Teema on suletud

Kõik valitsejad on lollid...

(19-05-2015, 19:42 PM)Marko Kirjutas:  Kui ostja ostab ja vahepeal ka nõuab eesti toodet võib mõne aja pärast poola mugulad poola tagasi saata. Järgmine kord mõtleb kaupmees ehk järele.

Ja siis sõidab siia Läti talunik, kes toob odavat kartulit. Lisaks siinsele turusolkimisele veavad nad ka sinist kütet Lätti ja seda muidugi meie oma inimeste abiga, sest muidu nad seda ju osta ei saaks.

(19-05-2015, 19:42 PM)Marko Kirjutas:  Kui ostja ostab ja vahepeal ka nõuab eesti toodet võib mõne aja pärast poola mugulad poola tagasi saata. Järgmine kord mõtleb kaupmees ehk järele.

Just!
Tegelikult tuleks veel ka riigi poolt keelata nende kaupade sissevedu,mida meil endalgi lademes on ja mille kasvatamine meile jõukohane on. Seni kuni riik seadusi ei muuda,ei muutu meil midagi. Kunagi 90-ndate keskel lõpetasime siin talus tomatikasvatuse,kuna sissetoodud tomat oli odavam ja enam ka turul suurt müüa ei saanud. Poed aga tahtsid saada jumalamuidu kätte....
 Kui üks asi on ülevalt poolt programmeeritud siis nii ka läheb. Miks tehakse rahvale kahjulikke otsuseid? See on lihtsalt mingile seltskonnale kasulik..... aga laostab meie riiki täiega.
Ma olen ikka seda meelt,et meie riigi allakäik hakkas pihta ühelehmapidamise hävitamisega.

(19-05-2015, 20:05 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(19-05-2015, 19:42 PM)Marko Kirjutas:  Kui ostja ostab ja vahepeal ka nõuab eesti toodet võib mõne aja pärast poola mugulad poola tagasi saata. Järgmine kord mõtleb kaupmees ehk järele.

Just!
Tegelikult tuleks veel ka riigi poolt keelata nende kaupade sissevedu,mida meil endalgi lademes on ja mille kasvatamine meile jõukohane on. Seni kuni riik seadusi ei muuda,ei muutu meil midagi. Kunagi 90-ndate keskel lõpetasime siin talus tomatikasvatuse,kuna sissetoodud tomat oli odavam ja enam ka turul suurt müüa ei saanud. Poed aga tahtsid saada jumalamuidu kätte....
 Kui üks asi on ülevalt poolt programmeeritud siis nii ka läheb. Miks tehakse rahvale kahjulikke otsuseid? See on lihtsalt mingile seltskonnale kasulik..... aga laostab meie riiki täiega.
Ma olen ikka seda meelt,et meie riigi allakäik hakkas pihta ühelehmapidamise hävitamisega.
See ühelehmapidamine on võrreldav lemmikloomapidamisega ja see on küll igaühe eralõbu. Selline töö sobis eelmisesse sajandisse. Inimene peab tegema tööd mille eest makstakse. 

(19-05-2015, 20:02 PM)Meistrimees Kirjutas:  
(19-05-2015, 19:42 PM)Marko Kirjutas:  Kui ostja ostab ja vahepeal ka nõuab eesti toodet võib mõne aja pärast poola mugulad poola tagasi saata. Järgmine kord mõtleb kaupmees ehk järele.

Ja siis sõidab siia Läti talunik, kes toob odavat kartulit. Lisaks siinsele turusolkimisele veavad nad ka sinist kütet Lätti ja seda muidugi meie oma inimeste abiga, sest muidu nad seda ju osta ei saaks.

Ja mis sinul sellest on, et nad meilt sinist kütust ostavad? Kahju on müüa või ? Big Grin Ja miks peaks Läti kartul odavam olema kui Poola oma? Ja miks peaks kohalik seda ostma kui kohalik juba Poola kartulit ei osta. Kas sa siis eelistaksid toetada rohkem Poola kui Läti majandust või, või mida sa üldse öelda tahtsid- anna andeks, aga mina küll su postituse mõttest aru ei saa Smile . Ma eeldan muidugi et sõna: "kartul", on sünonüüm igasutustele toodetele.

(19-05-2015, 20:12 PM)Meistrimees Kirjutas:  See ühelehmapidamine on võrreldav lemmikloomapidamisega ja see on küll igaühe eralõbu. Selline töö sobis eelmisesse sajandisse. Inimene peab tegema tööd mille eest makstakse. 

Inimene peaks tegema tööd hoopis vastavalt sellele kui suured on ta vajadused ja kui palju ta nande jaoks raha vajab, kasvõi ühte lehma pidama kui see niipalju sisse toob, et talle piisab. Ühelehmapidajal peab aga olema õigus ja võimalus oma ühelehmapiima ka müüa ku ta tahab ja sellepärast ei pea riik temalt üle poole ühelehmapiima ära võtma, et ta ilma tööturahata hakkama ei saaks Big Grin .  Ja krt võtaks, kui üksteisele peeruvahele panemne on ka seaduslikuks tehtud, siis tahan ka mina elada just nii nagu eelmisel sajandil elati ja kellelegi ma sellega kurja ei tee Big Grin . Kui ma ei taha Mercuga heina niita jaTenerifel talvesid veeta, siis ei pea ma ka niipalju orjama seda tööd mille eest "makstakse" ja saaksin hakkama ka ilma igasuguste toetusteta kui riigi mõte ei oleks mind orjastada- ja seda ühe lehmaga. Asi on põhimõttes- inimene peab olema vaba, mitte ori.

Ära pahanda, ksf! Maitus, ma ep tahtnud sind mitte solvata! Inimesed saavadki asjadest erinevalt aru, selles on sul õigus. Ja üleolev ei ole ma hoopiski mitte, kuigi võib olla vahel selline mulje jääb. Eks me kõik lähe vahel hoogu. Peace! 
.gif peace.gif Suurus: 302 baiti  Tõmbamised: 166

Muide, vaba inimese ja orja kohta olen kohanud sellist ütlemist, et ori ei taha vabaks saada, ori tahab saada ise orjapidajaks! Siit ilmselt ka enamus hädasid algavad...

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.

(19-05-2015, 20:12 PM)Meistrimees Kirjutas:  See ühelehmapidamine on võrreldav lemmikloomapidamisega ja see on küll igaühe eralõbu. Selline töö sobis eelmisesse sajandisse. Inimene peab tegema tööd mille eest makstakse. 

Inimene peab tegema hoopis tööd mis toidab. Ja ühelehmapidamine,väikemajapidamine on ainus asi mis on kindel ükskõik millise riigikorra,kaose või kehva olukorra puhul. See toidab. Kõik muu on kahtlane ja ebapüsiv. Selline töö sobib ka praegust hetkel.......  Kas sellel sajandil ei sobigi siis juua piima......? Aga olukorras,kus inimene ei saa sellisel kujul enam elada,sest ei tasu ära.... vaat see on kahtlane. Big Grin Kõhu hoiad täis aga ikka jääd nälga....pead veel lisaks mujalt juurde teenima. See on juba uue aja häda.

Inimene on juba sünnist saati ori! Orja kõhtu,orja riiki,orja mõisnikku... Kõike seda oleme kogenud ja näinud. Variante on veel..... Big Grin 
Elu peaks olema nii korraldatud,et saaks normaalselt elada. Riigi kohus on teha seadused,et see võimalik oleks. Praegu jääb selline mulje,et töötad ennast sandiks aga ikka vaene ja rikkust pole kusagil. Seda ei saagi olema ega tulema,sest meid hoitakse pisikese keti otsas ja lastakse ainult niipalju "jalutada",et päris näljas ei oleks ja päris rikkaks ei saaks. Big Grin Õigem variant oleks nii,et kui töötad,suudaksid selle raha eest toita oma pere,lapsed ja vanemad. Hooldada ja remontida oma majapidamist,ehitada uusi hooneid,luua kunsti ja tunda ennast vaba ja loova inimesena,kes ei peaks homse pärast muretsema. Sõitke maapiirkonnas ringi! Vaadake neid langevate katuste külasid ja mõelge hetkeks,et miks see nii on.....

(19-05-2015, 20:18 PM)maitus Kirjutas:  
(19-05-2015, 20:02 PM)Meistrimees Kirjutas:  
(19-05-2015, 19:42 PM)Marko Kirjutas:  Kui ostja ostab ja vahepeal ka nõuab eesti toodet võib mõne aja pärast poola mugulad poola tagasi saata. Järgmine kord mõtleb kaupmees ehk järele.

Ja siis sõidab siia Läti talunik, kes toob odavat kartulit. Lisaks siinsele turusolkimisele veavad nad ka sinist kütet Lätti ja seda muidugi meie oma inimeste abiga, sest muidu nad seda ju osta ei saaks.

Ja mis sinul sellest on, et nad meilt sinist kütust ostavad? Kahju on müüa või ? Big Grin Ja miks peaks Läti kartul odavam olema kui Poola oma? Ja miks peaks kohalik seda ostma kui kohalik juba Poola kartulit ei osta. Kas sa siis eelistaksid toetada rohkem Poola kui Läti majandust või, või mida sa üldse öelda tahtsid- anna andeks, aga mina küll su postituse mõttest aru ei saa Smile . Ma eeldan muidugi et sõna: "kartul", on sünonüüm igasutustele toodetele.
Mida sa paugud, kui majandusest ei jaga. Kui Lätlased tulevad ja ostavad meie põllumehele mõeldud odavamat kütust ja peale seda kasutavad võimalust omas riigis makse mitte maksta, siis on see turusolkimine. Ja odavam on Läti kartul just transpordi ja vahendajate jagu.

(19-05-2015, 21:16 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(19-05-2015, 20:12 PM)Meistrimees Kirjutas:  See ühelehmapidamine on võrreldav lemmikloomapidamisega ja see on küll igaühe eralõbu. Selline töö sobis eelmisesse sajandisse. Inimene peab tegema tööd mille eest makstakse. 

Inimene peab tegema hoopis tööd mis toidab. Ja ühelehmapidamine,väikemajapidamine on ainus asi mis on kindel ükskõik millise riigikorra,kaose või kehva olukorra puhul. See toidab. Kõik muu on kahtlane ja ebapüsiv. Selline töö sobib ka praegust hetkel.......  Kas sellel sajandil ei sobigi siis juua piima......? Aga olukorras,kus inimene ei saa sellisel kujul enam elada,sest ei tasu ära.... vaat see on kahtlane. Big Grin Kõhu hoiad täis aga ikka jääd nälga....pead veel lisaks mujalt juurde teenima. See on juba uue aja häda. 

Võid ju hobikorras selle lehmaga mässata, aga odavam piim tuleb ikkagi suurfarmist, sest seal saab asjad optimeerida. Sel sajandil tuleb tegeleda sellaga, mida suudad müüa kallimalt ning ülejäänu tuleb osta. Potipõllundus on hobi!

(19-05-2015, 21:26 PM)Meistrimees Kirjutas:  Võid ju hobikorras selle lehmaga mässata, aga odavam piim tuleb ikkagi suurfarmist, sest seal saab asjad optimeerida. Sel sajandil tuleb tegeleda sellaga, mida suudad müüa kallimalt ning ülejäänu tuleb osta. Potipõllundus on hobi!

Suurfarmist ei tule sul mingit piima,sealt tuleb juba mingi keemia.....

(19-05-2015, 21:28 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(19-05-2015, 21:26 PM)Meistrimees Kirjutas:  Võid ju hobikorras selle lehmaga mässata, aga odavam piim tuleb ikkagi suurfarmist, sest seal saab asjad optimeerida. Sel sajandil tuleb tegeleda sellaga, mida suudad müüa kallimalt ning ülejäänu tuleb osta. Potipõllundus on hobi!

Suurfarmist ei tule sul mingit piima,sealt tuleb juba mingi keemia.....

Rikas on see inimene, kes kohvikoore tarvis lehma peab.

(19-05-2015, 21:33 PM)Meistrimees Kirjutas:  Rikas on see inimene, kes kohvikoore tarvis lehma peab.

Viimane lehm külas läks meie talust.......
 Ja tõesti,hetkel kadestan ühte prouat,kell juurest pangega piima sain. Tõesti teeb kadedaks. Smile

Mulle meeldib Poola kartul. Ja meeldib ka Läti piim ning Hiina küüslauk. Ja meeldivad teisedki odavad asjad. Kas ma olen nüüd paha inimene?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

(19-05-2015, 21:42 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Viimane lehm külas läks meie talust.......
 Ja tõesti,hetkel kadestan ühte prouat,kell juurest pangega piima sain. Tõesti teeb kadedaks. Smile
Näed, igati tubli proua on ju: 20 liitrist päevas tekkivast piimast ühe joob ära ja 19 müüb maha. Marvan, et igasugused ökomahelased jookseks selle tädi pikali, kui teada saaksid, kes ja kus ta on, kusjuures hinnaks võiks ta siis küsida rahulikult üks euru liitri kohta.

A siin mõni lehekülg tagasi heietati, kuidas kindlasti saadetakse armee omaenda rahva vastu (ei viitsi seda möga siia tsiteerida). Mul tuli isegi meelde, millal viimati ässitati jõustruktuurid (tõsi, mitte laigulised) ausalt ja rahumeelselt riigikorda parandava tubli kodaniku vastu: see oli kaheksa aastat ja umbes kolm nädalat tagasi. Tuleb meelde veel? A mulle selline lahendus sobis, pold häda kedagist. Loodan siiralt, et kui tarvidus tuleb, siis korratakse operahhuuni.

(19-05-2015, 21:59 PM)41Degree Kirjutas:  Näed, igati tubli proua on ju: 20 liitrist päevas tekkivast piimast ühe joob ära ja 19 müüb maha. Marvan, et igasugused ökomahelased jookseks selle tädi pikali, kui teada saaksid, kes ja kus ta on, kusjuures hinnaks võiks ta siis küsida rahulikult üks euru liitri kohta.

Jäi mainimata,et tegu Eesti maatõugu lehmaga ja see loom on sünnist saati mahe!

(19-05-2015, 21:55 PM)viplala Kirjutas:  Mulle meeldib Poola kartul. Ja meeldib ka Läti piim ning Hiina küüslauk. Ja meeldivad teisedki odavad asjad. Kas ma olen nüüd paha inimene?

Oled küll.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

(19-05-2015, 21:21 PM)Meistrimees Kirjutas:  
(19-05-2015, 20:18 PM)maitus Kirjutas:  Ja mis sinul sellest on, et nad meilt sinist kütust ostavad? Kahju on müüa või ? Big Grin Ja miks peaks Läti kartul odavam olema kui Poola oma? Ja miks peaks kohalik seda ostma kui kohalik juba Poola kartulit ei osta. Kas sa siis eelistaksid toetada rohkem Poola kui Läti majandust või, või mida sa üldse öelda tahtsid- anna andeks, aga mina küll su postituse mõttest aru ei saa Smile . Ma eeldan muidugi et sõna: "kartul", on sünonüüm igasutustele toodetele.
Mida sa paugud, kui majandusest ei jaga. Kui Lätlased tulevad ja ostavad meie põllumehele mõeldud odavamat kütust ja peale seda kasutavad võimalust omas riigis makse mitte maksta, siis on see turusolkimine. Ja odavam on Läti kartul just transpordi ja vahendajate jagu.

Vaata, kui sa oma maohaavad ära ravid, siis hakkad ka majandust jagama. Sinu majandus on see kui suurtootjad kõik teised välja suretavad ja ülikasumeid teenivad. Samamoodi nagu meie riik on euroopa jaoks väiketootja ja tuleb nende meelest välja suretada oma odava kauba ja ülimoodse tehnikaga, mida meie siin osta ei jõua. Ma arvan, et see kui mõni Läti talupoeg meil paar kotti tuhleid ära müüb, ei ohusta küll kuidagi eesti riigi iseseisvust. Eesti iseseisvust ohustab see, kui eestlane ise mujalt kõik kauba sisse ostab, nagu juba mainisin. Vällamaalastel pole vaja siia tullagi, meie uusrikas käib ise järgi ja kummadab veel ka ja viskab tippigi. Sinumeelest solgivad siis lätlased meie turgu vast ka sellega, et neil seal odavam värvitu kütus on, mida meie rahva pojad sealt ostmas käivad ja nii oma riigi eelarvet solgivad Smile ? Sinu meelest on meie hädades süüdi poolakad ja lätlased, aga mina väidan, et need on väga toredad rahvused ja meie hädades oleme süüdi ainult meie ise.

Teadsa, ma ei tea kui palju lehm piima annab ja kui palju ta kulutab, aga ma pean kitsi ja tean kui palju kits piima annab ja kui palju ta sööb ja ma arvan, et suhe kehakaalu, piimaanni ja söögi vahel on suht sama. Ja ma avaldan sulle saladuse, et ma hoian kitsede arvelt kuus kokku 400 eurot (juust, piim, kohupiim). Arvestan piimaliitri hinnaks muidugi rohkem kui lehmapiimal- 2 euri- poes on lausa 3. Ma kulutan nende eest hoolitsemiseks ~ alla tunni päevas, talvel umbes tund ja lisaks siis heinategu mõned päevad.

Nii, et sa võid mind rikkaks pidada Smile . Aga ometi ma ei ole seda. Kui nüüd majanduslikult edasi arvutada, siis kui mul oleks 2x niipalju kitsi kui mul on( hetkel 5 lüpsvat), siis oleks mul ikkagi olematu suurusega farm, sest 10 kitse ei kaalu vist niipalju kui 1 lehm Smile , ja kuna ma kasvatan veel ka midagi potipõllumaal, siis suudaksin kahe tunniga päevas ära toita ennast ja teenida lisaks 200 euri kui orjamaksud maha võtta. Kui palju on neid inmesi, kes ennast ja oma peret kahe tunni tööga päevas ära suudaks toita? Aga miks ma seda siis ei tee onju.. - aga sellepärast, et igasugused nõuded, nagu näiteks lüpsiruum, nullivad kõik ära. Ja ära hakka mulle nüüd hügieenist, muldonnidest mõisajal jne rääkima, torulüpsi voolikutes ujub seda sitta ja baktereid palju rohkem kui käsitsi lüpstes- õigemini, sitta ja baktereid mul sinna ei satugi, sest pesen enne lüpsi käsi ja  udaraid lausa lillaveega, esimene sorts piima käib ka lüpsikust mööda. Aga ma olen oma silmaga näinud kuidas lüpsimasin suurfarmis lükatakse sõna ütseses mõttes sitase nisa otsa ja ma ei usu, et neid torusid ja voolikuid ka peale igat lüpsi desinfitseeritaksae, ja kui seda ka kusagil tehakse, siis ei ole garantiid, et kui hästi seda tehakse ja kui  tõhus see on. Aga eeskiri on täidetud ja suurfermer võib oma virtsalahust rahulikult müüa.

 Ups, nüüd hakkas teemast välja minema Smile . Ma tahan selle jahumisega siin sulle tõestada, et kui riik oleks inimsõbralikum ja niipalju patriootlikum, et ei laseks poodi müüki piens-i, milles ma lätlasi küll ei süüdistaks, siis saaks väikese majapidamisega rahulikult ära vegeteeritud ja kui vaba ajaga veel midagi ette võtta, siis võiks ka endale midagi enamat lubada. 

 Ma ei tea, miks mõne inimese sellised soovid sind niipalju häirivad, et lausa vihast keema lähed. Ehk oledki suurfarmer ja haistad konkurentsi ja tahad selle reformikate valimise ja nende lollide seadustega kõrvaldada--- ma ei oska arvata...Tea, et kõik inimesed ei taha elada ülivõrdes ja olla kõige rikkamad ja ilusamad. Mõnele just meeldib selline elustiil, millest ma juttu tegin ja ta ei ihkagi tööd, mille eest "korralikult makstakse", vaid ihkab rohkem vaba aega, mida oma lastele, kodule ja hobidele pühendada.

issanda loomaaed on kirju.
seda esiteks.
ja teiseks,
katsuge olla.

(19-05-2015, 21:11 PM)Basilio Kirjutas:  Ära pahanda, ksf! Maitus, ma ep tahtnud sind mitte solvata! Inimesed saavadki asjadest erinevalt aru, selles on sul õigus. Ja üleolev ei ole ma hoopiski mitte, kuigi võib olla vahel selline mulje jääb. Eks me kõik lähe vahel hoogu. Peace! 
Muide, vaba inimese ja orja kohta olen kohanud sellist ütlemist, et ori ei taha vabaks saada, ori tahab saada ise orjapidajaks! Siit ilmselt ka enamus hädasid algavad...

Mis ma siin ikka pahandan, ma ei ole nii "peen ja pips inimene", et minule midagi näkku ei võiks öelda. Eks vaidlustes selgubki tõde ja mul on alati hea meel kui mõne mehe terved mõtted ka mind natuke targemaks teevad Smile .
 Seda viimast fraasi on võimalik ka ühest minu kunagisest postitusest lugeda Smile . Kui võtta arvesse arutelu, mis siin on tekkinud, siis tundub see ka tõsi olevat. Päris arusaamatu kuidas on veel inimesi kes poliitilise ja majandusliku hetkeolukorraga lepivad ja seda isegi õigustavad. Ma täiesti mõistan, kui inimestel tekivad erinevad seisukohad vahendites ja meetodites, millega midagi paremaks muuta, aga ma ei mõista kui tehnikainimesed, kel peaks olema piisavalt loogikat ja kes peaks oskama asjade sisu näha ja järeldusi teha, ei saavuta ühist seisukohta selles, et midagi on meie riigis mäda- tegelikult suht kõik Smile .

(19-05-2015, 23:11 PM)diesel Kirjutas:  issanda loomaaed on kirju.
seda esiteks.
ja teiseks,
katsuge olla.

esteks, mida kirjum seda huvitavam
ja teiseks, küll oleks kui lastaks olla Big Grin
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne