Jälle keldris...
Eelmise aasta lubadusest, et kohe - kohe on purgid pestud ja läheb torude meisterdamiseks......see on saanud ajalooks. Ja loomulikult on jäänud asi jälle seisma. Eile pühkisin tolmu oma akutrellilt ja sai viimased purgid pesuvette likku pandud. Nüüd on siis lõpuks kõik purgid vähemalt augustatud. Peaks kohe ennast premeerima selle eest.
Täna sain ka esimese rivi kokku silikoonitatud. Edasistele katsetajatele infoks, et Basilio soovitus kasutada selleks metallist kipsikarkassi on väga hea lahendus. Aga võtke siis kindlasti see karkassiosa mida kasutatakse ülemiseks ja alumiseks vööks. Karkassipost on nn. kõrvadega ja sinna purgid sisse ei mahu.
Aga küsiks ehitajate käest ka natukene nõu. Edasi tuleb hakata kasti tegema. Plaanis on kast kokku panna laudadest ja mitte kasutada OBS plaati. Nelinurkne kast ümber ja kitsamad liistud vahele, et kast ikka paigal püsiks. Järgmiseks EPS plaat (juhtumisi 2-2,5 cm. EPS plaati keldris päris mitu lehte vedelemas). Sinna peale paneks tuuletõkke plaadi. Siinkohal jookseb mõistus kokku. Kõik panevad siia edasi fooliumi. Mis eesmärk sellel võiks olla? Ja kas siis täis foolium või siis fooliumpaber. Minu loogika ei suuda küll välja mõelda, et mis on selle eesmärk? Ja kas on mõtet? Seda võiks ju kasutada ülemises ja alumises nn. "õhu kogumise kambrites" et õhku ei satuks villa - plaadi vms. lenduvaid jääke.
Kasti kataks kihtplastiga. Vaatasin et Proplastiku kodulehel pakutakse erinevaid plastikuid.
http://proplastik.ee/kihtplastik-pc-polukarbonaat
Millise paksusega materjali võiks sealt kasutada? Kasti lauis on mul võimalik teha 1,9 *2,7 m. Plastiku lauis on 2,1m. Pikkus ulmeline 6 meetrit.
Või on keegi kuskil kaubandusvõrgus leidnud midagi asjalikumat.
Lisaks uuriks teadjamatelt, et milline andur sobiks kõige paremini sinna kasti panekuks. Kuigi ma ei ole Arduinoga väga kodus - siiski olen seda imevärki natukene uurinud ja see tundub päris põnev. Millise jubina peaksin sinna kasti sisse panema. Ei plaani päris sellist täppisteadust nagu Basiliol aga lihtlabane purkla, toa ja välisõhu mõõtmine võiks ju asjast lõpuks välja tulla. Lisaks ehk mõningate muude funktsioonide juhtimine (õhuklapid jms). Kui selleni jõuan siis ehk kodanik Vootele näitab siin õige teeotsa kätte. (väikese meelehea eest loomulikult)
Lugesin siit foorumis et ta on kohe koolitusi selles osas korraldanud.
Igatahes olen jätkamas projektiga "globaalse kliima soojenemise peatamine ja päikeseenergia kasutamine"