Tööriistadest

Selline saast oli aasta eest ostetud kruvitäristajaga lisaks kaasas. Kampaaniavärk ja sai ligi võetud.
Täna viskas džinni välja. Polnud veel õieti tööd teinudki. 
Ma nüüd tõesti ei tea, kas need ongi nii pasad või tegemist halva õnnega...
Töö man sai raudkonstruktsioonidesse igapäevaselt Hilti akukatega puuritud aukusid nii, et õhtuks oli paha olla. See konkreetne kestis siis, ütleme nii, et terve aasta jooksul ühe kolmandiku minu tavalisest palgatööpäevast.
Säherdusest komplektist siis - https://www.makserv.ee/toode/combokit-ma...v-2-akuga/
Vasta

Mina küsiks Makservist, kas nii peabki olema, et aasta ja per$es? Ei ole just odavaim praht... Rolleyes
Vasta

Ostsin ka põhimõtteliselt kogemata sama trelli (tegelt tahtsin BL-i), viskas suitsu välja peale esimest puurimist. 
Makservis tehti kiiresti korda ja praeguseni Hilti kõrval tagavaratrellina vastu pidanud. Rohkem enam harjadega Makitat ei osta.
Vasta

(25-08-2018, 23:25 PM)hulgus Kirjutas:  Jaanuaris soetatud Makita 482 akudrell sai juuliks otsa, kõrises pisut ja hetk hiljem enam elumärke ei näidanud. Akud ok. kasutust ikka leidis, rohkem kui keskmine kodukasutus.
Läks meistrite kätte. 2 nädala pärast helistati ja öeldi, et valmis. Vahetati ära... lihtsam on öelda, et alles jäid korpus ja padrun. Tekkis kahtlus, et nüüd €€€, aga ei, olla tootja poolne viga. Mis krt seal nii sodiks sai minna, et kogu sisu vahetusse läks, ei avaldatud.

(26-04-2019, 00:04 AM)Janka Kirjutas:  Selline saast oli aasta eest ostetud kruvitäristajaga lisaks kaasas. Kampaaniavärk ja sai ligi võetud.
Täna viskas džinni välja. Polnud veel õieti tööd teinudki. 
Ma nüüd tõesti ei tea, kas need ongi nii pasad või tegemist halva õnnega...
Töö man sai raudkonstruktsioonidesse igapäevaselt Hilti akukatega puuritud aukusid nii, et õhtuks oli paha olla. See konkreetne kestis siis, ütleme nii, et terve aasta jooksul ühe kolmandiku minu tavalisest palgatööpäevast.
Säherdusest komplektist siis - https://www.makserv.ee/toode/combokit-ma...v-2-akuga/

Juulist hakkab mai saama ja peab tunnistama, et peale remonti on peaaegu kestnud. Kui mitte arvestada padrunit, mis vahel avaneb, vahel mitte. Džinn on veel peidus, aga otsustades temperatuuri järgi, mis eraldub, siis varsti on väljas.

Tegu ei ole halva õnnega, jääb vaid Sinu pakutud teine variant. Bauhof müüs neid konteineriga nüüd vast juba enamus konteineris ja teel kodumaale tagasi.


Vasta

Sama mudeli tapsime samuti töö juures ära. Pole need uued enam väga kõvad masinad nagu vanasti. Aga olgem ausad, 12 aastat tagasi ostsin 12v 30nm makita 2000 krooniga mis oli 25% keskmisest palgast. Praegu saab poole soodsamalt poole võimsama asja. Kuskilt tuleb ju järeleandmisi teha. Toonase trelliga sai 6.3x100 betooni kruve keeratud sisse kuigi oli ette nähtud kuni 4x50 puidukruvidele. Akud lõppesid ennem trelli. Uued ei kannata elus sellist jõhkrutsemist. 50nm trelliga sai 190mm fibokruvisid keeratud palki ja ütleme nii, et ega mõne üksiku kannatas keerata, pikemal kasutamisel oleks kiirelt võlusuits välja tulnud Big Grin
Vasta

Nu palgatööl killisime poolteist aastat seda Hiltit.
Mitte ühtegi halba sõna pole öelda riista kohta arvestades veel seda, milleks kõigeks neid kasutati...
Puurimine puurimiseks. Selleks peabk trell mõeldud olema. Tuli ette päevi, kus jõristasidki oma kümnetunnisest päevast kaks-kolm tundi jutti puhtalt maja või masinate konstruktsioonidesse aukude meisterdamise kallal. Ning materjal ei olnud mingi lihtne plekk, vaid talad ja karbid a'la 10-20mm paksusega, milledesse siis vaja kas läbi- või keerme alla minevaid aukusid uuristada. Diameetriks 10-12mm poltidele sobivad. Või siis kolmemillimeetrine roostevaba plekk, mis mõnikord konstruktsioonilt  kahekordne.
Aga kasutasin isiklikult seda trelli ka veel keermepulga ringiajamiseks nendes aukudes. Ei olnud viitsimist ja ei jätkunud terveks päevaks seda jõudugi, et mutrivõtmekesega vinte treida. Igale poole lerkaga ju ei mahu.
Ja lisaks siis veel elevaatorite elektrimootorite ringiajamised  Big Grin ... Käsitsi üliaeglast liini ringi ajades läheb päev enne looja, kui eesmärgile jõuad... 
Vaat selle juures läksid vaesed pillid kuumaks ja pidi pause hakkama tegema. Aga et mõni neist kätte ära oleks ikaldunud - sellist juhust polnud.

Hilti mutrikeerajajatest (poldikeeraja, trucker) leidis küll paar-kolm tükki oma loomuliku surma. Suurem enamus neist siiski lihtsalt varastati ära.
Ei teagi täpsemalt, kas tegemist oli selle või siis selle mudeliga. Pole enam vaadata ka kuskilt, sest ise varga kombeid ei oma. Pigem siiski too ümarama otsaga SIW 22A mudel.

Aga ärapööranud Makita läks täna repressiivorganite kätte reanimeerimiseks ja ootan siis rehabiliteerimist.
Vasta

Mul üle aasta(vöi alla kahe vanune) vanune makita ddf 484, kohe hakkab valmis saama. Padrun pida sitasti juba alguses, nüüd on ilmselt reduktoris miskit pisut nihu sest padrun loksub külgsuunas pool meetrit.
Vist saan uut osta jälle, ei viitsi muu asja peale üle ka minna sest akude kasutajaid on muidki peale trelli

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

Mul sama 482 kasutusel,talvel ajab jääpuuri ja kruvib kruve ja puuribki vahel haiseb juba algusest,aga pole veel suitsu välja saanud. Druzbat käivitas ka.
Vasta

Egas midagi, peate ikka Powwer Horse peale üle minema - hinna-kvaliteedi suhe on oluliselt parem. Hinna mõttes... Pärjatud Hilti on selles suhtes ju täitsa arutu hinnaga.

Mulle sobib - mida vähem saasta Makitat ostetakse, seda odavamaks see sodi läheb Big Grin
Vasta

Pigem tasub konkreetset 482 trelli vältida.
Vasta

Pigem õige riist õige töö jaoks.
Vasta

(26-04-2019, 23:00 PM)mellpoiss Kirjutas:  Pigem õige riist õige töö jaoks.

Aga davai, lao nüüd välja, mis siis on see õige  Cool 

Mulle tundub igatahes, et olen ree asemel hoopis reha pääle astunud. Makita reklaam on mõistuse sassi löönud. Ja mitte ain't minul. 
Tuleb see trell remondist tagasi siis millisena tuleb... nähtavasti pistan ta müikki. Kes tahab, lükkan letile, makske ja saate seda mida piltidelt näete  Big Grin
Avan enesele uue, Hilti riiuli. 
Nähtavasti.
See, et terve majapidamine makita akusid täis on (mul neid kolm tükki, viiseid), ei ole veel mingi näitaja, kui riist ise pask on.
Vasta

Ma otsustasin, et annan makitale veel viimase vöimaluse ja ostan järgmiseks ddf481z, see peaks nö ülemise otsa pill olema neil. Kui see ka ebaloomulikult kiirelt sureb, siis tuleb ümber meelestuda millegi toimiva peale.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

mul on neid 2 tk.
Ühel ei tööta uuest peast see pöördlüliti, mis paneb puurimiseks  siduri lukku.
Muidu kõva asi. Cool
Vasta

Ma kohtlen edaspidi oma 12V Makita kollektsiooni veel palju lugupidavamalt kui siiamaani. Big GrinBig Grin
Õnneks midagi susiseb siin akude liitiumi peale tegemisega ka juba...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(27-04-2019, 07:52 AM)Janka Kirjutas:  Makita reklaam on mõistuse sassi löönud. ...
Avan enesele uue, Hilti riiuli. 
Nähtavasti. ...
Ma pole kunagi aru saanud sellest Makita maaniast ... Mul kodus vaid 2 Makitat, rellakas, see oli ainuke mis mu pisikesse pihku parajalt istus ja paksusmasin. Akuriistad ja enamik juhtmega riistu (platesaag, lihvijad jms) on kõik DeWalti omad, siiani rahul. Hiltile ei hakka rahakott külge.
Vasta

(27-04-2019, 08:59 AM)Marko Kirjutas:  Ma kohtlen edaspidi oma 12V Makita kollektsiooni veel palju lugupidavamalt kui siiamaani. Big GrinBig Grin
Õnneks midagi susiseb siin akude liitiumi peale tegemisega ka juba...

 Ma ühe punaste akudega Makita Skilli analoogi akud tegin ringi liitiumi peale. Selle järgi ütleks, et mitte trellid pole kehvad vaid akud on liiga head Smile
Puurisin 16mm puupuuriga ühe aku tühjaks ja siis teisega ka mõnda aega-selle peale läks käepidemes midagi päris tuliseks. Päevotsa poleks kindlasti vastu pidanud. Aga varasemalt see ei oleks ka võimalik olnud akulaadimis pauside tõttu.
Vanakooli Makita kestaks vast kauem aga ei usu et seegi on võimeline päevotsa nonstop täie koormusega töötama.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

(26-04-2019, 23:00 PM)mellpoiss Kirjutas:  Pigem õige riist õige töö jaoks.

Mul on pikemat aega plaan minna üle milwaukee peale. Kuna aku riistadest hetkel trell ainuke, siis pole väga valus kaotus. 
Muud asjad on pisike rela ja kõige suurem ketassaag makita valikust ka olemas kuna teised firmad lihtsalt ei pakkunud toona käsiketassaagi 78mm lõikesügavusega Big Grin muidu aga margi pede pole, on metabo, works ja awd riistu ka. Awd on hind ja kvaliteet paigas kui on vaja seda aparaati kord aastas ja hästi vähe töötada. Aga mina oma 12mm paksuse metallplaadi nüsimisega olen tikksae tagumikku keeranud Rolleyes Ilmselgelt oli kasutusjuhendis kirjas max 3mm
Vasta

Kuna 7 aastat tagasi soetatud BHP453 viskas eile suitsu välja oli kiiresti tarvis miskit asemele.
Kuna kodus käsil remont ja trelli hädasti vaja jäi googelmoogeldades silma bauhofist combokit. 
Siia maani kasutasin ühte trelli, nii puurimiseks kui kruvide laskmiseks ja otsikute vahetamine oli ikka suht tüütu. Olin ammu unistanud korralikust "kruvipüssist". Eks siis nüüd paistab kaua kestavad.
 
[Pilt: IMG_20190427_201505.jpg]

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

(27-04-2019, 20:04 PM)maisalup Kirjutas:  Mul on pikemat aega plaan minna üle milwaukee peale. Kuna aku riistadest hetkel trell ainuke, siis pole väga valus kaotus.

Sain Milwaukee asjadega alles hiljuti tutvust teha ja oli positiivne üllatus. Akuga ketaslõikur oli super (5 Ah aku), hea pikk käepide ja normaalne jõudlus. Mingi Makita mudel mida tööl olin kasutanud, on ikka täielik mänguasi selle kõrval, ei saanud eriti peale vajutadagi ega paksemat metalli lõigata kui juba äsja täis laetud aku korral vilgutas punast tuld ja lõpetas töö. Ketta kinnitusmutter käib hea süsteemiga lahti Milwaukeel.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 5 külali(st)ne