Vene fototehnika:kes ja mida kasutab
#61

Jupiter-9 toodeti kolme erineva kinnitusega keermed M39 ja M42 ning bajonett.
Vahetüki otsimisel pole mõtet, sest bajonett kinnitusega objektiiv on teistest pikem.
Rohkem juttu on sellel lehel

Algselt oli tootmises M39 kinnitusega objektiiv, mida valmistati Zeissi parimate traditsioonide aluselCool hiljem lisandusid teised, vastavalt sellel, kuidas NL juurutas tootmisse sõjasaagiks saadud fototehnikat.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#62

Sattus kätte pakendis Kodak MXG film, mida kasutati meditsiinis kontide jäädvustamiseks. Kui kellegil on filmi vaja, või on häid ettepanekuid, siis andke teada.
[Pilt: 555093_513200175390618_1749687396_n.jpg]
[Pilt: 549292_513200272057275_1340836265_n.jpg]
Vasta
#63

Paku fotokala foorumis, keegi ikka mängiks sellega. Säilivusaeg on muidugi 5 ja pool aastat tagasi juba üle läinud...
Vasta
#64

Kaevan üles vana teema, nii igaks juhuks Smile
Mingi harrastaja pole aga...
Kodus koguvad tolmu Smenad, 8d vist (üks paar korda kasutatud ja karbis), Tšaika ja siis see Komsomolets 1 kast (kui tollele 60mm filmi saaks lihtsalt, teeks klõpsugi)
Paar rulli olen täristanud Zenit E'ga, too "044" objektiiv on peal. Sünnipäeva 36st fotost sain 8 ja needki "omamoodi" Smile
Paistab et katikut on rapitud ja oma aja ära elanud (enne vedeles paarkümmend aastat kuskil nähtavasti), avanemisega probleeme, peegel mõras. Osadel piltidel pikitriibud, heledamad.
Igatahes pole teisi rulle ilmutada laksnud aga kardan et head nahka sealt ei tule. Samas kõik teised on tehtud välitingimustes ja ei ole pilte näinud. Ringi väga käia ei oska säriaegade ja avade-filmidega vist. Sad
Osutid keerad paika, ava suureks,teravustad, säriaeg 250-125 ja tulisad... ?

Leningrad 2 sai kah ostetud sest et need Zenidi valgusmõõtjad pidid olema nii nagu nad on. Ei saa sellestki aparaadist sotti, kõik toimib ja liigub ilusti muidu.

Andke ehk nõu.
Või peaks mõne ET Balti jaamast ligi võtma.?
Vasta
#65

(29-12-2013, 02:13 AM)Kombimiis Kirjutas:  Paar rulli olen täristanud Zenit E'ga, too "044" objektiiv on peal. Sünnipäeva 36st fotost sain 8 ja needki "omamoodi" Smile
Paistab et katikut on rapitud ja oma aja ära elanud (enne vedeles paarkümmend aastat kuskil nähtavasti), avanemisega probleeme, peegel mõras. Osadel piltidel pikitriibud, heledamad.
Igatahes pole teisi rulle ilmutada laksnud aga kardan et head nahka sealt ei tule. Samas kõik teised on tehtud välitingimustes ja ei ole pilte näinud. Ringi väga käia ei oska säriaegade ja avade-filmidega vist. Sad
Osutid keerad paika, ava suureks,teravustad, säriaeg 250-125 ja tulisad... ?

Leningrad 2 sai kah ostetud sest et need Zenidi valgusmõõtjad pidid olema nii nagu nad on. Ei saa sellestki aparaadist sotti, kõik toimib ja liigub ilusti muidu.

Andke ehk nõu.
Või peaks mõne ET Balti jaamast ligi võtma.?

Tsitaat:Kui kahtlus katiku töö peal, siis tõesti keri film tagasi kassetti, ava tagakaan ja tee erinevate säridega plõkse. Esiteks vinnastamisel peavad mõlemad katikuriided olema tingimata vaheliti (need metallist otsad) ja vinnastamise ajal liiguvad nad natuke rohkem vaheliti. Kui avad B-ga, siis jookseb üks pool katikut eest ära ja teine pool alles siis kui lased päästiku lahti. 1/30 jõuab esimene katik lõpuni joosta ja siis alles tuleb teine järgi, kasutatakse B kõrval välklambi jaoks, kuna ainult nende säridega on katik täiesti avatud sähvatuse ajal. 1/60 välguga valgustab ainult poole kaadrit, sest kui esimene katikuriie on jõudnud poole peale, hakkab teine katikupool talle järgnema. Samal põhimõttel saadakse ka järgmised särid. Ikka varem hakkab teine katikupool järgi tulema. Iseenesest katikupoolte liikumise kiirused on alati samad. Eriti külma ilmaga on temperatuurist tingitud riide jäigastumise tõttu siiski veidi aeglasem katiku töö.
http://www.zenitcamera.com/mans/zenit-e/zenit-e.html
See link on Zeniidi kasutusõpetus vene keeles ja allotsas on ka ingilsekeelse link.
Ja veel. Kui ei õnnestu vinnastada, siis on päästikut allavajutatud asendis pööratud näpuga vastupäeva. Siis ta üles ei saagi tõusta.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#66

ET pole enam "see" minu arvates. Sisu on E-ga võrreldes ju põhimõtteliselt sama, välimus aga päris kole. Smile

Leningrad 2 kohta- valgustundlikkuse keerad paika (GOST küll seal peal, mitte ISO aga ühes nõuka fotoraamatus väidab, et GOST on ligilähedane ISO-ga. Olen ise arvestanud ISO200=250GOST.) Siis kõige suurema rattaga keerad selle "otsas auguga pulga" osutiga üheks ning siis skaalalt loed sobivaima ava-säri.

Ma ise küll tõtt-öelda eksponomeetrit ei ekspluateeri. Pole vajadust olnud eriti ning 90% piltidest saavad normaalsed. Enda kasutuses olev E on aastast '77. Esimene oli aasta vanem kuid tol suri katiku liikumise mehhanism ära. Ei aitanud enam ka alt vedru peale keeramine (selle kohta netis infot kui tõesti katik kinni kiilub juba). "uuel" '77 isendil pidi ka natuke peale keerama, 1/60 kippus kinni jääma. Nüüd käib juba aasta kanti probleemideta.

Aga mis sest jutust ikka... üks film veel ilmutamata hetkel aga mõningaid uusi olen interneeduse avarustesse küüditanud.
http://www.flickr.com/photos/oliveeer

Paar topeltsäritusega pilti on Smena 8M-ga sisse sattunud. Ülejäänud ikka E.

Jõudu.[/align]
Vasta
#67

Kas leidub siin mittevärisevate kätega peenmehaanikuid, kes oleks võimelised sättima ´30 lõpust pärit kaamerat Agfa Billy Record? 
Probleem selles, et fookuse sättimise hoob reaalselt läätse ei liiguta, on mingis tundmatus asendis. Puhastamine oleks ka tervitatav.
Näidis sarnase fotoaparaadi sättimisest: 
http://www.flickriver.com/photos/duald/s...902728605/
Vasta
#68

Vanade mehhaaniliste kaamerate omanikud on abi ja head nõu saanud onu Endli käest kes toimetab Tallinnas, Mustamäel. Tema number on:53821677
Vasta
#69

Kellegil mõni Kaleinar'i obje ei ole üleliia, oli üks 100/2.8 mida taga igatsen, tegi koostöös Nikoniga väga häid pilte aga segastel asjaoludel sai jäädavalt vigastada... Wink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#70

Selline vist?

[Pilt: kaleinar-5n-obzor-1.jpg]

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#71

Aaaaa. see ongi siis see  "obje"    vinge.

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#72

Et automoto varuosade vahele küsimus kaotsi ei läheks siis kirjutan siia. Soov omandada Kiev 2 kuni Kiev 4 kaamera, soovituslikult mittetöökorras, sest eesmärk on sellest kätte saada vaid üks jupp. Eesmärk ehitada Kiev Contax bajonetilt üleminek mõnele universaalsemale süsteemile. 

Näidis:
http://www.sovietcams.com/sovietcams/m/m...o12751.jpg
Vasta
#73

Tair-3 objektiiviga tehtud. Ei olnud lihtne sellega fookust paika saada, kaamera nö. poolekaadrine digipeegel ja sellel pildiotsija ei ole just kõige parem täpse manuaalse fokusseerimise jaoks. Nagu näha, teravuse ulatus on väga lühike sellise vahemaa ja fookuskauguse juures.

[Pilt: HireEA.jpg]
Vasta
#74

Haigusest parema ülevaate saamiseks koostasin kiire külakuhja, objektiive ei hakanud eraldi sättima. 90% piltidest siiski Olympusega tehtud, meeldib senistest kõige rohkem. Digikaamerat ei oma, va telefonis. 

   
Vasta
#75

Olen eelkõnelejast hulga vanem,ning tunnistan,see on haigus.Digi on seda kõvasti tervendanud,st.vähendanud ja ikka muudkui kriibib hinges mõte -saaks ikka veel kerida ja ilmutada.Tegelikult juba paarkümmend aastat pole puutunud.Küll tundub kord kallis või kauge,aga kunagi ikka-hea ennast petta!
Vasta
#76

(23-01-2018, 21:02 PM)speedsta Kirjutas:   eesmärk on sellest kätte saada vaid üks jupp.

Kas FEDmisiganes kvalifitseeruks?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#77

(23-01-2018, 22:43 PM)Marko Kirjutas:  
(23-01-2018, 21:02 PM)speedsta Kirjutas:   eesmärk on sellest kätte saada vaid üks jupp.

Kas FEDmisiganes kvalifitseeruks?

Peab olema just Kiev, kuna sellele käivad väga eripärase bajonetiga objektiivid. Eemaldaksin selle konstruktsiooni, kuhu objektiiv kinnitub ning paaritaksin selle näiteks M42 vahetükiga. Tulemus võiks olla midagi sellist: https://www.ebay.com/itm/Adapter-Contax-...SwK~RaTAug
Vasta
#78

Kui kasutada Kiievi objektiivi peegelkaameral,siis on tulemuseks makroobjektiiv ja lõpmatuses ei teravusta.Sellise kiievi obje töökaugus filmist on väike võrreldes peegliga.
Vasta
#79

Sony E on näiteks 18mm ja näiteks Pentax K on 45,46mm. Kiev 2-4 peaks olema kusagil 31. Peeglite valikuga võib kitsaks minna. Peeglivabadega enamasti probleemi ei ole.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#80

Kaevasin kapist välja oma varud. Smena 8M, eksponomeeter Leningrad ja FIL-i välku on kõik näinud, ei hakka jäädvustama.
Iseseisvuse algusest sai soetatud canoni kaameraid ja torusid, EF seeria omad, ehk uuemad on läinud. FD seeriast  on päris mitu seisma jäänud. Vahepeal 5-6 aastat peale digile üleminekut, tuli nostalgia peale ja sai mõned kümned rullid läbi lastud, aga siis jäid 2011-st jälle seisma.
Kui keegi arvab, et ta on hoolsam omanik, siis võib märku anda.

[Pilt: 1]
kered: T70; FD; AE1 program; A1(vajab hooldust) .
Objektiivid FD 2x35-70mm 2tk, 28mm/1:2,8; 50mm/1:1,8; 70-210mm/1:4, 100-300mm/1:5,6 (praktiliselt uhiuus), välk jm.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne