(21-03-2012, 10:51 AM)m!hkel Kirjutas: (võtab aega ca 1-2 minutit):
Küsitluses on 22 küsimust, neist 11 rohkem kui kolme valikvastusega, ja veel viies küsimuses nõutakse protsendiarvutust.
1 minutiga hakkamasaamiseks peaks kulutama 2,72 sek. per küsimus.
Lisaks vastamisele peaks ju küsimusi lugema ka?
Olgem ausad, ka kaks minutit läheb selle küsitluse peale ainult siis, kui ma küsimusi eriti ei loe, ja olen ette ära arvutanud, mitu % igakuistest kuludest on energia, ja sellest omakorda eri otstarbel energia %.
5 min on realistlik.
Natuke noriks ka küsimuste püstituse üle, kuigi poole pealt on hilja midagi muuta. Ehk siis lihtsalt tähelepanekud.
3. Kui suur osa Teie igakuistest kuludest läheb energiale (elekter, soojus, soe vesi, autokütus)?
Miks on küsitud energiakulu suhet kogukuludesse, mitte tuludesse ? Palgatöötaja teab oma tulu kasvõi une pealt, aga kõiki kulusid peaks alles hakkama arvutama, hindama keskmist, jne.(Ettevõtjatel võibolla on teistpidi, aga tegutsevaid ettevõtjaid on ehk 5% töötegijatest.)
Teiseks, miks üldse küsida summaarset energiakulu kogukuludest (või tuludest), kui järgnevalt on küsitud iga energialiigi kuluprotsent eraldi?
Küsitluse analüüsis saaks ju summaarse energiakulu arvutada, kui need osakulud oleks kohe küsitud kogukulu/kogutulu suhtes..
6. Mis motiveerib Teid kõige rohkem energiat säästlikumalt kasutama (vali üks)?
No ei olnud seal ühtki tegelikku motivaatorit
Justkui oleks riigi piitsad või präänikud ainukesed liikumapanevad jõud. Riik ei määra inimeste käitumist, inimeste (enamiku) käitumine määrab riigi.
Näiteks oleks võinud valikus olla hoopis "soov vähendada mõttetut/tarbetut energiakulu".
10. Kas kodumasinate ja –seadmete ning hoonete energiaefektiivsuse miinimumstandardeid tuleks rakendada, kui need muudavad masinad kallimaks?
Esimese hooga küll aru ei saanud, milliseid masinaid võiks HOONETE energiaefektiivsuse miinimumstandard kallimaks muuta? Kas kütteseadmeid, ja/või ventilatsiooniseadmeid, - siis võiks ju täpsustada.