Tööriistadest

Mul 3.aastat kasutusel just see kõige odavam mis bauhofis tollel hetkel müügis oli. Maksis siis vist 29.- eurut. 
Kasutus aktiivsus pigem harv aga oma hinna on tööga tublisti tagasi teeninud.
Vasta

On ka olemas üks "kõige odavam" relakas. Üsna kiirelt hakkas tuntavat vibratsiooni ja kõvemat lärmi tegema- laagrid läbi. Reduktoris on juba ostes suurem loks sees kui korralikumal asjal 10 aastaga. Tagavaraks olid mootori harjad juba kaasa pandud, ilmselt kuluvad kiirelt. Rolleyes
Vasta

(14-05-2019, 18:06 PM)v6sa Kirjutas:  Ja et oleks veel täpsem: harjadega mootoriga isendi. Toungue

Ma siin marineerin praegu, kas tulla mahapõlenud Metabo asemele (tõeline sodi, ainult teistkümmend aastat ja kaks jooksu akusid üle elaski Toungue ) seda noolima või koguda veel ja osta harjavaba katlaga akukruvits, mida mul tegelikult vaja on.

Kusjuures maha ei põlenud mitte harjad, vaid mootor kõigi oma mähistega. Midagi on väga persses selle mudeli juures. Just mootori mähiste rehkendamise juures.
V6sa, ära näe vaeva. Kruvide jaoks osta pigem kruvitäristaja.
Ja üldse, mul on kohe-kohe jälle aukude puurimine ees seismas, nii et selle drelliga on plaan see kõik ära teha. Või siis poole töö pealt jälle minna ning letile poetada, et näe, katki läks... Big Grin
Vasta

(14-05-2019, 23:28 PM)Janka Kirjutas:  Kusjuures maha ei põlenud mitte harjad, vaid mootor kõigi oma mähistega. Midagi on väga persses selle mudeli juures. Just mootori mähiste rehkendamise juures.
V6sa, ära näe vaeva. Kruvide jaoks osta pigem kruvitäristaja.
Ja üldse, mul on kohe-kohe jälle aukude puurimine ees seismas, nii et selle drelliga on plaan see kõik ära teha. Või siis poole töö pealt jälle minna ning letile poetada, et näe, katki läks... Big Grin
Minu isend on peale remonti kestnud, sama kasutus mis enne, enam ei haise ka, kuumaks läheb, aga vähem. Tõenäoselt laoti sisu parematest juppidest, kui varem
Vara realiseerimisest ostetud käsiketas saag, drell ja lintlihvija (a´20€/tk) saavad valu, kestavad juba 2 aastat.


Vasta

(14-05-2019, 12:08 PM)honkomees Kirjutas:  Küsiks kasutajate kogemusi nn multitööriista kohta.
Kunagi jäi endaoma maha(Tartusse) objektile minnes ja sai Tallinna Espakist mingi sarnane ostetud sama vorm teine bränd, ühe hamba ukseliistu lõikas ära, ja kõik. Garantiis vahetati ära, pärast läks kellelegi laenuks, ja sai üritatud kolmnurkse tallaga lihvida ja jälle kõik, reduktor on vist siiamaani rauakastis alles. Seega kahe masina peale umbes 1,5h tööd.

Üldiselt on ta selline asi, et enamasti ei kasuta, aga kui on vaja siis on mõned korrad "elu päästnud"
Vasta

Pisema ülafreesi ostusoov. Arvatavasti võtan Makita, aga...
Oskab keegi soovitada või omab suisa võrdluskogemust, kumba võtta.
Akuvariant tundus poes käes suht kobakas koos akuga. Samas ei ole segavat juhet. Freesimistsooni valgustus tundus ka hea. Harjavaba mootori jõu ja koormustaluvus teadmata.
https://www.makserv.ee/toode/aku-ulafree...jx5-akuta/
Tavaline vooluvõrgust toimiv klassikaline harjadega variant. Oli käes mõnusam, samas taga tilbendab segav juhe, millesse oht ka freesiteraga sisse lasta.  Selle juhtmega variandiga olen tööd kunagi teinud ja oli päris jõuline.
https://www.makserv.ee/toode/ulafreesser...t0700cx5j/
Akuga variant meeldiks nagu rohkem. Leiba teenima ei hakka ja hobinokitsusteks jätkub akut piisavalt. Harjavaba mootori jõu olemus võrreldes harjadega mootoriga aga küsimärgi all.
Vasta

