Teema on suletud

Kõik valitsejad on lollid...

(20-05-2015, 10:41 AM)Meistrimees Kirjutas:  
(20-05-2015, 10:25 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  v6sa

Kes oleks pidanud selle piimatilga transpordi kinni maksma. Kui transport läheb kallimaks kui toode, siis kapitalistlikus maailmas lõppeks asi kurvalt. Sama lugu nagu postkontorite ja pangakontorite ja automaatidega. Kui käivet pole, siis keegi peab ju peale maksma hakkama. 

Nõus. Paneme aga kõik kinni,sest ei tasu ära! Palju asju ei tasu ära aga kui süüa tahad,pead oma perset liigutama! Midagi parata pole. Sellepärast ei tasugi asjad ära,sest nii on seatud. Tahate oma kapitalismi ja saate selle. Mind vene ajal hirmutati selle kapitalismiga ja nüüd ongi käes... Ärge arvake,et ma vana võimu tagasi tahan! Ei taha. Aga midagi peaks ikka muutuma.

Puhas turumajandus põhjustab inimestele kannatusi ja kulutab ressursid kiiresti ära.

Puhas käsumajandus lõpeb inimese loomuliku laiskuse tõttu vääramatult krahhiga.

Jätkusuutlik tee on nende kahe vahel. Targad valitsejad oskavad säilitada tasakaalu inimeste initsiatiivil rakenduda võimaldava vabaturumajanduse ja ressursikasutust ning ühiskonna toimivust tagava sunnimajanduse vahel. Tegid seda kuningad, teevad mõned edukamad peaministrid. Õnnetuseks pole tasakaalupunkt jääv, vaid igal ajastul on oma nõudmised.

Vabaturu mõttes on Eesti Vabariik äriprojektina surnult sündinud. Unikaalne idee puudub, tootmisbaas on nigel, tööjõudu napib, turg on analoogidest üle ujutatud.

AS Balti Riigid oleks napilt tasuv. Mastaabiefekti tõttu Toungue

(20-05-2015, 14:04 PM)v6sa Kirjutas:  AS Balti Riigid oleks napilt tasuv. Mastaabiefekti tõttu Toungue

Pigem MTÜ. AS võib kergelt libiseda võõrastesse (loe eriti valedesse) kätesse Big Grin

(20-05-2015, 14:52 PM)denzu Kirjutas:  
(20-05-2015, 14:04 PM)v6sa Kirjutas:  AS Balti Riigid oleks napilt tasuv. Mastaabiefekti tõttu Toungue

Pigem MTÜ. AS võib kergelt libiseda võõrastesse (loe eriti valedesse) kätesse Big Grin

Vahet pole, milline ühing. Kui Zedil on õigus, võtavad Nad niikuinii kontrolli:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...7#pid16827

(20-05-2015, 15:08 PM)v6sa Kirjutas:  
(20-05-2015, 14:52 PM)denzu Kirjutas:  
(20-05-2015, 14:04 PM)v6sa Kirjutas:  AS Balti Riigid oleks napilt tasuv. Mastaabiefekti tõttu Toungue

Pigem MTÜ. AS võib kergelt libiseda võõrastesse (loe eriti valedesse) kätesse Big Grin

Vahet pole, milline ühing. Kui Zedil on õigus, võtavad Nad niikuinii kontrolli:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...7#pid16827

See link on ainuke mõistlik asi siin teemas, just nii need asjad ongi, härrased orjanärud (mina kaasaarvatud Smile ).... ja niipalju siis teie deomokraatiast, tugevast EU siseturust jne ....

Ei viitsinud väga põhjalikult lugeda. Samas mälu, va sinder, väidab et Hitleri aegne majanduskasv baseerus suures osas sõjatööstusel. Eks ole seegi viis kuidas raha riiki jätta...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

(20-05-2015, 16:01 PM)Marko Kirjutas:  Ei viitsinud väga põhjalikult lugeda. Samas mälu, va sinder, väidab et Hitleri aegne majanduskasv baseerus suures osas sõjatööstusel. Eks ole seegi viis kuidas raha riiki jätta...

Kas sul on Hitleriaegne mälu ? Toungue

Eks ma olen elu jooksul muud ka lugenud kui ainult foorumeid Smile
Kas sinu privas saadetud teksti siia copymist peab veel kaua ootama? Saaks paja uuesti kahisema.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

(20-05-2015, 16:28 PM)Marko Kirjutas:  Eks ma olen elu jooksul muud ka lugenud kui ainult foorumeid Smile
Kas sinu privas saadetud teksti siia copymist peab veel kaua ootama? Saaks paja uuesti kahisema.

Ok, Marko nõudmisel copyn kirja mille ma täna hommikul talle saatsin, ka siia Smile :


Mul kummitas eile see teema veel tükk aega enne magamajäämist peas ja lõpuks hakkasin aru saama, et EV ongi omadega pöördumatult perses ja just tänu sellistele vi______ele, kelle maailmavaade piirdub ainult odava ninaesisega, mõtlema ühtegi käiku ette mis edasi saab. See sõda ongi kaotatud ja ehk tuleks ka oma silmad lahti teha ja tõele, et eesti rahvus ei ole jätkusuutlik, au anda. Tuuleveskitega ei ole tõesti mõtet võidelda.
 Meenus üks dok film ühest kesk-ameerika dzunglist leitud suguharust kus neil ei olnud mingit kontakti välisilmaga. Kõik olid õnnelikud, suud kõrvuni peas, püüdsid kala ja harisid põllutükki, korjasid metsast ande ja käsid jahil. Kõik oli ühine -isiklikku oli ainult niipalju kui helmeid kaelas rippus. Ei olnud neil puudu mitte millestki, nad olid terved säravad inimesed. Ja kui nad ühe koha olid täis sittunud, siis liikusid nad natuke maad edasi, lastes vanas kohas loodusel taastuda, et sinna jälle kunagi tagasi minna. Ja nii juba arvatavasti mitutuhat aastat.

Meie valge inimese arengusuund tundub aga olevat täiesti vale ja kuhu iganes valge inimene oma jalajälje teeb, seal tekib ka häving ja kaos koos orjastamise ja haigustega. Ehk olekski targem kusagile soojale maale põrutada, jätta need ..ip..lad siia oma tigeduse ahnuse ja väikluse sisse podisema ja pankurite perset lakkuma ja liituda mõne sellise kommuuniga nagu see suguharu. Selliseid kommuune on olemas üle terve maailma. Päris mitmeid on näiteks Tais. Tõenoliselt on mõisted "rahvus ja riiklus" ka ainult valge inimese egoismist tulenevad ja omamis ja saamahimu väljendavad asjad. Ja mis rolli mängib sellise riigi, nagu Eesti olemasu maailmas- mitte mingit. Ainult üks väike tüliõun oma õela ja kibestunud orjarahvaga. Esimest korda hakkasin ma eile mõtlema, et äkki need inimesed, kes siit juba jalga on lasknud, on tõepoolest palju lahtisema mõistuse ja laiema silmaringiga kui mina seda olen, mina,  kes ma oma mittemillestki, küünte ja hammaastega kinni hoian ja selle nimel oma närve ja tervist rikun, elul tühja lasen joosta ja seniilse ja kibestunud vanurina lõpuks nälga suren. Ja äkki ei ole mingit vahet kas ma muudan oma elukohta küla ja linna vahel või riikide vahel. Maailmas on ruumi kõigile ja kui saada aru, et meie kodu ei ole ainult need õnnetud mõnikümmend tuhat ruutkilomeetrid siin soos sita, 12 kuud kestva suusailmaga, vaid hoopis terve planeet maa, siis hakkaks nagu mõistma, et parim vahend orjapidaja hävitamiseks ja kättemaksuks on tema juurest lihtsalt ära minna ja jätta ta üksi viletsusse ja vaesusesse Smile .

Peale Hr Võsa linki on see tunne mul veel tugevam. Olen ka ise alati nii mõelnud, aga sellised "fakte" pole ma enne lugenud. Kõik sai äkki kuidagi väga selgeks ja arusaadavaks Smile .

Sa võid ju orjapidaja juurest ära minna, aga varsti leiab ta su ikka üles, pole lootustki, et sind rahule jäetakse, maailm on juba liiga väikeseks jäänud..
Olen ise ka mõelnud midagi taolist, aga tekib küsimus, et kus see koht on siis? Mõni Lõunamere saar, sest peaks olema ikka tsivilisatsioonist kaugemal? Ja kui suur see kommuun peaks olema? Väikeses kommuunis tekivad varem või hiljem igasugu hädad, vere segamseks tuleks ka nö. välismaalt hingi juurde tuua, muidu on mõne põlvkonna järel ainult vaimselt alaarenenud seal elamas..
Ja kui nendest hädadest priiks saaks, siis selgub lõpuks, et su idülliline saareke asub seismiliselt aktiivses piirkonnas ja lendab varsti lihtsalt vastu taevast või pudeneb tükkideks..
Ei ole seda paradiisi siin kuskil ootamas, see tuleb ikka ise luua.. Wink

Guaano oli vist linnusita nimi. See oli kunagi hinnatud väetis ja selle hankimisel hävitati mingi lõunamere saar. Vähemalt nii oli omaaegses kas geograafia või muus õpikus.
Ega üksik saar kedagi tsivilisatsioonist päästa, nafta, fosforiit, kuld ja muu vara võetakse jõuga ja su ilusal looduselul on lõpp. Vähemalt saad naabrid, kes laulavad: mu kodu pole linn ega küla, mu kodu on nõuk. liit (kaasajal siis maakera).
Nii rahulikku maapinda (vulkaanid, maavärinad, muda- ja lumelaviinid, tornaadod, tsunamid, jõgede üleujutused), puhast vett, viljakat mulda, nelja aastaaega ja rahustavat metsa pole kusagil. Mis siis, et vinguv põliselanikkond, sõjakad naabrid ja kirutud valitsus, mujal on hullemad hädad.
Sellega olen juba leppinud, et eesti keele oskus kaob, juba praegu on kirjapildist nähe, kes on õppinud emakeelt, kes inglise keelt. Eriti noorte ajakirjanike puhul.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.

(20-05-2015, 09:46 AM)maitus Kirjutas:  Täpsemalt: "röövmajandust" Smile . Kujuta nüüd ette, et su naine kasvatab kolm tomatit. Ühe sööb ise ära ja teise müüb "natuura" eest sulle Smile .  Kolmanada tomati müüb ta naabrimehele ja ostab saadud raha eest teiselt naabrilt kurgi. Sina söönud ja su naine ka ja raha on taskus alles. Kui sina aga lähed marketisse ja ostad oma poolamaise kurgi ja tomati sealt, siis sa hakkad naabrimeest läbi töötukassa ja muude toetuste ülal pidama ja kodus jääd ka "natuurast" ilma Smile . EL - liidu piires on jah majandupiiri kinnipanemine või piiramine keeruline, aga inimesed võiks teadlikumad olla selle suhtes, kelle toodangut nad ostavad ja aru saada, et kohalikku toodangut ostes on naabrimehel ka raha midagi sinu käest osta.

Eesti nokia võikski olla see, et tarbida ainult oma kui see olemas on ja osta sisse ainult hädavajaliku, mida meil ei toodeta. Hinnad ehk tõuseksid veelgi, aga sisuliselt oleks nagu nii, et taara eest saaks raha tagasi Smile .
Hirmus äge oleks jah, et muudkui kasvatame kurki ja tomatit ja lüpsame tagahoovis lehma... või noh, okei, kui ise lüpsta ei viitsi, siis naaber ikka viitsib, ma viin talle kaks kurki piimapudeli eest jne. A kogu see keerutamine viib minu meelest täiesti mööda põhiküsimusest: kuidas eksportida rohkem?

Riigieelarve on nagu meie igaühe rahakott, ega sinnagi õhust midagi teki. Kui õnnestub mõnele naabrile midagi maha parseldada, siis käib ka tengelpungas kõlksatus. Kui me midagi välja ei müü, siis ometigi tahame ju autopaaki kütust osta, lakke lambipirne samuti, ahju kütmiseks on tikkegi vaja. Rääkimata sellest, et EKV tahab uuemat relvastust ja paremat varustust. Mitu öirut jääb nende kõikide tegemiste pealt meile omale või naabrimehele? No heakene küll, kui naabril on transafirma, siis midagi nagu jääb, aga temagi peab auto liigutamiseks (ja nt tikkude transportimiseks) ostma kütust. Küsimus on nüüd selles, et kust peaks Eestisse vahendeid juurde tekkima (mida siis sobilikumalt ümber saaks jagada), kui kõik mõtlemisvõimelised ja kätega inimesed kõplavad oma kolme kaalikavagu? Aga vot ei tulegi. Selleks, et tuleks, on tarvis teha kasvõi olemasolevat asja odavamalt, rääkimata millegi päris uue loomisest. Mille tarvis on omakorda vaja käia kuskohas? Koolis. Ja mitte hädaldada, et "matemaatika on raske ja mõttetu" või "füüsikal pole päriseluga niikuinii mingit seost".

Nüüd jõuame ringiga õpetaja ametini, mis on ilmselgelt alamakstud ja alaväärtustatud. Raha, mida õpetajate palkadeks ümber jagada, ei teki jällegi õhust. Küll aga on kõvasti lihtsam väärtustamisega: eks meil kõigil ole mõni tuttav koolmeister, öelgem talle ilma irooniata "Tubli!", mitte ärgem küsigem "Millal sa lõpuks normaalse töö otsid?". A see pole käesolevas lõimes teemakohane enam...

41 @ ettevõttes, mis toob ~13 senti välismaa raha Eestisse. Igale elanikule. Iga päev. No hea küll, muist läheb materjalide hankimisel välja tagasi ka.

(20-05-2015, 15:42 PM)maitus Kirjutas:  
(20-05-2015, 15:08 PM)v6sa Kirjutas:  ...Vahet pole, milline ühing. Kui Zedil on õigus, võtavad Nad niikuinii kontrolli:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...7#pid16827
See link on ainuke mõistlik asi siin teemas, just nii need asjad ongi,  ....
Kas see oli tõsiselt mõeldud???

Nii lihtsalt tekivadki väärarvamused ja möödarääkimised. Palun mulle näidata see koht, kuhu ma kirjutasin, et kõik tuleb ise toota ja kohapeal tarbida?
Bilanss on selline vahva asi, et võib olla pluss- ja miinusmärgiga. Saaks algatuseks selle miinuse sealt eest ära, seda me suudaksime juba homme poes õigeid valikuid tehes. Ekspordi suurendamine teeb sama, veel puhtamalt ja kasumlikumalt riigi/rahva vaatevinklist. Aga fakt on see, et raha peab tulema riiki sisse rohkem kui välja läheb, muidu pole meil lootustki.

EDIT: vahepeal on postitatud, jutt oli Degree-le

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

Ja siit bilansist edasi, kui hakata Poola kartulit maksustama ja piiril Läti piima tagasi saatma, siis võib üsna pea oma kärvatanud kaalikat ise närida, sest müüa pole seda enam kellelegi peale naabrimehe kes selle vastu liitri piima ehk annab aga paaki seda piima ikka ei vala.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!

 Smile Hea kujutlusvõime! Oma paradiisi loomine on täiesti võimalik, tõsi küll, mitte meie kliimas. Tegelikult oleks kah, aga see on keerulisem. Selleks ei pea olema üksikul saarel või paksus metsas. See paradiis ei pea endast kujutama ka kogukonda, kes paljuneb. See paradiis võib olla ka täiesti tsiviliseeritud ühiskonna keskel. Ja sealgi võib meteoriit pähe kukkuda Smile - seda nimetaks pigem saatuseks. Paradiis tuleks luua kõigepealt oma peas. Tuleb saada aru, mida inimene eluks vajab, ümber hinnata oma väärtushinnagud ja loobuda sellest mis sind orjastab, või õigemini sellest, millega sa ennast ise orjastad- see on raha. Kui sul ei ole raha ja kui sa seda ka ise ei taha, siis ei taha ega saa seda ka keegi ära võtta ja sundida sind selle nimel midagi tegema. Ühesõnaga, rahaorjana oled sa mõttetu ja sa ei paku huvi kellelegi Smile . Mida siis inimene eluks vajab? Minumeelest vajab ta sööki-jooki, pesemisvõimalust, armast inimest enda kõrvale ja magamisaset. Kui kõht on täis, päike paistab ja kallim on kaisus, siis võiks eluga rahule jääda. Tegevust leiab kõikjal. Ma pean silmas sellist tegevust, mis rahulolu, mitte teenistust pakub. Natuke raha tsivilisatsioonis on arvatavasti vajalik, aga see on üsna väike summa, mille võib teenida mingeid juhutöid tehes. Puuotsast saab õuna ja banaani, kala püüad ookeanist ise kinni ja kõht on täis. Elamiseks soojas kliimas piisab täielikult telgist. Võib muidugi väita, et elamiseks ei saa seda nimetada ja et see on ainult olesklemine. Ma väidaks vastu, et elu ei ole see kui võtta neljakümneks aastaks pangalaen ja rassida kõik need aastad kabuhirmus, et see laen makstud saaks ja keegi seda elamist sul ära ei võtaks.  Tehes nädal otsa rasket tööd ja juua ennast vabal päeval maani täis, et mitte mõtlema hakata. Aga sellese majja võib näiteks lennuk sisse lennata, või võib see lihtsalt välgulöögist põlema minna ja maha põleda- mis siis saab- garaazis oli ju veel ka liisingus auto Smile ? Kas sellist "kodu" on vaja ja kas see ongi elu? See on veel näide heapalgalise inimese kohta- enamus rassib pikki päevi ja vahel veel kahe kohaga selleks, et kõht täis saada ja "oma kodu" ürrid, kommunikatsioonid jne kinni maksta ja öösel unes sonida Smile . Ma olen töötanud mõned aastat Iirimaal ja seal oli üks poolakas, kes rääkis, et ta on seal elanud juba 8 aastat ja et tema ainuke töö on tunnike tänaval kerjata ja söögiraha on päevaks kaheks olemas. Vahel olla ta mingeid kiviaegu parandanud ja muud pudi- padi veel. Aga mitte rohkem kui söögiks vajalik. Süüa saab seal maal muide ka niisama. Linnades on sellised söögikohas kus jagatakse tasuta. Mina olin seal Cork- is ja seal oli üks buss, kus olid lauad sees ja süüa sai tegelikult väga hästi. Mul õnnestus seal ka mnda aega töötu olla ja seda bussi külastada Smile .Ja selle ajaga olla see mees sellele saarela jalgsi mitu tiiru peale teinud, sattunud kokku huvitavate inimestega, leidnud isegi sõbru, osalenud isegi mingis filmis jama ei mäletagi kõike enam mida ta pajatas. Piinlik eksju- kerjus !!! Aga miks peaks olema piinlikum kui vallavalitsuses toetusavaldust kirjutada või töötukassast almust paluda? Muide, sellel mehel oli ka mobiiltelefon Smile .
  Need kommuunid, millest ma kirjutasin, seal käib elu nii, et elatakse mingil maa-alal, koos haritakse põldu, kusagilt on hangitud päikesepaneelid, --otsin selle artikli uuesti üles ja panen siia. Tookord kui selle leidsin, lugesin üsna pealiskaudselt. Kui keegi leiab ennam, siis võiks ka panna. Kuidas see seal Tais seaduste poole pealt täpselt välja näeb, seda ei mäleta, aga probleemi ei olnud. Saaki saab seal maal aga ju 3-4x. Kui paned täna seemne maha, siis homme sööd juba Big Grin . Kuidas sedasi elades aga vanadus välja hakkab nägema, sellepeale pole ma veel mõelnud. Kui pensioni saab, siis poleks üldse probleemi, see aga ei ole nagu jutu sisuga kooskõlas, et riigilt midagi vastu võtta- lohutan end sellega, et olen niipalju lüpsta saanud, et natuke tagasi saades ma südametunnistuspiinu ei tunneks Smile .

 Üks näide on näiteks siin, kus eesi mees elab juba pikemat aega Tenerifel- kindlasti on paljud seda juba ennegi lugenud: http://www.estoniananonymous.tk/2015/05/...b-elu.html

(20-05-2015, 18:23 PM)olevtoom Kirjutas:  
(20-05-2015, 15:42 PM)maitus Kirjutas:  
(20-05-2015, 15:08 PM)v6sa Kirjutas:  ...Vahet pole, milline ühing. Kui Zedil on õigus, võtavad Nad niikuinii kontrolli:
http://www.para-web.org/showthread.php?t...7#pid16827
See link on ainuke mõistlik asi siin teemas, just nii need asjad ongi,  ....
Kas see oli tõsiselt mõeldud???

Väga tõsiselt. Aga sina ei pea nii võtma Smile

(20-05-2015, 18:24 PM)Marko Kirjutas:  Nii lihtsalt tekivadki väärarvamused ja möödarääkimised. Palun mulle näidata see koht, kuhu ma kirjutasin, et kõik tuleb ise toota ja kohapeal tarbida?
/---/

EDIT: vahepeal on postitatud, jutt oli Degree-le
Vastan su palvele ja näitan kohe kätte, KUI mulle näidatakse, kus ma sind silmas pidasin Smile Väliskaubanduse bilansist saad sa ju aru, aga remontimisel on sul rõhk natuke teises kohas kui mina selle asetaks.

Kui palju me oma igapäevastest kulutustest saame üldse valida seda, mis maa toodangut me ostame? Äärmisel juhul on selleks ainult toit. Puusalt arvan, et see ei puhu kokkuvõttes väga kõva pasunat, vaid lihtsam ja efektiivsem on see kodumaise kohukese promomisele kuluv aur suunata ekspordi suurendamiseks. Mis ei välista muidugi poes kodumaise eelistamist, nii hobi korras Smile

(20-05-2015, 18:50 PM)viplala Kirjutas:  Ja siit bilansist edasi, kui hakata Poola kartulit maksustama ja piiril Läti piima tagasi saatma, siis võib üsna pea oma kärvatanud kaalikat ise närida, sest müüa pole seda enam kellelegi peale naabrimehe kes selle vastu liitri piima ehk annab aga paaki seda piima ikka ei vala.

Poola kartulit ei saa eraldi maksustada. Ja polegi vaja. Sa kahjuks ei saa vist pointile ikka veel pihta Sad Kas lugesid, mis ma soomlaste kohta kirjutasin? Katsu nüüd natuke iseseisvalt juurelda selle asja tuuma üle, ma usun, et kõik saab veel korda.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

(20-05-2015, 19:23 PM)Marko Kirjutas:  
(20-05-2015, 18:50 PM)viplala Kirjutas:  Ja siit bilansist edasi, kui hakata Poola kartulit maksustama ja piiril Läti piima tagasi saatma, siis võib üsna pea oma kärvatanud kaalikat ise närida, sest müüa pole seda enam kellelegi peale naabrimehe kes selle vastu liitri piima ehk annab aga paaki seda piima ikka ei vala.

Poola kartulit ei saa eraldi maksustada. Ja polegi vaja. Sa kahjuks ei saa vist pointile ikka veel pihta Sad Kas lugesid, mis ma soomlaste kohta kirjutasin? Katsu nüüd natuke iseseisvalt juurelda selle asja tuuma üle, ma usun, et kõik saab veel korda.

Müüa ei ole niikuinii suurt midagi Smile No kui just prostitutsiooni ei legaliseeritaks Big Grin . Siiski, midagi meil oleks aga müüa küll, seda aga ei lasta meil teha, sest enne tuleb see riik siin riikide nimekirjast ära kustutada ja siis saab EU siit omale kildigaasi hakata ammutama- sajanditeks jätkub....süvapuurid teevad siis siin ka korraliku maavärina Big Grin
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne