kas varjupaik oleks huvitatud ?
#41

muuseumipapa Kirjutas:üsna selge on see, et meie teda sõidukõlbulikuks taastada ei suuda. Kui aga lepitakse varjupaigas eksponaadiks olemisega, siis pinna talle leiaksime.
Ma leian et las ta esialgu olla pigem eksponaat kui miski muu (teadagi). Edaspidi jõuab teda ehitada ja taastada küll.
Vasta
#42

Peaasi ,et ta alles jääks ja oleks nii teistel ja omal hea waadata ning lastelegi näidata.Ja JJ on ainuõige koht.Loodan väga ,et kunagi ka mingi katusealune tekkib,et need väärtused seal ilma meelewallas poleks.Kris wõiks minu arust kogumist alustada ,muidu varsti jõuluaeg tulemas ja siis rahadega kõigil kitsas.
Vasta
#43

Ikaruse pukseerimisest sai vähe kirjutatud ka siin http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=16890 Puksiiraasad on ka Värska bussil samasugused,nagu seda Lavassaare omal. Lisan veel,et puksiiraasade vahekaugus oli(Lavassaare bussil) 880mm ja poldi läbimõõt,mis aasast läbi käis,30mm.
Kui korjanduseks läheb,olen ka enda Ikaruse rahast seda mõnesaja EEK-ga nõus toetama.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#44

Nii, sai veel veidi Värskaga suheldud...

Hinnast: kui minna ja omanikule 15000 kr sulas peo peale laduda, siis mingit käibemaksu sellega ei kaasne, vaja vaid ostu-müügi leping teha ja buss ära vedada. Hetkel on buss küll firma nimel, kuid mingit bilansilist väärtust sel ei ole.
Hinnast veel: kui keegi arvab, et suudab seda 15000-st madalamale painutada, siis võin omaniku kontaktid saata.

Transpordist: kaasfoorumlane Aiv andis teada, et üldiselt võib ta selle bussi oma töö-veomasinaga (võimsust & massi on sel piisavalt) ära vedada kui kulutatud küte kinni maksta. Aga seda ei juhtu enne detsembri keskpaika. Sain jutule ka kaasfoorumlase Volvoga, kelle abil tramm J-Jaani sai. Tema abil leiaks ka treileri, kui väga vaja, tingimusel, et buss omal jõul sinna peale sõidab. Vastasel juhul läheks üritus väga kulukaks. Bussi käimaminekut eeldab ka esimene variant, siis on vedu lihtsam ja odavam, seejuures tuleb veel kindlaks teha, millised on õhu sisselaskmise liitmikud (äkki saab seda juba olemasoleva Ik-260 pealt vaadata?).

Bussist endast: sõitis ta siis viimati 5 aastat tagasi ja jäi töötavana seisma. Omanik ütles umbes nii, et akud peale, vesi sisse ja "peaks käima minema". Hetkeseisuga on meile lubatud, ning lahtisaamisega ei ole kiiret, garaaži, kus see seisab, ruumi juurde saada ei ole vaja. Üks "aga": http://pildialbum.org/pilt.php?id=697503
http://pildialbum.org/pilt.php?id=697391 - seal nähtav "mõlk" on tingitud sellest et pleki all on umbes meetrijagu kere sõrestiku toru ära roostetanud. Mujalt tundus kere kõva (jah, tundus, väga täpselt uurima-puurima ei hakanud).

Nüüd küsimus suurele ringile: kas me tahame 15000 kr eest soetada Järva-Jaani varjupaika seisma komplektse ja originaalse puna-valge 1976.a Ikarus 250, millesarnaseid võrreldavas seisukorras isendeid tõenäoliselt Eestimaa peal rohkem polegi, aga mille kere ühest kohast mäda on (ei saa lubada, et see koht ainuke on), olukorras, kus üks 200-seeria Ikarus (mis sest, et too on linnalähiliini variant) Järva-Jaanis juba on?

Kui meie seda bussi ei osta, läheb see teisele huvilisele, kes tahab sellest ratastel (järelveetava) suvila teha (mootor jt. agregaadid võetakse maha). Olgugi et viimasel juhul buss väliskujult säilib, pole see minuarvates oluliselt parem variant kui "emex". Seega kui aktsiooniks läheb, lisan omalt poolt mõned sajad kroonid.

Kui telefon ei tööta, siis helistage riketesse!
Vasta
#45

Kas Levatek või mõni bussifirma pole huvitatud sellest? Minu arvates oleks selle bussi jaoks parim variant, kui ta mõne restaureerija kätte satuks. Buss poleks siis küll "meie" oma, aga eesmärk oleks täidetud ja paremini kui JJ seda pakkuda suudab.
Vasta
#46

zazik Kirjutas:Kas Levatek või mõni bussifirma pole huvitatud sellest? Minu arvates oleks selle bussi jaoks parim variant, kui ta mõne restaureerija kätte satuks. Buss poleks siis küll "meie" oma, aga eesmärk oleks täidetud ja paremini kui JJ seda pakkuda suudab.
Tõepoolest oleks parim variant kui buss mõne restaureerija kätte satuks.See, et buss poleks siis küll "meie" oma, ei omaks tähtsust, küll aga see, et ta oleks Eesti tehnikaajaloo tarbeks säilitatud taastatud kujul. Heino Jaanusele võiks pakkuda küll, sest sellist võimalust, et me suudaksime taastada sellisel moel ja sellise kvaliteediga kui tema Ikarus Lux`i tegi, meil kahjuks pole. Kui aga siiski kõik muud variandid ei rakendu, siis varjupaik on endiselt isendist huvitatud ja valmis pakkuma paika tema eksponeerimiseks tulmenäituse reeglite kohaselt.
Vasta
#47

Mina arvan et las see buss läheb esialgu järva-jaani. Seal seisab see buss sellisena nagu ta praegu on. Kui keegi tahab teda edaspidi restaureerida, siis ma kujutan ette et see oleks vaid läbirääkimiste küsimus. Hetkel on eesmärgiks ikkagi tema säilitamine.
Vasta
#48

Levatekil TuristIkarus juba on. Kahjuks ootab see järel tulevat põlve.
Vasta
#49

Ikarus? Mis seis on?
Vasta
#50

Arvan ka et tuleks see buss JJ saada kui keegi teda sõitvana säilitada ei soovi.Siis on ta vähemalt alles ja saaks teda võimaluse korral ühistööna natuke korrastada suvel näiteks.Kui korjandus käima panna siis arvatavasti saame raha kokku küll.
Vasta
#51

Põhiliselt esimese Ikaruse aktsioonist on järgi jäänud 4239,59 krooni eesti raha, usun et enamus foorumlasi nõustuvad minuga, kui see kõik saaks seemneks kõnealuse Ikaruse korraldamiseks varjupaika. XTA - kas läheb aktsiooniks?

Pulmasõidud vana Volgaga, saunabussi ja RAF "Kutsikas" rent - www.suhtesepp.com
Vasta
#52

Paneme aktsiooni käima ja minu poolt tuleb esimesed 300EEK!

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#53

Tere

Ei hakka uut teemat tegema, aga kas JJ pole huvitatud Pihkva
PAG bussist, täpsemalt PAG 2MP esmaregistreerimine 88a,
buss on kohandatud kauplusbussiks (Lafka) ja nimi on "RAKETT"?

Buss ise on komplektne ja kehtivate dokumentidega,
ainult sidur pidi läbi olema.

Minumeelest on tegemist ikka haruldusega ja seda just
ümberehituse näol!

Lisan mingiaeg ka pildid sellest "Raketist"

Ja nüüd selle kõige-kurvema asja juurde, nimelt uus omanik
tahab selle eest 15 000 kr + ARK kulud saada.
Asub teine Pärnumaal.

Omab väkka palju erinevaid sõidukeid.
Vasta
#54

UAZ469 Kirjutas:Tere

Ei hakka uut teemat tegema, aga kas JJ pole huvitatud Pihkva
PAG bussist...

...Ja nüüd selle kõige-kurvema asja juurde, nimelt uus omanik
tahab selle eest 15 000 kr + ARK kulud saada.

http://varjupaik.jjts.ee/index.php?actio...4&lang=est

PAG on J.-Jaanis olemas mistõttu pole mõtet hakata kalli raha eest teist isendit juurde ostma. Aga aitäh pakkumast ikkagi!

NB! Hetkel on tegu ainult minu isikliku arvamusega, mis ei pruugi ühtida Varjupaiga ametlike seisukohtadega!

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#55

...ka minu arvamuse kohaselt on see hind liiga kõrge, aga tegemist pidi olema ikkagi haruldase ümberehitusega.

Lisan siis veel ühe küsimuse:
kas kusagil on ka kirjas osade/detailide nimekiri,
mida läheks JJ olevatele eksponaatidele vaja?
Ehk on mul või mu tuttavatel miskit tasuta ära anda.

Omab väkka palju erinevaid sõidukeid.
Vasta
#56

UAZ469 Kirjutas:Lisan siis veel ühe küsimuse:
kas kusagil on ka kirjas osade/detailide nimekiri,
mida läheks JJ olevatele eksponaatidele vaja?
Ehk on mul või mu tuttavatel miskit tasuta ära anda.
Njah, sellise nimekirja tegemisele võiks ehk mõeldagi, ehkki eksponaatide rohkust arvestades on see vast üsna problemaatiline. Kindlasti on Varjupaik pidevalt huvitatud igasugustest nõukogudeaegsele tehnikale sobivatest varuosadest (kõikvõimalikud plekkdetailid, uksed, ka muu), kuna aegajalt ja võimalustmööda ikka saab mõne eksponaadi seisukorda parandada püütud. Kui kellegil midagi pakkuda, siis kindlasti tasub võtta Varjupaigaga ühendust, näiteks Varjupaiga veebilehel olevaid kontaktandmeid kasutades: http://varjupaik.jjts.ee/index.php?action=3&lang=est

Üks konkreetne näide kohe selles teemas, vt. 60. postitust:

http://forum.automoto.ee/showthread.php?...#pid145973

Varjupaiga eestvedaja foorumlane Muuseumipapa ilmselt oskab foorumisse jõudes küsimusele ammendavamalt vastata.

Tänud veelkord oma abi pakkumastSmile

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#57

UAZ469 Kirjutas:Minumeelest on tegemist ikka haruldusega ja seda just
ümberehituse näol!

Lisan mingiaeg ka pildid sellest "Raketist"

Too Rakett on tuttav sõiduk ja haruldane kindlasti ka aga mitte kodutreitud leivariiulite pärast.
Sellise "haruldase" ümberehituse võib igamees omas kuuris korda saata, iga käsitöö on omal moel unikaalne. Antud puhul on minu silmis paraku originaalne auto selle ümberehituse läbi perse keeratud, milline õnneks küll ilmvõimatu taastada pole. Väga suuri ümberehitusi sääl vist pole tehtud  ja kas nood "kolhoosibussid" margist sõltumata üsna ühesuguseid istmeid ja sisustust omanud. Kere koosneb tal suurel määral tõmbeneeditud plekktahvlitest ja nii äge lahvka ta nüüd ka polnud, et kauplusbussina säilitamist vääriks. Oma margi vähese esindajana võiks ta aga friigihuvi äratada küll.
Pildid by Potsataja.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       

loll on loll olla.
Vasta
#58

See PAG kindlasti huvitaw isend,paraku sääne juba olemas.Mina vähemalt oleks sillas kui JJ ilmuks mõni ZIS/ZIL buss või siis RAF 977.2203 tawavariant ka tore.Neid viimatinimetatuid weel suht odawalt saadaval.
Vasta
#59

Tervist.
Lisaks siia ühe sellise pool ratsionaal-, pool neutraalse alatooniga arvamuse sekka.
Kas see konkreetne buss nüüd ostetakse või mitte, otsustatakse juba "kõrgemates sfäärides", aga eelmainit seisukoha põhjal soovitaksin selle võimaliku bussiostu peale kulutatav 15 000 krooni kas näiteks varjupaiga ehitusmaterjalide peale investeerida (prussid, killustik, misiganes samalaadne) või teha selle raha eest mõned olemasolevad eksponaadid kasvõi välises mõttes viisakasse konditsiooni, juhul kui rohkemat ei saa.
Liiatigi kui taoline üks eksemplar juba olemas on ja ta ei oma näiteks Eesti oma autotööstuse koha pealt nii suurt tähtsust nagu mõni TA, Nuia EPT "UAZ" või Koeru "Volga".
Taolisi PAG- busse, kui lahtiste silmadega ringi käia, leidub siin-seal eestimaa nurkades seismas/vedelemas küll, milledest huvi korral kamba peale asja võiks saada.

Muud midagi, aga see 15 000 krooni on liig suur summa, et seda lihtsalt ühe järjekordse tavalise bussi peale ära raisata.
Ok, ta võib mõnede silmis rariteetne sõiduk olla, kuid nii rariteetne ta ka ometi pole, et teda elu eest, ükskõik mis hinnaga peaks ostetama.
Vasta
#60

UAZ469 Kirjutas:Tere

Ei hakka uut teemat tegema, aga kas JJ pole huvitatud Pihkva
PAG bussist, täpsemalt PAG 2MP esmaregistreerimine 88a,
buss on kohandatud kauplusbussiks (Lafka) ja nimi on "RAKETT"?

Aitäh UAZ 469 meid meeles pidamast! Kuid tõepoolest on varjupaiga seisukoht selline, et kahte ühe mudeli sõidukit me kollektsiooni ei ihka. Iseasi, kui uue isendi saame annetusena ja ta on paremas konditsioonis. Antud juhul saaksime kahest bussist kokku tõenäoliselt ühe päris korraliku, kuid hind määrab kahjuks saatuse …

UAZ469 Kirjutas:Lisan siis veel ühe küsimuse:
kas kusagil on ka kirjas osade/detailide nimekiri,
mida läheks JJ olevatele eksponaatidele vaja?
Ehk on mul või mu tuttavatel miskit tasuta ära anda.

Sellist nimekirja oleme plaaninud koostada juba ammu, kuid … Siiski on üht-teist liikuma hakanud. Tänu kaasfoorumlane oldmopedi tõstatatud probleeemile, varjupaiga väljanägemise kohta, oleme asunud andmesilte valmistama ja võtnud plaani talve jooksul ümarlaua korraldada. Sinna ootame hästi palju, aga REAALSELT teostatavaid ettepanekuid, edaspidise töö paremustamiseks. Usun, et esimeseks tööks ongi nimekirjade koostamine neist isenditest, mis lähiajal paremat väljanägemist vajavad, samuti varjupaiga territooriumil vajalikest töödest. Loodame ühiselt nendest koostada pingerea. Ja siis tulebki nimekirja iga isendi juurde omakorda loetelu vajalikest töödest ja puuduolevatest osadest. Nii saab iga varjupaiga sõber välja valida oma lemmiku, mida vaba aja ja soovi korral renoveerima tulla või sihtannetusena toetada.
   Aga osasid/detaile oleme vastu võtnud ka senini. Kuna meie valduses on päris palju laoruume endisest kutsekoolist, siis sinna mahub kodudest-firmadest ülejäänud detaile veel küllaga. (Ei ole sugugi haruldane, kui leian varjupaigast kasti- või kotitäie vanade osadega ja tooja ise teadmatuks jääb …) See on justkui omapärane varuosade varjupaik, kust ka teisedki abi saada võivad.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne