Teema on suletud

Kõik valitsejad on lollid...

Olen käinud valimas kogu oma teadliku elu, paraku pole sellest mingit kasu kuna valimisseadus on kirjutatud selline, et põlistuks võimu usurpeerinud sotsiopaatide "aadelkond". Kuniks ei kao parteide rahastamine maksumaksja rahakotist ja parteinimekirjad, ei ole vaja luua endale illusioone, et valimistega saaks kaasnema mingi sisuline muutus. Ausate valimiste predikaadiks on uus valimisseadus, mille puhul eksisteeriks meie väikeses riigikeses üks valimisringkond ja valituks osutuksid 101 enim hääli saanud kanidaati. Hääled ei oleks pärandatavad, elik ühe tegelase loobumisel saaks tooli järjekorras järgmine enim hääli kogunu.

Pole vaja luua endale illusioone selles osas, et mõni nendest neljast kartelliparteist oleks parem, kui mõni teine - tasub meenutada parteide musta rahastamise dekriminaliseerimise osas valitsenud hämmastavat üksmeelt ja vennalikkust. Kõik poliitgrupeeringud olid seda meelt, et nemad on õigustatud saama musta raha, samas kui näiteks ettevõtjatele pandi idiootne kohustus eraldi deklareerida tuhandejewroseid jaotisi reskontros.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi

Mul on vaid lisada üks lause ja see tuleb Vladimir Lenini suust:
Demokraatia on tee Sotsialismi suunas!


(17-07-2014, 09:45 AM)v6sa Kirjutas:  Sest kuniks enamus kodanikke ei suvatse täita oma kohust (seda ainukest, mis meil on!) ja oma perset ühel päeval aastas vedada valimiskasti äärde///
Oi-oi, kulla lgp! ksf! V6sa – meil on ka muid vääramatuid kohustusi! (Just näiteks närisin ennast läbi oma järjekordsest Maksuameti poolt saadetud iga-kvartalisest ultimaatumi korras saadetud maksenõudest Big Grin ).
Aga suures osas sinu sõnavõtuga nõus. ( "Paraku elame me tänu avatud maailmale nii hästi, et meile ei kõlba isegi lihtne kartul enam, koortest rääkimata. /// "Me elame liiga hästi, et muutusi tegelikult tahta.")

(18-07-2014, 00:28 AM)Tom Kirjutas:  meil on ka muid vääramatuid kohustusi!
...

Need muud vääramatud kohustused on seotud meie valikutega. Kes rahuldub palgatööga, sel pole mingeid muresid MTAgaWink

Kes aga leivale ka sinki ja kallimat määret tahab, peab muidugi ette võtma, millega kaasnevad ka teatavad kohustused.

Ksf! DevilDeVillel on tuline õigus: alustama peame just valimisseaduse muutmisest. Aga ühe ringkonnaga ei mängi välja: siis esindavad meid ainult pealinna kuldse rõnga saadikud.

Meil on maakonnad olemas. Iga maakond ja linn olgu omaette valimisringkond. Hääli edasi ei anta, Riigikokku pääsevad kõigist ringkondadest 2 esimest. Riigikogu liikmete arv vähendada vastava arvuni, mis praegu oleks siis 90. Arvestades praeguste riigikogujate selgrootust, ei oma paarisarvuline number mingit tähtsust.

Teine kiiret tegevust vajav asi on riigiasutuste juhtide (ka keskastmejuhtide) palkade sidumine miinimumpalgaga. Riigikogujale neli, ministrile kuus, peaministrile kaheksa miinimumpalka. Presidendile kuuest küll.
Tõuseks kiiresti ka miinimumpalkWink

Kui nüüd tõuseb hala, et palgad on väikesed ja keegi enam riiki ei juhi, ongi pilt selge: me ei vääri oma riiki. Kurb, kuid nii see on. 1,3 miljoni tarbeks oma riigi pidamine eraettevõttena pole küll jätkusuutlik äriWink

(18-07-2014, 08:48 AM)v6sa Kirjutas:  Kui nüüd tõuseb hala, et palgad on väikesed ja keegi enam riiki ei juhi, ongi pilt selge: me ei vääri oma riiki. Kurb, kuid nii see on. 1,3 miljoni tarbeks oma riigi pidamine eraettevõttena pole küll jätkusuutlik äriWink
Aga sa nüüd tulihingeliste patriootide käest saad!
Muidu jah, ütlesid minu arust välja kibeda tõe.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.

