Tööriistadest

Just nimelt kui viitsiks- viimati käisin Lätis siis, kui Eestis veel oma raha oli Big Grin
Kuigi Pärnust Iklasse on vaid tunni aja tee, pole ma viitsinud selle pärast sinna kärutada, selle mõne kannatab siit ka osta.
Ja kui me räägime sellest mõnest "ülearusest" sajaeurosest, mis Festool kasvõi Makitast rohkem maksab, leian ma sellele kindlasti targemat kasutust kui Iklasse viia Big Grin
Vasta

festo riistad kuuluvad üldjuhul pärandvara hulka.
ega hind niisama ka külge poogitud pole.
Vasta

No ei kuulu tänapäevased tööriistad pärandvara hulka, eeldusel, et neid ikka kasutatakse. Tehakse küll natuke vastupidavamaid, mis kannatavad rohkem kui kaks kruvi nädalas sissekeerata. Mul on kaks tööriista, mis võivad sattuda pärandvara hulka: üks on sellest ajast pärit, kui venes valitses keegi Peetri nimeline teine tunduvalt uuemast ajast, siis oli idapoolse valitseja nimi Leonid.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

(02-11-2019, 18:53 PM)diesel Kirjutas:  festo riistad kuuluvad üldjuhul pärandvara hulka.
ega hind niisama ka külge poogitud pole.

Kuuluvad pärandvara hulka selle pärast, et riista eest oled end vaeseks maksnud. Tänu välja köhitud hinnale on vaja asja ümber oreool tekitada ja vähemalt tulevale põlvele pähe määrida püha ja asendamatu 'rootsi terase' legend, olgugi et tegemist on suvalise sitase ära trööbatud trelliga ning ainus mis sealt säilib pikas perspektiivis on unustamatu raha maitse mille teenimiseks oled pidanud end vigaseks töötama. Minu arust on olemas nii madalam aste, mõttetult kõrgem teema kui ka keskmine, millest viimane on täiesti võimeline oma toodangut pärandvara hulka sokutama juhul, kui eelmine omanik piisavalt õigel ajal maha kärvab ja ei suuda riista päris perse keerata. Ärge tekitage siin festost ega mingist muust margist igiliikuri mainet. Lagunevad kõik. Lihtsalt tagasisidet on raskem leida nendelt kasutajatelt kes on ennast vigaseks maksnud, nad ei ole suutelised tunnistama  fakti, et ostetud on kalli raha eest hunnik sitta kokku. Siinkohal võivad hunniku ja materjali omadused muinasjutus muutuda kuid inimene kui muinasjutu looja ja ettekandja üldiselt mitte.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Saaksin aru ,et keegi küsib nõu riista vigadest ,või kuidas soodsam remontida.Siin aga paduteema :A la ämm on parem kui tütar. Smile
Vasta

mul ühel semul on palju festo asju. ja kasutab neid igapäevaselt raha teenimiseks.
mingit ärplemise kompleksi tal küll pole.
igasugu muid asju on ka, aga kui ikka tööks läheb, siis eelistab festot.
ja räägib, et iga riista on vaja ainult üks kord osta.

no ju ta siis on loll või ajupestud või lihtsalt pisikese riistaga.
Vasta

Ei ole parimat ja halvimat. Igaühele oma vastavalt oma vajadustele ja soovidele. Nagu ka üks sõidab oma sõidud ära Ladaga, teine Lamborghiniga.
Vasta

Meil on tööl kõik asjad dewalt või milwaukee. Ühtegi paha sõna ei ole
Vasta

Kõik head riistad on head. Vahet pole kas tegemist on dewalti, hilti, milwaukee või festoga. Mida ma öelda tahan, kõik lagunevad ja mida kallim riist, seda pisem kiun. Võtame selle festo ja lajatame need riistad sadade miljonite kasutajate kätte. Mis te arvate mis juhtub avalikus foonis? Huvi pärast läksin ja võtsin kapist vanad aku trellid, hilti, metabo, makita, viimaselt kahelt kaks mudelit. Kõige sitem ja algelisem oli hilti sama ajajärgust. Akud koolesid omal ajal kõigil lõpuks, ergonoomika oli nii metabol kui makital klass kõrgem hiltist, tuntav vahe oli ka kiiruse ja jõudluse osas jne. Põhimõtteliselt suurt mitte sittagi hilti kasuks peale brändi ja hinna. Sama teema on ka kõigi muude riistadega erinevatest ajajärkudest. Enamjaolt saab kallim riist endale lubada nii möödapanekuid ergonoomikas kui ka muus, kiunu on vähem, mis omakorda lubab mersule alati ruudulist sisu toppida ja festo eest 3x normaalsusest üle küsida. Ja keegi tegelikult ei protesteeri, kiidavad ja salaja ostavad järgmiseks koju makita. Hea riist on hea, selle vastu ma ei vaidlegi, lihtsalt hea ja hea vahel võib olla lõpuks ainult hinnalipikule kirjutatud number, ei muud.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Õige asja ostsin kunagi handimannist. Mõne aastaga on tööd teinud tunnike-kaks, nüüd juba aastake seisab tööta, lihtsalt pole kodus vaja läinud. Ja maksis mingi 15 euri see poverkraft 18V akudrell. Ainuke viga tal, et laadija jääbki laadima, sest tuli ei kustu ega muuda värvi, olen paari tunni pärast lahti ühendanud. Ehk kestab järeltulevate lapselapselasteni.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Puu otsas olevate viinamarjadega on õnneks nii, et puu all lällava rebase kiun ei muuda neid hapumaks.
 Hea tööriist ei muutu sellest halvemaks, et keegi õnnetu teda osta ei jõua ja siis poverkraftidega ühte patta üritab panna.
 Mis Hiltisse puutub, siis pole ta ka mingi akutrelli firma. Aga vat piikvasarad on neil ägedad.
Vasta

Festool on suures osas tööriistade puhul "suunamudija". Väga paljud asjad mõtlevad nende insenerid välja ja mingi 5 aasta pärast jõuavad need asjad võibolla ka teistele kaubamärkidele. Olgu selleks kasvõi üksteise külge kinnitatavad tööriistakastid, nurga padrunid, kahe laseriga järkamissaag (ketta laiused on ju erinevad) nüüd ka ilma laserita järkamissaag kus lõikejoon tekitatakse ketta varjuga (laiem ketas tekitab ise laiema varju), siini peal jooksvad ketassaed, akuga isolatsiooni ja porolooni nuga.Ise olen selle brändi asju kasutanud ajast kui neid todeti veel Protooli kaubamärgi all. Neid näiteid võikski tooma jääda. Siiani on parim ost olnud seina lihvimismasin Planex ca 2200 euri. Oskaja mees suudab TOLMUVABALT sellega päevas lihvida 500 ruutu seina ja ka lagede tegemine on kökimöki kuna masin imeb ennat ise ka vaakumiga ligi ja mingi tellingute ja pukkide jama pealt hoiab aega ja raha kokku, samuti ka järelkoristus. Antud masin teenis ennast ühe suure objekti puhul juba paari päevaga tasa ja võiksin seda nimetada parimaks ostuks, mis on minu peret toitnud juba aastaid.

https://www.youtube.com/watch?v=yriV5aQYVGg
Vasta

Äkki keegi on nõus oma surnud mootoriga Makita 18v trelli mulle loovutama? Oleks vaja peamiselt korpust, koos aku kinnituse ning klemmidega ja lülitit. Hea oleks harjadega trell näiteks.
Vasta

(03-11-2019, 10:32 AM)olli Kirjutas:  Äkki keegi on nõus oma surnud mootoriga Makita 18v trelli mulle loovutama? Oleks vaja peamiselt korpust, koos aku kinnituse ning klemmidega ja lülitit. Hea oleks harjadega trell näiteks.

Mootor on makita puhul kõige odavam asi. Osta.ee tutikad Makita akumasinate mootorid 10 kuni 20 euri. Lülitid maksvad aga vähemalt kaks korda rohkem kui mootor. Makita puhul tasub enamasti alati vigane mootor välja vahetada kuna see ei maksa suurt midagi.  Big Grin
Vasta

Mõned teemast täitsa mööda "muljetavad" postitused ülalt kustutatud. Püsigem teemas!

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Selle lihvari usku isiklikult ei ole. Kunagi aastaid-aastaid tagasi tuli meile objektile müügimees, kõik siis ühte  tuppa kokku aeti ja asuti presenteerima. Asjatundja näitas ette ja kohalikud arvamusliidrid proovisid järgi teha, täitsa hea tulemus jäi. Kõik on tõesti tore, kui sul on ees korralikult pahteldatud ilma pistikupesadeta normaalkõrgusega sein. Enamus noogutas kaasa, et muidugi tahaks, tootlikkus ju tõuseb kordades ja ülemus ostis paar komplekti ära. Algul oli loomulikult räige kisma, et kelle järjekord on ja nii edasi. Mõne kuu pärast seisis kogu see ilu kubrikus ja kasutasid vaid uustulnukad.

Põhjuseid oli kindlasti mitu. Peamine see, et tootlikkus tegelikult vähenes ja pole ta niiväga tolmuvaba midagi, kuigi teatud piirini saab. On palju kohti, millest pead ikkagi käsitsi eraldi üle käima. Kuna originaalkettad on küllaltki kirvehinnalised, hakati varsti mingeid odavamaid asendusi tooma ja nendega oli praktiliselt võimatu ringivabalt toimetada. Korra sügad mune ja juba on seinas auk. Jahmerda selle tolmuimeja, voolikute, juhtmetega. Ei olnud päris see, mis algul tundus.  

Mõned aastad hiljem Rootsis meil KÄSTI nendega teha, et nende firma kvaliteet on kõrgeim ja siseruumidesse tolmu ei taheta. Selle töö juures üldse täiesti lootusetu lootus enivei. Noh, oli seal aluspinnaks sitaste pandud kips, sitaste tehtud pahteldus ja sina nüüd lihvi see kõik ilusaks kuidagi. Oli seal selline tööjaotus, et täna siin ja homme seal - kõik peavad kõike oskama, välja kukkus kolhoos, kus keegi millegi eest ei vastutanud. Peale väikest taaskatsetamist, et no ei tule seda head mitte kuidagi, tegime siis salaja ilma masinata, toluimeja käimas ja pärast tuba piinlikult puhtaks, kui nii taheti. Tavaline lihvtald on tunduvalt väiksema pindalaga ja tegevusvabadusega ja saad sujuvama lihvi teha, väike optiline pete, mida hiljem silm ei seletagi. Tolm muidugi ei rõõmusta selle juures, seda kindlasti. Aga võib-olla siis tõesti ei oska, mul sel alal alles kuuendik sajand läbitud : )

Pika jutu lõpetuseks soovitan kindlasti manuaalset, 5.80 maksvat taldlihvijat selle 2000+maksva Festtooli asemele, tolmumaske ja lihvpaberit saab osta väiksema rekkatäie lisaks. Ja tolmuimejaks Karheri K3 k-rautast - 87 euri tükk pluss viis tolmukotti.

13, proovin edaspidi rohkem teemas püsida.
Vasta

Ma hiljuti ostsin makservist lüliti 13 euroga ja teisele trellile korpuse 12 euroga. Aga hetkel tahaks odavamalt läbi saada, mõni laip vast ikka kellelgi vedeleb. Big Grin
Vasta

Viimane objekt oli 800 ruudune lagi kõrgusega üle 3 meetri. Kasutasin ka pikenduse komplekti koos toe rihmadega. Kaks poolkõva päeva ja tehtud ning koristatud. Palk Eestis kahe päevaga suurem kui mõni mees terve kuuga Soomes, Norras. Ei taha mõeldagi puki ja manuaalse lihvklotsi peale  Big Grin Big Grin Big Grin
Neid Planexeid on kahte tüüpi. LHS ja LHS-E. See E tähega variant on mingi Easy säästuvariant, mis ei tekita vaakumit ja on natuke odavam. Sellega võib tõesti probleeme olla kiiruses ja töö puhtuses.
Vasta

Mart, see ostusoovitus oli rohkem poliitkorrektsuse pärast, et kustukumm liialt ei sahistaks : )

Usun rohkem vabasse valikusse. Kindel on seegi, et sellise 800m2 koha peal tasub masin kindlasti ära ja jääb veel ülegi. Mul õnneks selliseid objekte kuskilt võtta pole ja ega väga viitsigi enam. Less is more.
Aga sulle soovin jõudu ja jaksu ikka.
Vasta

(03-11-2019, 10:14 AM)Mart69x Kirjutas:  Festool on suures osas tööriistade puhul "suunamudija". Väga paljud asjad mõtlevad nende insenerid välja ja mingi 5 aasta pärast jõuavad need asjad võibolla ka teistele kaubamärkidele. Olgu selleks kasvõi üksteise külge kinnitatavad tööriistakastid, nurga padrunid, kahe laseriga järkamissaag (ketta laiused on ju erinevad) nüüd ka ilma laserita järkamissaag kus lõikejoon tekitatakse ketta varjuga (laiem ketas tekitab ise laiema varju), siini peal jooksvad ketassaed, akuga isolatsiooni ja porolooni nuga.Ise olen selle brändi asju kasutanud ajast kui neid todeti veel Protooli kaubamärgi all. Neid näiteid võikski tooma jääda. Siiani on parim ost olnud seina lihvimismasin Planex ca 2200 euri. Oskaja mees suudab TOLMUVABALT sellega päevas lihvida 500 ruutu seina ja ka lagede tegemine on kökimöki kuna masin imeb ennat ise ka vaakumiga ligi ja mingi tellingute ja pukkide jama pealt hoiab aega ja raha kokku, samuti ka järelkoristus. Antud masin teenis ennast ühe suure objekti puhul juba paari päevaga tasa ja võiksin seda nimetada parimaks ostuks, mis on minu peret toitnud juba aastaid.

https://www.youtube.com/watch?v=yriV5aQYVGg

Meil töömeestele osteldud paar https://www.flex-tools.com/en/competence...cd54929e1c ei käi küll nii kompaktselt karpi, kui festool, a tööd teevad imeliselt.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 5 külali(st)ne