Teema on suletud

Kõik valitsejad on lollid...

(18-05-2015, 10:38 AM)aavu Kirjutas:  http://uueduudised.ee/malle-parn-ulim-ka...ritegevus/
Siinkohal juhiks tähelepanu, et mitte "nemad" ei alustanud. Alustasime meie oma poolalasti rannakultuuri viimisega, nafta hõlvamiseks ette võetud Saddami kukutamisega ja veel varem vene ALFA grupi poolt Afganistani seadusliku valitsuse kukutamise ja Moskva määratud mehe pukkipanekuga, millest algas NSVL ja Afganistani vaheline julm sõda. Siis ei mõelnud mitte keegi, et tulevad põgenikud meie rahu rikkuma. Nüüd on see käes. Lahendust kahjuks pole ega tule, sest demokraatia ei luba neid tõrjuda. Võibolla hakkab demokraatia aeg otsa saama?

Kui kindel julged olla, et paralleelmaailmas, kus kogu Lähis-Ida podisev katel oleks olnud isoleeritud ja "meie" lääneriigid ei oleks oma kapsamaalt nina välja pistnud, siiski puuduks vaestest riikidest rikkamatesse tunglemine?

Mina ei julgeks...

Sest siia ei tulda mitte seepärast, et kodus ei saaks, vaid seepärast, et nii on lihtsam. Laiskus ja ahnus on olnud peamiseks käivitavaks jõuks läbi inimajaloo. Sad

Põgenikeprobleemile on vaid üks ja meie praeguses valitsevas kaksikmoraalis vastuvõetamatu lahendus: nulltolerants piiril. Mitte tagasisaatmine, vaid reaalne hukkamine joone ületamisel. Lihtsastiautomatiseeritav, äraostmatu. Tõsi, süsteemi juhtivad inimesed on endiselt müüdav...

Kurb on see, et ilmselt elame meile tavapäraseks ja omaseks saanud kristluse languse ajastul. Meie valik on vastuhakk muutustele (mis suure tõenäosusega lõpeb vastuhakkajate hukkumisega), püüd nendega kohaneda oma nägu kaotamata (asi, mida eestlased on praktiseerinud tuhat aastat) või minna vaikselt määgides massiga kaasa. Olen paha ja tuletan siinkohal meelde, et selle õnnetu 46 tuhande ruutkilomeetri peal ei ela seitsetsadat tuhandetki eestlast, ida poolt tulemas on neid aga kümneid, kui mitte sadu miljoneid. Ning ma ei mõtle seda väikest rahvakildu, kes oma meeletute loodusvarade otsas end siiski lolliks ja vaeseks juua on osanud, vaid ookeanikaldal elavaid rahvaid, kes kokku moodiustavad kolmandiku maakera rahvastikust (Hiina, India, Lähis-Ida).

Ei, see ei juhtu mitte praegu. Võimalik, et ka mitte minu eluajal. Aga seal on kitsas...

Rahvamass käitub aga vedelikuna ja vastavalt Pascali seadusele levib rõhk ühtlaselt kõigis suundades. Piltlikult öeldes peame meie suutma eestluse kestmajäämiseks seista vastu idast tulevale survele (surve lõunast raugeb enen meienijõudmist ära). Välisele survele vastuseismine omakorda eeldab aga seda, et eestlased panevad seljad kokku ja ajavad ühte asja. Asi, mis näikse olevat meile geneetiliselt võimatu... Palju lihtsam on ju minna Sinna. Sinna, kus on head, targad jka õilsad valitsejad, kus töötajale makstakse õiglast palka ja omanik saab väärikat sissetulekut.

Sinna, kus meid ei ole... Sad

(18-05-2015, 12:08 PM)v6sa Kirjutas:  Põgenikeprobleemile on vaid üks ja meie praeguses valitsevas kaksikmoraalis vastuvõetamatu lahendus: nulltolerants piiril. Mitte tagasisaatmine, vaid reaalne hukkamine joone ületamisel. Lihtsastiautomatiseeritav, äraostmatu. Tõsi, süsteemi juhtivad inimesed on endiselt müüdav...

Oot- oot, kas mitte sina, Hr Võsa, ei soovitanud mul vähem westerneid vaadata kui lubasin oma kodu kaitsmiseks mõnele kuuliga kolmanda silma teha Cool Big Grin ?
 Muide, sellest kodust saabki kõik alguse. Hetkel, kaitstes riiki, ei tule küll sellist tunnet, et kaitseks kodu, sest see riik on nagu midagi eraldiseisvat rahvusest ja ei saa kuidagi nende kahe asja vehele võrdusmärki panna. Seda riiki kaitstes tekiks tunne nagu keeraks käkki iseendale, kaitstes oma rõhujaid. Mida aga meie riigis nimetatakse koduks ja kui "oma" see on, sellest on siin piisavalt jahutud. Meie riigis ei kuulu püksid jalas ka "omale". Asi mille kohta riik või kes iganes saab teha ettekirjutusi, ei ole "oma jagu". Ja kui EL saab teha meile ettekirjutusi, siis ei ole see meie riik samuti. Ja kui keegi arvab, et miski siin riigis kuulub veel talle, siis teadku, et tal on veel õigus kastutada neid asju riigiisandate armust ja niikaua kuni nad teisiti ei otsusta. Mölisemisega aga valitsust ei kukuta ja õiglust jalule ei sea.Parim näide sellest on see, et valitsus saadab ka riigikontrolli pikale lainele ja irvitab nende leitud seadusterikkumiste ettekannete üle. Ja kas te arvate, et kui eestlased tõuseks valitsuse vastu üles jõuga, et siis ei saadetaks rahva vastu armeed, armeed, kus teenivad meie endi pojad ja kas te arvate, et see armee ei avaks rahva pihta tuld kui kästakse...- avaks küll, sest eestlasest orjanäru kuulab ennemini oma isandat, lakub ta tagmumikku, ajab mööda seadusi näpuga järge ja teenib kannuseid ja kiitust, kui hoolib oma lähedastest, oma rahvusest, kultuurist ja vabadusest. Asi ei ole ju ainult peaministris, meie parteides kokku on väga palju inimesi ja samas ei ole vahet kes võimul oleks, ikka röövitaks rahvast endiselt- selline ongi meie rahvas- .. sellised me oleme ja kas me üldse paremat elu väärimegi....!!!

(18-05-2015, 15:46 PM)maitus Kirjutas:  sellised me oleme ja kas me üldse paremat elu väärimegi....!!!

aga miks sa nii teed siis?

(18-05-2015, 15:55 PM)taavi Kirjutas:  
(18-05-2015, 15:46 PM)maitus Kirjutas:  sellised me oleme ja kas me üldse paremat elu väärimegi....!!!

aga miks sa nii teed siis?

Aga mis mul muud üle jääb- kas sina tuleksid mulle appi kui ma hanguga toompea suunas liikuma hakkaksin? Oletame, et tuleksidki, aga kahekesi paljaste kätega elevanti tapma minna ei ole eriti tark tegu Big Grin . Ehk tuleks isegi mõni veel, kel suurt midagi hingetaga ei ole, aga enamus, kellel oma eluaegse rügamise tagajärjel oma korter on tekkinud, tõmbaks seda nähes aknaluugid kinni ja paneks teleka kõvamini mängima Big Grin .

Hanguga Toompeal käimist ei karistata ju kogu vara konfiskeerimisega Smile

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

(18-05-2015, 16:17 PM)Marko Kirjutas:  Hanguga Toompeal käimist ei karistata ju kogu vara konfiskeerimisega Smile

Ei, ... aga oma varast lahutamisega pikaks ajaks vast küll Big Grin - teeb ju sama välja. Üldine mõttelaad on ju ka tegelikult selline, et kui seadus ei luba mässata, siis ei saa ju mässata Big Grin .

(18-05-2015, 16:03 PM)maitus Kirjutas:  
(18-05-2015, 15:55 PM)taavi Kirjutas:  
(18-05-2015, 15:46 PM)maitus Kirjutas:  sellised me oleme ja kas me üldse paremat elu väärimegi....!!!

aga miks sa nii teed siis?

Aga mis mul muud üle jääb- kas sina tuleksid mulle appi kui ma hanguga toompea suunas liikuma hakkaksin? Oletame, et tuleksidki, aga kahekesi paljaste kätega elevanti tapma minna ei ole eriti tark tegu Big Grin . Ehk tuleks isegi mõni veel, kel suurt midagi hingetaga ei ole, aga enamus, kellel oma eluaegse rügamise tagajärjel oma korter on tekkinud, tõmbaks seda nähes aknaluugid kinni ja paneks teleka kõvamini mängima Big Grin .

Nüüd küsin mina: Kas Sina, isand Maitus, oled võimeline riiki juhtima ausalt ja õiglaselt?

Kui jah, siis hakka aga valmistuma. Cool Hiljemalt augusti alguseks on selge, kas praegu pead tõstev rahutus parteide ladvikus on kõigest PR-trikk biomassi uinutamiseks ja tegelikke muudatusi ei järgne või on rahulolematutel tõsi taga. Kui neil on tõsi taga, saab lähiajal üksjagu muutusi toimuma. Ning need pole mitte mõnusad ega kerged, see aeg sai eelmise rahastusperioodiga läbi.

Kui augusti alguses rühime endiselt "Kindlalt edasi!", saamata täpselt aru, kuhu me teel oleme ja mille kuradi pärast meil sinna vaja minna on, siis ei ole üldse välistatud kuningas Maitus I või kellegi kolmanda  võimulesaamine rahvarahutuste käigus Cool Aga siis peab kuningas olema valmis vajaduse ette astuma ja ütlema: Siin ma olen ja teisti ma ei saa.
Ma ei välista üldse, et vastuvõetava tegevuskava puhul võin minejatega ühineda. Esimest korda sel sajandil...

Kas meil on säärast meest? Või naist? Suured Ja Karvased Munad võivad olla ka virtuaalsed... Toungue

Eestil on täna valik. Kas jätkata väljasuremist või astuda enda eest välja. Ning ma ei pea silmas väljaastumist ELst. Vaid seda, et oma igapäevatoimetamiste käigus ei otsitaks seadustest mitte vabandusi millegi tegematajätmiseks, vaid võimalusi ettevõetu ärategemiseks. Probleem ei ole mitte lollis seaduses, vaid seadusetähe omakasupüüdlikus ärakasutamises ja paragrahvi oma kasuks kõveraksväänamises.

Märtsikuised valimised andsid masendava pildi. Mitte oravate võidu pärast, vaid rahulolematute jutumeeste rohkuse pärast. Meil olevat justkui palju rahulolematuid. Aga valimisaktiivsus näitas tavapärast heaoluriigi taset. Vaevalt kaks kolmandikku viitsis oma tagumendi nädala jooksul kodunt välja ajada. ÜKS nädal oli aega oma hääl anda. Isegi sellega ei saanud rahuolematud hakkama. Kuis peaksid needsamad siis suutma riiki valitseda?

On täiesti loomulik, et asjaoludega rahul olevad kodanikud oma tagumenti liigutavad, et neile soodsad olud võimalikult muutumatuna edasi kestaksid. Ehk selles mõttes ei olnud valimistulemus üllatus.

Ehk tulles tagasi vägivaldse riigipöörde juurde: see on kiireim viis Eesti riigi hävitamiseks. Sõltuvalt võimulepääseva seltskonna ajumahust on tulemuseks kas ainult "ebasobiva" või kogu põgenemisvõimelise elanikkonna lahkumine. Allesjääv seltskond ei kanna enam välja riigi tunnuseid ja kuna loodus tühja kohta ei salli, on kõrvalseisjatel huvitav vaadata, kumb pool reageerib kiiremini.

Võimalusi on kaks:
A. EL ei lase minema puhvertsooni Venemaa ja Vana Euroopa vahelt ning loob siia Pseudoeesti Vabariigi umbes paari miljoni sisserännanu majutamiseks. Problem solved!
B. Narva läheduses kuulutatakse välja Tõeliselt Vaba Eesti Riik, mis ühe esimese asjana sõlmib vastastikkused kasulikud lepingud Venemaa ja teiste idaliidu riikidega.

Mõlemal juhul määratakse meie keel ja tavad kusagilt mujalt. Aga see pole enam meie probleem, kuna meid siis enam ilmselgelt siin kirjutamas pole. Radikaalsemaid ilmselt ka mitte elus.

Või leiame piisavalt tarkust, et juba kaks korda kättevõidetud ja praegu taas meie laiskusest ja osavõtmatusest kaduma kippuv vabadus võtta tagasi oma nägu ja au kaotamata. Rolleyes

No küll sina, Hr Võsa, oled alles sinisilmne Smile .  Ikka usud veel E-valimiste õigsusesse ja usud, et vanadekodudes lamavad seniilid kõik nagu üks mees E- hääletusel aktiivselt osalesid. Aga ju nad siis osalesid kui osalesid- ei saa juvastu vaielda kui statistika seda kinnitab Smile ? Ma olen täiesti kindel, et kui neid hääletustulemusi vaja muuta oleks, siis seda ka lihtsa klikiga tehtaks, sest nagu ütlesin, riigikontrolli õigused on null, ja kes seda siis kontrollib, kui mitte võimulolev valitsus. Nii, et mis mõte on valida- ja kelle vahel siis? Ja teisest küljest ei ole ka vahet kas valida või mitte, sest ühtegi normaalset parteid ei saagi olemas olla, sest nad kõik lasevad endid maksumaksja raha eest rahastada, seda mitte läbipaistvalt - ja sellega on asi selge. Nagu ühes varasemas postituses ütlesin, et mul pole vahet, et kas mind sööb hunt või karu, valus on ühtemoodi Smile .

 Kas mina suudaksin riiki ausalt ja õiglaselt valitseda..- kindlasti suudaksin, aga ma ei teeks sama viga mis praegu tehakse- st , et riiki valitsevad inimesed, kel ei ole vastavat haridust. Pigem jätaksin selle valitsemise mõnele omale autoriteetsemale isikule teha nagu näiteks Allar Jõks, ja mina kaitseksin teda oma karvast munadega Smile . Või sa arvad, et riiki ei olegi võimalik ausalt valitseda- siis pole ju ka mõttet üldse tõmmelda- las minna kuda läheb, ega inimkond ju ikka välja ei sure.

  Ja kuidas sina kujutaksid ette rahumeelselt asju paika ajada kui sulle su jutu peale näkku sülitatakse? Kus su enda munad on kui sa selle välja kannatad  Toungue ? Sa ütled et: Ma ei välista üldse, et vastuvõetava tegevuskava puhul võin minejatega ühineda. Kes selle kava peaks siis tegema ja mida sa ise niikaua ootad? Ma võin oma karvaste munadega ka sind kaitsta kui parema lahenduse pakud Big Grin

Ja veel, igasugust statistilist uuringut tehakse vähem kui paarituhende inimesega, mis on palju vähem kui 2/3 valijatest , kes valimas käisid- järelikult oleks olnud tulemus sama kui ka kõik oleksid käinud.

(18-05-2015, 16:41 PM)v6sa Kirjutas:  A. EL ei lase minema puhvertsooni Venemaa ja Vana Euroopa vahelt ning loob siia Pseudoeesti Vabariigi umbes paari miljoni sisserännanu majutamiseks. Problem solved!

See on juba sündinud ....

(18-05-2015, 17:03 PM)maitus Kirjutas:  No küll sina, Hr Võsa, oled alles sinisilmne Smile .  Ikka usud veel E-valimiste õigsusesse ja usud, et vanadekodudes lamavad seniilid kõik nagu üks mees E- hääletusel aktiivselt osalesid.

Lisaks palju selliseid seniile kodudes omaste hooldada on teab taevaisa paremini ja kõigi eest saavad ju roored e-valimistel edukalt sobi teha.

E-valimised pole probleem, vaid see, et suur hulk populatsioonist hääletab järjekindlalt viie rikkama sekka saamise eest. Täiesti reaalselt hääletab. Ja suur probleem on ka see, millele austatud ksf Võsa eelnevalt viitas - palju kusipäid, kes ei suvatse valima minna ja kalkuleeritult kõigevähem öökimaajavale jõule häält anda. Murjanite sissevedu ei tohi arusaadavalt toimuda, samas "valitsus" on juba astumas samme, et selle saastaga ühte jalga astuda.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi

Ja kui meil ei oleks niipalju kusipäid, kes seda oma rahastatud halba ja põhiseadusevastast tsirkust, mida valimisteks nimetatakse, kaasa mängivad ja selleasemel reaalselt ebakompetentsele valitsusele, kes oma tööga hakkama ei saa, jalaga perse annaks, siis oleks olukord ka hoopis teine Big Grin . Valima minemine tähendab automaatselt valimiskorraga nõustumist ja selle õigeks mõistmist aga ma ütlen, et need on kõike muud kui demokraatlikud. Ehk võiks hoopis mõelda sellele, et mis siis oleks saanud kui need 2/3 poleks ka valima läinud. Siis ei oleks ükskõik mis valitsusel, mis niikuinii loodud oleks, kasvõi ajutine, olnud olemas rahva mandaati ja valimiskord oleks tulnud üle vaadata. Hetkeseisuga ei ole tõeliselt isamaaliste aadetega inimestel üldse võimalikki võimu juurde saada. Ma ei saa aru, miks inimesed on nõus kõigega mida seal pukis tehakse, kõigepealt selliste valimistega ja siis ka kõigi seadustega mis see värdjavalitsus vastu võtab. Mängime kaasa ja pärast soiume.  Kes sunnib meid sellega leppima- ma ütlen teile, et needsamad põhjused, mis sunnivad valitsust ni käituma. Need on argus, hoolimatus oma rahva vastu ja kasuahnus. Huvitav oleks päris teada kui palju eestlasi väriseb vähem oma saatuse kui riigi ja rahva saatuse pärast.
 Ehtne näide on see arutelu siin. Ühed loodavad õigluse peale idiootlike valimiste tulemusena, kus soovitatakse mitmest halvast parim valida. Teised tahavad eesti kolmandat korda vabaks laulda , kolmandad on jõumeetmete poolt ja ülejäänud ei tea kellega kaasa uluda. Tahame ennast kangesti euroopaga võrrelda, aga ei ole, nagu austatud Hr Võsa ütles, geneetiliselt võimalik, sest mõeldakse ainult enda naha peale- meil lihtsalt ei ole rahvuslikku ühtsustunnet Sad .

(18-05-2015, 21:00 PM)DevilDeVille Kirjutas:  E-valimised pole probleem, vaid see, et suur hulk populatsioonist hääletab järjekindlalt viie rikkama sekka saamise eest.
...

Kuna keegi sellele mõttele pihta sai, siis päris segane tekst ei olnudki. Toungue

E-valimised on täpselt sama manipuleeritavad, nagu makulatuuril läbiviidavad. Tõsi, kinnimakstavate arv on väiksem, kuid nende nõutav tasu mitu suurusjärku kõrgem.

Praeguse valitsuse asendustegevused ja suure hulga biomassi aktiivne möla stiilis "mujal on parem ja vaid loll jääb siia" on mind viimas selle piirini, kus tuleb hakata vastupanu osutama. Aktiivset vajadusel. Loodame, et seda vajadust ei tule...

Põgenike teema taandub täpselt samale asjale: meil puudub julgus otsutada. Lihtsam on öelda, et teisiti ei saa. Saab küll. Lihtsalt selgroogu peab olema.

(18-05-2015, 21:41 PM)maitus Kirjutas:  Ja kui meil ei oleks niipalju kusipäid, kes seda oma rahastatud halba ja põhiseadusevastast tsirkust, mida valimisteks nimetatakse, kaasa mängivad ja selleasemel reaalselt ebakompetentsele valitsusele, kes oma tööga hakkama ei saa, jalaga perse annaks, siis oleks olukord ka hoopis teine
...

Sa ikka adud, et propageerid vägivaldset riigipööret? Edukas säärane saab toimuda vaid siis, kui seda juhib järgmine riigijuht. Sina see ei ole, mina ka mitte. Seega, keda Sa välja pakud? Toungue

(18-05-2015, 21:51 PM)v6sa Kirjutas:  
(18-05-2015, 21:00 PM)DevilDeVille Kirjutas:  E-valimised pole probleem, vaid see, et suur hulk populatsioonist hääletab järjekindlalt viie rikkama sekka saamise eest.
...

Kuna keegi sellele mõttele pihta sai, siis päris segane tekst ei olnudki. Toungue

E-valimised on täpselt sama manipuleeritavad, nagu makulatuuril läbiviidavad. Tõsi, kinnimakstavate arv on väiksem, kuid nende nõutav tasu mitu suurusjärku kõrgem.

Praeguse valitsuse asendustegevused ja suure hulga biomassi aktiivne möla stiilis "mujal on parem ja vaid loll jääb siia" on mind viimas selle piirini, kus tuleb hakata vastupanu osutama. Aktiivset vajadusel. Loodame, et seda vajadust ei tule...

Põgenike teema taandub täpselt samale asjale: meil puudub julgus otsutada. Lihtsam on öelda, et teisiti ei saa. Saab küll. Lihtsalt selgroogu peab olema.

Lõpuks nõus sinuga, kuigi, kuidas neid valimustulemusi manipuleeritakse, seda ei tea keegi, igatahes häältelugemiskord seda küll ei välista.  Riigi tasaandil ei toimu tegelikult suurt midagi avalikult, ei eelnõude tegemine, raha kasutamine, seesama parteide rahastamine, riigiaparaadile lisatoetuste jne makmisne ja... oh- see on pikk nimekiri.
Omapoolse kandidaadi ma pakkusin juba välja- sa ei lugenud...
 Muide ka minul oli plaan siit mingiks ajaks lahkuda, aga klimaatilistel põhjustel tervise pärast- nüüd rsk ei saagi- võib valesti välja paista Big Grin

Kuskil oli hea pilapilt, et tuleb luua näiline laevahukk, et rotid laevalt maha jookseksid Big Grin . Kui valitsusel ainult selline plaan oleks, siis oleks ikka õite kaval valitus, aga seda plaani tal ei ole ja laevahukk tõotab tõeline tulla ....

Ma ei plaani ju riigipööret, vaid tahan et oelmasolev valituss lahkuks kas hea või halvaga. Riigipööre on pigem see kui üks valitsuskord asendub teisega. Valituse vahetus ei kukuta veel riiki.

(18-05-2015, 22:01 PM)maitus Kirjutas:  ...
Omapoolse kandidaadi ma pakkusin juba välja- sa ei lugenud...
...

Kas oma ametiajal Paetivääriliste seisukohavõttudega esinenud endine õiguskantsler, praegune advokaadihärra ikka ise ka teab, et temast riigijuhti teha tahetakse?

Tõsi, ma olen praegu veidi ülekohtune, kuna õiguskantslerist ei sõltunud toona ega sõltu ka praegu suurt midagi. Härranilssonid istusid toona lihtsalt tagumistes ridades.

Just riigipööret Sa ju propageerid: vägivaldne valitsusevahetus. Kui säärane asi saab tavaks, siis usutavasti suudab ärikate seltskond mobiliseerida veel suurema rahuolematute seltskonna ning Sinu pukkiaidatu lihtviisiliselt mättasse lüüa, asendades selle järjekordse mõtlemisvõimetu ülikonnaga. Mis omakorda tekitab trotsi värskeltkukutatud Ausa Ja Õiglase toetajates, sundides neid vasturünnakule. Kiirtee kodusõjani, mida seni on õnnestunud vältida.

Noojah- see läheb juba manipuleerimiseks. Kas sa kardad seda ärikate seltskonda või ? Ma arvan, et pead silmas monopoolseid ettevõtteid ja neid ei ole väga palju, aga tõsi jah, raha neil on ja rahaga saab nii mõndagi korda saata. Aga miks sa arvad, et uut, demokraatlikul teel valitud juhti mättasse ei lööda kui ta õigeks, ausaks ja aateliseks meheks osutub ? Big Grin

(18-05-2015, 23:20 PM)maitus Kirjutas:  Noojah- see läheb juba manipuleerimiseks. Kas sa kardad seda ärikate seltskonda või ? Ma arvan, et pead silmas monopoolseid ettevõtteid ja neid ei ole väga palju, aga tõsi jah, raha neil on ja rahaga saab nii mõndagi korda saata. 
Nimeta (kaasajast) üksainus edukas või kasvõi edutu, aga suuremahuline ja organiseeritud võimuhaaramine, mis tehti ilma raha ja välise sekkumiseta, lihtsalt rahva entusiasmist? Rahvas ise naljalt üles ei tõuse ja kauaks tal auru ega mõistust ei jätku. Kui mitte muu, siis nälg toob mõistuse kiirelt pähe.
Pahasti küll, aga pööbel oskab kahjuks vaid märatseda ja läheb siis koju... Rahva seast võrsunud idealistidest liidrid aga osutuvad tihtipeale vaid "kasulikeks idiootideks", kes hukkuvad ülestõusu käigus ja saavad ürituse reklaamnägudeks või trügitakse hiljem kõrvale. Iga revolutsioon sööb oma lapsed! See on alati nii olnud ja nii see jääb. See on minu arvates kinni inimloomuses, mis kiviaja moodi enam ei saa, aga uutmoodi ka ei oska.
Sa oled tore poiss, Maitus ja tahad arvatavasti head, aga - loe rohkem! Need asjad ei ole nii lihtsad kui esmapilgul tundub. Ajalugu on hoiatavaid näiteid täis.
Loe näiteks Orwelli "Kummardus Katalooniale" ja sinna otsa meie "Jäägrimässu anatoomia". Püüa tõmmata paralleele ja loe asju lisaks. Küllap hakkad lõpuks taipama, kuidas asjad käivad. Ilukirjandusest loe kasvõi "Näljamängude" triloogiat, mille kahest esimesest osast on ka film tehtud. Kolmandas osas hakkab välja kooruma, kes on kes ja mis on mis.  Wink 2/3 kipub olema tundeline jama, ikkagi naesteraffa kirjutatud. Ülejäänud action aga pole üldsegi paha.
Ja veel:
Kas olete märganud, et viimasel ajal araabiamaades toimuvad rahvarahutused toimuvad sama skeemi järgi ja  ü h e k a u p a  ? Just nagu liiguks mingi hästi rahastatav seltskond riigist riiki ja organiseeriks-õhutaks seal seni kuni pinged lahvatavad sõjaks. Sealset temperamentset rahvast pole muidugi vaja ka palju tagant utsitada, et kõmmutama hakkaks. Kui seltskond lahkub, vajub asi pikapeale iseenesest ära.
Kui kuskil mingi jama toimub, otsige rahaallikaid ja kasusaajaid. Kui meil peaksid toimuma rahutused, arvake ära kes tõenäoliselt organiseerib/rahastab? See ei tähenda, et automaatselt peaks kõigega rahul olema, aga peab olema äärmiselt ettevaatlik, et mitte ennast ära kasutada lasta.
No vähemalt nii mina oma pisikese peaga arvan.  Rolleyes

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.

 Loen alati huviga revolutsioonilisi  üleskutseid  hangudega Toompeale minemisest ja 101 kõrgepalgalise laialipeksmisest.Olen omal ajal kohustuslikus korras õppinud ka revolutsioonilist partei ajalugu ( nüüd on küll selgunud 1917 oktoobris toimus hoopis kontrevolutsioon aga see selleks ). Asi on lihtne kõigepealt tuleb enda kätte  haarata telegraaf ja sillad ,seejärel rünnata Toompead ja seal aknad sissepeksta .  Edasi läheb keeruliseks ,kuulutada välja uued demokraatlikud rahvavalimised (kindlasti ilma E-hääletuseta) oleks liiga suur risk . Pole kindel ,et rumal rahvas jälle valesti ei valiks . Järelikult on hädavajalik luua üks kindel õige partei ja kandideerida saavad ainult selle partei liikmed . Kahjuks tuleb endised  rahvavaenulikud erakonnad elimineerida ,heaks tavaks revolutsioonide puhul on olnud nende vastaliste poliitikute vangistamine  või mahalaskmine juhul kui nad pole taibanud välismaale põgeneda . Nii lihtne see ongi. 

(19-05-2015, 10:30 AM)Ferry Kirjutas:  heaks tavaks revolutsioonide puhul on olnud nende vastaliste poliitikute vangistamine  või mahalaskmine juhul kui nad pole taibanud välismaale põgeneda . Nii lihtne see ongi. 
Kui nimekiri nr. 1 hakkab otsa saama ja võimule tulnute ainsaks ohuks on jäänud senised kaasvõitlejad, tuleb hakata ka neid likvideerima, jättes alles ainult tallalakkujad. Need kuradised ju teavad juba, kuidas võimu haarata! Konkurents tekib aga alati. Kes tahab ise pukki, suuremat tükki pirukast või siis ei meeldi aatemeestele, kuidas paradiisi asemel hoopis uus dikdatuur kujuneb. Jääbki vaid kaks varianti - kas õnnestub konkurendid vaikselt ära nokitseda või tuleb kodusõda. Võim on üks hirmus asi.
Tipus on kitsas ja õhk on seal hõre!  Wink
Heaks õppematerjaliks siinkohal on Hitleri tõus 1933a ja sellele eelnenud Weimari vabariik. Lühidalt:
http://et.wikipedia.org/wiki/Weimari_vabariik

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne