Iveco Eurocargo 75e14 95a
#21

(13-11-2013, 21:02 PM)DevilDeVille Kirjutas:  Filtri osas mina kyll kapten Bertorellide tulukesi ei usaldaks.
A milleks siis kõik need andurid? Seal neid andureid rohkem. Kas ei tohiks usaldada ka küttefiltrite andureid, mis vee olemasolust informeerivad? Ja kumba pidi siis? Kui tuli näitab, et vett saanud, kas siis vilistan sellele või hoopis vastupidi? Tänapäeva osadel autodel käib ju õlivahetus ka anduri järgi.
Vasta
#22

Mina olen märkimisväärse osa oma teadlikust elust pidanud töötama kasutatud veoautosid müüvas ettevöttes, rootsis siis.
Ja ivecotega oli seal ka kokkupuuteid üsna palju
Minuarust neil tulukestel on kaks varianti, need kas ei tööta kunagi vöisiis koguaegWink
Elekter ja itaallased ei sobi vist hästi kokku...iveco puhul vähemalt on selline mulje jäänud.
Muud meeldejäänud teemad selle mudeliga on olnud pooleks esivedrud ja pealejäävad pidurid, pärast kuu vöi paari pikkust seismist.
Selle autoga soovitan pigem uskuda oma silmi kui maagilisi tulukesi.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#23

Olen jõudnud vasaku nurga päris tühjaks nosida. Roostemuunduriga sai ka nati limatud. Esisilla amort on korras. Pidurisadul tuleb lahti võtta ja puhastada. Rattalaagri häält kuulda pole - ehk on korras. Panin sinna määrdeks TEP-15. Kena paks õli, peaks laagrile sobima küll. Kas kellegil on teada miskit põhjus, miks seda teha poleks tohtinud?
   
Kurja küll, Iveco insenerid pole kindlasti lollid mehed. Ilmselt tehakse seda meelega, ütleks, et hea meelega. Kabiini raami ümber pannakse veel teine plekk. Kõigile on teada, et kahekordne plekk roostetab läbi. Seal, kus plekk on ühekordne, on kõik korras. Mina sinna teist plekki peale ei pane. Katsun niisama topelt pleki lahti lõigata ja ära konserveerida.
   
Vasakus nurgas on ka esituli. Kontrolli ajal selgus, et elektriline tulede regulaator ei tööta. Võtsin mootori lahti ja avastasin, et plussjuhtme klemm on ära mädanenud. Hm, paikan ära ja hakkab tööle. Paistab aga, et ma pole miskit kõva elektroonik - regulaator tööle ei hakanud. Tulen korra veel selle punkti juurde tagasi parema nurga juures. Ka seal ei tööta regulaator. Ehk avastan siis miskit vea kuskil mujal.
Tegelikult pole selle projekti juures tulede regulaatorit eriti vaja. Masin saab päris suure pideva koormuse ja lisaraskus ei muuda tulede asendit eriti.
   
Järge ootavad esivedru ja kabiini kronstein/vedrustus.
Vasta
#24

(13-11-2013, 21:02 PM)DevilDeVille Kirjutas:  Filtri osas mina kyll kapten Bertorellide tulukesi ei usaldaks.

Tere.
Täpselt vahetad filtri ära ja tuluke ikka põleb edasi Big Grin ,mul nende põlevate ja vilkuvate tulukestega bussil sama teema.
Allan.

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta
#25

(16-11-2013, 23:26 PM)motamees Kirjutas:  avastasin, et plussjuhtme klemm on ära mädanenud. Hm, paikan ära ja hakkab tööle. Paistab aga, et ma pole miskit kõva elektroonik - regulaator tööle ei hakanud.
Aga pildil see praguga diood, paremat kätte sinise kondeka körval?
Vasta
#26

pidin ka just kirjutama, et diood sul ju täitsa puruks Big Grin võlusuits on välja läinud Smile

Samuti kontrolliks ma üle R101 takisti, on teine ka kole pruun pildi pealt vaadates
Vasta
#27

Ahhaaaa, niimoodi võib ka minust elektroonik saada. Toungue Ma pole seda pragu seal tähele pannudki. Kõrval oli nii ilmselge viga, et muuks silmi polnud enam. Takisti mõõtmine kisub juba kosmoselaevaks kätte ära.
Aga pildist ikke kasu ka. Rolleyes
Tänud.
Vasta
#28

Aga miks see aastaarv oluline on? Ise vaataks pikakabiiniga isendi saaks mõnusa "wohnmobil" i
Vasta
#29

Ülevaatusel on autod löödud "kahte lehte". Kuni 97 aasta ja üle selle. Arva ise, kummal on rangemad normid.
Milleks mulle pika kabiiniga masin, kui taha tuleb 4m+ "wohni"?
Vasta
#30

ok ülevaatuse asi seletab hästi selle aastaarvu. Ma algul arvasin et siis tekkis mingi eriti "peen" uuendus mis teeb mootori keeruliseks. Pikk kabiin siis kui tahan lapse naise kaasa võtta, mina nt tahaksin vahest. Big Grin Nägin MB sprinter topeltkabiiniga pluss siis elamu osa ja sealt hakkas mul mõte arenema. Või lastakse eestis ka sinna pealisehitisse istekohti tekitada?

