Kõige vanem GAZ 21 Eestis.
#1

Sooviks teada saada, mis on kõige vanem GAZ 21 mis on hetkel Eestis teada koos kogu ajalooga?

Kui palju üldse I seeria Volgad on alles?
Kellele kuulusid need M21-d mis hetkel on alles?

Mina tean ainult ühte, tehase nr. midagi 7000 ringis. Selle omanik, mis elab Pirita-Kosel on selle omanud algusest saadik.

Kas keegi teab mis sai rohelisest kerest, mis vedeles ühel põllul Tartu maantee kandis, mõnikümmend km. Tallinnast, ning hiljuti oli börsil 15 000 eekuga müügis.


Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#2

Mina muidugi absoluutselt ebapädev inime ütlema aga kas too \"Smuuli Volga\" polnd miski väga väikese numbriga isend? Oleks nigu sedasi meelde jäänd kuskilt;

loll on loll olla.
Vasta
#3

Eestisse võis omal ajal nomenklatuursetele tegelastele sattuda ka tunduvalt varasema numbriga masinaid kui need 3xxx või 2xxx, ainult et osa neist on praeguseks lahkunud end NLiidu mõõtmatusse lõunaosasse. Võibolla vanemad AMF liikmed mäletavad 70-date aastate algust kui Eestist müüdi massiliselt Volgasid Kaukaasiasse. Volgamüügist saadud raha võimaldas osta Žiguli ja raha jäi veel ülegi. Mul on igatahes poisikesepõlvest meeles, kuidas ühekorraga tekkis meile koduaeda 3 põdraga \"Volgat\", mis olid Gruusiasse saatmiseks kuskilt kokku ostnud meil külas viibinud tuttavad Tbilisist.
Nii rändas selle müügikampaaniaga Gruusiasse näiteks kunagise tenniseässa Toomas Leiuse Volga aga võimalik et ka Georg Otsa või Ants Eskola Volgad konutavad praegu kuskil mägikülas viinamarjaistanduse veerel.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#4

Aga tõepoolest, mis sai sellest mustast viisnurgaga Volgast mis seisis aastaid TOPi territooriumil, ning väidetavalt oli Juhan Smuuli oma?


Denis

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#5

Väidetavalt Smuuli Volga on tänase päevani Eestis. Väga raske on autode jälgi ajada kuna 50-date, 60-date ja ka 70-date tehingud vormistati komisjonikaupluste kaudu.
A propos, kui aga keegi tahab näiteks müüa Volgat kunagise tenniseäss Toomas Leiuse Volga pähe siis ajab ta udu. Leiuse Volga viisid lennuväljasuuruste sonide ja kongis ninadega mehed juba ammu mägedesse.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#6

Kas Raimo Kägu ei ole nüüd selle Smuuli Volga omanik.

What ever, kas keegi teab mis saanud on rohelisest I seeria komplektsest kerest mis seisis keset põllu paarkend km tallinnast ja oli müügis KB-s 15 000 eeku eest.

Dodge WC52 1943;   Buick Century Riviera 2D 1955; Volga M21i 1960;   Cadillac Fleetwood Brougham 1967; Jensen Interceptor MK1 1967,  Rover P5B Saloon 1973;   Mercedes 280S W116 1977, Volga GAZ-24 V6 Konela 1976

Autod ja blogi.
Vasta
#7

Kas või mis nüüd tolle auto omanik on, ei tea. Kägu käes olnd see auto vist varsti kümmekond aastat ja miski vääga häguse mälupildi järgi auto tehasenumber miski 900 kandis. Lisaks kuuldud legend kuda kirjanikuhärra muuli otsast merre sõitnud ja kiitnud juurdetulnud inspektorile, et ainult autot peseb....Big Grin

loll on loll olla.
Vasta
#8

Kägul seisab hoovipeal üke must Gaz 21, tundub olevat originaal, väga kena näeb välja igatahes, kroom ka viimasepeal. Ainult mina ei saa aru miks ta seda õues hoiab, äkki on garaazis midagi veel rariteetsemat sees? Peaaegu iga päev näen seda kui bussiga kooli sõidan
Vasta
#9

Mina jälle olen kuulnud, et see garaaz on täiesti tühi!
Vasta
#10

Ehk hoiab meelega väljas, et teised näeksidToungue
Vasta
#11

Martti Kirjutas:Kägul seisab hoovipeal üke must Gaz 21, tundub olevat originaal, väga kena näeb välja igatahes, kroom ka viimasepeal. Ainult mina ei saa aru miks ta seda õues hoiab, äkki on garaazis midagi veel rariteetsemat sees? Peaaegu iga päev näen seda kui bussiga kooli sõidan

See on see \"Vanade ja Kobedate\" masin siis vast ?!
Vasta
#12

Regardman Kirjutas:
Martti Kirjutas:Kägul seisab hoovipeal üke must Gaz 21, tundub olevat originaal, väga kena näeb välja igatahes, kroom ka viimasepeal. Ainult mina ei saa aru miks ta seda õues hoiab, äkki on garaazis midagi veel rariteetsemat sees? Peaaegu iga päev näen seda kui bussiga kooli sõidan

See on see \"Vanade ja Kobedate\" masin siis vast ?!
Ei ole, selle on ees kitsahambaline kroomvõre, \"Vanade ja Kobedatel\" oli viisnurk.
Vasta
#13

Georg Otsa Volga oli veel 6 aastat tagasi ühes Tammsaare garaazis lahtivõetuna.Oma käega katsusin.Vähemalt omanik nii väitis.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne