Postitused: 2,963
Teemad: 35
Liitus: Jan 2012
Maine:
32
Bituumeni põhine mastiks ja või bituumen teip.
Need oleks need mida ma ise kasutaks seal.
Enamasti on need igas paremini varustatud ehituspoes olemas.
Postitused: 641
Teemad: 5
Liitus: Aug 2021
Maine:
18
Jah. Need töötavad väga hästi. Mul on ühes mastis nüüdseks 17 aastat juba üks püsinud ilma igasuguse vee ligipääsuta. Kuigi vesi kõris otseselt ei tee ka midagi. Optikakaabel on väga väga tugev mehaanilisele sekkumisele. Kui ta külmaga jukerdama hakkab, siis on pigem viga kius endas, kui teda ümbritsevas keskkonnas. Tegelikult võid selle kaabli otse maha ka matta ja unustada, kõri on lihtsalt kergemaks liigutamiseks ja näriliste eest kaitseks, kuigi kui rott tahab, närib ta ennast isegi malmtorust läbi. Vesi seevastu saab ainult kehvalt tehtud keevituskohast sisse ronida, näiteks kui mittehoolas keevitajamees laseb liimiga termorüüsi puhastamata pinnale külge. Jää tõttu olen näinud kahustusi aga need on samuti olnud ainult keevituspunktides, ei ole siiani kogu praktikas näinud kordagi, kus jäätunud keskkonnas olev kaabel ise oleks probleeme põhjustanud va üks kord elus külmaga ülalnimetatud põhjustel ehk lihtsalt tehasepraak.
Postitused: 6,908
Teemad: 57
Liitus: Jul 2012
Maine:
95
(16-08-2023, 18:01 PM)Econoline Kirjutas: Aidake kallid kaimud, mõte on täitsa koos. "Olematu mure" kirjeldaksin nii: vaja on plastmahutile tekitada kaks lekkekindlat ühenduskohta. Hetkeseis on selline, et on kaks ava(läbimõõduga 50mm) ja nenndes kanalitorule kummist üleminekud 50->40 ja kanalitoru sees. Probleem selles, et lekib...tingimused on: vahel kuiv, vahel märg, temperatuur kõigub 10 ja min 50 kraadi vahel ning ühenduskoht võib vähesel määral liikuda.
Kui sulatada või liimida ei taha, siis aitab ainult keermega ühendus. Küllap saab selle mutri ka kuidagi ülevalt sisse ja ka kinni hoitud. Toruvidinate valik on meeletu, ju midagi leiad.
Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Postitused: 206
Teemad: 11
Liitus: Nov 2008
Maine:
7
Mutriga ühenduse saab panna küll, kui on kraega "polt", mille lükkad seestpoolt koos kummitihendiga mahutis olevasse avasse. Paika sätid pulgaga läbi ava, väljastpoolt lükkad nt harjavarre läbi augu, ja libistad korgiavast mööda seda keermega pool ees paika, siis väljastpoolt mutter peale.
Kuskohast sellise suure keerme ja kraega liitmiku leiab ei oska pakkuda, ilmselt hästivarustatud santehnika, ja hüdraulikapoodidest võiks proovida, tuttav treial ilmselt päästab päeva, kui muud ei leia.
Sarnane jupp on kasutusel vannide ja valamute äravooluavas.
Postitused: 688
Teemad: 72
Liitus: Apr 2005
Maine:
6
Econoline algatatud küsimusest tingituna meenus lahendamata mure. Äkki kallid kaimud ütlevad, millisest poest saab kohapeal osta IBC mahuti jämeda kraani üleminekut mis iganes peenemaks mõõduks. Kunagi ostsin Hydroscandist liiga kalli raha eest, hiljem olen veel kaks soetanud, aga ei meenu kust kohast. Riistamarket ja K-raud ei paku, vähemalt Tartus.
Postitused: 2,963
Teemad: 35
Liitus: Jan 2012
Maine:
32
Mõned postitused eespool oli just viide nendele konteineri tarvikutele
Postitused: 1,302
Teemad: 24
Liitus: Jul 2009
Maine:
41
17-08-2023, 12:05 PM
(Seda postitust muudeti viimati: 17-08-2023, 12:07 PM ja muutjaks oli
Mahno.)
Rumalate mõtete osaühing küsib järjekordse rumala küsimuse.
On pooleteistkordne maja, pööninguga, tumehalli kivikatusega. Suvel päikesepaisteliste ilmadega on teisel korrusel palav (võrreldes esimese korrusega on vahe päris korralik). Pööningul päris saun. Kui paneks maja mõlemasse otsa pööningule avatavad aknad, mis võimaldaks pööningul tuuletõmbust, siis kas tarkade klubi hinnangul see aitaks teise korruse temperatuuri oluliselt alla tuua? Kevadel teeks lahti, sügisel paneks kinni.
Kui nii töötaks, oleks jupi rohelisem, kui laste magamistube konditsioneeriga magatavana hoida. Hetkel akende avamine aitab, aga mitte liiga palju. Ja kui kont sisse lülitada, siis tuleb nagunii aknad kinni panna.
Kurja juur on minu hinnangul tume katusekivi mass, mis päeval üles köetakse ja see siis pikkamööda jahtub, küttes kõike enda ümber. Teise korruse lae ja pööningu vahel on villakiht.
Postitused: 33
Teemad: 1
Liitus: Sep 2013
Maine:
2
Kui paks on villakiht pööningul? 0,5 m kivivilla (mida rohkem seda parem) suudab kuumuse vähemalt poole suve ulatuses edukalt eemal hoida. Kuid kui pööningu all on poolkorrus siis on efekt piiratud. Pööninguaknad lahti sitikavõrgud ette ja mida rohkem villa seda parem. Villa peale pannakse tuuletõkkekate et tuul läbi ei puhuks.
Postitused: 1,302
Teemad: 24
Liitus: Jul 2009
Maine:
41
17-08-2023, 14:27 PM
(Seda postitust muudeti viimati: 17-08-2023, 14:29 PM ja muutjaks oli
Mahno.)
Villa on seal lae peal 250mm.
Kogu lae konstruktsioon oli hr Ehitajal 15 aastat tagasi tehtud selliselt: 5x250 prussid, 600mm sammuga, vahe villa täis, selle all paber, selle all 50x50 materjalist ma ütleks karkass laeviimistluse kinnitamiseks - tuulutusvahe ja siis selle peal viimistluseks õhuke sisevoodrilaud teise korruse laes. Pealtpoolt pole vill kaetud.
Ja tegemist on poolkorrusega.
See võiks ühtlasi olla ka tuletõkkesektsiooni piir, paberid kõik korras ja puha. Kui korrastamine sinnamaale jõuab, siis nii muidugi jääda ei saa.