kas varjupaik oleks huvitatud ?
#21

Olen siiani seda Ikaruse teemat vaikides jälginud, kuid tundub, et nüüd on küll viimane aeg sõna sekka öelda. Juba see lavassaare buss tundus piltide järgi suht kobe ja tunnistage endale, et 10000 sellise bussi eest on ju tglt võileivahind. Ja nüüd see Värska oma võib olla sellises seisukorras viimane isend eestimaal. Isegi 20000 pole just palju sellise eest. Kui keegi teda üksikkorras ära osta ei soovi, siis on viimane aeg korjandus käima panna. Pärast kuskil "emexi" aia taga nutta pole ka nagu mõtet, kui praegu on reaalne võimalus buss kätte saada.
`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#22

Minu arvates samuti igati päästmist vajav heas seisukorras isend ja olen ka toetamisel käsi. Mis sellest Ikaruse asjast siis tänaseks saanud on?
Vasta
#23

Kui tolle IKARUSega kindlaks asjaks läheb ,minu poolt Jakobson.
Vasta
#24

Huvitaks kah,kui kaugel asjad on?

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#25

Kuna Kris on hetkel ära, proovisin ise bussi omanikule helistada. Ütles umbes nii et 15000 oleks hind ilma käibemaksuta ja küsis, kas olete nõus niiviisi ostma. Vabandust, olen suht võhik sel alal ning keegi teadjam võiks selgitada, kuidas need asjad käivad, kui buss on firma nimel. Nii, et ka teine pool (omanik) ei peaks mingeid makse maksma hakkama.

Teiste sõnadega - veel on veidi aega venitada.

Kui teie telefon ei tööta, siis helistage riketesse!
Vasta
#26

Enne kui aktsioon käima tõmmata oleks vaja ka lahendada transpordiküsimus. Kas ma olen õieti aru saanud et Ikaar on õhkpiduritega, mis mootori mittetöötades on pidevalt peal?

Pulmasõidud vana Volgaga, saunabussi ja RAF "Kutsikas" rent - www.suhtesepp.com
Vasta
#27

Kui õhk maas on jah pidurid peal, kuid ees on nippel, kustkaudu saab õhu üles pumbata. Nii suure aparaadi pukseerimiseks vajalikul autol on kindlasti kompressor peal, tuleb ainult kaks aparaati voolikuga ühendada ning pidurid olemas.

`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#28

OK, taas targem. Kas kellelgi on välja pakkuda transporti või oskab pakkuda palju see maksma läheks. Janu-Juku vast ei tule seekord kõne alla.

Pulmasõidud vana Volgaga, saunabussi ja RAF "Kutsikas" rent - www.suhtesepp.com
Vasta
#29

Üldiselt on tagumistel piduri puusteril võimalik vedru kokku keerata ja on gi käsipidur maas.

eino

Pakkuda võib Gaz 13, 14 või 41 mootorit või mootori osasid.
Vasta
#30

Nagu ma eelnevast aru sain, on see töötav eksemplar, mis on käigust ära jäänud kasutamise vajaduse puudumisel ja  millel puuduvad ainult akud. Milleks on töötavale masinale vaja puksiirteenust või treilerit? Selle bussi käivitamiseks piisab isegi paarist korralikust 60 Ah sõiduauto akust. Janu- Juku võib sel puhul olla vaid saateautoks. Ülevaatust kindlasti ei ole, kuid ok! kindlustus üheks- kaheks päevaks tuleks kindlasti teha! Või ei ole juhti, kes omaks lubades vastavat kategooriat? Andke aga siis teada, tulen ise!
Vasta
#31

taruvaras Kirjutas:Nagu ma eelnevast aru sain, on see töötav eksemplar, mis on käigust ära jäänud kasutamise vajaduse puudumisel ja millel puuduvad ainult akud. Milleks on töötavale masinale vaja puksiirteenust või treilerit? Selle bussi käivitamiseks piisab isegi paarist korralikust 60 Ah sõiduauto akust. Janu- Juku võib sel puhul olla vaid saateautoks. Ülevaatust kindlasti ei ole, kuid ok! kindlustus üheks- kaheks päevaks tuleks kindlasti teha! Või ei ole juhti, kes omaks lubades vastavat kategooriat? Andke aga siis teada, tulen ise!
Juht on kindlasti võtta Smile
Vasta
#32

No sellel on nagunii üht-teist ikka teha,enne kui temaga liiklusesse tormatta.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#33

Kumb on lihtsam - võõral territooriumil käima saada buss, mis pole 5 aastat liikunud ja tehniline seisukord teadmata või ära pukseerida? Ise eeldan, et ootamatuste vältimiseks on pukseerimine mõistlikum.

Kas keegi saaks võtta transpordi sebimise enda peale? Lähen u 3-4 nädala pärast pikemaks ajaks ära ning kardan et kuu ajaga me ei saa raha kokku ja transpordi sebitud.

Oleksin endiselt nõus traditsioonilise rahakogumisega tegelema.

Pulmasõidud vana Volgaga, saunabussi ja RAF "Kutsikas" rent - www.suhtesepp.com
Vasta
#34

Loodan siiski ,et saame selle raha enne kokku.Mida lähemale talwele seda problemaatilisemaks see wedu kulgeb.Minu autol küll olemas käru veoks vastavad ühendused aga Ikaruse weoga jääks vist hätta.Mul pole wastawaid woolikuid kuskilt võtta.Aga loodan,et kamba peale leiame mingi lahenduse.Üks idee olemas aga see ainult siis kui enam muud üle ei jää.Wajadusel nõus panust suurendama.
Vasta
#35

Ehk on võimalik kusagilt mingid akud leida ja buss kudagiviisi käima ajada. Siis saab teda ka pukseerida ilma,et hakata veel nende voolikutega mängima.
Võiks juba aksiooni jaoks raha kokku ajama hakata?

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#36

Transa kohta võiks ka lisainfi uurida kasvõi Levateki meestelt, kel peaks asjaga kogemust olema.
Rahaga võiks jah tegelema hakata (ise ka midagi ikka leian), kuid omanikule tuleks kindlalt öelda, et VÕTAME ära.
Mida targemad inimesed XTA toodud käibemaksujutule veel täienduseks lisavad?
Vasta
#37

Levatek võib ju olla kena firma aga niisama nad seda bussi meile wedama ei tule.Ja see wedu ei saa mitte odaw olema.Aga alati on wõimalik jõuda sõbralikule kokkuleppele.Risk ju on aga mingi võimalus on see Ikarus sealt ka omal jalal ära tuua.Loodan,et Tuve on ikka asjast teadlik ja huvitatud.
Vasta
#38

Ja veel: tasuks veelkord võimalikult ruttu kohal käia, uurida puksiirkonksude seisund ja vahekaugus, samuti pneumaatika ühenduskohad jms. See annaks transpordi otsimistel suure eelise.
Vasta
#39

Kolmnurka wedamise korral kindlasti vaja + weel muud tarvikud.Ehk oskab keegi nende leidmisel aidata?Tänud ette!
Vasta
#40

PETSS Kirjutas:Loodan,et Tuve on ikka asjast teadlik ja huvitatud.
Olen teadlik ja huvitatud sedavõrd, et vajaliku küsitud summa ilma väga suurte raskusteta kokkusaamise korral, võiksime meie äravedamise kaaskorraldajad-finantseerijad olla. Aga pelgan tullavõivaid etteheited bussi edaspidise saatuse üle, sest üsna selge on see, et meie teda sõidukõlbulikuks taastada ei suuda. Kui aga lepitakse varjupaigas eksponaadiks olemisega, siis pinna talle leiaksime.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne