevad kõik tormi hea masina peale. Igal juhul jõudu!
Vasta
#4

Sponsoreid leiad siis, kui Suudad oma mõtte rahale maha müüa. Ja selelks tasub kõigepealt oma esimese postituse sisu kahte lausesse panna nii, et klaverimängija aru saab.

Praegu on asi segasevõitu...

Mis aga seda 10 hj puudutab, siis kartulivaos töösügavusel vedamine (enamasti piisab 10 cm vaopõhjast madalamale ronimisest) nõuab meie keskmistel muldadel nii 15-18 hj vao kohta, raskematel kuni 25. Rääkimata nii kümnekilovatisest jõuvajadusest konveierite (ja ilma nendeta see kartul vaost välja ei roni) ringiajamiseks.
Vasta
#5

Sea sammud EASi: http://www.eas.ee/

Enne sinna sammumist uuri välja ja leia ka mõned reaalsed inimesed (turuuuring), kes oleks nõus selle toote ostma.
Koosta lihtne äriplaan: tootearenduse kulud, mitu masinat pead müüma, et kasumisse jõuda jne.
Otsi välja need seadmied, millega sa turul konkureerid, mis on sinu konkurentsieelis jne.

EDIT:

muide üsna levinud viis, et sina müüd valmis "kiti", talunik paneb selle ise kokku. Ja või selle masinadetaile, mida ei ole mõistlik ise teha, raami keevitab igaüks ise kokku. Sinu veebilehel on saadaval joonised ja õpetused, kuidas seda masinat ehitada. Annad tasuta nõud, tänu sellele saab sinust tunnustatud spetsialist sellel alal. Tulu tekib nende spets sõlmede müügist.
Vasta
#6

Svenssoni toodud juhistele täienduseks - äriplaan tasub paberile panna kirjakeeles (vajadusel spetsialisti abi kasutades). Selle teema esimese postituse esimeses lauses sisaldub 6 (kuus) kokku-lahkukirjutamise viga. Hea idee eeldab ka vastavat vormistust. Edu!
Vasta
#7

Üldiselt on nii, et kõik asjad on ammuilma Ameerikas välja mõeldud ja Hiinlased juba toodavad!
Vähemalt mulle tundub nii!
Vasta
#8

(30-09-2010, 15:40 PM)indrek Kirjutas:  Selle teema esimese postituse esimeses lauses sisaldub 6 (kuus) kokku-lahkukirjutamise viga. Hea idee eeldab ka vastavat vormistust. Edu!

Tahaks selle jutu jätkuks lisada,et see asi,kui inimene kirjutada ei mõista,pole takistuseks leiutajale.Enamus inimesi on haritud,kuid tegijaid on sellegipoolest vähe.
Vasta
#9

(30-09-2010, 20:25 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(30-09-2010, 15:40 PM)indrek Kirjutas:  Selle teema esimese postituse esimeses lauses sisaldub 6 (kuus) kokku-lahkukirjutamise viga. Hea idee eeldab ka vastavat vormistust. Edu!

Tahaks selle jutu jätkuks lisada,et see asi,kui inimene kirjutada ei mõista,pole takistuseks leiutajale.Enamus inimesi on haritud,kuid tegijaid on sellegipoolest vähe.
Leiutamisel enesel loomulikult ei ole kirjaoskamatus takistuseks. Võib välja lugeda, et ideedest ning ehitamisoskustest teemaalgatajal puudus ei ole, kuid teemaalgataja avaldas soovi leida investoreid. Oma ideed tuleb osata müüa. Kui teemaalgataja läheks potentsiaalse investoriga (või EAS esindajaga või panga esindajaga) näost näkku kohtuma, siis ilmselt ei tasu jalga panna mullaseid dressipükse. Niisamuti ka kirjalikus suhtluses - (kirja)vigadest kubisevat teksti ei vaevu keegi läbi lugema, ükskõik kui sügav mõte seal taga peidus on. See jutt ei ole muidugi hurjutamiseks mõeldud, vaid ma lihtsalt kordan vana tõdemust, et puudulik vormistus on nii mõnegi projekti nurjanud. Tänasel päeval ei ole lihtsalt võimalik kuidagi teisiti - oma hea idee tuleb osata korrektselt maha müüa.

"Tegijaid" on Eestis siiski üsna palju (vähemalt minu tutvusringkonnas), ambitsioonituid inimesi aga veelgi rohkem.
Vasta
#10

Leiutamisel enesel loomulikult ei ole kirjaoskamatus takistuseks. Võib välja lugeda, et ideedest ning ehitamisoskustest teemaalgatajal puudus ei ole, kuid teemaalgataja avaldas soovi leida investoreid. Oma ideed tuleb osata müüa. Kui teemaalgataja läheks potentsiaalse investoriga (või EAS esindajaga või panga esindajaga) näost näkku kohtuma, siis ilmselt ei tasu jalga panna mullaseid dressipükse. Niisamuti ka kirjalikus suhtluses - (kirja)vigadest kubisevat teksti ei vaevu keegi läbi lugema, ükskõik kui sügav mõte seal taga peidus on. See jutt ei ole muidugi hurjutamiseks mõeldud, vaid ma lihtsalt kordan vana tõdemust, et puudulik vormistus on nii mõnegi projekti nurjanud. Tänasel päeval ei ole lihtsalt võimalik kuidagi teisiti - oma hea idee tuleb osata korrektselt maha müüa.

"Tegijaid" on Eestis siiski üsna palju (vähemalt minu tutvusringkonnas), ambitsioonituid inimesi aga veelgi rohkem.
[/quote]

Jutt kõik õige,ei vaidle vastu.Minu arvamus on see,et praegusel ajal leida investoreid on üpriski raske.Selleks peab ikka midagi väga head välja mõtlema.Seda aga veel raskem teha.Projekti võid ju kirjutada nii või naa,kuid kas asi tööle hakkab-teadmata. Mõtted võivad olla ju head,kuid kellel seda leiutatud asja ka vaja? Niipea,kui jutt läheb põllumajandusele-muutub ka kõigi jutt.Põllumajandusega seotud asjad eriti kahtlased...See ei toida ju.Sa võid ju teha igasuguseid plaane,kuid midagi kindlat pole.Ilmataat teeb mis pähe tuleb,selle vastu ei saa.Kui on võetud laen,kõrbed.Ega pank ei halasta.Ema võib veel andeks anda,kuid....
Mis äri siin maal ajada,kui kinni on juba pandud kaks sidejaoskonda,üks külapood ja siis teine.Kellega siin äri ajada...Kellel midagi vaja on,kui pole kes enam tahab.Kui veel tahab siis maksta pole millegi eest.
Ma võiksin ju teha mingi plaani,ajada tähed ja komad ritta,kuid kindlust pole.Mulle juba öeldi,et kui te(mina) juba alguses oma äri tulukuses kahtlen,siis pole midagi teha.Oma viga.
Aga mille nimel ma riskin? Lõpuks võetakse see viimanegi mul käest,sest ega ometi tohi ju riigile võlgu jääda!Riskid on suured ja parem on mittemidagi teha,sest tegemine võib kätte maksta.Öeldakse ju,et julge hundi rind on rasvane.Rasv kaob üsna ruttu...
Vasta
#11

Tegelikult oli jah mõeldud sinna 20hj kanti massinale aga see selleks.
Mis puutub minu kirjavigadesse ja võimalikku äriplaani siis noh jah , mis teha kui kõik ei ole hästi kasvatatud ja tublid..Tegelikuses sai teema ülesse pandud selleks ,et vaadata kas kellegil võiks asja vastu mingigi huvi olla.Valmis teen selle (milline variant lõplikuks osutub paremaks,ei tea)nii või teisiti. Küsimus nüüd siis selline,et kas need soomest toodud masinad jäävad mõõtudelt 2000x1700x1300mm kanti?( P/L/H). Tegelikult saab teha ka veel väiksemaid ,kõik oleneb mis on eesmärk. Ka rootoriga võetakse veel tänapäeval tuda kartulit.
Ja pealegi on jooniste müümine kõige lihtsam!
Vasta
#12

Põhimõtteliselt on üks variant sarnane : alustades kitsast nn soputajast,seejärel vaba veeremine trummelisse,edasi tõstetakse mugulad ülesse praagi ja sodi eralduseks(peaks jõudma teha üks-kaks inimes)t.Sealt edasi kasti/kotti/kuhu iganes.(võimalik paidaldada ennem lõppu vahele veel ka sorteer.Kahel variandil oleks see ka olemas.)
Teine variant sarnaneb skeemilt esimesega ,ainukene vahe on mõõtmetes ja sõlmede paigutuses.
Kolmas kasutab mugula kättesaamiseks mullast vanat head rootorit+ kitsat soputajat.

Nagu näha pole masinad mõeldud laisa inimese põllule,kuna puudub aut.sodi eraldus(mingi lint ei vea jama isi minema,seda teeb/teevad töölised käsitsi).
Pealegi lugedes esimest postitust selgub ka ,et massin mõeldud väike tootmiseks.Samas T25 on juba päris vinge asi seda sikutama aga mõeldud oli näiteks selliseid tüüpi masinaid nagu seda on TZ-4K või mõni hiinakas.
Suurtele traktoritele om igasugust kraami saadaval külluses,paraku pole selle suure massinaga võimalik väikesel lapil toimetada.
Muidugit kas tasub siis ka seda kombaini enesele soetada kui see lapike nii tilluke.
Elan ise hetkel Viljandimaal ja meil siin ümbruses igal ühel väikene lapikene põllukest.Suure kombainiga ei mahu ja soputaj võrdub rootoriga,p..püsti ja selg kibe.Tööd oleks küll ja küll.Arvestades eesti kartulikasvatuse traditsioone on sarnane olukord kõikjal.
Pealegi miks mõeldakse ,et toode on mõeldud ainult eesti tarbijale?
Üks mõte oleks muidugit otsida ühendust venelastega,kuna sealkandis suhtutakse innovaatikasse pisut teistmoodi kui seda meil.Ja ka võimaliku tarbij leidmine oleks seejuures lihtsam.
Vasta
#13

See sammune,et päris selline pole ikka mõeldud.Tu seal mingi ise võtja moodi asjandus.Aga aitäh sellegipoolest,mingi kasu ole sest ikka vast.Rolleyes
Vasta
#14

Mingi asjanduse elujõulisus seisnebki selles, et teda on võimalik kasutada ja müüa juba alatest esimesest-teisest eksemplarist.
See reegel kehtib mistahes idee puhul, olgu tegemist tarkvaraarenduse või uut tüüpi hiirelõksuga.
Sponsorraha ei pane rattaid paremini käima. Ja kui tegu on käsitööga, ei tee ka tootmist odavamaks.

Üks näide, kuidas Eestis väiketootmises tehtud aparaat on küll koopia ammu olemasolevast, on kodukootud ja robustne, aga siiski töövõimeline ja töökindel:
http://www.kadakaelekter.ee/pages/vaeike...aeraam.php
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne