Elme Messer Co2 ja muud GOST balloonid

(18-07-2024, 19:21 PM)Kult Kirjutas:  Kas Aga 20L CO2 ballooni ka täidetakse kuskil, sai kunagi ostetud ostast ja nüüd tühi. Linde-s alguses lubati täita aga kohapeal öeldi et tõsta meile siia aluse peale ja rendime sulle kalli raha eest uue, tõstin autosse tagasi ja nii jäi.

Pane pudelist pilt kah. 
Co kustutite täitmise kohtades tõenäoliselt täidetakse aga sulle ei pruugi meeldida hind.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina kaitseväele.
Vasta

[Pilt: 71467653.jpg]
(19-07-2024, 11:26 AM)isandpauk Kirjutas:  
(18-07-2024, 19:21 PM)Kult Kirjutas:  Kas Aga 20L CO2 ballooni ka täidetakse kuskil, sai kunagi ostetud ostast ja nüüd tühi. Linde-s alguses lubati täita aga kohapeal öeldi et tõsta meile siia aluse peale ja rendime sulle kalli raha eest uue, tõstin autosse tagasi ja nii jäi.

Pane pudelist pilt kah. 
Co kustutite täitmise kohtades tõenäoliselt täidetakse aga sulle ei pruugi meeldida hind.
Vasta

Nujah, näeb tõesti välja nagu aga/linde pudel. Neil ei ole täitmist hinnakirjas ja ... kõik. Jään vastuse võlgu, mida sellisega teha. Täitmiseks oleks vaja kõigepealt midagi, millest sellisel täitmisel mingi mõte oleks. Võtad rendist pudeli, villid vedela ringi ja kasutad lõpu kuu ajaga ära, pääsed kuu rendiga. Kui kellelgi on üle paari katkist aga/linde reduktorit, siis saaksin sinna vahele toru teha. Vaja läheks kaht mutrit ja reduktorisse minevat toru.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina kaitseväele.
Vasta

Viljandisti Ar/Co2 segu kusagilt koos ballooniga ka osta saab? 20l kõlbaks
Rentida ei taha.
Vasta

Kui sul on mingi tänapäevane gaasipudel omal olemas, mine kuluta Viljandi Airoki uksi.
Kui sul pole hetkel taarat, siis mina hankisin "Tabivere" kaudu omale suure Elme pudeli argooniga. Ma olen üsna kindel, et saad sealkaudu ka segugaasi pudeli osta, sest vahetanud ma segugaasi nende kaudu olen. Ar sisu ja pudel maksid umbes kakssada raha, segugaas peaks olema samas suurusjärgus.
Võidakse tuua Viljandisse koju kätte aga seda pead juba ise küsima. See võib olla lisatasu eest või pika viitega, kui sinna on ka muud asja. Tallinnasse tuuakse tavaliselt 3-4 nädalaga.
Elme pudelile saad reduktori siit

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina kaitseväele.
Vasta

Väljaostmise kohta ei uurinud, aga suur(40l vist) co2 ballooni aasta rent koos gaasiga oli 94,7 euri Airokist. Sai see valitud ja võibolla kui kunagi aega tekib siis proovin ümber villimist 20l AGA ballooni. 
Leidsin kiirel vaatlusel arve ka - rent 35.-+km aastas, pole nagu mõtet välja osta.
Vasta

Tegin väikse proovilasu co2 villimisega. Sedapuhku siis elme pudelist väiksemasse taarasse. 10kg pudelisse sain 7kg sisse.
Kahe pudeli vahel kasutasin vasktoru. Keegi jättis kunagi mulle selliseid torujuppe, kus mõlemas otsas oli elme pudeli otsa sobiv mutter. Asendasin ühe otsa mingi vana aga/linde reduktori küljest pärit mutriga ja vasejoodisega kleepisin asjad kokku.
Saab küll, kui tahtmist on, kuid üle 70 protsendi täitumist ei ole mõtet oodata.

   

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina kaitseväele.
Vasta

Ohutuse mõttes pole vist vajagi 100% täis valada.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Asjalik märkus, aga 30% paisumisruum (vastu nominaalkaalu. Olgu see siis kurguni täis pudelile või mõningase ohutus-gaasiruumiga pudelile) on samas tööstuslikul juhul küll priiskamine.

Teoorias peaks aga villimine alluma ju vedeliku voolamise loogikale ja vedel (=tihedam) voolab lihtsalt alumisse? Eeldades, et jäätükid (või õhumullid torus) jama ei korralda / on aega oodata nii sulamisi kui voolamisi. Ehk siis miks ei täitu lõpuni? Liiga peenike ja kehva kujuga niidike balloonide vahel? Pildil paistab torukese kuju nn seisvat õhumulli soosivat.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne