T-40 aku
#1

Tere
Kas keegi oskab öelda, palju on tavalise strarteri puhul ettenähtud T-40 aku mahtuvus ja käivitusvool.

ettetänades
Sass1
Vasta
#2

meil tööjuures 110 Ah ne rabab küll
Vasta
#3

Tehasest tulid nad vanasti 2 6v akuga 150Ah
Vasta
#4

Käsiraamat annab iseenesest sellele masinale käiva kahe vene 6v aku mahutavuseks kummalgi 150Ah ja kataloogi järgi sellise aku käivitusvool vene standardites 450 A. Naabri T-40t käivitab Varta Optima 55 Ah kuivaku, aga see masin on ka tipp-topp korras ja talvel käivitatakse ainult karterisoojendusega.


Edit; V-126 jõudis ette.
Vasta
#5

Tänud kõigile vastajatele. Ilmselt peaks 140Ah ja 900 A käivitusvoolu siis uueks akuks sobima küll.

Sass1
Vasta
#6

Millise neist võtaksid ja miks?
http://www.akud.ee/et/c/auto-kaivitus-ve...=price.asc
Ise hiilin Varta J10, aga Bosch ka kallim palju ei ole...
Või mingi muu hoopis?
Vasta
#7

Mihandne starter? Originaalile pead võtma rohkem, kui sajaampertunnise. Reduktorstarterile piisab ka 72 Ah, kui kaabeldus ja massilüliti OK on.

Valmistaja pole väga oluline, niikuinii tapavad aku ära vibra ja massi sisseununemine.
Vasta
#8

Odavamatest brändidest olen ise kasutanud traktoritel Autocraft akusid, seni pole pettunud. Tz4k pealt alates 2012 olnud üks isend näiteks. Tartus müüb näiteks Renovaar. Tuleb Vartaga samas tehasest, aga hind hulka sõbralikum. http://akuladu.ee/e-pood/autoakud-81/aut...ft-84.html
Vasta
#9

Ostsin ühe ära.
Kas poest tulnud akud ei peaks olema täis laetud asendis mitte?
Ma enda omale viskasin laadija sappa ja no tühii, mis tühi. Sad
Tühjalt seistes poeriiulil ta peeti ei ole juba läinud`?
Vasta
#10

(12-01-2019, 09:32 AM)pannkook Kirjutas:  Ostsin ühe ära.
Kas poest tulnud akud ei peaks olema täis laetud asendis mitte?
Ma enda omale viskasin laadija sappa ja no tühii, mis tühi. Sad
Tühjalt seistes poeriiulil ta peeti ei ole juba läinud`?
Tühjalt seisnud aku on päris kindlasti oma mahtuvust ja käivitusvoolu kaotanud.
Niipalju kui mina akusid olen ostnud siis alati on tester peale visatud ja näidatud aku pinget ning alati on olnud 12,5-13V.
Müüja sõnul on tal kohustus kontrollida temale toodavate akude pinget vastuvõtmisel ja iga 30 päeva tagant ning kui vaja järele laadida.
Aku ostmisel peaks veel vaatama valmistamise aega sest kui aku eluiga on näiteks 3 aastat ja aasta on ta seisnud siis tarbida saab seda 2 aastat.
Vasta
#11

Tutikas aku poest peab ikka "plug and play" olema, kui ei ole viige tagasi

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta
#12

Ma soovitan garantiitalongiga poest läbi minna ja lasta märge teha sinna, et vajas laadimist. Hiljem lihtsam vaielda kui peeti läheb liiga kiiresti.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne