Postitused: 1,835
Teemad: 125
Liitus: May 2007
Maine:
16
Mul sama jama oli plaatidega. Läks Kiilto Masaga seina. Enam pole probleemi olnud.
Postitused: 827
Teemad: 11
Liitus: Jun 2006
Maine:
50
Vanavanemate majas plaaditi 30+ aastat tagasi pliit ja soemüür nii, et soetati paarkümmend tuubi EPOliimi ja kleebiti sellega. Plaadid püsivad siiani.
Postitused: 552
Teemad: 4
Liitus: Nov 2012
Maine:
28
13-06-2025, 13:00 PM
(Seda postitust muudeti viimati: 13-06-2025, 13:01 PM ja muutjaks oli
ivo86.)
Hea teema - ma just nv hakkan laduma puitseina sisse natuke baurocit, et teiselt poolt köetava kerise vastas otse puit poleks.
Mõtlesin just, et millega bauroc katta. Plaatida oleks väga hea variant, aga seal on ilmselt kuumus väga suur.
Kas see kiilto massa mingi lõhna vms ei eralda sellise kuumaga?
Temperatuuritaluvus
-40 kuni +90 °C, +180 °C / 30 min
Postitused: 7,041
Teemad: 58
Liitus: Jul 2012
Maine:
99
(13-06-2025, 12:55 PM)Telc Kirjutas: Vanavanemate majas plaaditi 30+ aastat tagasi pliit ja soemüür nii, et soetati paarkümmend tuubi EPOliimi ja kleebiti sellega. Plaadid püsivad siiani.
Teine nipp samast ajastust on tsemendisegule lateksliimi (PVA) lisamine. Pikaajaliselt püsinud saunaahjuümbrust mul kahjuks ette näidata ei ole.
Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Postitused: 5,317
Teemad: 74
Liitus: Oct 2011
Maine:
132
Milleks üldse sinna plaadi taga segu panna. Kuumakindlat silikooni garaažis ikka leidub, tõmba plärakas plaadi taga ja lükka seina.
'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
Ulila Jäärada FB
Postitused: 3,715
Teemad: 114
Liitus: Jan 2003
Maine:
36
13-06-2025, 14:06 PM
(Seda postitust muudeti viimati: 13-06-2025, 14:07 PM ja muutjaks oli
13piisab.)
(13-06-2025, 13:00 PM)ivo86 Kirjutas: Kas see kiilto massa mingi lõhna vms ei eralda sellise kuumaga?
Temperatuuritaluvus
-40 kuni +90 °C, +180 °C / 30 min
Leidsin minagi tootja viite, et pole otseselt kuuma kohta ette nähtud.
Telc EPO-suuna viide on hea, kuna mu plaatide tagakülg on samuti ilmselt mingi vaik (ja äkki lausa EPO).
Juturobotist suurt abi pole - targutab veenvalt ja pakub tsemendi- ja epo-põhiseid plaatimissegusid väidetega, et sobivad 200 kraadi jaoks. Tootjad lubavad aga siiski 100. Sh ka vaigupõhisele Mapei Keralasticule.
PVA kriipsutab juturobot maha ja usun täitsa, et see laguneb kuumusega.
Tundub olevat teema, kus tootjad ei taha lihtsalt ekstreemseid temperatuure lubada - et vaidle siis lõpuks inimestega, kas korstnaüleminek on 150, 200 või 300 kraadi. Lubad 100 kraadi ja pandagu siis omal vastutusel ja pole vaja kurtma tulla.
Jõudsin kah mõttega Luige pakutud silikooni juurde. Pole küll liimimiseks ette nähtud, aga liimib.
Autosilikoon on plaatimiseks kallivõitu - proovin vast millegi sellise ära:
https://espak.ee/epood/toode/kuumakindel...145-300ml/
Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Postitused: 116
Teemad: 1
Liitus: Feb 2013
Maine:
1
Viimasel lingil toodud ahjuhermeetiku puhul julgen pakkuda, et tulemus ei jää kauakestev. Vähemalt ümber kiviahju ukse pandud looduskivi kukkus üsna kiiresti ära.
Postitused: 3,715
Teemad: 114
Liitus: Jan 2003
Maine:
36
13-06-2025, 19:41 PM
(Seda postitust muudeti viimati: 13-06-2025, 19:45 PM ja muutjaks oli
13piisab.)
(13-06-2025, 14:32 PM)hobiautod Kirjutas: See ka suht hea möks.
https://espak.ee/epood/toode/ahjuhermeet...fer-280ml/
Millekski on võib-olla tõesti hea, aga liimimisomadused on sellel ju olematud ja kivineb jäigaks rabedaks asjaks. On pmst vuugisegu ja antud otstarbeks ei sobi kohe kindlasti.
Mul oli üks tuubipõhi. Tahtsin proovida, aga oli ära kuivanud. Tuubist sai kuivanud kamaka väga väikese jõuga välja lükata. Ehk siis ei nakkunud kuivades tuubiga. Pildil must "litter". Puru on tuubiavast.
Edit: tootja lubab "head naket" kivi, metalli, betooni jms-ga. Mu kogemus heast nakkest ei räägi.
Tõsi - tuubist välja lükatud "litter" ei olegi rabe, nagu seda materjali mäletasin. Päris tugev "kivi" on.
Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Postitused: 4,767
Teemad: 70
Liitus: Aug 2009
Maine:
24
Pildil olev fekaal ei kõlba millekski ja mõeldud inimeselt raha välja petmiseks...Jah lased tuubist välja vedel ja kleepub,kuivab kivistub kõvaks massiks ja mureneb....Kahjuks poes müüjad soovitavad ka ahjul pragusi parandada sellega...
Väga kuumades oludes nagu kreise lähedal plaatida siis tuleks konsulteerida materjali tootjatega eelkõige segutootjad.
Postitused: 57
Teemad: 1
Liitus: Apr 2019
Maine:
5
Espakist mingit nõu küsida on muidugi tugev enesepettus. Seal poes pead ise väga täpselt teadma mida sa tahad. Kogemused Pärnu ja Keila poodidega. Üldiselt kui tahad head kraami vaata Würthi poole. Üldiselt leiavad sobiva kraami igaks elujuhtumiks.
Postitused: 3,715
Teemad: 114
Liitus: Jan 2003
Maine:
36
18-06-2025, 12:34 PM
(Seda postitust muudeti viimati: 18-06-2025, 12:42 PM ja muutjaks oli
13piisab.)
110mm kanalitorule maa sees kolmiku lisamine: ega ilmselt ei ole muud varianti, kui kaevata toru lahti kahe muhvi pikkuses? Praegu maa sees ilmselt SN8 ja see ei paindu ning lihtsalt väänamisega ma kolmikut vahele ei saa?
Edit: nagu ikka, hakkab mõte kirjutades tööle. Kui lisada veel ka täispikkuses torule tõmmatav liugmuhv, siis saan ju päris hea tulemuse väikese kaevamisega? Heureka?
Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Postitused: 1,835
Teemad: 125
Liitus: May 2007
Maine:
16
Sadulat ei julge kasutada?
Postitused: 3,158
Teemad: 203
Liitus: Jan 2004
Maine:
61
18-06-2025, 13:35 PM
(Seda postitust muudeti viimati: 18-06-2025, 13:36 PM ja muutjaks oli
isandpauk.)
(18-06-2025, 12:34 PM)13piisab Kirjutas: 110mm kanalitorule maa sees kolmiku lisamine: ega ilmselt ei ole muud varianti, kui kaevata toru lahti kahe muhvi pikkuses? Praegu maa sees ilmselt SN8 ja see ei paindu ning lihtsalt väänamisega ma kolmikut vahele ei saa?
Edit: nagu ikka, hakkab mõte kirjutades tööle. Kui lisada veel ka täispikkuses torule tõmmatav liugmuhv, siis saan ju päris hea tulemuse väikese kaevamisega? Heureka? 
Kaevad kolmiku pikkuses ja tiba peale lahti ja paned kolmiku ühe või kahe liugmuhvi/topeltmuhviga vahele sõltuvalt sellest, kuidas see elu seal paindub.
Kui ei paindu üldse, siis paned kahe topeltmuhviga ja vahepealt väljalõigatud toruosast saad tüki kolmiku muhvi sisse. Glidex on abiks, et kõik kenasti kokku panna.
Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina kaitseväele.
Postitused: 5,882
Teemad: 747
Liitus: Apr 2002
Maine:
37
Sarnane võti, küll IZ-i logoga, oli IZ-mootorratataste tööriistakomplektis. Sellel olevad tähed viitavad tehasele AvtoInstrument, mis tegi võtmeid autodele ja mootorratastele. Ise pakuks, et see võis olla mõne 125-se tööriistakarbis.
A:
Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!