Keevitus

(05-05-2015, 21:06 PM)Marko Kirjutas:  See leht
http://awelco.com/sales-agents
annab mingi seose Itaaliaga...
Patarei koht tuleb alles üles otsida, samas täna päeval töötas korralikult jälle. Läbi paistab hästi, ei ole klaas otsas.
Need ongi saast maski võlud, kord töötab ja siis jälle ei tööta ja öhtuks on jällegi silmad liivateri täis Big Grin .
Vasta

Ise tumenevatele maskidele EI meeldi külm ja PIMEDUS.Lühendab elu iga väga palju.
Vasta

Tänud, pilt selge.
Kui keevitaks iga päev, siis vaataks loomulikult mingi profiriista, paar punkti nädalas paneb ehk sellega ka.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Päikese patarei on kompenseerimaks puudujääki ja pikendamaks paterei eluiga. Ehk siis päikese patarei ei suudaks üksi hetkeliselt voolu toota(0,1s).
Vasta

Omalt poolt oskan Speed Glassi soovitada. Kahjuks pole enam täpset mudelinumbrit peas aga tegemist oli isetumeneva ventileeritava maskiga. Akuga ventilaatori vöö kus oli ka filter sees käis seljataha . Üks generatsioon vanem kui need mis preagu Anapolis müüa . 

Reguleerida sai seda 6- 12 tumendusastmeni välja, 1 astme haaval . Universiaalne kuna mitte ainult amprid vaid ka keevitatav materjal(must raud või alumiinium) mängivad rolli kui tumedaks tahad sättida. 

Lisaks oli keevituse "osa" ülesse tõstetav ning siis sai sama maski kasutada näiteks rellakaga lihvimisel . Palju mugavam kui pidevalt heida mask peast, haara siis prillid või suur läbipaistev näokaitse . 

Kui tulevikus peaksin hakkama jälle keevitusega tegelema siis kraabiksin raha kokku ja ostaksin samasuguse. Siiski õige maskiga on töötamine öö ja päev võrreldes odavamatega . 

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta

See on kõikide tööriistadega nii. Lihtsalt ennem ei oska halba halvaks pidada, kui head proovinud ei ole.
Vasta

Mul on Speed Glassiga see probleem, et kuidagi ei istu korralikult peas. Ei ole vist minu kolu jaoks tehtud. Kui tahan, et mask korralikult peas püsiks, pean mütsi alla panema ja maski ümber pea kõvasti kinni pingutama aga siis läheb pea valusaks. Ja seda kõigi Speed Glassi mudelitega mida proovinud olen.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Minu iinakas samamoodi leekidega, aitab kaasa keevitamisele tuntavalt, peos hoitava ja ilma leekidetta ei tule keevitus nii hästi.  Big Grin
Aga see germani mask laseb liiga palju kiirgust ikkagi läbi iinakas parem. Aga peas püsimisega mulgi probleemid..
Elektroodide kohapealt küsiks seda, et kas mina olen saamatu või milles asi, elga ja Stokkeris müüdavate elektroodidega ei mõista kohe kuidagi keevitada, varised on minuarust tükkmaad paremad, kas on mingi salanipp seal? 
Elgaga ei tohiks lugeda kumb poolus elektroodi küljes on, pakki peal nii + kui - lubatud ja olevat spets inverteri elektrood aga no ei keevita, kui voolu tugevamaks panen siis hakkab lõikama, kuid pakipeal antud maks 135A 3.2mm elektroodiga mitte ei jookse pigem tahab see elektrood saada 150-160A
Voolu võtan kohe elektrikapist peale voolumõõtjat 1faas puhtalt keevitamiseks ja peakaitse ka 4A suurem kui keevitus maksimumiga vajab 
  
Vasta

Elektroodidega see asi, et peab margi järgi teadma kas on vaja ette soojendada kah või mitte ja arvan, et need sitasti toimetavad tahavad lihtsalt saada enne töö tegemist pisut sooja. Kuidas see margi järgi nüüd täpselt käis, enam küll ei mäleta aga proovi, ehk kukkel aitab.

Üks lihtne lahendus ette soojendamiseks, mida ise vahel kasutan, on lihtsalt üks karpraua jupp millele ühe auguga elektri pliidile asetan ja villaga katan. Elektroodid sisse sooja ja toimivad küll. Niisketes oludes on igasugu elektroodiga sedasi parem toimetada.
Ilma villata sai kah, aga kauem läks aega.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta

(11-05-2015, 22:51 PM)karvik Kirjutas:  Elektroodidega see asi, et peab margi järgi teadma kas on vaja ette soojendada kah või mitte ja arvan, et need sitasti toimetavad tahavad lihtsalt saada enne töö tegemist pisut sooja. 
Jep. Ise olen julmalt praeahjus või pliidiraua peal neid küpsetanud ja oh sa pagan kui heaks lähevad! Ka Varistel on küpsetamine ette nähtud, temperatuurid pakil kirjas. Põlevad muidu kah, aga küpsetatult on paremad. Mõni partii on vist niiskem või on hoiustamistingimuste vastu laos patustatud, aga vahel ei taha Varis küpsetamata üldse põleda. Plärtsub ja tõmbab kinni. Ideaalne on suurema keevitustöö puhul pliiti kütta ja võtta elektrood paksu kindaga otse kuumalt pliidilt. Jookseb nagu kuld! Cool  Väiksemate tööde jaoks olen juba küpsetatud elektroodid pannud kaanega tihedalt suletavasse nõusse hoiule. Osasid elektroode müüakse sellistes topsides, need tasub alles hoida. Olen kuulnud ka profikeevitajast, kes õues keevitades eelnevalt kuumaks aetud elektroode supitermoses hoiab.  Smile

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Ma  katsetasin ära kuumaõhu puhuri, päris heaks läksid kohe, varist kõrvetasin kuni hakkasid valget jahu välja ajama, peale seda päris hea ja slakk tuleb ka maha. Lincolni küpsetasin pliidi raua taga otsas madalal kuumusel paar tundi ennem küla peale minekut. Oli tarvis ühel tuttaval mururull uuesti kokku lappida ja oh imet. Mulle kiideti ikka, et lincolni pole vaja kuivatada, kuid kui on üle kuumutatud on hoopis teine tera, nagu oleks prohvi keevitaja tööd teinud, nii ilus tuli et silmal ilus vaadata kohe. 
Varem justkui nonstick ei töötanud, kuid kuivatatud elektroodiga ei kleepunud enam kinni, lõpetas õigel ajal voolu andmise ära ja justkui hakkas paremini jooksma ka ilma pikema toksimisetta.
Vasta

(27-05-2015, 09:01 AM)maisalup Kirjutas:  Ma  katsetasin ära kuumaõhu puhuri, päris heaks läksid kohe,
Vot selle peale pole nagu tulnudki, et puhuriga küpsetada. Kui nüüd teemat edasi arendada, siis juba mainitud plekist elektroodi topsil saab põhja auklikuks puurida või metall võrguga katta ning villa ümber külgseina mähkida. Elektroodid sisse ja puhuriga teisest otsast kuuma! Hmm, nii saama ju lausa kohapeal ja hädaolukorras kiiresti elektroodid küpseks a la Mägi-Aivar. Peaks proovima!

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Elektroodide jaoks on spets kuumutus/soojendus elektritermosed, mida objektidel kasutada.
Vasta

Tere! Ehk keegi oskab aidata... . 
Sain siis endale TIG keevituse täpsemalt siis Esab LTL 315. Sain ta sellises konditsioonis, et puudu on põletist: kinnitustsangi korpus, keraamiline vaherõngas, keraamiline gaasisuudmik, sulamatu elektroodi kinnitustsang, sulamatu volframelektrood, elektroodi kinnitustsangi pingutuskork (nii ütleb mulle vähemalt see lehekülg: http://tigkeevitus.weebly.com/tig-keevit...eldus.html  - suhteliselt hea õppematerjal). Puudu on veel tagasivoolu juhe ning seadme enda toitejuhtme pistik.
Paar pilti:
[Pilt: eyWf2FWKj]
[Pilt: f0WNG4Gnj][Pilt: iddsIBZHj]
[Pilt: ipZFtjoCj][Pilt: p9yjXp5sj]
[Pilt: pb1UGda8j][Pilt: ext0Xl3uj]
veel pilte suuremalt: https://imageshack.com/i/eypFfSQAj
Ise olen suristanud MIG keevitusega ning elektroodkeevitusega, kuid TIG'iga pole varem kokku puutunud. Siit ka posu küsimusi:
1) Kuna ma pole eriline elektrik siis ei tea kuidas täpsemalt juhtmeid ühendada, hetkel saan värvide järgi nii palju aru, et pruun - L1, must - L2, roheline/kollane - maandus, kuid sinine minu mäletamist mööda olnud "null" kuid idee poolest on see ikkagi L3?
2) Tavaliselt nt: musta metalli keevitades peaks olema volfram "-" ühendatud olema ning tagasivool siis "+" juhtme küljes kuid kui tahaksin selle asja nüüd vastupidi keerata siis kuidas see täpsemalt välja peaks nägema?
3) Nagu ma aru saan siis käib põletile erinevas mõõdus volfram elektroode, kuid kas siis see tähendab, et ka põleti muud osad tuleb erinevas mõõdus osta?
4) Kust saaksin põletile sobivaid juppe? Hea oleks kuskil Tartus kohapeal aga samuti võib soovitada erinevaid netipoode. Põleti peal on iseenesest kirjas "HELIARC HW-18".
5) Kust saaksin endale argooni koos ballooniga - "AGA" pakub minu teada rendilepingut kuid seda ma ei sooviks.

Samuti kui keegi teab midagi antud keevitusseadme kohta juurde rääkida siis andke aga tuld.
Vasta

Pilt al traadist mida kasutasin traatkeevitusel sõukruvi parandamisel ja millest oli korra juttu.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

(14-06-2015, 08:54 AM)püssimees Kirjutas:  Ise olen suristanud MIG keevitusega ning elektroodkeevitusega, kuid TIG'iga pole varem kokku puutunud. Siit ka posu küsimusi:
1) Kuna ma pole eriline elektrik siis ei tea kuidas täpsemalt juhtmeid ühendada, hetkel saan värvide järgi nii palju aru, et pruun - L1, must - L2, roheline/kollane - maandus, kuid sinine minu mäletamist mööda olnud "null" kuid idee poolest on see ikkagi L3?
2) Tavaliselt nt: musta metalli keevitades peaks olema volfram "-" ühendatud olema ning tagasivool siis "+" juhtme küljes kuid kui tahaksin selle asja nüüd vastupidi keerata siis kuidas see täpsemalt välja peaks nägema?
3) Nagu ma aru saan siis käib põletile erinevas mõõdus volfram elektroode, kuid kas siis see tähendab, et ka põleti muud osad tuleb erinevas mõõdus osta?
4) Kust saaksin põletile sobivaid juppe? Hea oleks kuskil Tartus kohapeal aga samuti võib soovitada erinevaid netipoode. Põleti peal on iseenesest kirjas "HELIARC HW-18".
5) Kust saaksin endale argooni koos ballooniga - "AGA" pakub minu teada rendilepingut kuid seda ma ei sooviks.

Samuti kui keegi teab midagi antud keevitusseadme kohta juurde rääkida siis andke aga tuld.

1) 3faasiline keevitusseade kasutab kolme faasi ja maandust. Kõik, mis ei ole rohekollane on faasid ja järjekord ei oma tähtsust.
2) Selleks on vaja maandus ja keevitusvool ära vahetada, kas on kuskil mingi lüliti, või lihtsalt kaabliotsad ringi, Sul ju + ja -  pesad pildi peal näha, seega on võimalus otsad ringi tõsta. Samas, kui põleti pistik/pesa on originaal, siis peab polaarsuse vahetus lülitiga käima. Sel juhul pead ainult maanduskaabli ümber tõstma.
3) igas mõõdus volframelektroodile on vaja samas mõõdus tsangi ja tsangihoidjat. Kork  ja keraamika ei ole (otseselt) volframi mõõduga seotud. 
4)WP18 (HW-18) on TIG-põleti tüüp, selle järgi peadki juppe otsima. (Kui vesijahutus jamab, võid ka õhkjahutusega põleti panna, kuid sel juhul pead jälgima et ampritega liiale ei lähe ja veepumba ära killima)
Googlesse "WP18 tig torch parts" ja pildid teevad puust ja punaseks.
Küsimust tekitab see MIG/MAG saba ja ilmselt europistik seal all? Kas on isearetatud liides? (või Esabi mingi algupärane nurisünnitis?)
Reeglina TIG-id on nn DIX liidesega, kus gaasivoolik küljelt välja tuleb ja oma eraldi pesasse paneelil käib, samamoodi lüliti pistik eraldi.
5) Tänapäeval ametlikest kanalitest oma ballooni gaasiga täitmist ei pakuta.....
Vasta

Balloone saab ka täita, paraku tähendab see nende väljaostmist. Hinnad pole just ülemäära õiglased - 10 liru 186 juudirubla ja 20 liru 258. Lisandub gaasi enda hind, mõistagi.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Tsitaat:Küsimust tekitab see MIG/MAG saba ja ilmselt europistik seal all? Kas on isearetatud liides? (või Esabi mingi algupärane nurisünnitis?)

Reeglina TIG-id on nn DIX liidesega, kus gaasivoolik küljelt välja tuleb ja oma eraldi pesasse paneelil käib, samamoodi lüliti pistik eraldi.

[Pilt: exx9IInap]
Panin pildi ja lülitite seletuse kokku, gaas ja vool tuleb ikka siis sellest samast TIG pistikust. 
Pildi vasakul pool näitab aga et lülitil on 4 valikut, millest viimased 2 on MMA ehk elektrood keevitus, ilmselt seal seisneb selle "+" ja "-" mõistatus aga aru ma ei saa kuidas ja mis täpsemalt toimib, eks see selgub veel.

Gaasi kohta - ilmselt oleks siis tõesti mõistlikum võtta see rendiga varjant, kui välja ostmine kalliks läheb ning seadustega ei jõua kaasas käija.

Tänud senise abi eest!
Vasta

Käpa juppe saab Tartus Cedost nad tegelevad ka sea (CEA) müügiga
Vasta

Nonii läksin siis lolli näoga cedo'sse ja müüa kohe küsis masinast pilti, mille järgi vend kohe jagas matsu ära ja pani mulle mingisuguse "starterpack'i" kokku. Sain veel tagasivoolu kaabli ning hüva nõu, tegi nalja ka veel. Arve alla 50 euro. Kõigepealt pean vaatama kas jupid sobivad.., kuid hetkel soovitan!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne