Tööriistadest

(08-01-2021, 17:19 PM)v6sa Kirjutas:  
(08-01-2021, 16:49 PM)maisalup Kirjutas:  Mille poolest need paar nm annab riista mõõtu? ...

Ainult paar? Vaata ehk uuesti.

Energia jäävuse seadus kehtib paraku - elektrilisi asju saab üle koormata, aga lõpuks põlevad need paratamatult maha. Elektroonilise juhtimisega masinad, raisad, ei lase end maha põletada.
115 vs136 ei näe erilist vahet. Mõlemad akutoitel. Ühte peab kahe käega opereerida, teist ühega.
Sellise hinna eest pigem võtan juba AEG trelli kus 140nm, tunduvalt rohkem juba njuutonit ja mõistliku suurusega ühe käega kasutatav.Arutelu kisub juba sinna kus ma küsin millise dacia ma ostan, et jõuaks kerghaagist vedada ja saan vastuse, et osta parem traktor, saab künda ka...
Vasta

Võtsin ligi 481 makita ja plaan on see pisem 456 ka ära taastada väiksemateks töödeks kuna varuosad suht võileiva hinnaga ja toodetud siis kui veel einolnud liiga ära optimeeritud. See on mul oma pisivigadega hästi pidanud ja loodetavasti kaob uue reduktori, siduri ja käigukastiga ära ka padruni loks. Pidevalt on puudus kahest trellist kui ühega tahaks kruvile ette puurida ja teisega kohe kruvi keerata.
Vasta

Mul on ddf481
Käed keerab ikka tagurpidi küll, kui lisakäepidet külge ei pane Smile
Senini on kestnud, mingi poolteist aastat vast. Tundub väga robustse ehitusega. Miinuseks on kaal. Kuskil laeall küprokit ei tahaks panna sellega pikalt.
Enne seda oli 484, sellel hakkas padrun loksuma kuu-paariga ja päästik lülitus köike muud kui sujuvalt, siis hakkas ka käigukastis miski üle andma. Pmtselt aastaga oli täiesti otsas...

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

(08-01-2021, 23:41 PM)maisalup Kirjutas:  115 vs136 ei näe erilist vahet. ...
Sellise hinna eest pigem võtan juba AEG trelli kus 140nm, tunduvalt rohkem juba njuutonit ja mõistliku suurusega ühe käega kasutatav.Arutelu kisub juba sinna kus ma küsin millise dacia ma ostan, et jõuaks kerghaagist vedada ja saan vastuse, et osta parem traktor, saab künda ka...

Huvitav, et 115 vs 136 on olematu vahe, aga 136 vs 140 on tunduvalt rohkem njuutonitSmile

Kui laenata Su oma võrdlust, siis Sa tahad ju künda ja mitte väikese adraga ega madalalt. Daciaga seda ei saa kuigi kauaWink

Samas on hea teada, et on olemas Makita mudel mis ei põlegi kohe maha esimesel väärkasutamisel.

Täiesti siiralt imetlen mehi, kes sääraseid loomi ühe käega kinni jaksavad hoida. Mul väänas täna kurikuulus jaksitu 482 mitu korda käest...
Vasta

(09-01-2021, 22:58 PM)v6sa Kirjutas:  Täiesti siiralt imetlen mehi, kes sääraseid loomi ühe käega kinni jaksavad hoida. Mul väänas täna kurikuulus jaksitu 482 mitu korda käest...

Ei pea ju ühe käega kinni hoidma, selleks kaasas ka lisakäepide:
https://www.makserv.ee/toode/loogiga-aku...81z-akuta/
Endal ka olemas Makita DHP 481. Olnud vast paar aastat kuskil ja miskit logisema hakanud pole. Hobikasutuses ka, vahel ei kasuta kuude viisi.
Eks ta raske ole, aga võtsin tookord kõige võimsama saada oleva.
Kel aga vaja suurte puuridega õiendada, miskit rasket keerata. Siis lätlaste Rebir on tegija. Mõnusad aeglased pöörded ja roppu moodi jõudu. Morse kolm koonusesse saab piraka metallipuuri pista. Aga jah, toimetab vooluvõrgust ja saba taga.
Näiteks pildil on 40mm puur ja selle keerab juureni sisse ilma köhatusteta. Makita 115Nm aga poole peale jõudes läks vägistamiseks ära. Kuigi keeras ka ikka juureni. Ja põhimõtteliselt üks auk ja neljane aku tühi.
See Rebir olevat hinnatud palkmaja tegijate käes, mõnus salapulkade auku puurida.
               
Vasta

See oli ka mul valikus ja ilmselt mingi aeg tuleb ka mulle tööriistariiulisse just nimelt salapulkasid puurima. 
Vot seda rebiri võib riistaks nimetada. Madala käiguga arendas vist kui mäletan 410nm 
Lihtsalt hetkel oli tarvis mobiilset asja mida saaks kasutada ka seal kus särts puudub
Vasta

(09-01-2021, 23:31 PM)meli666 Kirjutas:  Kel aga vaja suurte puuridega õiendada, miskit rasket keerata. Siis lätlaste Rebir on tegija. Mõnusad aeglased pöörded ja roppu moodi jõudu. Morse kolm koonusesse saab piraka metallipuuri pista. ...
Mul sellise eelkäija, veel nõukaaegne ... jõudu on roppu moodi tõesti ja väänab käest lahti, kui puur kuhugi kinni jookseb, olen sinikaid saanud jalakontidele ja neidsamu jämedama otsa morse koonusega puure puruks lasknud. Lisaks teeb sellisega ka segu jm töid.
Vasta

Mul ka kodukasutuseks DHP481. Teeb naerunäoga kõike seda, mis vana BDF456 suitsema pani. Kuna kätes karu jõudu pole, peab ettevaatlik olema, et ennast käest välja ei väänaks ja tööd ära rikuks.

Ainult et raske. Seetõttu pisikeste aukude puurimisel läheb käsi hoopis naise pisikese worxi juurde. Jõudu ja kiirust worxil pole, aga see-eest on väike ja kerge.

Kruvisid keerab kärr (va 10 või 15 torxe - nende puhul kärr laseb otsikud pilbasteks, tuleb trelliga kerata).

Segu segab mul ka rebir ja minumeelest väga hea traktor selle töö jaoks.
Vasta

Minul on selline,samas klassis olevatest kõige lühem ja võimsam.Lisaks ostetud Metabo nurkpea,mis oli poole odavam Hitachist.
13mm (3/8") DrillD13VG
[img=350x0]https://www.hikoki-powertools.com/products/powertools/ac-drill/d13vg/d13vg_keyless.jpg[/img]
Features
  • Power input 710W

  • Max torque 74Nm(651in.-lbs.) (Subject to change by area)

  • Variable speed by trigger

  • Aluminum gear cover for durability

  • Soft grip handle

  • Handle joint included

  • Electric brake for some areas only
  • [Pilt: chuck.jpg]
    • Keyed chuck or keyless chuck available by country or area.
[*]Specifications
Chuck Capacity
1.5 - 13mm (1/16-1/2")
Capacity: Steel Twist Bit
13mm (1/2")
Capacity: Hole Saw
70mm (2-3/4")
Capacity: Wood Auger Bit
38mm (1-1/2")
Capacity: Hole Saw
114mm (4-1/2")
Power Input
710W
No Load Speed
0 - 600/min.
Overall Length: Keyed Chuck
287mm (11-5/16")
Weight
2.0kg (4.4 lbs.)
Standard Accessories
Chuck Wrench, Side Handle, Handle Joint, Carrying Cases
Vasta

(10-01-2021, 13:57 PM)Mahno Kirjutas:  Kruvisid keerab kärr (va 10 või 15 torxe - nende puhul kärr laseb otsikud pilbasteks, tuleb trelliga kerata).
Mis kärr ja mis otsikud?
Vasta

(09-01-2021, 22:58 PM)v6sa Kirjutas:  
(08-01-2021, 23:41 PM)maisalup Kirjutas:  115 vs136 ei näe erilist vahet. ...
Sellise hinna eest pigem võtan juba AEG trelli kus 140nm, tunduvalt rohkem juba njuutonit ja mõistliku suurusega ühe käega kasutatav.Arutelu kisub juba sinna kus ma küsin millise dacia ma ostan, et jõuaks kerghaagist vedada ja saan vastuse, et osta parem traktor, saab künda ka...

Huvitav, et 115 vs 136 on olematu vahe, aga 136 vs 140 on tunduvalt rohkem njuutonitSmile

Kui laenata Su oma võrdlust, siis Sa tahad ju künda ja mitte väikese adraga ega madalalt. Daciaga seda ei saa kuigi kauaWink

Samas on hea teada, et on olemas Makita mudel mis ei põlegi kohe maha esimesel väärkasutamisel.

Täiesti siiralt imetlen mehi, kes sääraseid loomi ühe käega kinni jaksavad hoida. Mul väänas täna kurikuulus jaksitu 482 mitu korda käest...
No milleks see siis veel mõeldud on kui mitte kündmiseks, njuutonit rohkem kui nii mõnelgi väikeautol või pisikese traktori mootoril.
Kui see pole kruvi keeramiseks(selleks on vaja pläristajat) puurimiseks(selle jaoks on vaja nurktrelli) segu segamiseks( selle jaoks on vaja segutrelli) siis tekib küsimus mille jaoks on loodud see makita lipulaev oma meeletu njuutoniga? 
Mul oli korra ka valikus 485 aga sellel oli lühem lisakäepide ja tundus mannetu olema sellise jõu taltautamiseks. Ilmselgelt ma ei mõtlegi selliseid julmasid avasid puurida ühe käega.
Sai ära proovitud segu segamisel ja keraamilisse plaati 70mm avade lõikamisel. Vana trell inises sellel tööl viimase vindi peal, uus ei köhata ka selliste asjade peale. Küproki panekuks on see jah liiga raske, aga ma panen küprokit üliharva ja vähe, selle jaoks taastan vana trelli. Enamsti on kruvid 150-280 mm vahemikus konstruktsioonikruvid. Nende jaoks on see kaal paras.
Vasta

(10-01-2021, 17:47 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  
(10-01-2021, 13:57 PM)Mahno Kirjutas:  Kruvisid keerab kärr (va 10 või 15 torxe - nende puhul kärr laseb otsikud pilbasteks, tuleb trelliga kerata).
Mis kärr ja mis otsikud?
Makita brushless kärr, ei viitsi praegu marki otsima minna. Mitte midagi erilist.

Otsikud erinevad, enamasti espaki päritolu. Arvatavasti KWB kirjadega. Murduvad ära keerates.
Vasta

(10-01-2021, 23:42 PM)Mahno Kirjutas:  
(10-01-2021, 17:47 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  
(10-01-2021, 13:57 PM)Mahno Kirjutas:  Kruvisid keerab kärr (va 10 või 15 torxe - nende puhul kärr laseb otsikud pilbasteks, tuleb trelliga kerata).
Mis kärr ja mis otsikud?
Makita brushless kärr, ei viitsi praegu marki otsima minna. Mitte midagi erilist.

Otsikud erinevad, enamasti espaki päritolu. Arvatavasti KWB kirjadega. Murduvad ära keerates.
mul dewalti kärr ja ega ei ole leidnud peenikesi otsikuid, mis vastu peaksid, ise peab olema väga hoolas ja õigel ajal näpu lahti laskma aga see tunnetus on nii nagu on ...
Vasta

(10-01-2021, 23:42 PM)Mahno Kirjutas:  
(10-01-2021, 17:47 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  
(10-01-2021, 13:57 PM)Mahno Kirjutas:  Kruvisid keerab kärr (va 10 või 15 torxe - nende puhul kärr laseb otsikud pilbasteks, tuleb trelliga kerata).
Mis kärr ja mis otsikud?
Makita brushless kärr, ei viitsi praegu marki otsima minna. Mitte midagi erilist.

Otsikud erinevad, enamasti espaki päritolu. Arvatavasti KWB kirjadega. Murduvad ära keerates.

Millesse neid keeratakse, et kruvi enne järele ei anna? Kuiv saar või  tamm?

Eks targem annab ikka järeleWink
Vasta

Kärri jaoks spetsiaalsed mustad impact otsikud. Tavalise võimsama trelliga keerad puruks kuid kärri taga kestavad. Paremini kestavad need natuke pikemad kuna seal "leevendi" vahel. Eks ühed ongi tehtud väändele ja teised löögile. See gedore komplekt päris asjalik. Kärri taga on  tx15 ka kestnud piisavalt kuid Makita 454 keeras tx25 hetkega puruks. Eks otsikud ongi kuluosa.

https://www.stokker.ee/lookotsakute-kmpl.../122482936
https://www.stokker.ee/otsakute-kmpl-14-.../770027726
Vasta

(11-01-2021, 09:47 AM)Mart69x Kirjutas:  ...
Eks otsikud ongi kuluosa.
...

Nii tõsi, nii tõsi.

Mida lühem ja aeglasemalt kuluv (karastatud) ots, seda hapram see on.

Pehmed ei murdu, aga need nõuavad täpset asetamist kruvipeasse ja neid tuleb julmalt vahetada enne, kui hakkavad üle loopima.
Vasta

Minu tähelepanek on, et puidu, osb, kipsi jne sisse saab täiesti vabalt löökkeerajaga pisikesi kruve lasta ilma et otsikuid väga kuluks. Aga kui metall nurgikuid paigaldada samade kruvidega, siis peab väga täpselt oskama nuppu lahti lasta.
Vasta

(11-01-2021, 11:06 AM)olli Kirjutas:  Minu tähelepanek on, et puidu, osb, kipsi jne sisse saab täiesti vabalt löökkeerajaga pisikesi kruve lasta ilma et otsikuid väga kuluks. Aga kui metall nurgikuid paigaldada samade kruvidega, siis peab väga täpselt oskama nuppu lahti lasta.
Seal ka kindlasti mingi oma teooria otakute tootmisel ja materjalis. Wera vähemalt pakub spets otsasid metallile.

https://www.stokker.ee/search/all?w=wera...rch=search

Tihti on näha kuidas ehitajad lasevad nurgad kinni suvaliste koonuspea kruvidega. Eriti jama variant on kipsikruvid-metallnurk-puit. Kui puit niisukuse mõjul natuke paisub siis lendavad kruvi pead minema. Selleks olemas spets nurgakruvid mis lukustavad nurga korralikult ära kuna pruvi peas nurga augule vastav "puks"

https://www.bauhaus.ee/nurgakruvi-rusper...40-mm.html
Vasta

Kasutan sellist Milwaukee otsikute komplekti ja löökkeerajaga (võimsam Milwaukee ja lahjem Ryobi) olen murdnud mõne üksiku T25 otsiku aga need ka pärast mitmesaja kruvi keeramist. Hetkel tundub see gedore komplekt väga mõistliku hinnaga, milwaaukee komplektid on ka vahel soodukaga sarnase hinnaga. Mulle meeldib kasutada just neid pikemaid otsi, saab otse löökkeeraja padrunisse pista ilma vahetükita.
Vasta

Panin veits rohkem raha tuttu kui kärri ostsin ja keerab kinni nii T10 peaga 3mm kruve kui ka 6*200 T40 kruve. Ja otsikud jäävad terveks. 

https://www.decora.ee/catalog/product/vi...a-dtd171z/
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne