LED valgustid ehk saagu valgus!

(03-10-2018, 20:06 PM)Meelis2 Kirjutas:  
(03-10-2018, 19:45 PM)Mahno Kirjutas:  Mul sarnane kogemus k-rautast ostetud plafoonidega, millede toide ei kannatanud kiiret klõpsimist. Pood oli muidugi valmis ära vahetama samasuguse vastu...polnud mõtet. Midagi asemele ka panna polnud mõõdu tõttu. Ebay hiinlased müüsid sobiva toiteploki, nüüd klõpsi palju tahad, midagi ei juhtu.

Teisisõnu ega LEDidega probleemi polegi, mure on halvasti tehtud toidetega. Vahet pole, kas lampi integreeritud või eraldiseisvatega.

Mul vastupidi. Räästaalused valgustid kustusid mitte päevade vaid tundide või minutitega. Kolm ringi sai vahetatud siis sain garantiikorras uued asemele, need on nüüd paar kuud kestnud. Toitekad kõik OK.

Pirnidel garantii 6 kuud. Aga.... kui rohkem kui 2 pirni läbi kärssand, siis võiks oma elektri süsteemi kontrollida
Vasta

(03-10-2018, 21:56 PM)Inri Kirjutas:  Pirnidel garantii 6 kuud. Aga.... kui rohkem kui 2 pirni läbi kärssand, siis võiks oma elektri süsteemi kontrollida

mul on keskeltläbi ledide eaks just 0,5 kuni 1 aasta, v.a. õues olevad E tsoklitega ja vannitoa 3 GU tsokliga ledi, mis on kestnud 3-4 aastat. Köögi GU ledide puhul on vist probleemiks liig vähe õhku ripplae ja soojustuse vahel, aga mis on vanades pesades olevate ledide mureks koridoris, sahvris jm, vat seda ei oska arvata.
Vasta

Kolimise ajal 2011 lõpus, sai terves elamises LED-id pandud, pooled Eestist osta.ee -st nimetud valged E27.paarist kümnest 2 ei toiminud, vahetati ringi. Siis sai alist tellitud "maisitõlvikuid" kümnete kaupa, omale ja teistele. Jällegi paar tk ei toiminud, või koolesid esimeste lülitustega.
Tänaseks on surnud ehk paar tk. ca 50-st.

Kiire lõpu leidsid töökojas lühtrisse keeratud väikese sokliga led-id, kohalikust kaubandusest. Põhjus siiani teadmata, oli see voolukõikumine või miski muu, aga paar nädalat kasutuses pirnid surid kõik korraga, poes anti uued, samast partiist ja nüüd pool aastat ok.


Vasta

(03-10-2018, 19:51 PM)diesel Kirjutas:  ma mõõtnud veel pole, aga silma järgi peaks suht stabiilne pinge olema.
...

Ossaraisk, kus on siin alles mehed - hindavad silma järgi vahelduvvoolu pinget ja kõrgemate harmooniliste puudumist Big Grin
Vasta

Pirnidel garantii 6 kuud. Aga.... kui rohkem kui 2 pirni läbi kärssand, siis võiks oma elektri süsteemi kontrollida
[/quote]


Pigem praakpartii. Toiteblokid ju terved. Asendasin alguses 230 v kompaktledidega, pärast sain garantiikorras uued led-lambid ja panin samade toiteplokkidega tagasi. Need kestavad.
Terve maja on ledide peal, kahe aastaga on ikka kaks pirni läbipõlenud ka.
Vasta

(04-10-2018, 12:38 PM)Meelis2 Kirjutas:  Pirnidel garantii 6 kuud. Aga.... kui rohkem kui 2 pirni läbi kärssand, siis võiks oma elektri süsteemi kontrollida



Võtaks ka erinevate valgusallikate ja vooluvõrgu teemal sõna.
Endal on au olla peaaegu ainutarbijana(teine tarbija on ka, aga seal on kogu tarbimine külmkapp, telekas ja kaks pirni laes) ühe alajaama all ja põhimõtteliselt 30m alajaamast.
Faaside pinged on üpris kõrged(näiteks praegu kõige koormatum 238V, teised 242 ja 247V). Elektriseadmetega(neid on palju) üldiselt probleeme pole olnud, aga valgusallikatega on üht teist juhtunud. Ja endale tundub küll, et osad tänapäevased lambid kipuvad suht kergelt lõppema.
Tänapäevased hõõglambid kipuvad üpris tihti lõppema. Hea kui mõne kuu kestavad. Eks neid plõksitakse palju sise/välja ka... Eriti sellise tootja nagu "PILA" omad. Samas garaazis/kuuris on veel mitmed kurat teab mis ajal sinna keeratud nõukaaegsed. Aga osadel nõukaaegsetel oligi ju kirjas peal 250V, kui mälu ei peta...
Säästulampidega oli ka nii et osad surid ehk poole aastaga. Ülejäänud kestavad.
Ledidega pole peaaegu mingit muret. Mingi aeg läksid läbi mõne kuuga mitmed(äkki 9 või rohkem...) Oomipoest ostetud E14 sokliga lambid. Vahetati garantiikorras välja ja rohkem pole nendega midagi juhtunud. Kõige vanemad Led lambid on vist aastast 2006. Toimivad.
Aga kaks korda olen saanud Led lampe vahetada pärast seda kui on elektrikatkestus olnud ja lambid sisse lülitatud olnud... Ju sealt võrgust mingi "tõuge" tuli.
Praegu on endal ka suund Ledide suunas. Hõõglampe ega säästukaid enam juurde ei osta.
Endale tundub küll, et nende lambikeste kvaliteet on kas tootjate või partiide lõikes üpris kõikuv.

Küsiks tänapäeval üha enam levivate sõidukite Led töötulede ja kaugtulede kohta. Kuidas kestavad? Kas tuhmuvad ka? Mõtlen siin kas enda sõidukile osta klassikalised halogeeniga Hellad vms või võtta ligi Led-idel toimivad.
Vasta

Need odavad töötuled on täis pask. Korralik hella halogeen on parema valgusega ja näitab kaugemale ning laiemalt. Et ühte 50w hella tuld asendada tuleb panna neid 48w led tulešid 5tk ritta ja raisad kipuvad kähku läbi saama...
Vasta

(04-10-2018, 08:52 AM)v6sa Kirjutas:  Ossaraisk, kus on siin alles mehed - hindavad silma järgi vahelduvvoolu pinget ja kõrgemate harmooniliste puudumist Big Grin

ära plära. kui vähegi silmanägemist on, siis saab igaüks kohe aru kui pinge piigi ajal lambid heledamalt põlema hakkavad.
mulle pole seda eriti silma hakanud. uue liiniga ikka suht harva. sinu rahustuseks võtsin multimeetri ligi ja seinast tuleb hetkel 236v.
ei ole kosmiline ülepinge ja pirni äkksurma ei tohiks põhjustada.
Vasta

Julgen pakkuda, et vihjed elektrivõrgu või seadmete korrasolekut kontrollida on omal kohal. Kui led põleb paari päeva jooksul läbi, siis tasub poes vahetamas käia küll. Omal kaks valgustit, kus väike sokkel ja ei kestnud mitte ükski lamp üle paari kuu. Ledlambid hakkavad vilkuma ja värelema, halogeenid tegid pauku ja lennutasid klaasikilde. Viga ilmselt valgustites olevates säästupesades, eks nad said halogeenidega ülekoormatud, muud ei oska arvata. Seal, kus suured soklid, seal pole probleeme olnud.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

(04-10-2018, 19:04 PM)maisalup Kirjutas:  Need odavad töötuled on täis pask. Korralik hella halogeen on parema valgusega ja näitab kaugemale ning laiemalt. Et ühte 50w hella tuld asendada tuleb panna neid 48w led tulešid 5tk ritta ja raisad kipuvad kähku läbi saama...

... siis oled Sa küll kuskilt eriti odavast satsist lambid saanud.
Mul 27w kastika peal, 7tk, floodid, 2 aastat kestnud, näitavad väga piisavalt.  Ebayst, 2 mis läbi kärssasid vahetas iinlane kobisemata ringi.
2 Hella H2 pirniga töötuld on kui seasilmad ledide kõrval.


Vasta

Kastika peal paned korra kuus põlema? Ma siin räägin kus iga päev põlevad 8-12 tundi järjest. Hellad on sul korralikud või sajandeid vanad maha koorunud reflektoritega ja seest tolmused? No siis võivad  ned ledid küll paremad olla Big Grin5
Vasta

(04-10-2018, 19:04 PM)maisalup Kirjutas:  Need odavad töötuled on täis pask.
...

Sellise reljeefse sõnavõtu järel oleks ilus ka viidata "odava" näidisega. Et millised siis on pask. Rolleyes

Huvitav, et järjest enam lähevad tootjad pasa peale üle... Ning ei ole näha, et massiliselt halogeene asemekle keerataks peale garantiiaja lõppu. Pigem ikka vastupidi.

LEDi hukkab kiiresti ära ventilatsiooni puudumine - tasuta lõunaid ei ole olemas. Ning jahutusele mõjub hävitavalt laterna ribistikku paksu korbana kattev muda.
Vasta

(04-10-2018, 19:34 PM)diesel Kirjutas:  ära plära. kui vähegi silmanägemist on, siis saab igaüks kohe aru kui pinge piigi ajal lambid heledamalt põlema hakkavad.
...

Hm, millegipärast kipuvad elektrit tundvad kodanikud rääkima pingetõugetest kestusega sajandiksekundit või vähem. Jube hea silm peab ikka olema...

Ma ei nokiks, kui ma ei puutuks igapäevaelus aeg-ajalt kokku andmehõiveseadmetega, mis töötavad kilohertsides ning kui selle toorandmestik "laiali tõmmata" saab silma järgi statsionaarsest protsessist HimaalajaWink
Vasta

(05-10-2018, 08:09 AM)v6sa Kirjutas:  
(04-10-2018, 19:04 PM)maisalup Kirjutas:  Need odavad töötuled on täis pask.
...

Sellise reljeefse sõnavõtu järel oleks ilus ka viidata "odava" näidisega. Et millised siis on pask. Rolleyes

Huvitav, et järjest enam lähevad tootjad pasa peale üle... Ning ei ole näha, et massiliselt halogeene asemekle keerataks peale garantiiaja lõppu. Pigem ikka vastupidi.

LEDi hukkab kiiresti ära ventilatsiooni puudumine - tasuta lõunaid ei ole olemas. Ning jahutusele mõjub hävitavalt laterna ribistikku paksu korbana kattev muda.

No tasuta lõunaid pole nagu sa ütlesid... Hella led töötuli näitab tõesti hästi, maksab 120-150eur paar, autodel kasutatav led tehnoloogia näitab hästi ei vaidle vastu. Aga need 9-16 eurosed 48w töötuled pole küll mõeldud töö tegemiseks, kõlbavad ainult tee näitamiseks kui traktorist välja kusele lähed...
Xenon vot see näitab valgust kui seda on vaja töö tegemiseks kuid led sobib ainult kodus väikesel kiirusel tegutsemiseks mingitele tõsistele töömasinatele nagu metsa ja põllule kus tehakse tihu ja hektarit pole mõtet hiinlastega jännata.
Vasta

(05-10-2018, 08:19 AM)v6sa Kirjutas:  ...Jube hea silm peab ikka olema...

mis sa nüüd täpsemalt öelda tahad?
ma õrnalt uurisin rahva kogemusi pirnide teemal ja sina nüüd üritad vaidlust üles võtta.
ma ei taha vaielda.
ei viitsi ja pädevust pingekõikumiste teemal ka pole.
protsessima ma ka ühegi suurfirmaga ei läe, tahaks lihtsalt pirne, mis toimiksid ja kestaksid.
Vasta

(05-10-2018, 22:19 PM)diesel Kirjutas:  
(05-10-2018, 08:19 AM)v6sa Kirjutas:  ...Jube hea silm peab ikka olema...

mis sa nüüd täpsemalt öelda tahad?
...
protsessima ma ka ühegi suurfirmaga ei läe, tahaks lihtsalt pirne, mis toimiksid ja kestaksid.

Ei taha ma tüli kiskuda midagi. Ma lihtsalt muutun kergelt vöödiliseks, kui keegi hakkab tehnikafoorumis ajama koduperenaisejuttu.

Ma kardan, et kui meie kahtlused mingitest lühiajalistest pingepiikidest paika peavad, siis ei kesta ühegi tootja pirn Su lühtris.'Sad

Paraku silm sääraseid vägivaldseid maksahaake ei näe, neid tuleb mõõta päris nobeda riistaga. Ning isegi osutiga multimeeter jääb aeglaseks 50 Hz süsteemi analüüsimisel.

Mul on vanim Philipsi LED vist kuueaastane ja põleb seni ilma mingi nähtava probleemita. Mäletan, kuna seesinane pirn sai ostetud laste magamisnurka noorema tütre narissekolimise puhul. Mis juhtus kuus aastat tagasi sügisel.
Sel suvel läks kanakuudis loojakarja aastal 2006 ostetud Tundmatu Hiina Tootja säästulamp. Kanakuudis põleb valgustus 9 tundi päevas aasta läbi. Millal ma selle pirni sinna sisse keerasin, ei mäleta. Aga enne seda oli see aastaid muutnud meie elutuba valgemaks, kuniks vahetasin kiiremini süttiva LEDi vastu välja mingid aastad tagasi. Ääkoolemise põhjuseks oli labane kinnituskronsteini läbimädanemisele järgnenud lühtri vägivaldne kokkupuude kuudipõrandaga. Mind küll ei üllata, et lambi allakukkumise järel pirn enam ei põle. Big Grin

Küll üllatas mind meeldivalt ACME kirju kandev LED-pirn, mille ma suutsin laupäeval lampi keeramisel maha kukutada ja mis sellisest obadusest hoolimata vähemalt esialgu rõõmsalt edasi toimetas. Näis, kauaks. Rolleyes
Vasta

(05-10-2018, 18:13 PM)maisalup Kirjutas:  ...
No tasuta lõunaid pole nagu sa ütlesid... Hella led töötuli näitab tõesti hästi, maksab 120-150eur paar, aga need 9-16 eurosed 48w töötuled pole küll mõeldud töö tegemiseks...

Xenon vot see näitab valgust kui seda on vaja töö tegemiseks kuid led sobib ainult kodus väikesel kiirusel tegutsemiseks mingitele tõsistele töömasinatele nagu metsa ja põllule kus tehakse tihu ja hektarit pole mõtet hiinlastega jännata.

Tõsine üllatus, et kümme korda odavam asi on kolm korda sitem Big Grin . Iseasi, kas igaühel on vaja ööd päevaks pasandada...
Vasta

Tahaks ka millalgi suvilas LED-id paremate vastu vahetada. Sai kunagi ostetud (vist) 9W 12V led-id MR16 sokliga. Vahepeal on aega kõvasti edasi läinud, äkki on midagi paremat...
1. vande tulede valgusvihk on väga kitsas, pigem on tegu spotlighti kui üldvalgustiga.
2. Valgusjõud jätab soovida.
praegu on sellised:
   
Vasta

(11-10-2018, 11:36 AM)vootele Kirjutas:  ...
Sai kunagi ostetud (vist) 9W 12V led-id MR16 sokliga.
...

Rumal küsimus: kas selle sokli klemmid otse mõne levinud klemmliistust lõigatud klemmipaari külge ka istuvad?
Vasta

(11-10-2018, 11:56 AM)v6sa Kirjutas:  ... klemmliistust lõigatud klemmipaari külge ka istuvad?

Olen lause esimese poolega täitsa päri, kuna klemmipaari saab ju ka omakorda pooleks lõigata.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne