Tööriistadest

Oda, milles siis küsimus. Et Makita läks katki, kuna oli tõenäoliselt praak?

Ahv kukub ka vahel puu otsast alla. "Viimased üheksad" on ebamõistlikult kallid saavutada.

Sellisteks puhkudeks on normaalsetel tootjatel garantii. Ning Hiinakatel kompenseerib seda odav hind.
Vasta

(25-02-2019, 11:41 AM)v6sa Kirjutas:   Kui on uus asi, võiks ju garantii alla minna säärane viga. 

Vanust olia veidi alla 2 aasta.
Vasta

Makita üks eelis on, et juppe saab põhimõtteliselt säästumarketist. Hiljuti oli kogemus pisut vanema miwaukee lintsaega mille puhul feb saatis kukele ja soovitas uus osta. Lõpuks siiski õnnests kuluosad tellida, aga noh kuna reaalselt kätte saab ei tea. Plus ühe toote puhul on segamini toll ja meeterkeermed jne. 
Makita metabo ja sinine bosch on alati olnud jupid paari päevaga kohal ja mõiatliku hinnaga. Viimane oli metabo 2001 aasta sds trellile käigukasti laagrid ja kaks võllikest hind alla 5 eur.

Ja ksf Mai Salup kogemuse kohta. Suitsevad kõik ühtemoodi kui mitte eesmärgipäraselt kasutada ja eriti hästi suitsevad veel need mida k rautas uskumatult odavalt müüakse.

Kui makservist uut ketassaagi ostma läksin siis oli kaks sama läbimõõduga saagi hinna vahe oli kahekorne võimsam oli odavam, kui ma seda anomaaliat palusin lahti seletada siis müüja ütles, et odavam on kodukasutajale ja kallim on tugevama reduktoriga, vaiksem  ja vastupidavam. Küsimusele kas keegi seda odavamat ka ostab kui on teada jama toode, vastati et loomulikult kõik tahavad ju odavat. Ja noh eks ta kodus kestab ka kui ikka oled riista eest oma pessosid välja käinud siis kasvõi alateadlikult hoiad rohkem kui kurja bossi poolt ostetut.

Lõpuks küsimus kas kellelgi on kogemust blackview telefoniga.  Tüdimus on peal korra aastas telo vahetamisest.
Vasta

Aastas korra ei pea "telo" vahetama- Sony või Oneplus kestab minu kogemuste põhjal paar aastat ära küll.
Vasta

[quote pid='472064' dateline='1551787694']
Lõpuks küsimus kas kellelgi on kogemust blackview telefoniga.  Tüdimus on peal korra aastas telo vahetamisest.
[/quote]

Kirjutan bv7000 pealt, kasutusel pea 2 aastat, kõik ok peale interneti nõrgas levis, 2 pulgaga 4g's ütleb no internet. Aga kukkunud ja vett saanud ning ei häda
Vasta

(05-03-2019, 15:08 PM)pvr Kirjutas:   Kui makservist uut ketassaagi ostma läksin siis oli kaks sama läbimõõduga saagi hinna vahe oli kahekorne võimsam oli odavam, kui ma seda anomaaliat palusin lahti seletada siis müüja ütles, et odavam on kodukasutajale ja kallim on tugevama reduktoriga, vaiksem  ja vastupidavam. Küsimusele kas keegi seda odavamat ka ostab kui on teada jama toode, vastati et loomulikult kõik tahavad ju odavat. Ja noh eks ta kodus kestab ka kui ikka oled riista eest oma pessosid välja käinud siis kasvõi alateadlikult hoiad rohkem kui kurja bossi poolt ostetut.

Ülbemat müüjat, kui see Tartu Makservi ANNA, annab ikka otsida. Rolleyes
Vasta

(05-03-2019, 19:17 PM)pannkook Kirjutas:  Ülbemat müüjat, kui see Tartu Makservi ANNA, annab ikka otsida. Rolleyes
Nõus Big Grin
Vasta

Olen kaks korda Tartu Makservis käinud ja mõlemal korral pidanud, põhimõtteliselt sealt selg ees vabandades lahkuma, et julgesin neid kallil tööajal oma rumalate küsimustega segada.
Vasta

Ja ma mõtlesin et ma olen imelik, et muidu kõik Makservi kiidavad, a mul tolle tädiga kohe üldse ei ole näkanud. Big Grin

Ükskord sain hooldemehe liinile, siis oli hoopis teine (väga viisakas) suhtumine.
Vasta

(05-03-2019, 21:06 PM)olli Kirjutas:  Ja ma mõtlesin et ma olen imelik, et muidu kõik Makservi kiidavad, a mul tolle tädiga kohe üldse ei ole näkanud. Big Grin 
ma ainlt ühe korra, Tallinnast vaadati järgi ja öeldi, et Tartu poes saag olemas, seal aga mingi tädi kuulutas kohe et pole ja pole kunagi olnud! No tellisin siis netipoest ... rohkem pole sinna jalga tõstnud, ka edaspidi Makservi netipoega suhestunud, kaup järgmine päev käes jne, mida sa hing veel ihkad.
Vasta

(05-03-2019, 21:06 PM)olli Kirjutas:  Ja ma mõtlesin et ma olen imelik, et muidu kõik Makservi kiidavad, a mul tolle tädiga kohe üldse ei ole näkanud. Big Grin

Ükskord sain hooldemehe liinile, siis oli hoopis teine (väga viisakas) suhtumine.

+1...
Aga vahel on hea selliseid inimesi kohata, märkad ja õpid hindama Teenindajaid...
Tegelikult on täitsa ok mutt, kirjadele vastab põhjalikult ja surnud tööriista peale ei urisenud vaid läks 100% garantiisse.


Vasta

Võtsin siis oma el. sae lahti UC4041, et vaatan, kus see õlipump asub, mis persses on. Tuli välja, et pumbal pole viga midagi.
Aga olge ettevaatlikud, kes te tahate olla loodushoidlikud nagu mina ja ostate kallist bioõli mitu x kallimalt.
See oskab paagi all otsas klimbistuda ja sulgeda õlivõtuava, kus on tihe vedru filtriks.
Tegin selle puhtaks ja töötab, nigu uus. Big Grin
Anna keeldus mu saagi näppimast, kuna olevat 13 kuud juba kasutanud.
ja mul 3 saagi samade sümptomitega, hiljuti paiskasin ühe OSTAsse, kirjeldusega, et pump ei tööta..... Sad
Vasta

(05-03-2019, 15:08 PM)pvr Kirjutas:  Lõpuks küsimus kas kellelgi on kogemust blackview telefoniga.  Tüdimus on peal korra aastas telo vahetamisest.

ca aasta on kasutuses. Siiani töötab, muret pole.  Kasutan väga ebasõbralikult ☺  Vee all jääb mikrofoni auku vesi kinni ja teised ei kuule. Õnneks on ka löömis kindel, korra kuhugi vastu koputada ja korras.
Vasta

(05-03-2019, 18:43 PM)honkomees Kirjutas:  [quote pid='472064' dateline='1551787694']
Lõpuks küsimus kas kellelgi on kogemust blackview telefoniga.  Tüdimus on peal korra aastas telo vahetamisest.

Kirjutan bv7000 pealt, kasutusel pea 2 aastat, kõik ok peale interneti nõrgas levis, 2 pulgaga 4g's ütleb no internet. Aga kukkunud ja vett saanud ning ei häda
[/quote]



Mul on vanem mudel, BV600. Kukkumistele ja veele peab väga hästi vastu. Vedeleb mul pidevalt tööriistakasti otsas ja vahel saab vett ja liiva jne. Lapsed kah vahepeal kasutavad seda haamrina või viskevahendina. Praeguse seisuga ca aasta vanune telefon. Ainuke mure on hetkel see, et laeb terve öö, kuna telefoni usb klemmid on oksüdeerunud ja sitased. Selle põhjustas see, et suutsin selle laadimisava sulgeva kummijulla ära kaotada. Muide komplektis vist oli selleks varuhujoovina olemas. See muidugi kivi omaenese kapsaaeda. Peaks ära puhastama ja uue jublaka paigaldama.
Üldiselt olen rahul. Aku peab kah normaalselt. Eelnevad "tavakasutaja" nutikad on päris kiiresti otsa saanud, seoses kukkumisega. Sellel on ekraan päris hästi kaitstud ja korpuse nurgad kah tummised.
Vasta

(06-03-2019, 13:45 PM)Kuusiku_ Ets Kirjutas:  
(05-03-2019, 18:43 PM)honkomees Kirjutas:  [quote pid='472064' dateline='1551787694']
Lõpuks küsimus kas kellelgi on kogemust blackview telefoniga.  Tüdimus on peal korra aastas telo vahetamisest.

Kirjutan bv7000 pealt, kasutusel pea 2 aastat, kõik ok peale interneti nõrgas levis, 2 pulgaga 4g's ütleb no internet. Aga kukkunud ja vett saanud ning ei häda

Mul on vanem mudel, BV600. Kukkumistele ja veele peab väga hästi vastu. Vedeleb mul pidevalt tööriistakasti otsas ja vahel saab vett ja liiva jne. Lapsed kah vahepeal kasutavad seda haamrina või viskevahendina. Praeguse seisuga ca aasta vanune telefon. Ainuke mure on hetkel see, et laeb terve öö, kuna telefoni usb klemmid on oksüdeerunud ja sitased. Selle põhjustas see, et suutsin selle laadimisava sulgeva kummijulla ära kaotada. Muide komplektis vist oli selleks varuhujoovina olemas. See muidugi kivi omaenese kapsaaeda. Peaks ära puhastama ja uue jublaka paigaldama.
Üldiselt olen rahul. Aku peab kah normaalselt. Eelnevad "tavakasutaja" nutikad on päris kiiresti otsa saanud, seoses kukkumisega. Sellel on ekraan päris hästi kaitstud ja korpuse nurgad kah tummised.
[/quote]

Ostsin BlackView BV8000 telefoni, arvates et see on veekindel.
Esimene vihje, et see pole nii, oli vee kõrvaklapipesasse sattumise järel "handsfree connected" reziim, mille katkestas vaid telefoni reset.
Selle augu "korki" polevat vaja, olevat see veekindel. Nojah.
Sama teema USB pesaga, mis mõne kuuga päris korralikult ära seest mädanes (ok, see osutus probleemiks veidi hiljem).
Vesi otseselt telefoni sisse pääses esimest korda aga alles telefoni kuivülikonna sääretaskus kandmise järel (seni kui rinnataskus kandsin vette minnes, oli OK).
Peale mõningaste osade (USB port sh.) vahetust oli mõned nädalad OK, aga imes vee uuesti sisse püksitaskusse unustamise (paadi veeskamisel) järel.
Ja kui kohe lahti ei võtnud, oksüdeeris end seest päris "ära".

Nüüd targem.
Ehk "odav" ja "hea" ei pea olema sama asi.
Järgmise päris telefoni ostsin Vernee V2, millel veidi parem kaamera, USB augu kork ja ei ole 3,5mm pesa.
Selle kumera ekraani kaitsmine on omaette teema (pole päris õiget kaitseklaasi, mingi lähedane ei kleepunud kumera ekraani servadele).
Aga on korduvalt kukkunud, ka jääl põrgates lompi lennanud, ja muidu kustutustöödel vett saanud.
Seni elus, ise peaaegu rahul, sest kuigi kaamera on reklaamitust viletsam, kestab aku päris hästi.
Telefoni laen igaksjuhuks u. iga kümne päeva järel, kui alla 30% mahust on alles.
Ja merel kasutamiseks ostsin mingi nimetu nuputelefoni (peaks ka veekindel olema, seni pole ära surd), kus sees Telia TwinSim'i teine kaart.

Kui peres on GAZ-52, ei ole 4x4 autot (ka Talveralliks) vaja
Vasta

Vaja majapidamisse ühte "kõigenärijat" mis muundaks katlale sobivaks näiteks üleliigsed euroalused, õunapuu oksad,  ja muu üleliigse puit materjali jne. Peab töötama ka siseruumides, seega bensu kone välistaks. Hetkel jäi silma: https://www.bauhof.ee/et/tooriistad/harj...ata-659673 
On mõnel kaasfoorumlast antud isendiga kogemusi?

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

Akutööriistaga küttepuid teha? Kas kodus kraadiklaas on? Palun kasuta!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

ja kui kraadiklaasi kasutamisest abi pole, siis julgeks arvata, et akuga tiiger on ilmselt väga hea valik juhusliku puidusodi jupitamiseks.
isikliku kogemusega on kahjuks muidugi kehvasti.
Vasta

(09-03-2019, 22:55 PM)Marko Kirjutas:  Akutööriistaga küttepuid teha? Kas kodus kraadiklaas on? Palun kasuta!

Mitte päris nii Big Grin põhi küte tuleb ikkagi teisest allikast.
Pigem vaja üleliigset kraami tükeldada.
Mul krunt ainult 400 ruutu, kokku kasvab neli õunapuud. Aastas tekib õuele ka 5-10 euroalust. Vahest vaja ka miskit metallitükki järada, et taaskasutusse saata. Ja muidugi igasugu kodused  ehitustööd.

Ja hetkel on toas 23 kraadi sooja... Big Grin

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

Said aru küll,  tark poiss.
Mul on juhusliku pudi ja aluste jaux relakaketas (rabamiskindel) mis kõik tööd ära teeb. 
Rella peab olema muudetavate pööretega ja rabamiskindel siis selles mõttes et lõikesügavus on mehaaniliselt hamba taga oleva tugihambaga määratud.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 7 külali(st)ne