Mina mäletan 70-nendate keskpaiku tulid meie klohoosi Gaz-53 kallutajad kelladega, porte ilma kellata, Gaz-53 bensupütt kellaga. Gaz-52 polnud ühelgi kella sees ja 81-aasta 53 kallutajal polnud kella ega kellaaukugi.
Huvi pärast vaatasin kataloogist järele - 1967 aasta porte näeb vähemalt kataloogis kella ette.
Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Romka Kirjutas:Nägin täna sõjaväerohelise 1975a Gaz 53A kabiini jäänuseid, millel kindalaeka ja tooreklapi nupud valged ning kellaauk oli ka armatuuris.
Selliseid "kodukootud" nuppe kasutas laialdlaselt Tartu tehas oma kapitaalitud autode komplektimisel, levinud just TA-943 mudelitel aga ka 52/53. Need polnud valatud karboliidist nagu volga-pobi nupud, vaid kapronist ja tihtipeale viletsalt, valu jälgedega. Ka uste sisemised kinnitõmbamise aasad- käepidemed olid tihtipeale samast poolläbipaistvast segust.
Please write more about this car! Thanks Eestikeelne info oleks loomulikult parem . Teadjamad võiks export GAZ-idest kirjutada. Pole varemalt neist suurt midagi kuulnud.
Oleme otsinud, kuid pole leidnud. Tõenäoliselt raske ülesanne. Ära arvasite: jutt Gaz-53 F`ist! Arvata võib, et komplektset isendit enam leida ei õnnestu, sestap tekkis mõte teha butafooria. Baasmasin oleks justkui olemas, nüüd vaja detaile vahetama hakata. Kas keegi teab saadaolevast esivõrest? Pakkuda võib muudki F`ile iseloomulikku.
muuseumipapa Kirjutas:Kas keegi teab saadaolevast esivõrest?
Mina tean Eestis ühteainsamat võret ühe kallurauto küljes, pilt siit foorumistki läbikäinud.
Ei tahaks uskuda väga, aga siiski kardan, et see võib olla ainus, st viimane siinmail.
Soomes olen taluhoovides paari vrakki näinud, millel selline võre ees.
Valdo
Eesti Jalgrattamuuseumi looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 185 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9, kuni 18. maini 2025 oleme avatud eelneval kokkuleppel
(Seda postitust muudeti viimati: 27-03-2008, 17:57 PM ja muutjaks oli Martti.)
Valdo jutu kinnituseks üks pilt ka. Samas olen päris kindel, et mõned aastad tagasi oli Eestis vähemalt üks selline veel, aga ei suuda meenutada kus ma seda nägin.
Kas siis poleks mõistlik Soomest ära tuua mõni päris 53F? Originaalosade hulk oleks sellisel juhul suurem kui siin puzlena kokku pandud isendil.
A.
Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Aspelund Kirjutas:Kas siis poleks mõistlik Soomest ära tuua mõni päris 53F? Originaalosade hulk oleks sellisel juhul suurem kui siin puzlena kokku pandud isendil.
A.
Tolleks peaks vast pöörduma isand Kai L. Bremeri poole (MOBILISTI väljaandja), kes tõenäoliselt on informeeritumaid kodanikke vennasvabariigi romumajanduses. Küllap sääl mõni leidub.
Kelm Kirjutas:Veel mis praegu taadi jutust meenub on see, et veljed olid kahe auguga, nagu varasematel 51-del ja tagumisel sillal on need alles ka. Ainul esisillal on kuue auguga veljed.
Ei tahaks nagu kahe auguga velgede lugu uskuda. Niipalju, kui mina tean, valmistati kahe augu velgesid ZIS-5 ja varaste GAZ-51 aegadel enne 1950ndate keskpaika. Ning juba 1950ndate lõpul oli üldlevinud (ja vast ka ainulevinud) kuueauguline velg. Ning 53ga koos tuli tugevdamise põhjusel kolmeauguline kusagil 1960ndate alguspoolel või keskel.
Või oli enne kolmeaugulist mingit ülilühikest perioodi miski uuem mall kaheaugulist?
Täna ETV-s jooksnud filmis Keskpäevane praam peaosas esinenud GAZ-52-l olid ka all kahe auguga veljed. Film ise 1967 aastast, nii et auto võis olla sama vana, kui minu oma.
(05-08-2009, 15:41 PM)epsu Kirjutas: 52 POLE MINGI UUNIKUM IKKA RASKETEHNIKA
Minu arust jääks GAZ 51 ja 52 napilt sellest kategooriast välja aga traditsiooniliselt on rahvas neid rasketehnika alla harjunud liigitama.
Samas miks ei võiks GAZ 52 olla uunik? Praegu jah kus veel rahvas neid ära põlgab,või teema "liiga tavaline" siis pole ka ime. Samas algupäraseid GAZ 52 peaks vähe olema. Põhjus selles,et omal ajal said paljud GAZ veoautod kapitaal remonti ja originaalist on nad enamasti kaugel.
Mind on siiani köitnud 70.date GAZ 52-d.