Tööriistadest

(03-10-2019, 07:33 AM)Janka Kirjutas:  
(02-10-2019, 21:40 PM)raul Kirjutas:  
(02-10-2019, 19:13 PM)Janka Kirjutas:  Terve see tehas on ehitatud cordless drellide, -relakate ja -poldikeerajatega või 110 volti tarbivate muude käsiriistadega.
Keevitamiseks ainult nuiati läbi ussiemmi kuidagi välja järelveetavad diiselgenekad, mis 230v toodaksid. Sest muud moodi polnud võimalik seda tööd kvaliteetselt teha.

Rumal küsimus - aga miks mingi kalatehase peab ehitama niimoodi? Kalad vees ja tehases sees?
Briti standardid ja nõuded.
Ju nad on lõpuks aru saanud, et tööjõud on kõige kallim vara. Ei saa enam niimoodi ehitada, et objektile kulub kümme kastitäit naelu ja kümme kastitäit mehi.
https://youtu.be/NkImgQPJqdk
 Mul tekkis sama küsimus, et miks võrgutoidet kasutada ei tohi.
On olemas rikkevoolukaitsmed ja eraldustrafod.
A juu siis brittidel töömehed väga teravad pliiatsid pole, kui neid on vaja nii hoolega ohtudest hoida. Big Grin
Elektriala inimesena ei näe ma ka 220V versus 110V olulist vahet. Mõlemad tapavad maha, kui end õigesti vooluringi ühendada. Nn. ohutud pinged on oluliselt madalamad.
Nagu akuseadmetel on. Big Grin
A lingitud videole kommentaariks:
See on vist sama teema nagu meremeestel:
 Vanasti olid mehed rauast ja laevad puust, tänapäeval vastupidi.
Vasta

Olles ise uk-s elanud ja ehitustööd teinud siis enamus elektritööriistad ostsin omale ka 110v, et juhul kui vaja vähe suuremal ehitusel midagi teha siis 110v nõutud. 
 240v ei sobivat selle pärast et siis peab rikkevoolukaitset kogu aeg testima ja juhul kui ei toimi siis ohtlik lugu. Mõned 240v tööriistad ilma maanduseta.
 110v süsteem peaks olema 2x55v, ehk siis küllaltki ohutu
Vasta

(02-10-2019, 22:51 PM)v6sa Kirjutas:  
(02-10-2019, 22:10 PM)klemm Kirjutas:  Kasutan aku riistu juba palju aastaid ja igapäevaselt raha teenimiseks.  Juhtmega on aint 1 ketassaag ja seegi kuskil garaazis riiulis. Eelmine aasta ehitasin 2 maja kohta kus pole voolu ja ei tule ka kunagi,  kõik akude pealt.  Aku tööriistadega on töö kordades kiirem kui juhtmeid vedades. 
..
  Makitat ei oma ja ei kommenteeri.

Kas on sama aku riistad? Millise tootja omad? Mitu laadimistsüklit akud vastu löövad enne, kui hakkavad tuntavalt võimu kaotama?

Kõik ryobi one+ riistad. Akud on 5 ah 4 tükki, üks 4 ah,  2 tasuta 1,5 ah ka a neid ei arvesta ( pigem sellised tagavara igaksjuhuks kaasas)
Laadimistsükleid ei tea. Kuskil 2 aastat kasutanud ja vananemismärke ei ole veel. Enamasti on 1 koguaeg laadijas ( ca. tund laeb).
Muidugi oleneb töödest, vahest ei lae mitu päeva midagi, nädalavahetusel ka puhkavad.  Eriti  hea asi on sds drell, augud lähevad ise betooni.  Tiigri mootori suutis poiss 20 cm toore vahtra langetamisel läbi kärsatada ( uus mootor maksab pool sae hinnast). Tavaline löögiga drell peaks ka harjavaba ostma, see mis komplektides kaasas kannatab tööd teha a ebaperemehelikku käitumist ei kannata.
Vasta

(03-10-2019, 18:06 PM)Kult Kirjutas:   110v süsteem peaks olema 2x55v, ehk siis küllaltki ohutu
Mulle tundub lauses olevat lausa kaks valeväidet:
1) MP võrk on ikka AC ja kui oleks Tallinna vanapinge kombel kahefaasiline, ei annaks mitte 2x55V kokku 110V vaid faasid oleks "110V jagatud ruutjuur kolmega". Samamoodi, nagu 230V süsteemis on faaside vahe 400V ning mitte 460V
2) guugel annab inglaste kaabelduse puhul ikka ühe- ja kolmefaasilise jutu. Ning moodsal ajal isegi meiega samad juhtmete värvikoodid:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Electric...ed_Kingdom
Seega paistab neil ikka neutraaliga võrk olevat

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Ma olen ka tükk aega aku SDSist koju unistanud, kodus Ryobi akud olemas aga ei ole julgenud lööktrelli osta kuna üldiselt olen veidi pettunud Ryobi riistades. Kui juba ehitusmees Ryobi SDSi kiidab siis võib vist ära osta? Tööjuures Hilti te-6-22 on ära hellitanud, ei viitsi pikendust vedada mõne augu pärast. Hilti miinuseks piigi puudumine, fibo sisse oleks hea kaablisooni lasta.
Vasta

(03-10-2019, 20:44 PM)13piisab Kirjutas:  
(03-10-2019, 18:06 PM)Kult Kirjutas:   110v süsteem peaks olema 2x55v, ehk siis küllaltki ohutu
Mulle tundub lauses olevat lausa kaks valeväidet:
1) MP võrk on ikka AC ja kui oleks Tallinna vanapinge kombel kahefaasiline, ei annaks mitte 2x55V kokku 110V vaid faasid oleks "110V jagatud ruutjuur kolmega". Samamoodi, nagu 230V süsteemis on faaside vahe 400V ning mitte 460V
2) guugel annab inglaste kaabelduse puhul ikka ühe- ja kolmefaasilise jutu. Ning moodsal ajal isegi meiega samad juhtmete värvikoodid:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Electric...ed_Kingdom
Seega paistab neil ikka neutraaliga võrk olevat

2) See 110v ei olegi vool mis tuleb elektrivõrgust tuppa, selleks kasutatakse 230v->110v transformerit
Mul selline täitsa seismas[Pilt: y4mOUG2WaYBUaH5C_OLt-Bu2PDTOQGoVh5NkBqDm...pmode=none]

1)110v vool peaks olema nii, et maanduse ja kummagi faasi vahe on 55v ja mõlema faasi omavaheline vool on 110v
Vasta

Vabandan kahtlemist. Aga minul on nüüd sisu osas kuul koos ja ei saa aru, kuidas tehakse. Kui keegi teab, oleks huvitav kuulda!

"Miks tehakse" polegi vist nii oluline - nad arvavad ju seal saarel tänini, et soe ja külm vesi peaks eri kraanist tulema. Ning et külma puhul pole vaja mitte soojustatud maja ning mitmekordseid aknaklaase vaid hoopis ahju rohkem kütet Smile

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Kult, võta tester ja mõõda sealt pistikupesast 55V, siis usume. Midagi on valesti siin.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Nii palju, kui sai neid kollaseid 110v kaableid seestpoolt nähtud, on ka neis ikkagi sinine, pruun ja kollaroheline juhe sees. Ei taha üldsegi uskuda, et üliettevaatlikud britid sinisesse juhtmesse ka faasi sisse lasevad.
Vasta

(03-10-2019, 21:24 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Ma olen ka tükk aega aku SDSist koju unistanud, kodus Ryobi akud olemas aga ei ole julgenud lööktrelli osta kuna üldiselt olen veidi pettunud Ryobi riistades. Kui juba ehitusmees Ryobi SDSi kiidab siis võib vist ära osta? Tööjuures Hilti te-6-22 on ära hellitanud, ei viitsi pikendust vedada mõne augu pärast. Hilti miinuseks piigi puudumine, fibo sisse oleks hea kaablisooni lasta.

esimese põlvkonna Makita Lionid läbipeetud - kui tulid olid teistega võrreldes klass omaette - nüüd ajale jalgujäänud.
Nüüd olen Milwaukee usku ja juhtmeriistu praktiliselt ei kasutagi. Ryobid pigem kodukasutajale või palgalisele kellele kallimaid asju ei usalda. Olen proovinud ka K-rauda noname hiinakat :https://www.k-rauta.ee/p/akutrell-fxa-cd...h&index=21
oma hinda väärt - kui katki läheb viskad lihtsalt minema, kuid täitsa toimivad kodused vahendid. Sellel seerial vist oli SDS ka.

Aku riistadega töötamisel pigem oluline akude mahtuvus ja kestvus riistad lagunevad lohakusest.
Vasta

(04-10-2019, 07:46 AM)hundu77 Kirjutas:   Olen proovinud ka K-rauda noname hiinakat...

Vaatasin huvi pärast ka sama firma rellakat, uskumatu, 30 euri tk + akud Big Grin https://www.k-rauta.ee/p/akunurklihvija-...1z&index=1

Siin on üks korralik test tehtud kvaliteetsemate rellakate võrdluses.


Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(03-10-2019, 22:39 PM)Marko Kirjutas:  Kult, võta tester ja mõõda sealt pistikupesast 55V, siis usume. Midagi on valesti siin.

Käisin mõõtsin ära ja faasi ja maanduse vahel näitas 53-55v. Proovisin mõlemast kaablist, nii pruuni kui sinist.
 Kes ei usu siis otsige internetist näiteks: how 240v to 110v transformer works
Vasta

Ega maandus pea mujalt tulema kui 110V mähise keskelt ja võib muidugi ka vastu keret olla. Siis ongi 110/2=55V.


Manustatud failid Pilt (pildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(04-10-2019, 14:00 PM)viplala Kirjutas:  Vaatasin huvi pärast ka sama firma rellakat, uskumatu, 30 euri tk + akud Big Grin https://www.k-rauta.ee/p/akunurklihvija-...1z&index=1

Uskumatu on see, mida ma nüüd siia juurde räägin. Ostsin selle relaka kuskil 10 kuud tagasi koos käsikompressoriga ratta kummide ja jalg palli pumpamiseks. Pluss üks õhuke kahene aku. Laadijad olid sel hetkel riiulilt otsas ja seda polegi. Nüüdseks olen siis seda ühte õnnetut akut eelmainitud seadeldistega isiklikuks hüvanguks tarvitanud, kuigi mitte ülemäära tihedalt. Aga siiski kasutanud. Kui viimati vaatasin, oli akul kolm pulka neljast järgi : )
Vasta

Vahtisin ca. kaks aastat vaikselt Milwaukee akuriistade komplekti, mis maksis ca. 1100 ja teadsin, et kodumajapidamisse mõningateks ehitus ja remonditöödeks pole nagu rahaliselt mõistlik. Aga ikka piilusin... Kevadel seisin sooduka ajal K-Rautas nende FXA riistade ees ja tegin otsuse, mida pole kahetsenud. Trell+löögiga kruvikeeraja koos kahe aku ja laadijaga ca. 100 Juurde ilma akudeta relakas, ketassaag ja bajonettsaag. Kõik kokku ca. 200 euri. Praeguseks olen enda üllatuseks kõige rohkem tarvitanud ketassaagi ja kogu komplekti arvestades on kaks miinust.
- Relakas sööb märkimisväärselt akut ja arvestada tuleb, et jõudu just ülemäära pole.
- See löögiga kruvikeeraja on käbe ja võimekas aga kipub kuumaks minema.

Üldiselt plaan sealt letist veel riistu juurde osta. Igapäevases töös tõenäoliselt surevad maha aga juba kätte võttes ja kasutades tunduvad sellised tummised tükid, mitte nagu muu samas hinnaklassis. 
See ketassaag on maale minnes alati kaasas, kuna kuramuse hea on lõkke jaoks peenemat materjali juppideks lasta.
Vasta

(04-10-2019, 07:46 AM)hundu77 Kirjutas:  
(03-10-2019, 21:24 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Ma olen ka tükk aega aku SDSist koju unistanud, kodus Ryobi akud olemas aga ei ole julgenud lööktrelli osta kuna üldiselt olen veidi pettunud Ryobi riistades. Kui juba ehitusmees Ryobi SDSi kiidab siis võib vist ära osta? Tööjuures Hilti te-6-22 on ära hellitanud, ei viitsi pikendust vedada mõne augu pärast. Hilti miinuseks piigi puudumine, fibo sisse oleks hea kaablisooni lasta.

esimese põlvkonna Makita Lionid läbipeetud - kui tulid olid teistega võrreldes klass omaette - nüüd ajale jalgujäänud.
Nüüd olen Milwaukee usku ja juhtmeriistu praktiliselt ei kasutagi. Ryobid pigem kodukasutajale või palgalisele kellele kallimaid asju ei usalda. Olen proovinud ka K-rauda noname hiinakat :https://www.k-rauta.ee/p/akutrell-fxa-cd...h&index=21
oma hinda väärt - kui katki läheb viskad lihtsalt minema, kuid täitsa toimivad kodused vahendid. Sellel seerial vist oli SDS ka.

Aku riistadega töötamisel pigem oluline akude mahtuvus ja kestvus riistad lagunevad lohakusest.

Ma ka äkki muudaks usku (milwaukee meeldib väga) kui raatsiks kallimaid riistu osta. Ryobi täpselt paras, kui katki läheb pole kahju. Töötan selleks, et elada mitte ei ela selleks, et töötada.
Vasta

(28-09-2019, 18:12 PM)hulgus Kirjutas:  
(15-05-2019, 09:17 AM)hulgus Kirjutas:  
(14-05-2019, 23:28 PM)Janka Kirjutas:  Kusjuures maha ei põlenud mitte harjad, vaid mootor kõigi oma mähistega. Midagi on väga persses selle mudeli juures. Just mootori mähiste rehkendamise juures.Ja
Minu isend on peale remonti kestnud, sama kasutus mis enne, enam ei haise ka, kuumaks läheb, aga vähem. Tõenäoselt laoti sisu parematest juppidest, kui varem...
Ei ole väga palju öeldagi...
Suvel käis remondis, seekorda tõstis Makserv käpad püsti (makita garantii 1a) ja saatis bauhofi, kust see 482 soetatud. kõriseb, ringi ei vea ja padrun ei hoia kinni (jälle). Kaks nädalat ootamist, vahepeal tehti kõne ja uuriti kas ikka kindel et tahan metallist padrunit sinna külge (30,-). Sain kätte, padrun ja vedu kõik ok, aga nädalat paar hiljem, koormuse all (22mm puidupuur vahtraplangus) hakkas asi susisema ja suitsu ajama harjade juurest... Seisis, puhkas jahtus, töötab jälle, aga läheb esimesel võimalusel poodi ja remonti tagasi, 3.- x, jaanuaris saab 2 aastat.

Saatuse iroonia... peale mind oli leti ees veel 2 õnnelikku Makita 482 omanikku oota mas, kes toomas, kes viimas. Bauhofi leti tagant tuli vaid sügav ohe....
3.-s kord remondist tagasi, seekord jälle uus mootor... ei kommentaari.
kokku üle 6 nädala remondis käinud, töömees saaks ainult 4 nädalat puhkusel olla.

Silma jäi (Bauhofis) alusetäis 482-tesid, komplektis kruvipläristajaga, või üksi. Kahe -kolme akuga, või üldse ilma. Hinnanumbeid oli oluliselt korrigeeritud.


Vasta

(22-10-2019, 01:02 AM)hulgus Kirjutas:  kokku üle 6 nädala remondis käinud, töömees saaks ainult 4 nädalat puhkusel olla.

Silma jäi (Bauhofis) alusetäis 482-tesid, komplektis kruvipläristajaga, või üksi. Kahe -kolme akuga, või üldse ilma. Hinnanumbeid oli oluliselt korrigeeritud.
Mina ostsin ca poolteist aastat tagasi 482 ja 454 kombo, trellid on ehitanud ära 2 hoonet. 482-l on padrunis suur lõtk sees aga arvan ,et puhtalt enda vea tõttu, kuna kasutasin pidevalt pikka 30cm puidupuuri ja mitukümend korda sai ka puidukarkassi toosifreesiga läbiviike teha. Aga üldiselt hea masin selle raha eest, kuna uus kere on odav, siis ei hakka padruni lõtku süvenema. Ülekuumenemist pole esinenud - aga väga soojaks on küll läinud .
Vasta

(22-10-2019, 08:00 AM)Raigo Kirjutas:  Mina ostsin ca poolteist aastat tagasi 482 ja 454 kombo, trellid on ehitanud ära 2 hoonet.
...
Ülekuumenemist pole esinenud - aga väga soojaks on küll läinud .

Ilmselgelt on kasutust vähe ja ilmselt ka riistad nii nürid, et ühe augu jaoks läheb vähemalt 3 päeva. Big Grin

Muidu oleks ju ammu maha põlenud, nagu siin kodanikud trakse plaksutades väidavad.

Minu oma haiseb ka, aga kuumaks ei lase ja töötab täitsa normaalselt. Kiidan valgustust - on õige koha peal. Siiski on jabur, et mingit säärast asja üldse müüakse komplektis viieampertunniste akudega - pole ime, et maha põlevad, kui mikromootor on otse ühendatud tuumajaamaga. Minu oma viieampertunnisega hakkab haisema 6x140 kruve lastes, pooleteisestega ei hakka. Tõsi, tippkiirus koormuse all on ka selgelt väiksem ja akut tuleb paarikümne kruvi järel vahetada, kuna kiirus hakkab langema. II kiirusega neid kruve lasta ei kannata, kuna kuumeneb väga palju (ka kruvi - võni hakkab lausa puiduhaisu levitama).

Hakkas silma, et Bauhausis oli 199.- eest kiirlaadija ja kaks akut - nii odavalt Makservi letist minusugune neid ei saa. Drell tuleks veel kauba peale.
Vasta

mul on 482 neediaugu puurimiseks ja PH2 otsikuga nipetnäpeti keeramiseks. Hea kerge trell.
Töö tegemiseks on 481
Kindel, et te 482lt liiga palju ei oota? Rolleyes
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne