Ühe T-40'ne lugu
#61

(25-05-2013, 09:21 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(24-05-2013, 14:16 PM)Matuu Kirjutas:  Endal russil hetkel eest rehvid maas, uued vajavad peale panemist, aga mis viga, ääred nii kõvad et ei taha hästi peale minna üldseSad Ei raatsi töökotta ka viia et seal peale paneks, prooviks ise veel kuidagi hakkama saada Toungue
Hädaga võib ju ääred vanaõliga kokku teha,tavott kõlbab ka. Siis on lihtsam kummi peale saada. Ja ilm on ka meite poolt....mida kuumem ilm,seda libedamalt peale läheb.Wink

Ära fossiilsete ainetega küll libesta, kumm hakkab maru kähku lagunema ja muutub hapraks.

Kui spesial pastat pole võtta, siis tõmba kasvõi tavalise fairy-ga kokku ja on piisavalt libe. Hiljem, kui rehv peal on maru hea veega puhtaks ka lopsata.

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#62

Vana RS ehk roheline seep sobib ka väga hästi!

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#63

Tekkis veel üks küsimus. Ma nagu ei usalda eriti seda tsentrifugaal õlipuhastit. Kas oleks mõttekas paigaldada üks tänapäevane õlifilter, radikasse mineva toru vahele? Mujale ei ole vist võimalik seda toppida. Iseenesest toodetakse sellele mootorile ka vahetatavat õlifiltrit, kuid seda ei ole võimalik osta. Kergem oleks see vahetatav ise vahele panna kuhugile.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#64

Mis sel T-40 tsentrifugaalfiltril siis viga? Toimetab kenasti ning muretum kui mistahes pappfilter. Talvel külmalt ei suru viletsam T40-e õlipump pappfiltrist õli läbigi... Toungue

Kõik mootorid on käinud tsentrifugaalidega aastaid ning käivad edaspidigi, neil inseneridel oli vast ikka tehnilist haridust rohkem kui meil siin foorumis kõigipeale kokku... Toungue Rolleyes

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#65

(29-05-2013, 22:51 PM)viplala Kirjutas:  Tekkis veel üks küsimus. Ma nagu ei usalda eriti seda tsentrifugaal õlipuhastit.
...

Kas saaks selgitust? Pigem on ebausaldusväärne pappelement...Rolleyes
Vasta
#66

No mu mõte ringles järgmiselt. Veneaegsed õlid olid paksemad ja ebakvaliteetsemad, kui tänapäeva omad. Seega oli suht poogen, kas mustus läks teisele ringile, või kolmandale, enne kui ta kinni püüti ja vastu trumli seina suruti. Ma ei ole lihtsalt kindel, et tsentrifugaalse tõhusus on sama hea, kui tänapäevaste autode õlifiltritel.

Ka tänapäevastes hüdrosüsteemides kasutatakse vahetatavaid õlifiltreid. Ei piisa ainult papptaldrikutest, nagu 40'ne hüdropaagis on.

Ma kavatsen mootoris edaspidi kasutada head õli, mitte kamsa oma. Õlipump sai ka uus muretsetud. Ja sealt see küsimus tekkiski. Kas see tsentrifuug saab oma tööga ikka hakkama, kasutades tänapäevast head õli?

Kui te ütlete, et asi toimib sama hästi kui kaasaegne autode õlifilter, siis ma jätan selle. Kui on mingi võimalus, et paigaldades õlitorustiku vahele lisa filter, õli filtreerimine paraneb, siis paigaldaks selle lisafiltri sinna. See on mul olemas ka. Mingi jeebu oma, eraldi seisev, voolikutega ühendatav, vahetatava filtrielemendiga.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#67

Scania veokid näiteks sõidavad tsentrifuugidega. Mitte vähem, kui pappfiltriga masinad.
Edit: ***Tähelpanu! Siinkohal on tegu valeinformatsiooniga! Loe, aga ära jäta meelde!***
T40 õliradiaatori magistraal läheb mäletamist mööda pärast radiaatorit lõpuks lihtsalt karterisse. Õlituseks vajalikku magistraali läheb seega pärast lisafiltri paigaldamist ikkagi õli otse karterist, mida filtreerib ainult õlivõtja traatsõel.
***Valeinformatsiooni lõpp.***

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#68

(30-05-2013, 19:16 PM)Wiki432 Kirjutas:  Scania veokid näiteks sõidavad tsentrifuugidega. Mitte vähem, kui pappfiltriga masinad.
...
Pappelement on ka ikka
Vasta
#69

Pappelement on tõesti ka lisaks. Sealt läheb läbi ainult turbole minev õli. Seda peab eriliselt hellalt hoidma.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#70

(30-05-2013, 18:59 PM)viplala Kirjutas:  No mu mõte ringles järgmiselt. Veneaegsed õlid olid paksemad ja ebakvaliteetsemad, kui tänapäeva omad. Seega oli suht poogen, kas mustus läks teisele ringile, või kolmandale, enne kui ta kinni püüti ja vastu trumli seina suruti. Ma ei ole lihtsalt kindel, et tsentrifugaalse tõhusus on sama hea, kui tänapäevaste autode õlifiltritel.

Siiski ka pappelemendil on möödavooluklapp, mis laseb enamuse õlist filtrist mööda.
Teiseks Vene diisliõli on kuumalt vedelam kui levinud lääne õlid.
Mark on SAE30 ja seega on külmalt paks ja kuumalt vedel.
Soovitav oleks 10w40 vähemalt panna sisse.
Tsentrifuug on vähemalt sama hea ja korrasolev paremgi papist.
Peab ta pöörlema peale seismajätmist 15 sek vähemalt siis täispöörded.
Vasta
#71

Ülevalt alla vastused...
Ma ei taha vaidlust tekitada, vaid tahaks lihtsat teadmist Smile

Ma tean, et paljud mootorid on kasutanud ja kasutavad siiani seda tehnoloogiat, kuid kas see on ikka sama, mis 40'nel tol ajal ja nende õlide jaoks tehti?

Kui radikast läheb õli tagasi karterisse, siis enamus käib ju ikka läbi radika, seega ka läbi õlifiltri. Kui sealt isegi ainult 50% õlist läbiks, oleks ju ikka filtreerimine tõhusam. Ja traatsõel ei filtreeri õli, vaid hoiab õlisse kukkunud mutrid eemal õlipumbast Smile

Kui turbole paigaldatakse eraldi filtrielement, näitab see ainult seda, et turbol on parema kvaliteediga (puhtamat) õli vaja. Miks ei peaks siis mootor sama vajama?

Õlifiltri ülevooluklapp hakkab tööle alles siis, kui õlifilter ummistub. Kui ta suvaliselt õli läbi laseks, siis ei oleks tast ju kasu.

.............

Vaatame asja teisest kandist. Ehk see paneb teid ka asja teist poolt nägema.

Mis auto teil on? Sigullid ja ehe raudvara ei lähe seekord arvesse.

Kas te paigaldaksite oma autole t-40'ne tsentrifugaalse õlipuhasti?
Kui ei siis miks, oletades, et seda oleks kerge teha ja tasuta.
Kui jah, siis miks.

..............

Minu jaoks on küsimus siiski selles, et kas taoline süsteem omab mingit iva, midagi mis teeks mootorile head? Kui selline teguviis on kahjulik kuidagi teist pidi (näiteks õli survete muutmise suhtes saaltele või kurat teab kuhu) siis ma ei taha seda ja jätaks asja katki.
Kui seal ei ole midagi parandada, siis ei ole. Pole mõtet punnida.
Kui aga asjast oleks kasu, kui tegevus ei too olemasolevale kahju, siis miks mitte proovida.

Seega mis te arvate... kas on pointi või ei ole, kui ei, siis miks.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#72

Kui tsentrifugaalfilter NL liitu jõudis, hakati seda massiliselt kõikvõimalikele mootoritele paigaldama, kaasaarvatud autod... Lihtne, lollikindel ja odav hooldada. Mis veel võiks tahta?

Eks peremees ehitab masina siiski enda käe järgi üles, kuid mina jätaks siinkohal selle jalgratta leiutamise vahele... Pigem võtaks orginaal õhufiltriga miskit ette, sinna paigaldaks mõne korraliku pappelemendiga filtrikorpuse ja viiks õhuvõtuava üles kabiini nurka jne...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#73

Vabandan eespool olnud desinformatsiooni pärast. Kui ikka viitsida natukenegi kirjandust sirvida, on asjad sedamoodi, et T40 tsentrifuug on täisvoolu tüüpi ja õliradiaatorist läheb läbi kogu õli, mis suundub süsteemi. Mingit jahutatud õli karterisse otse laskmist ei ole. Unustage kõik ära, mis ma ennist siin väitsin. Täisvoolu tsentrifuug tähendab seda, et kogu süsteemi surutav õli läbib ennem tsentrifuugi. Erinevalt umbtsentrifuugist, milles puhastatud õli õli väljub tavaliselt ainult reaktiivdüüsidest ja valgub karterisse tagasi (Selline on näiteks ka Scanial). Täisvoolutsentrifuuge kasutati nõukogude tehnikal ka eestrindlikul KAMAZ´il.

Pappfiltrist turbo ees. Pagan teab, miks see nii lahendatud on. Turbo on lihtsalt väga õrn detail, järsku lihtsalt kindlustamaks, et päris-päris kindlasti ei satuks sinna mingit soditükikestki.

Isiklikult ei usu sel süsteemil miskit nii viga olevat, et saaks võrrelda erinevate filtritüüpidega mootorite eluea erinevust. Et pappfiltriga mootor kestaks kauem/või vähem, kui tsentrifuugiga. Kui teoreetiliselt nad elueas võistlema panna, siis sureb tõenäoliselt ennem ära mootor, millel on hooletum peremees.
Veel natuke tsentrifuugi kaitseks. Hooldusel lahti võetu tsentrifuugi (Scanial iga kolmas õlivahetus, st. u 45000 km, traktoritel suvaliselt) on alati rõõm kraapida seinalt maha peaaegu sentimeeter musta kõva ollust. Lahtilõigatud pappfiltritest ei ole mina peale läbiligunenud papi minagi avastanud. Jah, ma tean, et mustus peaks kinni jääma papi pooridesse, mitte pinnale, aga sentimeetrit papi sisse ei peida kuidagi. Papi pindala on muidugi suurem, aga jääb mulje, et tsentrifuug saaks justkui rohkem sodi õlist kätte.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#74

Sinu jutus on iva... Tõesti tsentrifuugi puhastades leiab sealt iga kord paksu kihi tahma, sama kogus ei mahu ei kuidagi tavalisse paber filtrisse.

Come to the dark side, we have cookies!
Vasta
#75

Olen ka sama meelt. Viimati Belarussi tsentrifuugi lahti võttes lõikasin sealt välja ikka sellist korralikku kitti, oleks saanud hea püksirihma valmistada kui diameeter vähe suurem oleks. See tsentrifuug filter sinu masinat ei tapa, pigem teevad seda muud tegurid. Lase tal heaga olla naudi sõitmist! Smile

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#76

Tänud kaasa mõtlemast. Jääb tsenrifuug.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#77

Tsentrifuug on hea filter, eraldab õlist kõik mis on erikaalu poolest natukegi õlist raskem. Siin on ainult üks aga, tänapäeva õlid on väga lisanditerikkad ja osa neist on õlist raskemad ja on õli sees hõljuvas olekus. Tsentrifuug ei tee vahet mis on lisand, mis tolm või mingi muu puru ja nii ongi hüper super hea õli mingi aja pärast ainult baasõli tasemel kvaliteedi poolest. Õlist raskemad lisadid aga korralikult filtrisse pakitud.
Vasta
#78

Sellist õli, milles lisandid ringi hõljuvad oleks väga keeruline toota, kuna kunagi nad settiks ikkagi välja.
Ja turbo ees kasutatakse pappfiltreid selleks, et sinna ei satuks mingeid kõrvalisi osakesi, kuna siis jookseks turbo laiali või kinni.
Turbost käib nii väike õlihulk läbi et möödavooluklapp on kindlasti koguaeg kinni.
Kes ei usu et õlifiltri korpuses on selline klapp, mis enamuse õlist papist mööda laseb lõigaku kest maha ja see on filtrielemendi otsas kohe.
Pappfilter ei pea kinni õlis leiduvat tahma ja see ongi see asi mis tsentrifuugi seinale jääb.
Et pappfilter saaks tahma kinni püüda peaks ta olema nii peene pooriga, et sealt ei mahuks läbi üle paari liitri tunnis ja see ummistuks nende peente osadega täielikult.
Et tsentrifuugi oleks lihtne puhastada on kaval seinale panna paberist keeratud kate.
Siis õlivahetusel pääsete suurest ja ropust kraapimisest.
Paberi võtad koos saastaga välja ja paned uue sisse.
Pealegi nakkub saast paberiga algul paremini kui pestud seinaga.
Ma nii teinud aastaid ja väga mugav nipp on.
Vasta
#79

Nüüd tekkis järgmine küsimus:
Tagarattast kinni võttes ja ristipidi loksutades, tekib päris mehine lõtk sinna. Kuda on lahendatud see süsteem? Kas seal ootab mind tavaline peale keeratav laager ( loodetavasti korras, muidu peab vahetama hakkama Smile), või on tegemist mingi teise süsteemiga?
Raamat on küll olemas, kuid asi jääb veits arusaamatuks.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#80

Ei ole pealekeeratavad. Kui suur lõtk sees, pole vahetusest pääsu.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne