(13-09-2023, 09:13 AM)vant Kirjutas: Kas see tähtis teema on selleks tehtud, et voorumlased saaks meenutada oma lapsepõlve telekate võimsust?
...
Ühel sõbral oli mingi ilgelt suur värvitelekas, millel valjuhääldid olid kahel pool ekraani- ilmselt ainulaadne analooge mitteomav disain vene telekatööstuse ajaloos- seda sai veetud minu mokitsa pagasnikus remonti nii korda 5, kaalus vast oma 70 kilo kui mitte rohkem.
Just-just, - selline teema lapsepõlve telerivõimsuse meenutustest on pikalt puudu olnud küll, ilmselt ei leiaks ka feissbuugis sellenimelist gruppi.
Nõuka telekatööstus tervikuna oligi üheltpoolt üsna roheline - toodeti põhimõtteliselt ühte-kahte tehnilist lahendust, mida topiti erinevatesse korpustesse, mis olid puidust. Ja neid toodeti vähe, nii et kõigile ei jätkunud.
See kahe kõlariga telekas võis olla butafooria, kus kahel pool ekraani olid võred, aga valjukas ainult ühel pool, -selliseid tehti juba värvitelekate algusajal. Aga võis ka päriselt olla kõlarid kahel pool. Kui meenub teleka toomise aasta, siis võib info ehk üleski leida.
Kaks valjukat oli sees nii mõneski telekas ja suures puidust kastis tegid need ikka väga kobedat häält. Eriti kui võrrelda 90nendatega, kui õnn saabus meie õuele ning telekaturg ujutati üle panni- ja porgandihäälsete plastkäkkidega.
Ja kui roheteema veelkord kokku võtta, siis "Päriselt roheline on ainult see toode, mis on valmistatud käsitööna puidust või taimekiududest ja selle on teinud taimetoitlasest töötaja, kes käib tööle jala." (Enamasti elab ka lõunamaades palmi all, ei tarbi elektrit, keskkütet ega WC-d.)
Edit:igaksjuhuks panen siis ka naljamärgi
Kõige muu puhul võib rohelisust mõõta toote maksumuse ehk raha kaudu, kus raha on tootesse sissepanduid energia (sh töö ja transpordi jne) ekvivalent. Ja see energia on täpselt nii roheline, kuipalju ta maksab. Ehk siis kallis energia ei saa kunagi olla roheline (mis jällegi ei tähenda automaatselt, et odav toode või energia ON roheline, sest seal tõenäoliselt on mingi teine rohelise elutsükli komponent puudu). Samuti võib toote hinna puhul ka juurdehindlust ja maksusid (ja üldse kõiki komponente) arvestada energiaks, sest milleks muuks raha saaja seda ikka kulutab majandusringluses - vaevalt et ainult nende puidust käsitöötoodete ostmiseks