Treipink kodukasutusse

Silmaringi avardamiseks otsisin oma raamatukogust välja raamatu. Õigemini õpiku.

       

Sisukord

   

Sängide töötlemine

                     

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Emulsiooniõli müüb näiteks Erimell, https://erimell.ee/toode/mannol-emulsioonoli-20l/ .

Silma järgi kulu hinnates pakuks, et mul läheks selle 20l tünni läbi hekseldamiseks umbes 10a Smile Samas hind on selline, et mingite imesegudega väga pikalt pead vaevata ei viitsiks ausalt öeldes.

"Kümnendiku täpsusega" töö tegemiseks pole mõtet end treipingiga üldse piinata, käia ja akudrelliga saab ka kõik tehtud.
Vasta

Kui ma nagu enda seisukohalt mõtlen, siis kümnendiku täpsusega mingi asja ümmarguseks ajamisel jään akutrelliga küll jänni. Vana 1a616-ga laabub hulka lõbusamalt Smile
Vasta

Eks ma kirjutasin jah muidugi enda seisukohast, mul on kõikvõimalike käepäraste riistadega toorikmetalli vanametalliks konverteerimises 15 aastat kogemust!

Seoses treipingi soetamisega on selles liinis tootlikkus muidugi kõvasti langema hakanud Big Grin
Vasta

(23-02-2021, 16:50 PM)vant Kirjutas:  Kui ma nagu enda seisukohalt mõtlen, siis kümnendiku täpsusega mingi asja ümmarguseks ajamisel jään akutrelliga küll jänni. Vana 1a616-ga laabub hulka lõbusamalt Smile
nii on.
Vasta

Tegin kapiukse lahti ja olge lahke, hüdrostaatiline lood natuuris.

               

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Kas ja kust võiks leida vene treitera plaatide koha infot näiteks mille tõõtlemiseks on BOK, K25, P20...?
Ise pole kahjuks rohkem midagi leidnud kui ainult SELLE
Vasta

Vene keelt valdad?

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

(27-02-2021, 21:21 PM)M.R. Kirjutas:  Vene keelt valdad?
Ainult nii palju kui google suudab, proovisin ka omal käel google abiga otsida aga ilmselt asi jääb liiga kesise tõlke, tahte ja osavuse taha.
Vasta

(27-02-2021, 22:02 PM)juss Kirjutas:  
(27-02-2021, 21:21 PM)M.R. Kirjutas:  Vene keelt valdad?
Ainult nii palju kui google suudab, proovisin ka omal käel google abiga otsida aga ilmselt asi jääb liiga kesise tõlke, tahte ja osavuse taha.
Google abiga saan tõlgitud arusaadavasse keelde aga kui tarvis paberilt midagi tõlkida siis jah pole mõtet minule loota.
Vasta

Ega kellelgi sellist treipinki pole soetatud?
https://www.cormak.pl/gb/universal-lathe...lathe.html
Tekkis huvi asja vastu, et kas tasuks soetada või lasta 1A62 edasi?
Ilma nägemata kindlasti ei ostaks treipinki ja andmeid ka väga pole, et mis keermesammud on ja kas peab hammasrattaid vahetama erinevate sammude jaoks ning kas käigukruvi ajam on otse spindlilt et iga kiirusega saab iga keermesammu või mitte.
Vasta

(01-03-2021, 22:55 PM)2715 Kirjutas:  Ega kellelgi sellist treipinki pole soetatud?
https://www.cormak.pl/gb/universal-lathe...lathe.html
Tekkis huvi asja vastu, et kas tasuks soetada või lasta 1A62 edasi?
Ilma nägemata kindlasti ei ostaks treipinki ja andmeid ka väga pole, et mis keermesammud on ja kas peab hammasrattaid vahetama erinevate sammude jaoks ning kas käigukruvi ajam on otse spindlilt et iga kiirusega saab iga keermesammu või mitte.
Peaks olema hiinlane poola kastmes.
Vasta

Sidurit ei ole ja sellest tulenevalt pidur jalaga, pikk pedaal allservas.
Soovitused lõiketerade valikuks.

                                                                 

Kuna ühe postituse maht on piiratud siis ülejäänu homme.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

                                                               

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Kas see raamat on mingi üleliidulise tehase rotaprint?

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Suur tänu M.R kunagise praktikute käsiraamatu varundamise eest.

Kas tänaste kogemustega seda sirvides on põhjust mõnda omaaegset väidet õgvendada või kehtivad füüsikalised põhitõed endisel viisil?

Palju meil oli aastal 1983 Tallinnas metallitöötlemistehaseid, mille oli oma rotaprint?
Vasta

Ega midagi kardinaalset muutunud ei ole, 1 meeter on ikka 1 meetri pikkune.
Loomulikult tuleb antud teosesse suhtuda masstootmise seisukohtadest lähtuvalt.
Teose trükiarv 300 eksemplari.
Aga palju oli 1983 aastal Tallinnas tehaseid kus oli 2 seadet КИБ "Булат-3Т"?

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Ma ei ole selle meetri osas enam nii kindel... kuid eks tavaolukorras midagi ei muutunud, vaid kalibreerimine ehk tehti püsivamaks/lihtsamaks...
Selle asjanduse järgi defineeriti meeter uuesti 1983a. https://www.bipm.org/en/CGPM/db/26/1/

Kg sai vist alles lähiajal uue definitsiooni e. seoti lahti näidis eksemplarist ja mindi üle aaotmi põhise arvutusele.

Ostan Minsk M103 (1963a) ja Kovrovets K58 -le ning '73a Jawa 360 + velorex korras osasid 
Vasta

Ma siiski pidasin silmas mitte mõõtühikute süsteemi, vaid raamatukeses toodud materjalide reaalseid kasutuskogemusi. Aastal 1983 oli neid palju? Kuni mõnikümmend aastat. Täna on valik laiem ja kasutuskogemustki kordades kauem.  Et kas raamatukeses toodud asju võib sellisena võtta  teadmiseks või on seal silma hakanud mõni väide, mis ei pea enam paika materjali, töötluse või kasvõi soovitusliku lõikekiiruse koha pealt.
Vasta

See raamat on reaalse kasutuskogemuse kokkuvõte, seal toodud reziimid terikutele peavad paika ka täna.
Näituseks Mitsubishi Carbide terikutel tuleb juhinduda Mitsubishi käsiraamatus toodust aga ega suures piiris on
sama.
Seda ma tahtsin ütelda selle näitega, et 1 meeter on ikka 1 meetri pikkune, nüanss on selles, et varem oli meeter
füüsiline keha aga täna on meetri määramisel aluseks valguse kiirus vaakumis.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne