Tallinki mõttemaailmast...
#1

Kavatsen minna paari päeva pärast võrriga Riga-7 Rootsi vanamopeedide kokkutulekule... aga ainus mis on jäänud segaseks on Tallinki suhtumine sellisesse masinasse.

Nende hinnakirjas sellist asja, kui mopeed ei ole, on jalgratas ja on mootorratas.
Eelinfo järgi, liigitavad nad ka võrri mootorrattaks, kuna sellel on mootor.
Minu suhtumine ja loogika on igatahes teised ja mootorratas ei ole see masin kohe mitte ja loomulikult ostan jalgrattapileti. Südame rahustuseks ei käivita masinat vaid sõidan laevale vändates. See, et mul ka mootor kaasas on on samasugune pagas nagu ka magamiskott, telk ja vahetussriided. Ja kuhu ma masinal selle pagasi kinnitan, on kah minu oma asi.
Eks paistab, mis juhtub... aga kui mind peale ei lasta, väites, et neil on teistsugune liigitus, kavatsen asja päris suure kella külge panna...
Vasta
#2

Big Grin
Ära siis ainult check-ini tibidega väga räuskama hakka, kui mingi jama peaks olema. Neil isegi raske elu...
Vasta
#3

hmmm, sa kavatsed samast august siseneda, kust autod? Minumeelest jalgrattad küll sealt ei käi. Kuigi samas ma ka ei julge pead anda, et nood jalgsiminejate toru kaudu pardale pääsevad... krt, pole kunagi tähelepanu pööranud sellisele asjale Smile
Vasta
#4

Jansa Kirjutas:hmmm, sa kavatsed samast august siseneda, kust autod? Minumeelest jalgrattad küll sealt ei käi. Kuigi samas ma ka ei julge pead anda, et nood...

1990te alguses Soome laevadel käisid jalgrattad autode august. Tõin tollal sealtmaalt (mil seal töötasin) endale siia mitu juunior-uunikumi Smile

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#5

Biker.ee ka sarnane teema käsil. http://www.biker.ee/phpbb/viewtopic.php?p=32661#32661
Vasta
#6

Jalgrattad ikka auto august.
Aga Tallinki mõttemaailmast võib pikki lugusid pajatada. Kasvõi sellest, kuidas Paldiski sadamas kaardiga maksta ei õnnestunud ( no ei tööta terminaal) ja Paldiski linna sularaha järele saadeti 30 min enne väljumist. Viimaseks piisaks oli lapsele pileti ostmine, paldiskist. infost öeldi lapsepileti hinnaks 300 eek, aga koha peal selgus, et laevaks on Regal Star, mis olemuselt kaubalaev ja sinna maksab lapsepilet (ilma lisadeta) 900 eek. Põhjenduseks öeldi: KAUBALAEVALE PEABKI PILET KALLIM OLEMA !

Jõudu monopolistidele.


Vasta
#7

tallinkiga rattastega reisimisel äärmiselt negatiivsed kogemused!

sõidad autodega ühest august sisse ja vaatad ise, kuhu rekkade vahele oma rattad jätad. keegi neid kinnitama ei hakka. raha maksad muidugi, ehkki teenust kui sellist ei pakuta.

meie sõitsime ahvenamaale - vist oli 200 krooni ratas. pakke alla ei soovitanud mingi tunkedes vend jätta - keegi ei vastuta. harutasime siis kõik kraami oma matkaratastelt maha, vedasime kuuendale korrusele kus saime kasutada mingit pakihoidu. ahvenamaal peatub stokholmi sõitev laev ca 10 minutit. rääkisime juba üle tunni enne sinna jõudmist infolaua tibile, et meid alla autodekile pakkima lastaks, muidu ei jõua pakkimisega valmis. ei lastud. lasti siis kui laev juba sadamas. nooh - hakkasime pakkima, terve paras punt igasugu asjapulki ümberringi seletamas, et me juba minema läheks. mõni pisut tagasihoidlikumalt, mõni aga ka üpris järsul toonil. kui viimaks varahommikusesse mariehamni astusime, jäi äärmiselt petetud ja solvatud tunne.

OT: seevastu ahvenamaa siseliinid on jalgratturitele tasuta. igaüks räägib sinuga soome või inglise keelt, kui soovid. jalgrattad pannakse ilusasti nööride või kummidega kinni, kusjuures need, kes varem maha lähevad, pannakse ikka nina (ehk siis vööri) poole ja hilisemad lahkujad ahtripoole. et kõik probleemitult sujuks. nagu teine maailm.

Lugupidamisega,

ka:rel

________________________
IZ 2125 "Kombi" '81
Skoda Octavia Combi 1,6 Elegance '02
Vasta
#8

Kogemused sellelt reisil Tallinkiga igatahes üldiselt meeldivad!

Broneeritud pileti välja ostmine võttis aega 3 minutit.

Paldiskis kulus paar minutit kauplemist, et seletada, et see mootor on pagas... olin mootori musta kilega ära pakkinud.

Laeva meeskond 100% meeldiv ja abivalmis.

Kappelskäris piletit ostes ei olnud mingit probleemi - tüüp vaatas mu masinat ja müüs mulle mingeid lisaküsimusi esitamata jalgrattapileti.

Ainus mis mulle ei meeldinud, oli see, et üldse pidin rootsist selle pileti ostma - Tallinnast ostetud piletit ei saanud vahetada kuna poole rootsi andmeside oli maas ja ka kogu sadama arvutisüsteem seisis... ja ainus võimalus oli osta sularahas ja käsitsi kirjutatud pilet.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne