Teema on suletud

Kõik valitsejad on lollid...

1. Usu minu usku.
2. Kui ei usu, sunnin seadusega, relva jõul, ajuloputusega või muul moel.
3. Horisondile panen sulle paradiisi, kommunismi, 1000 aastase riigi või muu meelituse.
4. Selja taha põrgu, kgb, koonduslaagrid või muu hirmutuse.
5. Maksa mulle minu määratud maksud.
Nii lihtne ongi valitseda. Kõik usud, ideoloogiad, riigikorrad, seltsid, ühingud, erakonnad ja muud kogukonnad on üles ehituselt sarnased ja ajalugu ei tea ühteainustki, mis oleks õiglane kõigi liikmete vastu.
Ainult unistustes saab see olla. Aga orjad on alati unistanud heast tsaarist, tegudeinimesed teevad unistamise asemel raha ja juhivad masse.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.

(21-07-2014, 13:27 PM)DevilDeVille Kirjutas:  Õnne peab endale ikka igaüks isiklikult õuele tirima, valimisseaduse muutmist on vaja vaid etableerunud poliitgrupeeringute hegemoonia murdmiseks. Loomulikult jääb ka isikuvalimiste puhul teadmisbaasi mittevaldajatel võimalus parlamenti pääseda. Aga see ei kahanda asja väärtust läbipaistvuse suurendamise vankri ees. Kui nüüd loota, et me saaksime seadusloome kasvõi korrakski rahvaalgatuse vormis rahva kätte tagasi, siis paraku on võimu usurpeerinud sotsiopaatidel mitmeid seaduslikke võimalusi selle ohu elimineerimiseks.

Sellegipoolest võin siia lisada ühe utoopilise mõttekäigu sellest, milliste meetmetega saaks sotsiopaadid tasalülitada:

Rahvahääletusel muudetakse valimisseadust, niisamuti muudetakse poliitgrupeeringute rahastamise aluseid nii, et edaspidi on lubatud vaid rahastamine liikmemaksudest. Ei mingeid pimedaid annetusi traktoristilt Bulgaariast või läbinähtavaid lobirahasid ärimehelt Eestist. Keelustatud saab priiskav valimisreklaam, jäävad sisulised debatid raadios ja teles, programmilised seisukohad trükipressis/uudisteportaalides ning kindlaksmääratud mõõtudega plakatid avalikus ruumis kanidaatide nägude ja numbritega - ei mingeid idiootsusest nõretavaid loosungeid a la "Viie aastaga Eestisse troopiline kliima!" või "Teeme kõige ilusamaid kükke!". Valija saab oma valiku langetada hinnates kandidaatide mõtlemis/argumenteerimis/sõnaseadmisvõimet. Riigiettevõtete nõukogudes ja juhatustes võiks edaspidi töötada vaid tehnokraadid jnejnejne...

Aga eks unistada ju ikka võib.

Unistama peab - muidu ei teki ideid.Big Grin

Mõttekäigus on üks viga: see eeldab mõtlemisvõimelise valijaskonna olemasolu. Ilmselgelt liiga optimistlik eeldus. Muidu oleks need "ilusaimate kükkide tegijad" juba ammu ajalugu.

Parteide rahastamine liikmemaksudest (kindlaksmääratud summas, kusjuures!) on täiesti mõeldav ellu viia... Eriti, kui samal ajal maksustada annetused parteidele.

(21-07-2014, 13:45 PM)v6sa Kirjutas:  Mõttekäigus on üks viga: see eeldab mõtlemisvõimelise valijaskonna olemasolu. Ilmselgelt liiga optimistlik eeldus. Muidu oleks need "ilusaimate kükkide tegijad" juba ammu ajalugu.

Parteide rahastamine liikmemaksudest (kindlaksmääratud summas, kusjuures!) on täiesti mõeldav ellu viia... Eriti, kui samal ajal maksustada annetused parteidele.

A. Mõtlemisvõimelisest valijaskonnast rääkides - ei seda pole eales vaja oodata, et biomassi kogus liigväike saaks. Rahvast, teadupärast, on alati rohkem, kui inimesi. "Valime Edik Esimest sellepärast, et tema on ainus, kes vaesemast rahvast hoolib" "Valime oravabandet seepärast, et nemad seisavad ettevõtjate kaitsel" "Valime roosat katku, kuna ainult nemad hoolivad tavainimesest" "Valime besruublikuid, kuna nemad on eestluse kandjad", jätkata võiks lõpmatuseni.

B. Annetusi parteidele ei tule mitte maksustada vaid need tuleb keelustada, võibet ma ei väljendanud end ennist piisavalt selgelt, kui jaurasin liikmemaksudest. Mõte oli siis selline, et ainus lubatav rahastamise allikas ongi liikmemaks. Ja loomulikult nii, et liikmemaks on konstantne parteideüleselt ning seda saab üks liige maksta vaid korra aastas. Ei mingeid annetusi, laene, võlgujäämisi reklaamibüroodele, võlakirjaemissioone ega muud. Ainult liikmemaksud. See annaks võimaluse poliitgrupeeringutel tõestada, et aadete najal eesti arendamise nimel ollakse nõud ka piskuga läbi ajama ning raha ja hüvede (saamine) ei olegi nende programmi ainus tõeline mootor.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi

(21-07-2014, 14:01 PM)DevilDeVille Kirjutas:  ...
Mõte oli siis selline, et ainus lubatav rahastamise allikas ongi liikmemaks. Ja loomulikult nii, et liikmemaks on konstantne parteideüleselt ning seda saab üks liige maksta vaid korra aastas. Ei mingeid annetusi, laene, võlgujäämisi reklaamibüroodele, võlakirjaemissioone ega muud. Ainult liikmemaksud. See annaks võimaluse poliitgrupeeringutel tõestada, et aadete najal eesti arendamise nimel ollakse nõud ka piskuga läbi ajama ning raha ja hüvede (saamine) ei olegi nende programmi ainus tõeline mootor.

Vabandust, mul ilmselt hakkab ilmnema aju ülekuumenemine. Mõte õige.Cool Ning jälle - säärast liigutust ei saa teha RK, kuna neil on omal huvid mängus. Huvitaval kombel on meil tekkinud ka mingi kogus hästi hakkama saavaid ettevõtjaid, kes sarnast mõttekäiku pooldavad. Ehk oleks nagu võimalus olemas...

Unistused, unistused... Cool.
Meenub üks meite vana rahvatarkus: "Lollust ei künta ega külvata, see kasvab ise.".

Ma arvasin juba ammu, et siin foorumis enam hullemaks ei saa minna, aga pessimist, nagu ma olen, eksisin!
Ja nüüd küsin mina Hruštšovi-aegse mehena, et kas Te "mittelollid" polito- ja sotsioloogid, ühiskonnakriitikud ning revolutsionäärid oskate mulle aegruumist tuua mõne näite, kus ja millal need valitsejad pole "lollid" olnud? Vanem Lembitu, esimene EW ja Konstantin Päts? Karl XII või Pjotr I ? Lenin, Stalin? Soome, USA ? Tahaks mingit positiivset näidet, soovitavalt kusagilt õhtumaadest ja lähiajaloost! Oli vist kusagil ka mingi riik nimega Utopia?
Oleks vist ikkagi võinud hoopis selle T-25 hinna teemaga jätkata... Kohusetundliku kodaniku ja foorumlasena olen küll ka kõik selle ja ka muidugi tolle T-25 postitused läbi lugenud ja tõesti, tsiteerides ksf! Willemit, ei julge ka mina enam õhtul pimedas välja pissile minna! Varsti ei julge enam siia foorumisse ka asja teha ega asjale tulla! Sad

(21-07-2014, 23:20 PM)kass Kirjutas:  Ja nüüd küsin mina Hruštšovi-aegse mehena, et kas Te "mittelollid" polito- ja sotsioloogid, ühiskonnakriitikud ning revolutsionäärid oskate mulle aegruumist tuua mõne näite, kus ja millal need valitsejad pole "lollid" olnud? Vanem Lembitu, esimene EW ja Konstantin Päts? Karl XII või Pjotr I ? Lenin, Stalin? Soome, USA ? Tahaks mingit positiivset näidet, soovitavalt kusagilt õhtumaadest ja lähiajaloost!

Tegeliku võimu omanikud on reeglina loll olemisest kaugel, häda pigem selles, et neil puuduvad lihtsalt sellised tühised asjandused nagu eetika ja pieteeditunne.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi

(21-07-2014, 23:55 PM)DevilDeVille Kirjutas:  Tegeliku võimu omanikud on reeglina loll olemisest kaugel, häda pigem selles, et neil puuduvad lihtsalt sellised tühised asjandused nagu eetika ja pieteeditunne.

See mõnevõrra selgitab mulle olukorda, nimelt puudub ka minul see nimetatud eetika- ja peetikatunne, aga erinevalt võimu omanikest ja siinsetest suleseppadest olen mina paraku küll üsna loll! Sad

(21-07-2014, 23:20 PM)kass Kirjutas:  Ja nüüd küsin mina Hruštšovi-aegse mehena, et kas Te "mittelollid" polito- ja sotsioloogid, ühiskonnakriitikud ning revolutsionäärid oskate mulle aegruumist tuua mõne näite, kus ja millal need valitsejad pole "lollid" olnud? Vanem Lembitu, esimene EW ja Konstantin Päts? Karl XII või Pjotr I ? Lenin, Stalin? Soome, USA ? Tahaks mingit positiivset näidet, soovitavalt kusagilt õhtumaadest ja lähiajaloost!

Kas Lennart Meri oli loll? Minuarust mitte...
Samuti võtan mütsi maha härra Ilvese ees, koerad küll hauguvad kuid mees töökas ja tark, targem kui meie siin mitmepeale kokku... Wink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB

(22-07-2014, 00:27 AM)mlsluik Kirjutas:  Kas Lennart Meri oli loll? Minuarust mitte...
Samuti võtan mütsi maha härra Ilvese ees, koerad küll hauguvad kuid mees töökas ja tark, targem kui meie siin mitmepeale kokku... Wink

Ei ole selle arvamusega ka eriti rahul. Eriti sellega - "...targem kui meie siin mitmepeale kokku". Kas mind on ka sinna juurde arvestatud?
Ja ega president pole õige valitseja ka ja tilk mett tõrvapotis ...jne. Ja kui keegi polnudki loll, siis oli paras väänik ja egotsentrik.
Aga olgu, nagu siin varemgi olen rõhutanud, keegi pole täiuslik, isegi mina olen vaid ideaali-lähedane, ei enamat.
Ja seda tean ka, et kui foorumiga rahul pole, siis pole tarvis lugeda ja viriseda või siis tuleks ise teha endale meelepärasemaks, aga ei viitsi ja siis poleks millegi üle viriseda ka.
Aga midagi oleks siin vaja ikkagi ette võtta! Vb vaba teema alla võiks teha politoloogia ja filosoofia ning majandusgeograafia alafoorumid?!

(22-07-2014, 08:28 AM)kass Kirjutas:  ... isegi mina olen vaid ideaali-lähedane, ei enamat.
Toetame seltsimees Kassi kandidatuuri presidendi ametikohale! Big Grin

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.

(22-07-2014, 00:27 AM)mlsluik Kirjutas:  Samuti võtan mütsi maha härra Ilvese ees, koerad küll hauguvad kuid mees töökas ja tark, targem kui meie siin mitmepeale kokku... Wink

Ei saa nõustuda, et tegemist oleks ülemäära targa olevusega (aga ega ta ole ka reaalset võimu omav valitseja). Jah, kingapaelte sidumise ja selfitegemisega saab hakkama aga muus osas...
Eriti piinlik oli, kui kirjandusfestivalil "Head Read" astus üles Tom Stoppard ja siis Ilves üritas end tema nimbuses ka marutargana näidata. Piinlikult kohatud kontekstivälised repliigid a la "...aga mul on külgkorviga jaava". Keda huvitab, siis vaadata saab siit:

https://arhiiv.err.ee/fotod-pealkirja-ja...kultuur/91

_______________________
Koledate Kastikate Klubi

Tegelik võim asub meil siin

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

(30-07-2014, 00:37 AM)viplala Kirjutas:  Tegelik võim asub meil siin

Kui nüüd politsei korra "hambaid näitas", ei saa küll väita, et Eesti Politsei ongi selline. Küllap on ka natuke hellaks tehtud paari aasta see toimunud juhtumitega Pärnu külje all Lemmerannas ja Viljandis, kus politseinikud kas ise korraliku koslepi said või olid sunnitud abitult pealt vaatama, kuidas keegi teine sai.
Ja olgem ausad- videos nähtu laskis ka arvata, et ega need räpisõbrad politsei või turvadega käitudes kõige vaguramad tegelased ei olnud. Mis iganes neid siis ärritas. Küllap tõde on kuskil vahepeal. Nagu ikka.

Tere.

http://www.virumaateataja.ee/2871951/pol...litseiauto

Allan.

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee

http://www.aripaev.ee/Default.aspx?Publi...4.facebook

(30-07-2014, 19:32 PM)Kadari Kirjutas:  http://www.aripaev.ee/Default.aspx?Publi...4.facebook

Ja see on teemaga seotud kuidas?

Toda lõigatud politseivideot ma üldse ei kommenteeri: pealtnägijad kirjutavad muud... Aga kuna meie (mõtlen siinkohal meie kandis ringi sebivat seltskondaBig Grin) hulgas tundub olevat märkimisväärne protsent vastutustundetuid ajukääbikuid, siis ei tundugi väga ootamatu kohata neid ka jõustruktuurides. Kõnealuse ürituse publiku hulgas oli nende kontsentratsioon ehk tavapärasest kõrgemgi.Toungue

Lase aga säärased ajukääbikud kokku ja ongi "uudis" valmis.

Ja pööbel mässab.Sad

Ning libapolitseinike kohta ei ütle ma muud, kui seda: julged teha - julge ka vastutada. Edevus teatavasti nõuab ohvreid.Toungue

(02-08-2014, 08:37 AM)v6sa Kirjutas:  
(30-07-2014, 19:32 PM)Kadari Kirjutas:  http://www.aripaev.ee/Default.aspx?Publi...4.facebook

Ja see on teemaga seotud kuidas?

Liigun maarajoonides igapäevaselt ja puutun kokku ka kohalike inimestega. Inimesi , kes on suutelised iseseisvalt midagi tegema, oma tegevust ette planeerima ja enda eest seisma, jääb antud sektoris iga päev vähemaks. Ei pea silmas suurtalunikke ja teisi eurotoetuste kiiluvees purjetavaid ettevõtjaid, vaid kõige alumise otsa mutrikesi. Neid kes näiteks 55aastaselt on nõus ise midagi ära tegema, et elujärg paremb oleks. Selmet igapäevaselt 86 aastase ema pinsi eest poe juures bockemoni libistada.
Lihtne näide: aastal 2004-2008 tõusid avaliku sektori kulutused ca. kaks korda. Ei kärbitud neid masu ajal ega ole kärbitud ka täna. Selle asemel, et riik initsiatiivi näitaks kulude kokkuhoiul, lööme kammi turja inimestele kes iseenestega toimetuleku piiril üritavad ellu jääda. Ah, et ei õlletagi iga päev poe taga ja aktsiisi ka ei maksa, no seda me veel vaatame!!! Oma arvamus ja initsiatiiv on ka- ennekuulmatu. Kulmudeni maasisse tampida sellised!!!

Huvitaks näha ka prognoositavat tulude ja kulude poolt. Reaalsus on ilmset samal pulgal savisaare paadimaksuga.

No mulle tundub nii umbes juba kolm aastat, et me elame VABRIKUS mitte Vabariigis ehk meie riiki juhitakse nagu ettevötet, kus kasum ja enda heaolu on ülemustele tähtsam, kui nende heaks töötavate aluvate olukord .

Näljase vabriku vapp.
[Pilt: 1780804_476840385772588_1598724207_n.jpg...255c99a809]

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

(02-08-2014, 22:36 PM)Kadari Kirjutas:  ...
Selmet igapäevaselt 86 aastase ema pinsi eest poe juures bockemoni libistada.
...

Koduse kasvatuse puudust ei asenda miski. Kui kodunt pole õpetatud tööd tegema, siis hiljem seda ei õpi.Sad Saab sundida, kuid jubjas ei asenda enesekontrolli.

Koduse kasvatuse puudumist paikavaid seadusi on viimasel ajal kuidagi palju tulnud...Sad

Mis aga puudutab avaliku sektori kulutusi, siis kogusumma pole kogu tõde. 2007 juhtus kaks asja: esiteks kadusid täitmata ametikohad personalinimestikest ja teiseks langesid kõigi alama astme töötajate tegelikud palgad. Kui palganumber võiski samaks jääda, siis tööd tuli juurde, kuna "mittevajalikke" töökohti koondati. Tööülesanded aga jagati järelejäänute vahel. Reeglina olid need just tegelikult kodanikuga suhtlevad inimesed - klienditeenindajad, inspektorid, spetsialisid. Praktiliselt ei muutunud juhtkonna koosseis (ametikohtade järgi) ja nende palgad. Mis jälle toob tagasi koduse kasvatuse puudumise juurde: kui ikka maast madalast taovad vanemad lapsele pähe, et õige on see, kes enam varastab, siis pole meie tänane seis ju mingi üllatus. Miks me ootame varastava ametniku pealikukssaades, et nüüd varastamine lõpeks?

Ilus ju oleks.
Õige oleks, et riigiasju ajavad omaskupüüdmatud ja targad inimesed, kuid kust neid võtta, kui senine kasvatus on ikka olnud stiilis: töölaualt võtmine pole vargus. Igaüks võiks teha väikese mõttemängu teemal: kui mina saaks Liive palka, kas ma viitsiks osta paberipaki koduprinterisse? Või libistaks vajaminevad paarkümmend lehte lauasahtlist kotti? Kas MINA seda suudaks. Küsigem seda õige peegli ees...

Ei tasu unustada ka vanasõnu, mille järgi pahmajal härjal suud kinni ei seota. Samas teadius vanarahvas hästi ka seda, et liig suure söömaga härjast sai hüva praadiCool

Valus on kuulata, kuidas me oma riiki ise põhjame, andmata aru, et see riik on meie oma. Selmet asja parandada, me vaid vingume selle kallal.

Samas väga inimlik... Soovitan soojalt lugeda näiteks "Jah, härra Minister" - samad mured, mere tagant ja üheksakümnendatest.

Asjast rääkimine on hea. Mõistlike lahenduste pakkumine on väga hea ja vajalik. Sest ainus mõistlik viis maailma parandada on alustada iseendastCool Rääkimine on hea algus.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 6 külali(st)ne