(18-07-2014, 08:48 AM)v6sa Kirjutas:  Need muud vääramatud kohustused on seotud meie valikutega. Kes rahuldub palgatööga, sel pole mingeid muresid MTAgaWink
Loomulikult pole. Palgatööline ei teagi, mis elukas see MTA on. Kõige eest hoolitseb ju tööandja. Ainult et kuna tööandja kah eilane pole, on ta juba ammu kontori tagaruumis selle summa su palganumbrist maha arvutanud, sina saad rõõmsal näol ikkagi oma TÄISpalga kuu lõpus kätte ja hõiskad: "Ei mingeid makse!" Ning kõik on rahul! Smile

(18-07-2014, 21:38 PM)Tom Kirjutas:  
(18-07-2014, 08:48 AM)v6sa Kirjutas:  Need muud vääramatud kohustused on seotud meie valikutega. Kes rahuldub palgatööga, sel pole mingeid muresid MTAgaWink
Loomulikult pole. Palgatööline ei teagi, mis elukas see MTA on. Kõige eest hoolitseb ju tööandja. Ainult et kuna tööandja kah eilane pole, on ta juba ammu kontori tagaruumis selle summa su palganumbrist maha arvutanud, sina saad rõõmsal näol ikkagi oma TÄISpalga kuu lõpus kätte ja hõiskad: "Ei mingeid makse!" Ning kõik on rahul! Smile
Ma usun, ksf. Tom räägib antud postituses ikka enda eest?
Või kõlab siin väide, et kõik palga eest töötajad on idioodid?
VÕI MIS?

(18-07-2014, 23:18 PM)tcumen Kirjutas:  Või kõlab siin väide, et kõik palga eest töötajad on idioodid?
VÕI MIS?

Kust kohast küll sa nüüd SELLE välja imesid?

Egas olgem ausad, ei aita siin enam petitsioonid,allkirjade kogumised, artiklid, 26 aasta tagused öölaulupeod ega mingid paarisaja inimesega miitingud Toompea ees.

Samas eks vanemad valijad lähevad vaikselt toonela teele ja nooremad... ee putku raja taha?

(18-07-2014, 23:50 PM)Kombimiis Kirjutas:  Samas eks vanemad valijad lähevad vaikselt toonela teele ja nooremad... ee putku raja taha?

Sestap valija vanus 16 peale, sest need pole veel väljamaal.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.

Eks see valimisseaduse muutmise idee on väga hea aga vaevalt seda riigikogus jutukski võetakse ilma relvaga ähvardamata. Ega siis EKP veteranid ei hakka vabatahtlikult arutlema seaduse üle mis ohustab nende positsioone.

(19-07-2014, 00:16 AM)raivo45 Kirjutas:  Eks see valimisseaduse muutmise idee on väga hea aga vaevalt seda riigikogus jutukski võetakse ilma relvaga ähvardamata. Ega siis EKP veteranid ei hakka vabatahtlikult arutlema seaduse üle mis ohustab nende positsioone.

Sellise suhtumise juures ei hakatagi.Sad

Siit kumabki läbi põhjus, miks meie asjad on nii halvasti - mis nüüd mina...

Tahetakse Šveitsi vabadusi, aga ei taheta šveitslaste vastutust kanda... Neil on pea igal nädalal mingi teema vaja otsustada.

Häbelikult oma kinganinasid vahtides leiame end üsna pea mõne lähinaabri keeles ametiasutustes asjatamas. Annaks taevas, et see keel ikka ladina tähestikku pruugiks.

Et asjad meil hästi pole, on selge. Et nende muutmiseks enam ühest liigutusest ei piisa, on kurb paratamatus. Ei valimisseaduse muutus ega palga sidumine miinimumiga tee meie riigiaparaati korda, muuda praegusi poliitamööbe Riigimeesteks/-naisteks ega too kohest majanduslikku õitsengut meie õuele. Küll on veel võimalus keerata rahvast võõrandunud riik näoga rahva poole. Aga seda ei saa teha mitte üks inimene ega ka mitte käputäis aktiviste. Vaid igaüks peab hakkama nõudma oma valitult põhjendatud tegusid. Alustaks KOV tasandilt (kuna seal on hõlpsam oma valitul kuuehõlmast kinni saada) ja sealt edasi riigi tasemele.

Vaadates inimeste järjest uuenevat eraautoparki ja järjest kenamaid kodusid, siis peaks nagu põhiasjad hakkama paika saama. Ehk oleks aeg ka hakata vastutust võtma riigis toimuva eest.

Alustada või sellest, et paigata seadusandjate rämedat tööpraaki ja teha avalikus kohas end lolliks joovate idiootide elu ebameeldivaks.

Mis puudutab palgatööline vs. ettevõtja vaenuõhutamist, siis selle lolluse peab ära lõpetama! Üks vajab teist. Igaühel pole ärisoolikat - temast edukat ettevõtjat ei saa. Halvemal juhul saab tuntuks tankistina.

Anno 2014 on ettevõtte loomine imelihtne: vaid sadakond eurot riigimaksudeks, toimiv netiühendus ja ID-kaart on vajalikud. OÜ põhikapitali sissemaksega on aega mõned aastad. Ahjaa, hea idee peab ka olema.Toungue

Kuniks suured rahad läbi ei käi, pole ka MTAga erilist muret. Mured tekivad siis, kui tekib himu riik üle lasta (peenemalt väljendudes hakatakse makse optimeerima) või on valitud rangelt reglementeeritud tegevusvaldkond ja pole vaevutud end nõuetega kurssi viima.

Enamusel palgatöötajatel pole aimugi sellest, millise koormusega töötab väikeettevõtja selleks, et leib laual ja sellel midagi peal oleks. Nädalas vaid 40 tundi tehes kaua turul ei püsi...

(19-07-2014, 08:28 AM)v6sa Kirjutas:  Tahetakse Šveitsi vabadusi, aga ei taheta šveitslaste vastutust kanda... Neil on pea igal nädalal mingi teema vaja otsustada.
See on väga õigesti öeldud. Reaalsus on aga see, et enamus inimesi ei hakka kunagi aru saama vabadusega kaasnevast vastutusest. Ja seda nii indiviidi, kui ühiskonna tasandil, sest liikudes veidi ringi, siis kohtab ikkagi sellise mõttetasandiga inimesi, kellega asjaliku jutu rääkimine on pehmelt öeldes raskendatud. Rääkimata mingisuguse kaugeleulatuva asja otsustamisest. Tuleb leppida sellega, et keskmine valija on üsna loll.
Poliittasandil poleks seda olukorda võimalik ka idealismist nõretavate prillidega muuta. Probleem on ju selles, et ebaeetiliselt käituvaid inimesi poleks kuhugi panna, sest sarnane käitumine jätkuks seal, kuhu nad ühiskonnas suruda (eetiliselt mõtlevad inimesed ei lööks neid ka mättasse).

Kõik valitsejad ei ole lollid, aga Maal on vähe tarku inimesi ja seepärast on ka valitsejate hulgas vähe tarku isendeid.

Siin seda teematki lugedes või muidu inimeste halisemist kuulates turgatab aeg-ajalt pähe mõte, et inimesed on tegelikest väärtustest ikka kuratlikult kaugele jäänud... See peaks ikka midagi väga suurt ja koledat olema, mis meid maa peale tagasi tooks- sõda vms. Hakataks aru saama, kui kuradi hästi meil tegelikult läinud on. Pirisemine, kui s..tt on elu ja poliitikud midagi ei tee- no laske olla- pole nagu automoto foorumi teema.

PS: ei pretendeeri täieliku tõeträäkja tiitlile, ärge näkku pekske mu omaarvamuse pärastSmile

Kui keegi vingub, siis järelikult läheb talle asjade käik (veel) korda. See inimene pole lootusetult käega lüües asotsiaaliks hakanud või jäädavalt teise riiki kolinud. Aga Eesti poliitiline maastik meenutab hetkel kaheksakümnendate aastate teise poole toidupoodi. Inimene "vingub", et küll see Stepivorst on ikka niru jne. Selle peale talle vastatakse: aga ise sa ju selle valisid! Seisid veel tund aega järjekorraski. Mida sa nüüd virised? Ah, et tahaks mõnd teist vorsti? Milleks, kui sellesamagi järele on nii suur nõudlus, et kõik ostetakse ära, seistakse pikas sabas ja vaat' et minnakse veel omavahel kaklemagi. Ju ta siis ikka õige hea, kõigist parem ja asendamatu peab olema. Sama on poliitikutega. Valida saab paraku vaid neid, kes "letil". Ja kuigi vanad karjäärikommunistid hakkavad vähehaaval nende usinate ja kuulekate õpipoistega asenduma, teeb see välja sama, kui nõukaajal oleks lastud müüki uudistoode "Stepivorst-M" (M=modernizirovannõi Big Grin), mis sisaldab endisest versioonist 1% vähem liha, ent see-eest tervelt 2% rohkem tärklist! On ju hoopis teine maitse? Seltsimehed tribüünil noogutavad innukalt. Mis? Kas keegi saali taganurgast kobises, et mingit vahet pole? No siin saab viga olla ainult selle seltsimehe enda maitseorganites. Mingu arsti juurde. Kui ikka teenekad seltsimehed on öelnud, et uus vorst on vähemalt sama hea või paremgi veel, siis nii ka on!

Puruks ja pool pööret tagasi!

Lühidalt kokku võttes - ainus legaalne võimalus sotsiopaadid võimult eemaldada oleks valimisseaduse muutmine. Selle muutmine on paraku nendesamade sotsiopaatide teha. Mida nad loomulikult vabatahtlikult ei tee. Sunni rakendamine paraku kvalifitseerub riigipöördeks ja sellisena kriminaalkuriteoks. Stagnatsioon - seaduslike võimaluste puudumine. Muutus - riigipööre.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi

(19-07-2014, 20:15 PM)Coger Kirjutas:  ...
Pirisemine, kui s..tt on elu ja poliitikud midagi ei tee- no laske olla- pole nagu automoto foorumi teema.

Vastupidi: täna siin toimuv peab olema iga ühe mureks igal ajahetkel. Sest muidu ongi nii, et alatumad ja ettevõtlikumad trügivad valitsema. Kõige nutikamad neist jäävad Number Kolmena tagaplaanile, pannes "valitsema" sobivalt kuuleka kevadkollektsiooni... Vat nemad on oht.

Ning me laseme sel kenasti sündida.Sad

Hea on see, et veel leidub inimesi, kellele ümberringi toimuv korda läheb. Pahasti on see, et harva suudavad need kriitikud pakkuda reaalset ja toimivat lahendust. Ei ole olemas maagilist nuppu, millele vajutades kõik äkki heaks muutuks. Ühe seaduse muutmine tähendab hoopis enamat, kui üks lause foorumis. Seadused on omavahel põimunud ja õnnetuseks kipub ühes seaduses lause muutmisel tekkima huvitavaid efekte teistes...

Rääkimata sellest, et järjest enam tuleb seadustega paigata koduse kasvatuse puudumist. Tulen jälle tagasi viimase aja suurima seadusfopaa juurde, millega lubati avalikus kohas pudelit kummutada. Ajakirjanduses on jutuks vaid üks punkt mitmest. Aga seal oli muudki, mille peale nagu ei tulekski... Valus oli lugeda, mille peale seadusandjad oma aega raiskavad. Ning see on vaid üks seadus mitmetest.Sad

Minu pika jutu mõte on selles, et tegelikult saab igaüks omal vaiksel (mõni ka mitte nii vaikselToungue) moel asja parandada, nõudes riigiga suheldes konkreetseid tegusid. Siinkohal paluks siis mitte teha "riigikogulast" ja piirduda vaid oma õuele uue asfaldi nõudmisegaToungue Meil on veel võimalus pöörata riigilaeva kodaniku poole. Sest tuletan meelde üht seadust (ise nimetan seda Newtoni viiendaks):
iga keha on nii laisk, kui laisk ülemus sel olla laseb.

Varsti (kardetavasti juba inimpõlve pärast) saab see aeg mööda ja siis jääb üle vaid konstanteerida fakti, et Eesti Vabariigi keeleks ja meeleks on hoopis mujalt sissetoodu...

Väike lõpumärkus: nii ülaltoodu kui muud avalikud väljaütlemised põhinevad minu sügavalt isiklikul arvamusel ega esinda kuidagimoodi ei tööandja ega ühegi teise keha seisukohti. Arvamusena seda siis võtkegi, oma tõe peab igaüks ikka ise leidma.Cool

(21-07-2014, 10:34 AM)DevilDeVille Kirjutas:  Lühidalt kokku võttes - ainus legaalne võimalus sotsiopaadid võimult eemaldada oleks valimisseaduse muutmine. Selle muutmine on paraku nendesamade sotsiopaatide teha. Mida nad loomulikult vabatahtlikult ei tee. Sunni rakendamine paraku kvalifitseerub riigipöördeks ja sellisena kriminaalkuriteoks. Stagnatsioon - seaduslike võimaluste puudumine. Muutus - riigipööre.

Oled kindel, et valimisseaduse muutmine toob õnne õuele? Mina ei kujuta hetkel ette, milline peaks olema valimisseadus, et oleks välistatud omakasu peal väljas olevate poliitamööbide sattumine riiki juhtima. On ideid?

Seaduslik võimalus rahva on täitsa olemas. Kui ego kannatab, tuleb idee vastuvõetavale parteile ette sööta. Kui ego seda välja ei kannata, tuleb avaldada petitsioon oma nime all ja sellele korjata allkirju. Usutavasti tuleb rahvas kaasa - rahulolematus on päris suur.

Arusaadavalt ja selgelt vormistatud algatus koos toetusallkirjadega on Riigikogule aluseks.
Riigikogu tööd reguleerib vastav seadus - Riigikogu kodu- ja töökorra seadus:
https://www.riigiteataja.ee/akt/12850761?leiaKehtiv

Selles on terve peatükk (14. täpsemalt) rahvahääletuse korraldamise kohta. Kuna ülalviidatu puhul ei saa huvide konflikti tõttu Riigikogule seda otsustamist jätta, tuleb valimisseaduse nii drastiline muutus teha rahvahääletuse korras. Teisena oleks järjekorras siis riigiametites makstava palga sidumine alampalgaga.

Järgmiste valimisteni jäänud aja jooksul see protsess lõpuni ei jõua, kuid viie aasta pärast võiks valimised toimuda juba uue korra alusel küll.

Alternatiiv on verine arveteklaarimine, mille tulemusena hakkab meid valitsema veel juhmim põmmpea. Sest valgustatud kuningat ei paista küll kusagiltSad

Alampalga suurendamine ei muuda MITTE MIDAGI. Tekib lihtsalt "poole kohaga" töötajaid juurde ja ongi kõik...
Ja veel - suuremat palka tuleks nõuda ikka oma tööandjalt. Riigikogu maksab oma sekretäridele ja muudele asjapulkadele, ülejäänute sissetulek neist ei sõltu.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

(21-07-2014, 11:37 AM)Marko Kirjutas:  Alampalga suurendamine ei muuda MITTE MIDAGI. Tekib lihtsalt "poole kohaga" töötajaid juurde ja ongi kõik...
Ja veel - suuremat palka tuleks nõuda ikka oma tööandjalt. Riigikogu maksab oma sekretäridele ja muudele asjapulkadele, ülejäänute sissetulek neist ei sõltu.

Siiski mitte - praegu on kogu riigiaparaadi palk seotud tolle müstilise "keskmise" palgaga. Kurb tõsiasi on see, et miinimumpalgaga ära ei ela, rääkimata pere äraelatamisest. Definitsiooni järgi peaks miinimumpalk olema siiski midagi sellist, millega kuu aega saab elatud. Kuniks seadusandjad selle numbri sisu ei tunneta, pole lootustki odavama otsa ametite palgatõusuks - miinimumist rohke ei maksta.

Ettevõtjal ei ole kasulik miinimumist vähem maksta, kuna töölepingujärgsel "sotsmaksul" on miinimummäär;.

Praegu on keskmine palk pea kolm miinimumi (jämedalt, tegelikult oli I kvartalis 966 € (http://www.stat.ee/72390) ja miinimum on meil 355€). Ehk käärid hästi elavate riigivalitsejate ja vaesuspiiril ellujäämise eest võitlevate inimeste vahel on natuke suured. Millest tekib hulk asjatut viha.

Et asjad on pahasti, räägib ka see, et mediaanpalk on vaid 689 €. Ehk see on number, mis palgaskaala poolitab ja seega enam kajastab tegelikult tööd tegevate inimeste sissetulekut...

Samas ei ole õige kogu palgateemat sama vastuse külge pookida. Era- ja riigisektoris on ülesanded ja eesmärgid erinevad. Kui erasektoris saab igaüks palka vastavalt oma panusele ettevõtja edukuse ja ahnuse piirides, siis riigiametis on kehtestatud palgaastmed. Astmelt teisele liikumine on üsna reglementeeritud. Iseasi, et pahatihti ei vasta tööpanus ja saadav tasu teineteisele. Eriti valus on see mediaanpalgast madalamate palgaastmete juures. Ehk nende puhul, kes peavad olematu palga eest ära kuulama kodanike kogu pahameele Riigi vastu, saamata ise midagi ette võtta. Kusjuures siin tuleb eristada tahtmatust täita oma ülesandeid (jälle - viitan Newtoni viiendale seadusele) ja võimetust jäigas süsteemis erandeid luua.

Jobusid jagub igale ametialale, kuid minul on seni olnud au suhelda oma tööd hästi tegevate spetsialistidega ja oma kohta täitvate ametnikega on kokku puutumist olnud vähem.

Samas jääb arusaamatuks, mille eest Riigikogulased oma enam, kui kolmetuhandest palka tegelikult saavad... Olukorras, kus riik jookseb ajudega tööjõust tühjaks ja järgmisest rahastusperioodist muutume netosaajast maksjaks ka EL kontekstis.Sad

Oled kindel, et valimisseaduse muutmine toob õnne õuele? Mina ei kujuta hetkel ette, milline peaks olema valimisseadus, et oleks välistatud omakasu peal väljas olevate poliitamööbide sattumine riiki juhtima. On ideid?

Õnne peab endale ikka igaüks isiklikult õuele tirima, valimisseaduse muutmist on vaja vaid etableerunud poliitgrupeeringute hegemoonia murdmiseks. Loomulikult jääb ka isikuvalimiste puhul teadmisbaasi mittevaldajatel võimalus parlamenti pääseda. Aga see ei kahanda asja väärtust läbipaistvuse suurendamise vankri ees. Kui nüüd loota, et me saaksime seadusloome kasvõi korrakski rahvaalgatuse vormis rahva kätte tagasi, siis paraku on võimu usurpeerinud sotsiopaatidel mitmeid seaduslikke võimalusi selle ohu elimineerimiseks.

Sellegipoolest võin siia lisada ühe utoopilise mõttekäigu sellest, milliste meetmetega saaks sotsiopaadid tasalülitada:

Rahvahääletusel muudetakse valimisseadust, niisamuti muudetakse poliitgrupeeringute rahastamise aluseid nii, et edaspidi on lubatud vaid rahastamine liikmemaksudest. Ei mingeid pimedaid annetusi traktoristilt Bulgaariast või läbinähtavaid lobirahasid ärimehelt Eestist. Keelustatud saab priiskav valimisreklaam, jäävad sisulised debatid raadios ja teles, programmilised seisukohad trükipressis/uudisteportaalides ning kindlaksmääratud mõõtudega plakatid avalikus ruumis kanidaatide nägude ja numbritega - ei mingeid idiootsusest nõretavaid loosungeid a la "Viie aastaga Eestisse troopiline kliima!" või "Teeme kõige ilusamaid kükke!". Valija saab oma valiku langetada hinnates kandidaatide mõtlemis/argumenteerimis/sõnaseadmisvõimet. Riigiettevõtete nõukogudes ja juhatustes võiks edaspidi töötada vaid tehnokraadid jnejnejne...

Aga eks unistada ju ikka võib.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 5 külali(st)ne