iz pl 5 ei kogu kiirust
#1

Tere,
Probleem siis järgmine, et sügisel ostsin endale käigukastirikkega Iz planeta viie, natuke sai sõidetud, aga kuna puudus teine käik, otsustasin talveremondiga alustada. Kuna oli võimalus Venemaalt asju saada, tellisin uue käigukasti, sidurimängu ja K-68 karburaatori. Nende paarikümne kilomeetriga, mis ma temaga sügisel sõitsin, jäi mulje, et tuurid on 90 km/h juures liiga kõrged, üsna makasimaalsed ja voorte otsa kimades (elan Tartumaal) hakkas kiirust kaotama. Mõtlesin, et selle mure lahendab äkki k-68 ja endise 18 veohamba asemel 21 hammast.
Kevadel lõi aga reaalsus latakaga näkku, kui iz vastutuulega 70-80 km/h tegi, ja vooredel langes üldse kiirus kohati alla 70 km/h. Mõtlesin, et viga äkki siis liiga kiires ülekandes ja panin 19 hambalise veohammasratta, aga isegi sellest midagi paremaks ei muutunud. 21 hambaga oli vähemalt see hea, et kolmanda käiguga sai kuni 90 km/h lasta, aga neljandaga langes kiirus 80-ni. 19 hambalisega, aga ei jõudnud kah midagi erilist minna, kuigi natuke parem oli, miinuseks oli jälle see, et neljas käik hakkas ikka voortel koolema ja kolmas käik oli liiga aeglane, et sellega seal (maanteel) sõita.
Timmisin k-68-sat, aga midagi märkimisvärset ei juhtunud. Panin siis vana K-62 tagasi, mootori töö muutus ühtlaseks, kadus detaonatsioon, mis muidugi oli kõige positsiivsem, aga kiiruslikud võimed jäid enamvähem samaks. Mõtlesin, et las siis olla, äkki peabki nii olema. Aga, kui nüüd kahekesi sai sõidetud, märkasin, et mootort külmana läheb normaalselt edasi, aga kui soe, siis langes kiirus 60-70 km/h vahele. See viskas juba eriti üle, krt sõida nagu punnvõrriga. Visin, siis silindri puurimisse ja esimene remont sisse, mõtlesin, et nüüd on probleem lahendatud, kuna tsikkel on sõitnud 30 000 km ja vanade rõngaste lukkupilud olid juba 2 mm.
Täna sain tsikli kokku, aga mida pole, on minek. Algul sõitsin rahulikult, lasin jahtuda jne, töristasin nii 70-ga, lõpuks mõtlesin, et vaatan, kas on ka midagi muutunud, keerasin rutska põhja, oma pool gaasi oli varu, aga midagi ei juhtunud, kiirus jäi ikka 70 km/h peale ja mootor tuure ei kogunud. Seda siis vana karpaga, pärast proovisin k-68-ga aga see detoneeris jätkuvalt, olenemata segu rikkusest jne. Üldiselt olen nagu uue mootori juba ehitanud, aga midagi muutunud ei ole, äkki oskab keegi selle pika juttu peale nõu anda?
Vasta
#2

Tuleks üle vaadata veel gaasisiiber. Võibolla on gaasitross veninud ning siiber ei avane lõpuni.
Detonatsioon.. süüde ehk liiga hiline?
Vasta
#3

detonatsioon on ainult k-68-ga, ja seda kõrgetel pööretel või siis gaasi maha lastes suure hoo peal. Ma arvan, et küttesegu lahja, aga rikkamaks keeramine ei aita.
Siiber avaneb täelikult.
Süüde peaks õige olema, mina ei ole süüdet näppinud, aga ma kontrollisin. Mul polnud küll normaalseid vahendeid, aga pulgaga vaatasin, 3,8 mm enne üss, hakkasid kontaktid avanema ja käis imepisike säde kontaktide vahel (süüde oli sees), selle sädeme järgi peaks kah vist süüte hetke ära tuvastama. Pole suitsumees ja polnud sigaripaberit käepäerast.
Vasta
#4

Kas asi simmerites võib olla? Ainukesed asjad, mida ma pole mootoril vahetanud ongi vääntvõlli simmerid ja laagrid.
Vasta
#5

ints86 Kirjutas:selle sädeme järgi peaks kah vist süüte hetke ära tuvastama.

sammu suvalisse tanklasse ja muretse 15 krooni eest proovilamp. üks ots suru kuskile massi ja teine süütemängus vedrule ja kontaktide avanemise moment on palju täpsemini käes.
Vasta
#6

ei taha su teadmisi maha teha, aga äkki see K68 ei olegi m6eldud Planetale s.t mis indeksit ta kannab? Neid karpasid ju toodetakse tervele posule vene rauale lumesaanidest kuni Uralideni ning igaühele ikka oma tüüpi.Planetale läks K68I. vt. seda artiklit: link


130km/h @ Jupiter1 - serious s**t
Vasta
#7

Süüte panin nüüd natuke õigemaks, manuaali järgi 3-3,5 mm enne üss, aga ega midagi ei muutunud. See on imelik, et gaasi maha lastes ja pööret sooritades hakkab jõnksutama, kuigi ei kiirenda ja hoogu veel on.
Karpast foto: http://www.zone.ee/planeta5/Picture%20004.jpg
Vasta
#8

Paistab, et probleem oli kondekas. Tänud Raadimoto Kristole, kes hüva nõu andis.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne