Tööriistadest

Tsitaat:Kas bensusae plaati-ketti kannatab panna, vot seda ei tea. Kahtlane

Jaa, kannatab küll, 3/8 hambaga kett ja latt käib. Mul on täpselt samasugune saag ja olen sellega ka põlenud majapalke lõiganud. Oli selline hobi. Ülekanne on üsna piisavalt tugev, pead  korralikult kuhugi kinni laskma, et hambad maha saada. Lõpuks see saag kulus ära (õlipump), mitte ei läinud katki.
Vasta

Kui ikkagi vähegi asjalik välja paistab ja jõudu vähemalt 1,5kw siis on täitsa tegija kodukasutusse. 
Mina ostaks omale http://www.aiakeskus.ee/review/product/l...tegory/37/
2,2kw on arvatavasti ülivinge nii peenikese ketiga. 
https://www.osta.ee/elektriline-kettsaag...lar_ended2
Veidi vingem ja peaks olema juba pikki saagi paikneva mootoriga, mis teeb sae kitsamaks ja manööverduse ning kitsastes oludes töötamise mugavamaks. 
Sael on 2 aastat garantii, kui 80 euro eest nii kaua töötab siis võtad järgmise, saad 4x2aastat ehk siis 8aastat tööd teha koguaeg garantiiga pill sama raha eest kui kallil on garantii 2 aastat, peale seda annab mingi jubin saba ja käid jälle meeletu summa välja. 
 
Vasta

(12-02-2016, 20:02 PM)Envir Kirjutas:  
Tsitaat:Kas bensusae plaati-ketti kannatab panna, vot seda ei tea. Kahtlane

Jaa, kannatab küll, 3/8 hambaga kett ja latt käib. 
Panen kõrva taha, ehk läheb vaja. Eks ta oleneb vast puust kah. Haavapuud lõika või lehmaketiga, mul on aga suur osa puudest jalakas, mis on kuivanud peast kõva kui raud. Ei julge laia ketiga piinata.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(12-02-2016, 20:02 PM)maisalup Kirjutas:  Kui ikkagi vähegi asjalik välja paistab ja jõudu vähemalt 1,5kw siis on täitsa tegija kodukasutusse. 
Mina ostaks omale http://www.aiakeskus.ee/review/product/l...tegory/37/
2,2kw on arvatavasti ülivinge nii peenikese ketiga. 
Alla 1,8kW vast ei tasu vaadata. Mul Õlimäkk on 1,6kW  ja suuremal piinamisel on hing kinni. Reservi peab olema, härrased!  Smile 
Aga ülikitsa ketiga 2,2kW peaks lõikama nagu võid kui ka ülekanne kiire on. Tasub siiski enne uurida kas juppe saada on. Mina olen enne seokeste riistade soetamist käinud läbi remonditöökojast, võtnud meistril nööbist ja küsinud: "Räägi nüüd ausalt nagu kommunist kommunistile...!!!" Kui ütleb, et ei lagune eriti ja juppe on saada, siis lähen ja ostan. Kui naerab ja ütleb, et näe, riiul on mul neid täis, siis matan mõtte maha. Õlimäki kõrvale saigi Makita selle pärast soetatud, et Itaaliast juppide tellimine ajab vahel halliks. Sain Makitaga hulga tööd tehtud kuni teisele saele jupid tulid. Nüüd on Õlimäkk vanadusest põdur kodusaag, mida pruugin vaid uuema sae hoidmiseks. Mäkil ei saanudki õlipumpa enam korralikult tööle. Vahetasin õlipumba, voolikud ja takkapihta suure hammaka, mille külg toimib ekstsentrikuna, aga s*****i. Õli tuleb siis kui ise tahab. Paaki ja svammi olen korduvalt puhastanud, ei kasu midagi. Viskasin käega ja kallan vahel natuke plaadile õli peale kui jälle törtsukese pliidipuid saen. Mäkk on oma 15a vana ja hullult tuld saanud ka, mis temast ikka tahta.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Hitachi elektrikas on samvõimsast Makitast ligi poole odavam, mark ju üldiselt tuntud aga kvaliteet?
Vasta

(12-02-2016, 21:40 PM)honkomees Kirjutas:  Hitachi elektrikas on samvõimsast Makitast ligi poole odavam, mark ju üldiselt tuntud aga kvaliteet?

Hitachi akutrell on kl üli kõva. Ca 5 aastat kõva valu saanud: kivi, paks metall, loomulikult puit ja kruvid. Tagumist otsa on komme ka haamrina kasutada  Smile (Makita pole haamer)Vahest ajab suitsu välja aga töötab eeskujulikult.  Sama väärikalt kasutan makita el. kettsaagi. Kuigi on 5 ketti, on kõik pidevalt nürid ja kes siis kiirel tööajal ketti teritab (ma ei tööta tunnipalgaga) Ajab ka pika vägistamise pealt tossu välja ja kisub kiiva, aga jällegi töötab eeskujulikult. Mõned korrad on katuselt alla ka kukkunud, rekord on 3-as korrus, kahjuks murupeale.Kolme meetri pealt jäi betooniga ka võitjaks. Eriti hea on lasta kui ketid teritusest tulnud  Smile  Ükspäev ostsin Makservi aku tikksae 49.- maksis ja olen meeldivalt üllatunud. Tehases laetud akut ei õnnestunud õhtuga tühjaks lasta, niiet tööaeg veel teadmata. Aga tundub, et nad on kõvasti arenenud.
Ps: Mul naabrimehel mingi kollane el. hiinakas. Esimest korda kui seda kuulsin jooksin välja vaatama, et millist kassi ta tapab  Big Grin
Vasta

(12-02-2016, 23:07 PM)klemm Kirjutas:  
(12-02-2016, 21:40 PM)honkomees Kirjutas:  Hitachi elektrikas on samvõimsast Makitast ligi poole odavam, mark ju üldiselt tuntud aga kvaliteet?

Hitachi akutrell on kl üli kõva. Ca 5 aastat kõva valu saanud: kivi, paks metall, loomulikult puit ja kruvid. Tagumist otsa on komme ka haamrina kasutada  Smile (Makita pole haamer)Vahest ajab suitsu välja aga töötab eeskujulikult.  Sama väärikalt kasutan makita el. kettsaagi. Kuigi on 5 ketti, on kõik pidevalt nürid ja kes siis kiirel tööajal ketti teritab (ma ei tööta tunnipalgaga) Ajab ka pika vägistamise pealt tossu välja ja kisub kiiva, aga jällegi töötab eeskujulikult. Mõned korrad on katuselt alla ka kukkunud, rekord on 3-as korrus, kahjuks murupeale.Kolme meetri pealt jäi betooniga ka võitjaks. Eriti hea on lasta kui ketid teritusest tulnud  Smile  Ükspäev ostsin Makservi aku tikksae 49.- maksis ja olen meeldivalt üllatunud. Tehases laetud akut ei õnnestunud õhtuga tühjaks lasta, niiet tööaeg veel teadmata. Aga tundub, et nad on kõvasti arenenud.
Ps: Mul naabrimehel mingi kollane el. hiinakas. Esimest korda kui seda kuulsin jooksin välja vaatama, et millist kassi ta tapab  Big Grin

Kui tähele pole pannud, siis makita on ka hiinakas... hitatsi ja mileaukee veaks on pikk laadimisaeg, kiirel ajal pole aega oodata tund aega akulaadimist kui suurte kruvidega saab see poole tunniga otsa, makita ja dewalt 22minutiline laadimis aeg on see mis muudab nad ihaldatuks ja kallimaks
Vasta

NSR, et Makital on ainukesena hammakad sulamist.
Ma oma makitaga olen teinud mingi 7 talve a'20 rm. Pole miskit veel häda.
Ketti teritan käiaga. Ei ole veel kunagi midagi kinni kiilunud.
Kasekändu laseb ka nohinal, olgu või 60cm.
Vasta

(09-02-2016, 00:04 AM)pvr Kirjutas:  Viimasel ajal olen arusaanud, et värvikaapimiseks sobiliku kuumõhupuhurit on raske leida, kunagi alla saja eek ostetud manesman pidas poole korteri aknad vastu, pärast seda sai ostetud 150. Eur makita, garantiiajal käis kaks korda remondis, eila oli termorüüzi kahandada vaja ja jälle kõriseb, tehtud on temaga 20-30 m2 uksi aknaid, sama vana ilma sujuva temp reguleerimista steinel on kergem ja vaiksem, maksis ca 60.- remondis pole veel käinud, ehk ei lähegi. Mõlemad on umbes 2 aastat vanad viimane aasta ei ole sihtotstarbeliselt kasutust leidnud kuna sain aru, et kui juhtub mõni ukse või akna töö sisse tulema on mul odavam laenutusest speedheaterid võtta kui puhuriga kraapimise eest kuttidele maksta, ajavõit on umbes 2 kordne. Viimati suvel oli cramos speedheater 5 või 6 eur päev, vaikne, pind jääb ühtlasem, ja nagu mainitud kiirem.

Just saabusin koju uue Makita soojaõhu püstoliga. 1600W https://www.k-rauta.ee/ehituspood/makita...012k-1600w

61 euro võrra jäin vaesemaks.

Eks elame näeme kaua vastu peab. Lihtsalt eelnev kogemus on Makitaga olnud hea. 

Väike nipp, et pikendada püstoli eluiga on. Peale max temperatuuriga töötamist lasta tal miinimumi peal jahtuda. Ideeliselt peaks ka soojendustraati säästma. 

Metabodel oli kunagi(arvan, et siiamaani) tohutu probleem sellega kui püstol lülitati kohe peale kasutamist täitsa välja siis sulas korpus ära. 

www.estmotor.ee väikemootorid ja ehitustehnika . Kito tõsteseadmed
Vasta

Sulavate korpustega seoses tuli meelde: Üks tuttav õpetas kunagi, et kui kuumapüstol välja lülitada ja käest ära panna, peaks puhuri kuumaõhusuudmikuga ülespoole keerama, nagu korstna. Siis tekib loomulik ventlatsioon-jahtumine. Kui suure efekti see annab ja kui oluline see on, aga kui on meeles ja võimalust niimoodi asetada, olen isegi niimoodi teinud.  Ehk siis - miks ka mitte?

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta

samasse positsiooni tuleb need panna ka siis kui paned korraks töötavana käest ära
selleks ka tagumikud kandilised ja väikeste jalgadega.

igal juhul töö lõppedes jahutada ilma kütteta minut kaks
ja kui ei jõudnud oodata siis kindlasti püsti seisma

õhuvõtu avade puhtus on ka tähtis.
Vasta

Sai ka ostetud juba kolmas kuumapüstol. Seekord siis 16€ Mannesmann, näis kaua see vastu peab. Eelmine oli Espakist ostetud 32 eurone ja see pidas vastu vaid aasta jagu. 
Garaazis alatihti vaja midagi soojendada või siis meevõtmisel meekärgedel kaanetist võtta. 
Vasta

(14-02-2016, 09:09 AM)Romka Kirjutas:  ... meevõtmisel meekärgedel kaanetist võtta. 

Kas sul annab efekti? Ma paari taru jagu proovisin ja loobusin, haakristiga imeõhukese teraga noaga saab kiiremini-paremini. Toimis puhur ainult tuliuute, äsja ülesehitatud kunstkärgede puhul, mil mee ja kaanetuse vahel õhuvahe, vanematel kärgedel kaanetus otse meel ja seal asi ei toimi! Sad
Vasta

(14-02-2016, 09:09 AM)Romka Kirjutas:  Sai ka ostetud juba kolmas kuumapüstol. Seekord siis 16€ Mannesmann, näis kaua see vastu peab. Eelmine oli Espakist ostetud 32 eurone ja see pidas vastu vaid aasta jagu. 
Garaazis alatihti vaja midagi soojendada või siis meevõtmisel meekärgedel kaanetist võtta. 

Minu järjekordne vähempakkumine tõi riiulisse sama asja, hind 20+€ ja händimannist. Siiani kestab kenasti, aga pole veel igaks petteks lahti pakkinud kah.
Sama nimega järkamissaag jõudis pruugituna õuele. Kena ja toimiv, kuigi mitte täpne. Aga kui saaks kätte insinjööri, kes leiutas sinna alla kokkuklapitavad jalad, mis ei fikseeru, on sigarasked ja kipuvad "lehma libedal jääl" tegema... Väänaks ümber kaela.
Olen ise tosin aastat tagasi viibinud Saksas suures logistikakeskuses, kus suurest arusaamatute märkidega konteinerist tõsteti välja aluseid, kus Mannesmanni, Partneri ja teiste meil levinud nimedega kastid peal. Sisu kõigil sama...
Eks tänasel päeval neid nimesid seal rohkemgi.


Vasta

(13-02-2016, 22:45 PM)Wiki432 Kirjutas:  Sulavate korpustega seoses tuli meelde: Üks tuttav õpetas kunagi, et kui kuumapüstol välja lülitada ja käest ära panna, peaks puhuri kuumaõhusuudmikuga ülespoole keerama, nagu korstna. Siis tekib loomulik ventlatsioon-jahtumine. Kui suure efekti see annab ja kui oluline see on, aga kui on meeles ja võimalust niimoodi asetada, olen isegi niimoodi teinud.  Ehk siis - miks ka mitte?
Teen ka nii ja vahel puhun torusse nagu kauboi. Arvan et on hea, aga loomkatseid teinud pole.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(14-02-2016, 09:35 AM)honkomees Kirjutas:  
(14-02-2016, 09:09 AM)Romka Kirjutas:  ... meevõtmisel meekärgedel kaanetist võtta. 

Kas sul annab efekti? Ma paari taru jagu proovisin ja loobusin, haakristiga imeõhukese teraga noaga saab kiiremini-paremini. Toimis puhur ainult tuliuute, äsja ülesehitatud kunstkärgede puhul, mil mee ja kaanetuse vahel õhuvahe, vanematel kärgedel kaanetus otse meel ja seal asi ei toimi! Sad

Mina olen viimased aastad kõik teinud ainult kuumapüstoliga. Väga kiiresti saab. Kui mõned kleepunud kohad jäävad, siis need saab kahvliga kergelt üle kraapida. Kaanetise pudi praktiliselt ei jää, läheb pärast sõelast ka kiiremini läbi.  Ma muidugi kasutasin vanasti kahvliga kraapimist, sellest on kuumapüstoliga variant tunduvalt kiirem. Kaanetise lõikamisest spets noaga või spetskahvli kaanetise alla lükkamisest ja siis selle maharebimisest ei tea ma midagi.

(14-02-2016, 10:43 AM)hulgus Kirjutas:  
(14-02-2016, 09:09 AM)Romka Kirjutas:  Sai ka ostetud juba kolmas kuumapüstol. Seekord siis 16€ Mannesmann...

Minu järjekordne vähempakkumine tõi riiulisse sama asja, hind 20+€ ja händimannist. Siiani kestab kenasti, aga pole veel igaks petteks lahti pakkinud kah.
.......

Espakis oli eelmne nädal -20% alet. Ma võtsin ka riiulist 20 eurose, kassas imestasin, et miks nii palju tagasi anti, pärast tsekilt nägin soodustust.
Vasta

Mina sulatan purgis suhkrustunud mett sellega, hea, lased suts pehmeks ja määrid pannkoogile pluss veel elektroodi kuivatus ja automootori soojendus talvel. Panen karteri peale puhuma tunniks ja voilaa auto käib ka käreda pakasega  Big Grin
Vasta

Lamp ei ole küll tööriist, aga säärase hinna eest on asja küll:
http://csi.opood.ee/l/24082/4256608d4132...d2d8ba1660

Mul on igas autos üksWink

Ning veel üks vidin samalt ärikalt, mida plaanin proovida:
http://www.oomipood.ee/product/bc06/fm-m...id=608_pic
Vasta

See viimane on vinge asi-kui kuulad Võssotskit,siis kuulavad ka kõik samallainepikkusel olevad paarikümmne meetri raadiuses seda Big Grin .Pole vaja plaate ja kassette kaasas tassida.
Vasta

See FM modulaator on oma hinna ja võimaluste suhtes küll kõva. Samas olen  katsetanud kahte lihtsat FM modulaatorit ja no ei kannata seda kvaliteeti kuulata. Kui keegi pakub sellist, mis suudab pakkuda kasvõi kassetiadapteri kvaliteeti helis, olen paugust käpp.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne