Meesterahva jalgrtas?
#1

Veel üks huvitav jalgratta raam ehk keegi oskab õelda mis Aasta ja Marki jalgratta raamiga võiks tegemist olla. Raaminumber 00002
Kui ratta sain siis oli ainult raam, lenks(poolik kell) ja kahvel küljes, ülejäänud jupid ise külge pandud.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                       
                   
   
Vasta
#2

Üldiselt armastasid inglased teha ülevalt kahe toruga raame, minu erakogus on selliseid 3 tk olemas. Samas võib sellise huvitava raaminumbriga raam olla ka kellegi siinse (Eesti) väiketootja töö.

Isiklikult arvan, et tegu võikski olla kohaliku eritellimuse asjaga. Hinderkul Varbolas on üks selline (ETK töö) juba leitud Smile

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#3

Inglased armastasid küll. Tegid ka sakslased natuke, ka näiteks Brennaboril oli mudel, tegid ka eestlased, loe näiteks EAG lehelt jalgrataste alt kellegi reklaami - valmistan doppelt toruga..., teen raudvoodeid vms, vist oli keegi Hiiumaalt. Kellegi suure tootja "eritellimus" see vaevalt on, siis oleks ikkagi numeratsioon läinud tavalises järjestuses (ilmselt, nagu Varbola ETK-l, oleks vb olnud metallsilt jne). On ka endal üks kodukootud väljanägemisega topelttoruga raam, numbrit ei ole üldse ja lahendused robustsemad. Kas ketiratas oli raamil küljes? Esihark pole ka ilmselt algne, igasugu kettaid ja kausse vahele laotud, vist naisteratta hark.
Seda asja tõenäoliselt ära ei määra, kui just ei tule midagi samasugust kusagilt koos infoga.
Vasta
#4

(04-04-2012, 16:30 PM)kass Kirjutas:  Seda asja tõenäoliselt ära ei määra, kui just ei tule midagi samasugust kusagilt koos infoga.

Kardan sama. Seega tuleks minu seisukohta (Eesti väiketootja töö) võtta oletusena.


Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#5

[Pilt: p8010473.jpg][Pilt: p8010487.jpg]


Midagi sarnast. Tegu pole minu rattaga!
Vasta
#6

Jah, ka Minski tehasel oli selline topeltpulga - mudel.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne