KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

(Eile, 12:16 PM)t4rio Kirjutas:  Kuidas olete lahendanud kastmisvooliku väljavõtte salvkaevust, mis oleks kasutatav ka talvel? ... Lisaks majale on kasutusel ka eraldiseisev saunahoone, millel alalist kütet ei ole ning talvel tuleb veenõud pärast saunatamist tühjendada. Et ihuvaeva vähendada, tekkis mõte, et äkki on võimalik ka talvel aiavoolikust sauna vett lasta,... Kuulan huviga igasuguseid kogemustel põhinevaid ideid.
noh, topin siis oma praktika siia. Mul samuti eraldi saun ja vesi läheb sinna kaevust labidasügavusele paigaldatud pem-toru kaudu, selle tarbeks on kaevu uputatud eraldi teine, nn tühjenduspump ja pärast pumpamist voolab vesi torust tagasi kaevu ning ei külmu toru kinni. 

Muide, sauna nõudest vett lasen välja üliharva, kas siis kui on nädalate kaupa rohkem kui -30 või olen ise millegipärast ära. Muidu seisab vesi saunas sellise meie tavalise -15 talvega kolm päeva vedelas olekus ja kuna käin keskeltläbi 2-3x nädalas saunas, siis pole sellega muret. Kõvemate külmadega olen ennem teinud teisel päeval korraks tule ahju (kui on võtnud kraanid kangeks).
Vasta

Teadlikult vead trassi kaevust sauna kalde all saun kõrgemal.Malõz või tühjenduspump kaevus pumpab vee üles ja kui pumbal toide lännud vajub trassist vesi läbi pumba kaevu tagasi...Sobilikud torud trassi jaoks on pem toru või see läbipaistev suruõhu voolik,mõlemad kannatavad ka läbi külmumist purunemata.

See veeautomaat,kas selle tarbeks auku maase ei saa kaevata?Piisab juba meeter sügav,seinad ümber ja talveks peno peale ja no probleemo,mul toimib nii juba 25 aastat,Kui soojad talved siis pole peno peale vajagi ja mullu nt lumi saddas kaevule peale ja oli piisav ja jäigi talveks peno panemata.talvel ju maapind õhkab sooja ja kui pealt soe välja ei saa siis ongi augus piisav temp,et pump ei külmuks.
Vasta

-20 külmub voolik maapeal ära niikaua kui leili viskad. 
Jätan dussi nats jooksma suurte külmadega, vahest aitab Smile . Ja tühjaks ta ka ei jookse, rullin kokku ja viskan garaazi sulama.
Väljavõte tuleb läbi seina soojast ruumist, niiet sellega aidata ei oska.
Vasta

Trass kallakuga kaevu poole ja kohe peale pumpa torusse pisike auk, 2-3 mm, siis on kindel, et voolab tühjaks, tootlikust vähendab väga vähe.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

Mul on asi veel lihtsam. Maja seinast tuleb raudtoru välja ja kallak õue poole. Vahest külmab ka kergelt ära aga siis peab kapaga kuuma vett peale viskama. Toru otsa pistan vooliku kui vett peaks vaja minema. Lasen saunas nõud täis, nõrutan vooliku tühjaks  ja viskan kuhugile põõsa otsa, et pärast ei peaks lume alt otsima. Süsteem kestnud juba vast üle kolmekümne aasta.

T.
Vasta

(Eile, 19:29 PM)metsakohin Kirjutas:  Trass kallakuga kaevu poole ja kohe peale pumpa torusse pisike auk, 2-3 mm, siis on kindel, et voolab tühjaks, tootlikust vähendab väga vähe.

Kallak loomulikult, unustasin selle mainida, mul "mägedes" saun paar meetrit kõrgema koha peal kui kaev, seega sai toru vedada lihtsalt labida sügavusse kraavi. 
Pumba järel auk torus/voolikus võib olla aga ei pea. Mul eelmise pumbaga, see vibropump, mida ei soovitata kuna lõhub kaevu, sel oli aga praegusel tühjenduspumbal on uus voolik kaevus kuni pem toruni ja sinna auku ei teinud, 9 aastat on toiminud niisama.
Vasta

Kastmisvoolikud. Voolav vesi ei külmu. 
Terve hobusekasvandus "tilgub" talv läbi.
Vasta

(Eile, 21:33 PM)deus Kirjutas:  Kastmisvoolikud. Voolav vesi ei külmu. 
Terve hobusekasvandus "tilgub" talv läbi.

Kastmisvoolikk on väga lai mõiste.Need odava otsa rohelised on saast,mul seda rämpsu jalaga segada.Kevadel viskas üle ja sai pem toruga trass veetud garaazi ja kasvumaja juurde,trassis surve sees ja emmas kummas punktis avan kraani ja vesi tuleb.Siiani olid need rohelised ja lekkis igalt poolt ja jookse kaevu juurde kraani avama.Mingi 50metra läks toru trassile.Külmaks läheb puhub kompressoriga trassi tühjaks.
Vasta

Esiteks ma juhtisin tähelepanu küsimuse esitaja peapunktile, te siin lendasite kohe saunade ja muude asjadega peale ja teiseks, need lekked ongi head just talvel ülalnimetatud põhjustel.
Vasta

(4 tundi tagasi)deus Kirjutas:  Esiteks ma juhtisin tähelepanu küsimuse esitaja peapunktile, te siin lendasite kohe saunade ja muude asjadega peale ja teiseks, need lekked ongi head just talvel ülalnimetatud põhjustel.

Esiteks - Nüüd on küsimus funktsionaalses lugemisoskuses elik kes kuidas küsimuse esitajat mõistab!
Mina ja vist enamus said aru, et on vaja tekitada talvel vesi eraldiseisvasse sauna ilma füüsilise tegevuseta, maja vees kohta ei ole küsimust esitatud.
Teiseks - lekked on head küll aga vähemalt minu kaev ei ole põhjatu, kuival ajal tuleb kokkuhoidlikult vett tarbida, tihti toon ka saunavee mujalt tünnidega kohale. Ühesõnaga, puhta vee raiskamise propa ei ole rohelise mõtteviisiga kooskõlas (muide nagu mu arust pole sellega kooskõlas ka mitmed nn rohelised tegevused nagu prügi elik toidupakendite pesemise kohustus jms)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: masinist, pannkook, 4 külali(st)ne