Edit:vähke
Vasta
#31

(04-12-2013, 17:40 PM)nootsii Kirjutas:  ... Pikk kabiin siis kui tahan lapse naidsed kaasa võtta, mina nt tahaksin vahest. Big Grin ...
Sul kuidagi tagurpidi see värk. Teistel on naine ja lapsed, sul laps ja naised. Kui päris täpseks minna, siis on lapsel hoopis mitu naist Toungue
Mul lapsed enamuses juba oma elu pääl ja mitut naist ka pole. Kabiinis kolm kohta, sellest peaks piisama. Nagunii sõidan ikke üksi.
Kongi lisakohtade tegemise kohta ei oska miskit arvata. Äkki keskit tääb?
Vasta
#32

Hm, aasta möödas jälle. Rolleyes Kirjutan ka midagi.
Vahepeal polnud aega midagi teha ja siis polnud millesti kirjutada. Roostet kõik kaasfoorumlased teavad ja mida sellega teha.
Täna aga tuli midagi erku. Ennem, kui hakkasin panema kabiini tagumist tugikronsteini paika mõtlesin korda teha käigukangi vahemuhvi. On selline kardaaniristi põhimõttel asi ja jääb just kronsa varju. Lahti võttes tundus mulle midagi tuttavat. No ei või olla, ehk saab kohendada mõeldud asjast.
Otsisin oma varudest plastpuksid välja ja ennäe imet, ümbertegemist on ikke väga vähe. Puksid on ette nähtud vene autodel sarniiride remondiks. Üks vist mosse oma ja teine peaks siksile sobima. Vist sellepärst, et ei mäletagi neid kunagi kasutavat olema.
Ühel puksil võtsin väikse killu vahelt ära, et ta pesasse mahuks ja teisel tegin auku väheke ümmargusemaks.
Volvopeerud lööks mind sellise auto mõnitamise eest risti, aga see pole ju Volvo foorum. Toungue Ja ega see nüüd väga valesti ka polnud. Lada ja Iveco on ju lõpeks samast tüvest tulnud.
Pildil on näha vanad puksid, valmis uued puksid ja algmaterjal.
   
Vasta
#33

(10-01-2014, 00:53 AM)motamees Kirjutas:  Hm, aasta möödas jälle. Rolleyes Kirjutan ka midagi.

Volvopeerud lööks mind sellise auto mõnitamise eest risti, aga see pole ju Volvo foorum. Toungue Ja ega see nüüd väga valesti ka polnud. Lada ja Iveco on ju lõpeks samast tüvest tulnud.

No vot nüüd küll ei saanud aru mis see volvo siia ivecosse puutub....ja iveco ehitus volvo foorumisse,pole seal väga tegija aga vahest loen ikka.
Tundsin ennast natuke puudutatuna kuna endalgi üks vana volvo hetkel sõidab sigulli õlifiltriga...aga mis siis...
Vasta
#34

(11-01-2014, 23:03 PM)marguss Kirjutas:  ...Tundsin ennast natuke puudutatuna kuna endalgi üks vana volvo hetkel sõidab sigulli õlifiltriga...aga mis siis...
A sa kirjuta sellest avalikult sealses voorumis ja saadki teada, mis "peerud" sinust arvavad. Mina sain teada ja ju siis tuli momendil lihtsalt meelde.

http://foorum.volvoclub.ee/viewtopic.php?f=25&t=12039
Vasta
#35

(12-01-2014, 03:15 AM)motamees Kirjutas:  A sa kirjuta sellest avalikult sealses voorumis ja saadki teada, mis "peerud" sinust arvavad. Mina sain teada ja ju siis tuli momendil lihtsalt meelde.

http://foorum.volvoclub.ee/viewtopic.php?f=25&t=12039

"Risti löövad"

Palve: kas neist lähivötetega detailidest oleks palun vöimalik laiemakaadriline pilt ka saada tööpositsioonilt.
Siis tuleb selgem pilt asja olekust. Pole ju Ivecot ise näppinud, siis ei kipu aru saama mis vidin pildil, sönadest jääb vahest väheks.

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#36

Arengud on aeglased, aga siiski midagi.
Kabiini tagaosa vedrustab kummist puhver. Aeg on teinud oma töö ja kummi on metalli küljest lahti andnud. Panin kruvidega uuesti tagasi. Lisaks sellele puhvrile toestab nüüd kabiini ka teine kummipuhver. Vana puhvri ülesanne on hoida kabiini külgedele liikumast. Sellise ülesandega tuleb kruvitud puhver vabalt toime.
   
Töö käigus jäi mulle silma alla siduri vaatlusava. Sidur paistab hiljuti vahetatud olevat.
   
Tahapoole liikudes mõtlesin, et võtan ka käigukasti tala maha. Sealt vahelt oli muidu väga raske roostet töödelda. Tala eemaldatud tuli alt välja päris kole pilt. Hetkeemotsioonil mõtlesin ka kronsad ära võtta. Kohe hakkasin ka seda kahetsema. Millegipärast on kronsa kuuest kinnitusest kaks needid. Nii mõlemal pool. Kui juba otsus tehtud, taganeda ka ei tahtnud. Lõikasin needid maha ja rahuldus suur. Kronsal pragu sees (hiljem selgus ka teisel pool sama).
           
           
Vedrulehtede vahele panin õhukse transportöörlindi tükid. Nii on hõõrdetakistus väiksem ja pisut tõstab vana vedrupakki. Vedrukapi tungisin raamist eemale ja sain ka sealt vahelt töödelda.
Kui pildil paistvad raamitükid komplekteeritud, siis on pool raami valmis Smile
Vasta
#37

Aeg nii palju edasi liikunud, et erevestlustes juba küsitakse projekti kohta. Annan siis siia märku, et asi edeneb väga visalt.
Küll pole aega, siis pole viitsimist ja kui lõpuks kallale lähed juhtub äpardus. Hakkasin külge panema kabiini tugikronsteini. Kaks polti keerasin vastu ja kohe sai ka kinni pingutada. Kolmas polt vastu ja pingutaja pinguta ... lõpuks hakkasin seespoolt raami vaatama ja avastasin, et piduritoru poldi vahel. Piduritoru laiaks litsutud, viskasin võtmed maha ja läksin tuppa.
Nüüdseks on piduritoru raami küljest välja nokitud ja ootab tegemist.
Käigukasti kronsa üks kinnituspolt sai korpuse seest välja puuritud ja palju muud sellist tüütut tööd, mis kuidagi edasi ei vii.
Poldi vintide puhastamiseks ühendasin mitme riista funktsioonid. Nii saama kiiremini/kergemini.
   
Kui ma ära tüdinen ja masina vanarauda viin, küll ma siis teada annan. Toungue
Vasta
#38

(01-06-2014, 22:42 PM)motamees Kirjutas:  ... Piduritoru laiaks litsutud, viskasin võtmed maha ja läksin tuppa.
...

Egas ta nüüd nii tüdind ka veel pole. Öigem on kirjutada : "viskas" vötmed maha ... tegelt ta neid siiski veel paneb vaikselt käest ära ... seni Toungue

   

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#39

(15-03-2014, 22:44 PM)motamees Kirjutas:  Vedrulehtede vahele panin õhukse transportöörlindi tükid. Nii on hõõrdetakistus väiksem ja pisut tõstab vana vedrupakki.

Eks proovi ära aga kusagil Ikarus 255 tagavedru ja vedrukanduri vahel need kummitükid pigem lõhkusid vedru. Sai välja visatud. Võimalik, et põhjus oli muus, pole enam meeles. Aga proovitud sai küll. Asendus raudplaadiga jäi tööle. Bussi tagumikku oli vaja tõsta kõrgemaks.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#40

(02-06-2014, 04:01 AM)overspeed Kirjutas:  
(01-06-2014, 22:42 PM)motamees Kirjutas:  ... Piduritoru laiaks litsutud, viskasin võtmed maha ja läksin tuppa.
...

Tegelt ta nii tüdind veel pole. Öigem on : "viskas" vötmed maha ... tegelt ta neid siiski veel paneb vaikselt käest ära ... seni Toungue

Endal oli sarnane juhtub, aga bensiini toruga Big Grin Nimelt ajutiselt plekkisin auti põhja ja needi jaoks oli vaja auk lasta ette, nii kaua lasin kuni tundsin lõhna, oi pekki, kütusetoruse puurisin augu sisse. Trell käest ja kuuri alla mõtlema mida teha Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne