Mul olid vahepeal mingid vene kõlarid arvuti aktiivkõlarite võimendiga ühendatud, aga see oli väga vilets lahendus.
Juhtmed olid põhimõtteliselt lihtsalt üksteise vastu seisma pandud, sest kõlarite küljest pistikuid ära lõigata ei tahtnud, samas üleminekute tegemiseks pistikute ja pesade jaoks raha ka polnud. Igatahes, tihti kadus ühendus seal juhtmete vahel ja siis käisid kas lihtsalt raginad läbi ning edasi mängis palju vaiksemalt või siis jäi hoopis vait. Pidevalt pidi neid juhtmeid seal sättima ja lõpuks viskas see muidugi üle ja panin aktiivkõlarid kokku tagasi ning nüüd kuulan nendega siiani. Kõlariteks on JBL Platinum Series (nii on vähemalt kirjas), 3W. Erilist kvaliteeti muidugi pole, aga samas ka arvuti helikaart on mingi odav.
Kodus on peale mainitud vene kõlarite ka Radiotehnika S-30B ja veel üks mingi vene kõlar. Veel on kaks Radiotehnika tuunerit T-101. Üks on see levinum modifikatsioon, millel on kiibiga (UKV)tuuner-blokk ja teine (vist vanem) on sellise tuuner-blokiga, millest vaid poole, takisteid ja kondensaatoreid leiab. Sellel viimasel on eelmine omanik alustanud ümberehitust, et FM raadiojaamasid kuulata saaks.
Lisaks on mul ka Radiotehnika UKU-020 võimendi, plaan oli see juba alguses, enne muude asjadega jamamist, arvuti külge panna ja hankida korralikud kõlarid sinna juurde. Seda senimaani kui see mul laua pealt alla kukkus ja peale kõvera raami saamise ka sisse lülitades suitsu välja ajama hakkas.
Kuskil kolakasti põhjas on veel üks vene tuuner, VEF-i sangakas ja ehtne 80ndate
boombox-tüüpi Panasonic sangakas.
Sellel pildil siis osa mu kola peal.
Kaks ühesugust hõbedast on T-101 -d: ülemine see uuem ja alumine vanem, pooliku ümberehitusega.
Kohe nende all UKU-020, mille disain vähemalt mulle meeldib ja tänu sellele siiani siin laual seisab ja ootab millal ükskord korda saaks tehtud.
Nendest vasakul, aknalaual, on näha natuke ühest nendest kõlaritest, millest kõige alguses rääkisin.
Paremal, tuunerite ja monitori vahel on üks minu JBL kõlaritest.