Siin teemas ei ole absoluutselt kirjutatud sellest, miks ühelt faasilt töötavaid keevitusi teatud juhtudel ei tasuks soetada. Toome näite siin teemas mitu korda läbi käinud
Telwin 222 AC/DC Tig-keevituse põhjal. Antud masina
kasutusjuhend ütleb, et toitepinge tohib 230 V’st erineda kuni 10% ehk vahemikus 207 V – 253 V. See tähendab, et potentsiaalide erinevus (ehk pinge) keevitusseadme toitepistiku klemmidelt mõõdetuna keevitamise ajal ei tohi kordagi minna alla 207 V, vastasel korral tootja ei garanteeri, et seade toimib probleemivabalt. Koormuse all ei teki pingelang mitte ainult faasis endas, vaid ka neutraalis. Kuna ühe fiidri (alajaamast välja liikuva elektrikaabli) külge on ühendatud peale keevitusseadme veel teistegi tarbijate seadmeid, siis enamik nende tarbijate seadmetest on ühelt faasilt töötavad seadmed. See tähendab, et need seadmed vajavad toimimiseks neutraali, kuid see omakorda tähendab, et neutraalile avaldub tihtipeale suurem koormus kui samas fiidris ühele faasile. See suurem koormus tähendab omakorda suuremat pingelangu ehk kui näiteks alajaama sekundaarmähisest väljub pinge 230 V, ühes faasis on pingelang 7 V ja neutraalis 17 V (230-7-17=206), ongi jama majas ja seda eriti kohtades, kus tarbija on alajaamast enam kui 400 meetri kaugusel elektrikaabli poolt mõõdetuna. Samas kui tarbija asub alajaamast vähem kui 100 meetri kaugusel elektrikaabli poolt mõõdetuna, võib ühe faasilise keevituse ost olla põhjendatud. Tähtühendus-kolmefaasiseadmed tüüpiliselt neutraali ei vaja, välja arvatud juhul, kui faaside koormus faaside vahel seadmes endas on balansseerimata. Sellisel juhul haarab seade balansseerimata (puudu oleva) osa neutraalilt. Kolmnurkühendus-kolmefaasiseadmed neutraali ei kasuta.
(03-04-2022, 05:07 AM)tiblu Kirjutas: Voolutugevus: 10A/160A (min/max).
Mul lasti 5 ampriga üks õhuke roostevabadetail sodiks, vaja läks 3 amprit, seega see 10 A voolutugevus alalisvoolurežiimis on ilmselgelt liiga kõrge soovitus.
(03-04-2022, 05:07 AM)tiblu Kirjutas: Pulss - masinal olemas, aga pole 3 aasta jooksul kasutanud. Vajadusel saab pedaaliga simuleerida.
Kui inglise keelt mõistate, palun vaadake ära allolev video:
Videot vaadanuna, Te näete isegi, et pulseerimisega vahelduvvoolurežiimis (Advanced AC Pulse) on keevise õmblus ca kaks korda sügavam kui pulseerimata vahelduvvoolurežiimis. Minu meelest on see väga oluline keevituse omadus.
Tänasel päeval tõsisematest tööloomadest hinna-/kvaliteedisuhtelt jääb silma
Everlast Typhoon 330, sest sellega saab muuhulgas vahelduvvoolurežiimis keevitada nii, et voolu tugevuse väärtused ja lainekujud (siinus-, kolmnurk-, ruutsingaal) on polaarsuste suhtes erinevad, lisaks on võimalik seadet kasutada juhtmevaba pedaaliga. Eelmainitud omadustega keevitusmasinate tootjad maailmas võib ühe käe sõrmedel kokku lugeda.
Edasijõudnutele, kes inglise keelt mõikavad, on VÄGA kasulik ära vaadata allolev video: