Päike, tuul ja vesi - need me sõbrad kolmekesi

(28-09-2018, 08:17 AM)Basilio Kirjutas:  Iseasi, kellel oleks aega ja tahtmist seda suurt infohunnikut läbi sorteerida. Soovin et saaksin aidata, aga pole ligipääsu ega oska kah.  Sad
Ligipääs on kõigest tehniline vahend, kus leiab "sekretäri". Sisu mahukus on aga "päris-asi", kus tegija puudu Wink

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Küta tuba ja tooda paralleelselt elektrit.
Vasta

Mingil saksa vanahärra omas kodus plekist kaminat mis jaksas lausa külmkappi toita. Genialne technik vist tutvustas.
Vasta

Nende termojunnidega on vist see lugu, et see termopasta ei pidavat hea olema. Mingi grafiitplaadi taoline asi käib vahele. Põhjus pidi olema soojuspaisumiste erinevusega ja pressib puru. Meditsiiniliseks otstarbeks olevatel seadmetel on toatembil radikaid hoidvad kruvid suht lõdvalt kinni ja mõlemal pool termojunni on need imelikud mustad grafiidi taolised plaadid.

Ise olen tööle pannud ühe powerLEDi selle pealtl. Vaja läks 80x60 ovaalset satipanni mille katsin fooliumiga ja fookusesse panin termojunni. Toimis küll. Jahutus peab väga hea olema. Muidu mingihetk tootlikus langeb isegi siis, kui tundub, et jahutuspool ei ole nagu eriti soe.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta

Korstnasse minevast soojusest auru tootes ja sellega aurumasinat/turbiini ringi ajades saaks ilmselt palju rohkem elektrit. Cool
Vasta

Nendega on häda see, et tahavad saada üpris suurt tempide vahet, odavamad ei kannata suurt kuumust. Kui mingi 5000-10000 tk kokku osta ja sellise peale ehitada väheke madalamate temperatuuridega, veesärgiga köetav ja jahutatav elektrijaam, mis oleks stabiilne ja suure akupaagiga, siis vast oleks mingi point asjal, eriti talvisel ajal. Muidu aga võib ainult mobiili laadida nendega oma lõbuks.

https://www.aliexpress.com/item/1PCS-TEC...77089.html

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Selline turbiin, täitsa ostetava hinnaga...
https://m.banggood.com/Micro-Hydro-Gener...rm-app-atp
Vasta

Päike uhab . 
Kellel kogemusi 100mm venttorudega , kas on mõistlik torudele takistused või toru tagaseina voldikesed tekitada ,et saaks parima tulemuse ?
Plaan max 2 m 100mm jupid paigaldada .
Vasta

Ise pole vent toruga teinud, aga sõbral on pooleli projekt, kus kasutab 80mm torusid.
https://www.bauhof.ee/et/kute-jahutus-ja...-3m-048220
Mina paneks ka 2m lõigule pigem peenemad torud ja rohkem. Efektiivsus peaks teoorias kübe parem saama ja paneel õhem.
Pärnus olen 80mm toru näinud vaid Bauhofis ja seal ka mitte alati. Kilulinnas on poodide varustatus ehk parem.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(12-02-2019, 13:20 PM)timmuat Kirjutas:  Päike uhab . 
Kellel kogemusi 100mm venttorudega , kas on mõistlik torudele takistused või toru tagaseina voldikesed tekitada ,et saaks parima tulemuse ?
Plaan max 2 m 100mm jupid paigaldada .



Mul 100mm toruga 30 meetrine kogemus :Big Grin
Plaan on homme ühe toru lõpus oleva anduri asemele viis andurit mis on vastavalt 3m ,9m ,15m ,21m ,27m peal ja siis andmete põhjal toru 2/3-ks tsooniks jagada nagu ka Basilio soovitas..kuna pikal torul on suur õhutakistus ja teoreetiliselt peaks õhk juba 2m peal sama soe/kuum olema ,kui toru lõpus..teoreetiliselt selle pärast ,et ma ise seda enne ei usu, kui andurid seda näitavad  Big Grin

Postituses #1517 on mu paneel näha ka Smile
Täna oli lõuna-eestis päikest küll ja paneeli näidud olid sellised :     

Nii ,sain nädalavahetusel 5 andurit paika ja näidud siis sellised :      
Vasta

Kas siis müüt murtud ?
Mis võimusega vent, kas saab kiirust reguleerida ?
Mis programm , tundub  uhke.

edit:sain vastused postist 1517
Vasta

Hea töö!

Krt, kadedaks teeb...

Mul lõunapoolne sein olemas. Rolleyes
Vasta

Huvitav et 3m peal temp veel nii madal ja edasi tõuseb kole aeglaselt. Eks ta oleneb paneeli ehitusest, materjalidest ja õhu kiirusest. Nagu aru saan, siis 100-ne toru ja suht vaba minek õhul. Küllap tummine vent ka taga, et teisest otsast ka midagi tuleks. Minu purkidest tehtud torudes on siseavad oluliselt kitsamad ja peale iga vaheseina tekivad õhukeerised. Selle eest torusid palju paralleelis.
Täitsa huvitav oleks teada kuidas see sajastest torudest paneel peale sektsioonideks jaotamist tööle hakkab.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

Plaan sajased torud pooleks lõigata ( et külma mahtu vähendada) ja paigaldada üks-teise kõrvale  - mõtlen ,et nn varjukülje jagu maht on 5 ratas  vankri all. Kuskil oli teemaks toru poolitame , ei meenu mis sellest saigi.
Vasta

nii soetatud autoga õnnestus kaasavaraks selline seadeldis saada.mingi päikeseelektri kontroller?auto rootsist pärit ja karbist läheb kuhugi taha punane jäme juhe ja ette lähevad must ja punane äkki kapoti alla.lisaks oli ka koht kuhu lisaaku ühendada.googeldades leidsin https://travelcandies-on-tour.com/jeep-w...and-solar/ minul siis ülemine asjandus.millega täpsemalt tegemist?nigu aru saan päiksepaneel puudu ja taha minev juhe ka teadmatus ja pistikut ka pole kuskil.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta

Ehk aitab manual hädast? https://www.baintech.com.au/images/Manua...Manual.pdf


https://www.manualslib.com/manual/641245...tml#manual
Vasta

Tere,

Mehele ei pea iga 3 aasta tagant meelde tuletama, et midagi tuleks ära teha. Big Grin

Pärast 5-te tekib omal uuesti huvi ja uus elukoht (permanentne), kus katsetusi läbi vedada.

[Pilt: 01120412012f51b.jpg]

Veel ei oma yhendust, selle tekitab läbipäevil. 
Ksf. Basilio ehk oskab miskeid akusid soovitada (Hetkel üritan elustada ca 200Ah väärtuses akusid)?

Indrek

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta

Kui keegi soovib, siis mul pakkuda kaks nõukaaegse õliradika metallist keha. 
Õli välja lastud (läbi pesemata) ja elektroonika eemaldatud.
Endal oli plaanis kasvuhoone kastmisvee soojendamiseks, aga plaanid muutusid.
Hinnaks nagu ikka äitähh, või mõned õlled.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

(15-04-2019, 11:26 AM)indrek1000 Kirjutas:  Ksf. Basilio ehk oskab miskeid akusid soovitada (Hetkel üritan elustada ca 200Ah väärtuses akusid)?
Mis mina ikka siin soovitada oskan, eks rahakott paneb asjad paika. Endal on hetkel kaks rekka akut, ostetud kasutatuna ühe hea ksf-i käest. Siiani toimivad. Akupanga vajalik mahtuvus oleneb peale paneelide tootlikkuse ja tarbimise suuruse ka tarbimise iseloomust - kas enamus tarbitakse ära kohe päeval reaalajas või läheb päeval suurem osa purki ja tarbitakse öösel. Rehnung annab suurusjärgu, ülejäänud tarkus tuleb ikka katsetades. Rohkem mahtuvust võib alati olla. Ühe suure aku eelis on see et teised akud ei käi tervise peale, mitme aku eelis on paindlikkus. Kui päevad lühikesed, jätad külge nii palju akut kui ühe päevaga ära jõuab laadida. Muidu on akupank kogu aeg pooleldi koomas. Lahti ühendatud akusid tuleb siis kontrollida ja aeg ajalt seinast laadida et ära ei sureks. Minul on selleks ise ehitatud nutilaadija.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta

(16-04-2019, 07:54 AM)Basilio Kirjutas:  Mis mina ikka siin soovitada oskan, eks rahakott paneb asjad paika. Endal on hetkel kaks rekka akut, ostetud kasutatuna ühe hea ksf-i käest. Siiani toimivad. Akupanga vajalik mahtuvus oleneb peale paneelide tootlikkuse ja tarbimise suuruse ka tarbimise iseloomust - kas enamus tarbitakse ära kohe päeval reaalajas või läheb päeval suurem osa purki ja tarbitakse öösel. Rehnung annab suurusjärgu, ülejäänud tarkus tuleb ikka katsetades. Rohkem mahtuvust võib alati olla. Ühe suure aku eelis on see et teised akud ei käi tervise peale, mitme aku eelis on paindlikkus. Kui päevad lühikesed, jätad külge nii palju akut kui ühe päevaga ära jõuab laadida. Muidu on akupank kogu aeg pooleldi koomas. Lahti ühendatud akusid tuleb siis kontrollida ja aeg ajalt seinast laadida et ära ei sureks. Minul on selleks ise ehitatud nutilaadija.

Sinu paneelide nimivõimsus oli kokku sinna 250w kanti?

Eile tegin kiired ühendused ja täna hommikul olid teised kenasti ennast päikese poole keeranud. Hetkel üks nö rekka aku mida laeb aga too tahab elluõpetamist - seisis pikemalt ilma kasutuseta.

[Pilt: 011204127153795.jpg]

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne