KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

Kunagi oli Elfa foorumis arutlus sel teemal ja seal leiti, et kui normaalses koguses vett dušši jaoks lasta, oleks vajalik võimsus umbes 30kW.
Vasta

Kobisen veel vahele, et miks ma gaasi kohta üldse küsisin, unustasin lingi panna lihtsalt

https://camplux.com/products/camplux-5-2...r-off-grid

Alexelast balloon ja saad vähese vajadusega hakkama ja ei pea mõtlema elektrijama peale, sest nagu eelkõnelejad siin juba mainisid, sul läheb voolu vaja tööstuslikus koguses.
Vasta

(28-04-2024, 13:28 PM)deus Kirjutas:  Kobisen veel vahele, et miks ma gaasi kohta üldse küsisin, unustasin lingi panna lihtsalt

https://camplux.com/products/camplux-5-2...r-off-grid

Alexelast balloon ja saad vähese vajadusega hakkama ja ei pea mõtlema elektrijama peale, sest nagu eelkõnelejad siin juba mainisid, sul läheb voolu vaja tööstuslikus koguses.
kodumaal https://kaup24.ee/et/koduremont/kutte-ja...d=22075538 veel odavamalt pakutakse Heckermanni LPG gaasi läbivooluboiler, tavalise el. boileri hinnaga sisuliselt. Ainult ühendus-korsten vaja teha.

Ma nt olen ka mõtlema hakanud, see va elekter on kallis kogu aeg boilerit soojas hoida, ise kolmveerand ööpäevast kas kodunt ära või magan, vaja ju sooja vett vaid tund hommikul ja paar õhtul.
Vasta

33kg propaaniballoon hinnaga 83€ korstnaga katlas kasutades teeb kwh hinnaks umbes 22 senti.
Keskmine 100l elektriboiler lekib ööpäevas ca 2,5 kwh jagu.
Oma elektrihinda ja soojavee tarbimist arvestades saad välja arvutada, kas ikka on mõtet.

Edit
arvutasin huvi pärast hinnavõitu, el vs gaasiboiler, jutt ööpäevasest tarbimisest, el hinnaga 15s/kwh ja gaas 2,5€/kg:
0 liitrit 37s gaas odavam
30l (kätepesu) 23s gaas odavam
65l tasakaalupunkt
100l puhul 10s, el odavam
200l puhul 57s, el odavam
Trassigaasi puhul see ei kehti.
Vasta

Mul majas kaabeldus kõik uus,kaitsmed 3x16 A.Eks hakkan nüüd soodsamat varianti arvutama.Kiirsoojendust pani mõtlema asjaolu ,et püsielu seal ei toimu,rohkem nädalavahetuse tripid.Kuni boiler soojaks saab ,aeg juba tagasi sõita.  Sad
Vasta

(28-04-2024, 14:35 PM)Roomik Kirjutas:  33kg propaaniballoon hinnaga 83€ korstnaga katlas kasutades teeb kwh hinnaks umbes 22 senti.
Keskmine 100l elektriboiler lekib ööpäevas ca 2,5 kwh jagu.
Oma elektrihinda ja soojavee tarbimist arvestades saad välja arvutada, kas ikka on mõtet.
 
Jaga aasta peale kasutus ja juba muutub mõistlikumaks hind. Tahad rott olla, saad vana punasega Lätis käia odava kraami järel. Lähtusin siiski lauseosast "korraks vaja" mitte ei ole permanentset installatsiooni vaja teha. tõenäoliselt saab ühe suure punasega mitu aastat läbi. Kui aga terve nädalavahetus kuuma vett vaja, siis võib elekter endiselt tulla mõistlikum, oleneb parajasti postil olevast hinnast.


Mis puutub 3x16A juttu. No oletame, et tegu ongi nii vägeva elektrisüsteemiga nagu kirjutatud. Ikkagi saad kokku ainult 10kW - 12kW kui kõik faasid suudaks boilerisse taguda. 
Seega tuleb võtta lihtsalt 4,5kW kolmefaasiline 150 lidrune boiler ja saad juba tunnikese/kahe pärast pessu minna peale rubilniku vajutamist.


Anna siis teada kah, mille teed lõpuks läksid.
Vasta

Kaugjuhitav, nt wifiga elektriboiler? Võrreldes korstna ehitusega tuleb vast kõvasti soodsam.
Vasta

(27-04-2024, 22:56 PM)linnuke Kirjutas:  Kas kellelgi on kogemust nn.kiirveesoojendiga.Vaja maamaja dushi jaoks .Pakutakse 3.5 kw ja üles. Kas sellest piisaks .Samas ,olemas kuni 6 kw ,aga mingi tootja ei avalda el skeemi,st mitu faasi jne ,ainult 230v ja kõik.Midagi sellist...
https://www.k-rauta.ee/p/labivooluboiler-kospel-epo2-6-amicus-valge/p78i?cat=aue&index=1  
See siis 6kw .kui kange oleks paras
Saunas on kiirsegisti 3,5 kw Sellel teistsugune dussiotsik (veekogust piirab)
30-35 kraadi vesi tuleb hästi, üle selle on surve liiga väike pesemiseks, aga saab ka 70 kraadi kätte.
Tavalise otsikuga on max 20 kraadi vesi.
Kindlapeale minek oleks min. 8 kw
Vasta

(28-04-2024, 14:35 PM)Roomik Kirjutas:  33kg propaaniballoon hinnaga 83€ korstnaga katlas kasutades teeb kwh hinnaks umbes 22 senti.


Edit
arvutasin huvi pärast hinnavõitu, el vs gaasiboiler, jutt ööpäevasest tarbimisest, el hinnaga 15s/kwh ja gaas 2,5€/kg:
Stopp!
1. Milline on 33 kg balloon? Eesti müüdavatest majapidamisgaasi balloonidest on suurim 41 l balloon kuhu mahub 17 kg lpg ja koos ballooniga kaalub 33 kg. Kas see ja kui jah siis tee arvutused ümber lähtudes 17 kg
2. Kas gaasi hind selline 83€? Ma näen netist vaadates nt sellele 41 l balloonile ehk 17 kg gaasi hinnaks 41€. Minu arvutus ca 2,4€/kg


Ise kasutan edasi vanu vene punaseid 50 l balloone kuhu mahub 21 kg gaasi ja selle hind on olnud 37-38€ Lätis. See teeb hinnaks ca 1,8€/kg

Arvutades tuleks lähtuda jah tarbimisest, minu puhul põhiliselt käte ja nõude pesu, üliharva ka dušš kui pole aega sauna kütta.
Vasta

Olen neid electric shower-eid paigaldanud uk-s ja tavaliselt läks 8-10kw võimsusega seade, aga oli ka 6kw omad ja kindlasti toimivad hästi. Kaabeldus sai alati vähemalt 6mm ja eraldi kaitse 32A või 45A. 
 Võiks arvata oma kogemus baasil et 25A vähemalt ja 4mm kaabel ühe faasi pealt.

Peale paigalduse olen neid ka ise kasutanud ja väga hea lahendus. Uk-s on muidugi igal majal peakaitse 80-100A tavaliselt
Vasta

Minu UK mälestus elektriliste dushidega on negatiivne. Enamasti oli tegemist enese karastamisega nagu Kaitseväeski Smile 50l boiler, mis pole paar nädalat vooluvõrgus olnud, väljastab paari tunni möödudes täiesti pesemiskõlbuliku vett. Võimsus 1600W.
Vasta

(28-04-2024, 15:32 PM)deus Kirjutas:   ...Lähtusin siiski lauseosast "korraks vaja" ...
Ja mina vastasin eelmisele postitusele, honkomehele, koduboileri jutule..



(28-04-2024, 17:17 PM)honkomees Kirjutas:  Stopp!
...Milline on 33 kg balloon? Eesti müüdavatest majapidamisgaasi balloonidest on suurim 41 l balloon kuhu mahub 17 kg lpg ja koos ballooniga kaalub 33 kg. Kas see ja kui jah siis tee arvutused ümber lähtudes 17 kg
2. Kas gaasi hind selline 83€? Ma näen netist vaadates nt sellele 41 l balloonile ehk 17 kg gaasi hinnaks 41€. Minu arvutus ca 2,4€/kg
https://gasbox.ee/et-ee/gaas/propaan-70l...ik-g70tpro
Kirjutasin ju, et arvutus gaasi hinnaga 2,5€/kg?? Purgi suurus pole oluline.


Ja minul on neid arvutusi hui vaja, aga ok:
Läti gaasi 1,8€/kg puhul tuleb vee soojendamise kwh hinnaks ca 16s. Ehk siis kui saad elektrit keskmiselt sama hinnaga,
võidad päevas el.boileri "tühijooksukulu" ca 35s, kuus kümneka.
Vasta

Variant veel on ca 10 eurone programm kell mis lülitab boileri reedel päevaks või terveks nädalavahetuseks sisse. Terve nädalavahetus on lihtsam, kuid kui vahepeal maale ei minda siis reedel korra soojaks läinud boiler raiskab vähem.
 Kuigi minumeelest peaks 80..100 liitrine boiler paari tunniga soojaks minema, niiet "automaatikaks" piisab lülitist.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Ma kasutan selliseid vidinaid (tõsi, mitte küll boileri jaoks): https://nutividin.ee/product/shelly-plug-s/
Läbi telefoniäpi või veebibrauseri saad jälgida nii energiakulu kui sisse-välja lülitada.
Vasta

Kas keegi teab, mis on lammutuste nn eeskirjad või regulatsioonid? Seletan küsimuse lahti.
Viin masina lammutusse, nemad võtavad selle pulkadeks, mina soovin pulkadest saada näiteks mootorit ja aju.
Lammutuste idee on ju osaliselt vähemalt taaskasutus.
On mõni sõbralik lammutus üldse olemas, kes sellist asja teeks, sest minu silmis on tegu JOKK olukorraga.
Sõbraliku lammutuse all mõtlen, et kes võtab masina vastu, annab ebaõiglase 500 euri kaalu pealt ja siis ei kuku kohe mootori eest 3000 euri küsima?
Vasta

(29-04-2024, 10:29 AM)deus Kirjutas:  ...
Sõbraliku lammutuse all mõtlen, et kes võtab masina vastu, annab ebaõiglase 500 euri kaalu pealt ja siis ei kuku kohe mootori eest 3000 euri küsima?

Ja kust tuleks siis lammutaja kazumm?
Vasta

(29-04-2024, 10:28 AM)suvasass Kirjutas:  Ma kasutan selliseid vidinaid (tõsi, mitte küll boileri jaoks): https://nutividin.ee/product/shelly-plug-s/
Läbi telefoniäpi või veebibrauseri saad jälgida nii energiakulu kui sisse-välja lülitada.
Minu jaoks teeme lõpetatud.Kõiksugused Äpid küll tore teema  ,aga meie naispere eelistab vastuvaidlematult lahkudes  " postist" vool nullida .
Vasta

(29-04-2024, 14:11 PM)linnuke Kirjutas:  
(29-04-2024, 10:28 AM)suvasass Kirjutas:  Ma kasutan selliseid vidinaid (tõsi, mitte küll boileri jaoks): https://nutividin.ee/product/shelly-plug-s/
Läbi telefoniäpi või veebibrauseri saad jälgida nii energiakulu kui sisse-välja lülitada.
Minu jaoks teeme lõpetatud.Kõiksugused Äpid küll tore teema  ,aga meie naispere eelistab vastuvaidlematult lahkudes  " postist" vool nullida .

Mille kasuks otsustasid? Tahaks täitsa teada.
Vasta

(29-04-2024, 10:29 AM)deus Kirjutas:  Kas keegi teab, mis on lammutuste nn eeskirjad või regulatsioonid? Seletan küsimuse lahti.
Viin masina lammutusse, nemad võtavad selle pulkadeks, mina soovin pulkadest saada näiteks mootorit ja aju.
Lammutuste idee on ju osaliselt vähemalt taaskasutus.
On mõni sõbralik lammutus üldse olemas, kes sellist asja teeks, sest minu silmis on tegu JOKK olukorraga.
Sõbraliku lammutuse all mõtlen, et kes võtab masina vastu, annab ebaõiglase 500 euri kaalu pealt ja siis ei kuku kohe mootori eest 3000 euri küsima?
Sellist kohta pole olemas. Mõni aasta tagasi otsisin kaubikule plokikaant, küsiti 200-300€. Hiljem läks immo katki, pakkusin sama kaubikut lammutustele, pakuti 200-300€. Emex andis ka 300€....
Vasta

(29-04-2024, 19:37 PM)ronny25 Kirjutas:  
(29-04-2024, 10:29 AM)deus Kirjutas:  Kas keegi teab, mis on lammutuste nn eeskirjad või regulatsioonid? Seletan küsimuse lahti.
Viin masina lammutusse, nemad võtavad selle pulkadeks, mina soovin pulkadest saada näiteks mootorit ja aju.
Lammutuste idee on ju osaliselt vähemalt taaskasutus.
On mõni sõbralik lammutus üldse olemas, kes sellist asja teeks, sest minu silmis on tegu JOKK olukorraga.
Sõbraliku lammutuse all mõtlen, et kes võtab masina vastu, annab ebaõiglase 500 euri kaalu pealt ja siis ei kuku kohe mootori eest 3000 euri küsima?
Sellist kohta pole olemas. Mõni aasta tagasi otsisin kaubikule plokikaant, küsiti 200-300€. Hiljem läks immo katki, pakkusin sama kaubikut lammutustele, pakuti 200-300€. Emex andis ka 300€....
Mu point oli selline, et vabalt saab maksta mahavõtmisetasu, pole just pisikene töö asju tervelt kätte saada. Viin lammarisse, lammar annab mulle 500 selle eest ja ma mõni päev hiljem lähen selle sama 500'ga tagasi, võin veel paarsada peale anda, peaasi, et oma viidud masina küljest mootori tagasi saaks.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 6 külali(st)ne