Harjavaba on jõulisem nii trelli, relakal kui ka freesil. 
Mul omal on Makita aku frees ja toimib küll
Vasta

(22-07-2019, 22:13 PM)meli666 Kirjutas:  Pisema ülafreesi ostusoov. Arvatavasti võtan Makita, aga...
Oskab keegi soovitada või omab suisa võrdluskogemust, kumba võtta.
Akuvariant tundus poes käes suht kobakas koos akuga. Samas ei ole segavat juhet. Freesimistsooni valgustus tundus ka hea. Harjavaba mootori jõu ja koormustaluvus teadmata.
https://www.makserv.ee/toode/aku-ulafree...jx5-akuta/
Tavaline vooluvõrgust toimiv klassikaline harjadega variant. Oli käes mõnusam, samas taga tilbendab segav juhe, millesse oht ka freesiteraga sisse lasta.  Selle juhtmega variandiga olen tööd kunagi teinud ja oli päris jõuline.
https://www.makserv.ee/toode/ulafreesser...t0700cx5j/
Akuga variant meeldiks nagu rohkem. Leiba teenima ei hakka ja hobinokitsusteks jätkub akut piisavalt. Harjavaba mootori jõu olemus võrreldes harjadega mootoriga aga küsimärgi all.
Kui Sul sama akuga riistu ennegi olemas ,võta ära. Selle freesi juures nn."liigne " mass just kasuks  ,rabeleb käes tüki vähem.
Vasta

Ülafrees sai ostetud. Vaatasin erinevaid brände, aga Makital oli standardvarustusena kaasas arvestatavalt rohkem igasugu abivahendeid ja freesimisaluseid.
Mõned profimad puidutöömehed kiidavad ikka juhtmega varianti käepärasuse tõttu.
Endal rohkem hobinokitsused ja sai akuga variant võetud. Eks see aku paras kobakas ole, aga väga ei sega.
         

Mis freesid muidu ok kvaliteedilt oleks? Stokkeris müüdavad kindlasti head:
https://www.stokker.ee/search/all?w=frees&search=search
Osta.ee saab kahe nimega freesi raha eest aga kastitäie hiinlasi, on keegi proovinud?
https://www.osta.ee/ulafreesi-terade-kom...94062.html
Vasta

ära neid odavaid komplekte osta.
tunduvad pildi peal küll kenad, aga päriselus pole nendega midagi teha.
cmt on igati pädev kraam. stokkeriga võrreldes leiab muidugi soodsamalt ka.
Vasta

Mul küll kõik hiinlased kenasti kestnud. Hinnavahe CMT'ga on julm, kuid töö on ära teinud täpselt samamoodi. Ise ostaks alist, saab mingitki tagasisidet freeside kohta lugeda enne ostu.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(31-07-2019, 00:05 AM)viplala Kirjutas:  
  1. Mul küll kõik hiinlased kenasti kestnud. Hinnavahe CMT'ga on julm, kuid töö on ära teinud täpselt samamoodi. Ise ostaks alist, saab mingitki tagasisidet freeside kohta lugeda enne ostu.
Olen ise alist ostnud, ainsaks probleemiks on vahel laagri kestvus.
Vasta

huvitav, minul kogemus ühe komplektiga, mille terad lõikasid vaid mõne meetri enne lõplikku nürinemist.
viisaka teraga lased sadu ja sadu meetreid ja kvaliteet ei muutu.
a võib-olla on siis asi paranenud.
Vasta

(31-07-2019, 09:06 AM)diesel Kirjutas:  huvitav, minul kogemus ühe komplektiga, mille terad lõikasid vaid mõne meetri enne lõplikku nürinemist.
viisaka teraga lased sadu ja sadu meetreid ja kvaliteet ei muutu.
a võib-olla on siis asi paranenud.

CMT freesid on head, aga saab ka "piimapoe" teradega hakkama, kui just pidevalt 50mm tamme/saart ei ürita lõikuda.
CMT -d müüb ka  Puidutera, hinnavahet ei oska kommenteerida.


Vasta

Cmt on kahtlemata ülikõva kvaliteet. Ma ise kasutan cmt terasid. Lõikekvaliteet kordades parem hiinlasest, vastupidavus parem.
Julgen veel soovitada tööriistamarketis müüdavaid freud terasid. Kvaliteet samuti hea, hind veidi soodsam. 
Need 2 firmat mis mul kasutusel. 
Hiinlased olen kõik vanarauda pildunud, kuna muuks ei kõlba lihtsalt... Ma ei viitsi freesitud pinda lihvida, hiina teradega sellest ei pääse kui kvaliteet oluline...
Vasta

Tervist AutoMotoristid!

Eelmisel nädalal lõpetas töö mind üle 10 aasta teeninud Itaalia päritolu survepesur. Nüüd otsin uut ja valik on kirju, ehk oskate praktikutena soovitusi anda.

Mida soovin:
1) vooliku kerimise süsteemiga aparaati - eelmisel oli veel eriti jäik voolik ning kokkukerimine oli täielik õudus.
2) surve piisav autopesuks ja õliste detailide pesuks (mootorid, käigukastid jmt)

Hinnaklass - esialgu olen vaadanud 150€ juures ja siis on silma jäänud 350€ kandis masinad. Praegu olengi kahevahel oma mõtetega. Tean, et pole nii rikas, et odavaid asju osta aga ikka tahaks ju odavamalt.

Praegu on kõige sobivam pakkumine Clint, mida müüb Bauhof. Hea on ka see, et müüakse Clint teisi tooteid ja varuosi (püstol, voolik jmt)
https://www.bauhof.ee/et/survepesur-clin...ial-657548

Käisin seda aparaati eile poes vaatamas ka, ning tundus täitsa asjalik. Vastab minu soovile nr 1 kuid surve osas ajas mind segadusse number karbil.  Kui kõrvalriiulis on Kärheritel toodud surved 20-110 ja 20-130 Bar-i siis Clintil on karbi peal kirjas rated pressure 110 Bar ja max 165 Bar-i.
Kuna konkreetselt sellest toote pakendist netis pilti ei leidnud, siis tegin teise seadme karbi väljavõtte näitena.

Selle toote eelised on:
1) mõistlik hind - 139€
2) rullil voolik
3) vooliku pikkus 10m, saab ümber auto pesta, ei pea vast poole pealt pesurit ümber veeretama.
4) suurem maksimaalne surve 165 Bar-i - juhul kui seda ka reaalselt kasutada saab, kui "rated pressure" 110 Bar-i tähendab seda mida nupust käima pannes saab, siis eelist nagu pole.
5) kergem kaal 16,5 kg - lihtsam transportida (talveks vean kitsast treppi pidi keldrisse, et ära ei külmuks)

Järgmine rulliga variant, mis silma jäi oligi juba Kärcher K5 Premium Full Control Plus - 339€ ehk siis 200€ kallim. 
https://www.bauhof.ee/et/autokaubad-ja-l...lus-617870

1) tuntud ja hea bränd, koos Eestis asuva toega (remont, varuosad)
2) lai valik tarvikuid kaasa ja vajadusel juurde
3) rullil voolik (8m, seega lühem kui Clint)
4) kaal kergem kui Clint (-1,7kg) 14,8 kg
5) surve kuni 140 Bar-i


Tõsi, vahepeale jääb veel K4 Full Control - kuid selle hind on 323€ ja seega K4 ja K5 erinevus 16€ ei kutsu seda viimast eurot säästma
https://www.bauhof.ee/et/autokaubad-ja-l...rol-601441

K-Rauta pakub isegi parema hinanga Kärchereid - 299€ s.o aga ikka 160€ kallim kui Clint
https://www.k-rauta.ee/p/survepesur-karc...searchnode

1) rullil voolik 8m
2) surve 145 Bar-i
3) kaal 13,1 kg

ja siis astub mängu veel Lavor Galaxy 195€:
https://www.k-rauta.ee/p/lavor-galaxy-16...searchnode
Lavori varuosi on saadaval ka Tööriistamarketis, seega tugi ja tarvikud oleksid olemas.
1) rullil voolik 8m
2) surve 160 Bar-i
3) kaal 12,4 kg

Espakis vaatasin ka Nilfiski ja Greenline aga need olid Clintist kallimad ja ma ei tea neist rohkem arvata kui Clintist.

Siis on veel Compact seeria, mis on kõvasti odavam - K4 puhul 175€ kuid nagu mina aru saan, siis pärast iga pesu tuleb voolik lahti ühendada -  seda tahaks vältida.
https://www.bauhof.ee/et/autokaubad-ja-l...act-662381

Kokkuvõttes olen dilemma ees: kas võtta odavaim ja ahvatlevate numbritega Clint 139€ (110 või 165 Bar-i - kumb on päris ei teagi), Lavor 196€ (kas on surve 160 Bar-i) või panna veel 100-150€ otsa ja osta Kärher?

Tänan tähelepanu eest ja ootan tagasisidet.

   


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               
Vasta

pole neid oma silmaga näind ja seega ei pruugi mu jutt pädeda.
aga, eila just panin kokku ja võtsin kasutusele ühest kohalikust netipoest ostetud lavori.
oli ka pooleteise saja raha kandis. voolikurull ka kenasti olemas. sama kenaks ta ilmselt jääb ka
masina elupäevade lõpuni. ma ei suutnud kuidagi aru saada, mis funktsioon tal on. vooliku kerimiseks kõlbab vaid siis,
kui püstol ää võtta ja voolik masina küljest ka lahti lasta. piltidelt jääb mulje, et need riistad on vist ka sarnased.
muidu suutis kivistunud paska detailide küljest lahti küll lükata. andmed siis 165 bar ja 510 liitrit.

ja rahvas räägib, et see kärcher on juba palju aastaid täitsa tavaline hiinlane, lihtsalt hind on kõva.
Vasta

Esimene viga on selles, et võrdled survet (bar) mitte veehulka. Autot peseb veehulk mitte surve. Surve ja veehulga suhet saab regullida ka düüsi suurustega. Võimsa pesuri tunde (püstoli tagasilöök ja käe väsimine) tekitabki veehulk mitte surve. Näiteks Kärcher K5 ja K7 vahe on pestes väga tuntav nii pesu tulemuses kui kiiruses kuigi bar vahe mingi 15 bar ainult kuid veehulga vahe 100 liitrit. Alla Kärcheri pole mõtet osta juba ainuüksi sellepärast, et eraisikule on 3 aastane garantii, mille annab tootja mitte pood, kust ostad, ehk võid iga kell ostutseki olemasolul Kärcher Eesti esindusse minna.
Vasta

Mul miskine nilfisk, 450 liitrit ja 130 bar, handymannis oli miski aeg väga hea hind ka. Peseb terrassi ja auto ilusti puhtaks. Kvaliteet tundub kõvem kui sellel bauhofi uhke sildiga odaval hiina kärakal. Siiani töötab väga hästi.
Vasta

Mul kasutuses kärcher k5 full control, üle 3 aasta praegu, enamus traktori ja autopesu. Enne oli mingi 100-150 eurine lavor, sellel oli mingi 50-100l/h vähem ja vahe on ikka suur. Traktorit pestes on vahepeal läinud üle tunni pesemist järjest, kestab nagu küll. Ühe korra olen pannud uue kondensaatori(vist oli). 
 Lahjemat pesurit ei tahaks enam, kui siis ikka võimsamat. Kärcheril lisavidinaid ka hulgim, aga selle eest kallimad. Ma torupuhastus vooliku koos adapteriga tellisin netist, oli umbes 3-4 korda odavam kui kärcheri oma.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne