Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(06-03-2017, 22:08 PM)Inri Kirjutas:  
(06-03-2017, 19:20 PM)peeter11 Kirjutas:  
(06-03-2017, 19:13 PM)Inri Kirjutas:  Kunagi toodi mulle üks MTD trimmer, et vaataks miks käima ei saa. Masin oli just poest ostetud, aga kuna pood mitukend kilomeetrit eemal ei hakatud tagasi minema. Peale mõningast kuklakratsimist sai kütuse voolikud ringi tõstetud ja voila masin läks tööle. See masin kestis kolm kuud ja rohkem polnud sellest isegi ülearu varuosasid võtta. Seega kui ostad saja euri eest, saad ka saja euri eest. Mina isiklikult ostaks kas kallimalt echo või siis sellise: https://www.clientisking.eu/mootorsaag-hecPaku
Pakun et see hecht on sinna MTDga samasse auku.

Ma ei julge sae kestvust komenteerida aga trimmerid pidasid pool aastat igapäevast kultuuri ja valgustust vastu. Samas need jubilad mis otsa said maksid aint mõnikend juudirublit peale mida toimisid masinad jälle. Saage iseenesest olen ainult korra proovinud(oli vist 950) ja sellel oli rohkem jõudu kui stihl261'el. Üldjuhul valige saag tarbimis vajaduse ja hinna järgi mitte nime järgi. Kuna minu leiva toovad lauale saed ja võsakad reaalselt metsa tööd tehes siis elu on näitand, et paraku tänaseks maksabki ainult nimi. Stihl valgustuses esimene aasta remont 70.-€( garantii unusta ära alati on kõik enda viga ). Hecht esimeneaasta remont 30.-€ (kuna garantiisse saatmine võttis rohkem aega,kui juppide tellimine ei tundnud garantiivastu huvi). Soetamine  Stihl ca 900.-€ Hecht ca 220.-€
 Echo kettsaag 420ES toimetanud aasta. Lõikanud sellega ca 300-400 tm vahetatud sidurikorv ja kett.
Huvi pärast küsin mis trimmeri mudel hechtiga oli tegemist?

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta

Ega nüüd väga karta ka pole vaja selliseid 150-200 eur vahel maksvaid saage kui näiteks omale vaid korra aastas 20 rm puid saed, olen kuulnud et isegi alla 100 eurosega mõni mees juba mitmendat aastat saeb oma küttepuud ära. Ise kasutan praegu 169 eur maksvat saagi. Peab vastu kaua peab. Kui liiga kiirelt (alla 2 a) lootusetult ära laguneb, siis võibolla vaataks kallimat. Big Grin
Vasta

(06-03-2017, 21:19 PM)honkomees Kirjutas:  
(06-03-2017, 18:30 PM)maisalup Kirjutas:  mina soovitaks pigem pool juurde panna ja võtta echo, ...

sealsamas lehel kõrval vaid paarkümmend rubla kallim Echo, ei tea kas laasimissaeks oleks OK? (noh ja vajadusel suurema sae päästmiseks puu küüsist)

Oleneb mida saelt ootad. Kui vaikselt jõristad ja töö kiirusest eriti lugu ei pea, siis on seda saagi küll. Minul on näiteks laasimiseks küll alates 3kw saag, letikiirus on kordades suurem 30 kuubikulisest. Mina puutun oksa ja see kukub samal ajal kui väiksega tundub nagu langetaks puud, muudkui lõika ja lõika.... Muidu selliseks teise sae päästmiseks võiks sobida küll. Aga hooldada on neid echosid viletsam kui husq, stihl ja dolmar. Jube palju on mingeid vahe tükke ja plastikuid/katteid igal pool misa peab ära kruvima ja juhtmeid harutama ennem kui pääseb süütepoolile ligi, või õhupuhastaja tagant mootori ligi.
Vasta

Eelkõnelejale lisan, et MTD on jube ebamugav kasutada. Mul on üks säärane, mis täitsa toimib, aga mitte kuidagi ei taha võtta kätte - ikka võtad pisikse Dolmari ja lõikad pigem mõlemalt poolt. Big Grin MTD varustuses on nimelt megapikad latid.

Kel iga sent arvel, siis jah, võib võtta. Raudvara on päris hea. Aga kas on väärt hiina odavkaubast rohkem maksmist kunagise kaubamärgihiilguse eest, jäägu igaühe enda otsustada. Mina võtaks Hechti... Rolleyes

Aga kui natuke kannatab juurde panna, siis ECHO on täitsa hea. Remondist ei tea midagi, ämma saag käib probleemideta.
Vasta

või 32 kuubikulise makita/dolmari 
http://rembox.ee/index.php?page=58&action=show_product_details&product_id=2234&group_id=333
http://rembox.ee/index.php?page=58&action=show_product_details&product_id=1176&group_id=319
Vasta

(07-03-2017, 07:32 AM)maisalup Kirjutas:  
(06-03-2017, 21:19 PM)honkomees Kirjutas:  
(06-03-2017, 18:30 PM)maisalup Kirjutas:  mina soovitaks pigem pool juurde panna ja võtta echo, ...

sealsamas lehel kõrval vaid paarkümmend rubla kallim Echo, ei tea kas laasimissaeks oleks OK? (noh ja vajadusel suurema sae päästmiseks puu küüsist)

Oleneb mida saelt ootad. ... Minul on näiteks laasimiseks küll alates 3kw saag, letikiirus on kordades suurem 30 kuubikulisest. ...
Ootaks eelkõige kerget kaalu (aeg-ajalt olen sunnitud passi vaatama) ja lühikest latti, oma 16" latiga on okste vahel na ebamugav võimelda. Ja loomulikult tavakasutuses kestvus min 10 a, praegune küttepuude tegemise Stihl on üle 15 a rõõmsalt töötanud ja vahetanud olen vaid lati ja veotähiku.
Vasta

Kui sooviks oleks universaalset masinat mis langetab lisaks laasimisele, siis soovitaksin pigem echo 420 või dolmari 420 mudeleid. Echo eeliseks on kaal ja ökonoomsus, dolmaril aga kasutusmugavus nagu kõik ühes funktsiooniga hoob kust saab õhuklapi kinni panna, ja mootori välja suretada ühe pöidla liigutusega ja suuremad mootori tööpöörded mis tagavad kiirema töö. Ning mis eriti meeldib dolmari puhul, on see, et ketipingutus süsteem asub sae karteri küljes mitte ketikaanes. Saab plaadi omale kohale panna ja paika pingutada ning alles siis kaane külge panna, mitte ei pea tunde järgi otsima kus maal on pinguti naga mis plaati veab. 
 Üldiselt soovitan minna poodi konkreetseid saagisid näppima ja katsetama. Lõppude lõpuks oled sina see kes seda kasutama hakkab ja masin peab meeldima välimuselt kui ka käes hästi sobima. 
Sanga nurgad on tootjate lõikes erinevad ja üks mudel võib teisest paremini ja mugavam käes tunduda. Omal ajal sai näiteks husqvarnaga ja jonserediga lõigatud. Kuigi mõlemad väidetavalt samast kohast tulnud, siis jons väsitas randmeid vähem ja tundus mugavam... 
Lisaks on turul veel stihl 180 hea hinnaga, kuigi varuosadega olevat nigelad lood, osade tellimine võib aega võtta üle poole aasta. 
Ja kõigeoulisem on kuidas rahakott kannatab, me võiks siin ju ka husqvarna 550xp soovitada, on hea saag küll, kuigi viimasel ajal on palju väntvõlliga probleeme tänu viletsale õhufiltri süsteemile kuigi uus ja parem süsteem olevat tehases välja töötamisel. 
Vasta

(07-03-2017, 15:02 PM)maisalup Kirjutas:  
...
Lõppude lõpuks oled sina see kes seda kasutama hakkab ja masin peab meeldima välimuselt kui ka käes hästi sobima. 
Sanga nurgad on tootjate lõikes erinevad ja üks mudel võib teisest paremini ja mugavam käes tunduda.
...

Nii on. Odavast saest on vähe rõõmu, kui selle pruukimine on piin.

Mulle näiteks "rootslased" ei istu hästiWink Dolmar on aga nagu käte jätkSmile
Vasta

Pullipärast tehtud päevane saevahetus metsas pani mõlemil mehel randmed valutama.Sellepärast edasi ikka Stihliga,vanaga.
Vasta

(06-03-2017, 23:56 PM)peeter11 Kirjutas:  
(06-03-2017, 22:08 PM)Inri Kirjutas:  
(06-03-2017, 19:20 PM)peeter11 Kirjutas:  
(06-03-2017, 19:13 PM)Inri Kirjutas:  Kunagi toodi mulle üks MTD trimmer, et vaataks miks käima ei saa. Masin oli just poest ostetud, aga kuna pood mitukend kilomeetrit eemal ei hakatud tagasi minema. Peale mõningast kuklakratsimist sai kütuse voolikud ringi tõstetud ja voila masin läks tööle. See masin kestis kolm kuud ja rohkem polnud sellest isegi ülearu varuosasid võtta. Seega kui ostad saja euri eest, saad ka saja euri eest. Mina isiklikult ostaks kas kallimalt echo või siis sellise: https://www.clientisking.eu/mootorsaag-hecPaku
Pakun et see hecht on sinna MTDga samasse auku.

Ma ei julge sae kestvust komenteerida aga trimmerid pidasid pool aastat igapäevast kultuuri ja valgustust vastu. Samas need jubilad mis otsa said maksid aint mõnikend juudirublit peale mida toimisid masinad jälle. Saage iseenesest olen ainult korra proovinud(oli vist 950) ja sellel oli rohkem jõudu kui stihl261'el. Üldjuhul valige saag tarbimis vajaduse ja hinna järgi mitte nime järgi. Kuna minu leiva toovad lauale saed ja võsakad reaalselt metsa tööd tehes siis elu on näitand, et paraku tänaseks maksabki ainult nimi. Stihl valgustuses esimene aasta remont 70.-€( garantii unusta ära alati on kõik enda viga ). Hecht esimeneaasta remont 30.-€ (kuna garantiisse saatmine võttis rohkem aega,kui juppide tellimine ei tundnud garantiivastu huvi). Soetamine  Stihl ca 900.-€ Hecht ca 220.-€
 Echo kettsaag 420ES toimetanud aasta. Lõikanud sellega ca 300-400 tm vahetatud sidurikorv ja kett.
Huvi pärast küsin mis trimmeri mudel hechtiga oli tegemist?

Hecht 154
Vasta

ega see echt võsakas paljalt pildi järgi tundub normaalne masin olevat. Eriti hea on asja juures see, et hiinlased pole ise püüdnud karburaatorit teha, vaid kasutavad walbro toodangut.
Vasta

(07-03-2017, 18:59 PM)maisalup Kirjutas:  ega see echt võsakas paljalt pildi järgi tundub normaalne masin olevat. Eriti hea on asja juures see, et hiinlased pole ise püüdnud karburaatorit teha, vaid kasutavad walbro toodangut.

Kindel pole siin maailmas midagi,võib-olla surm ja maksud ehk.
https://www.aliexpress.com/item/EDFY-Carb-Carburetor-For-STIHL-025-023-021-MS250-MS230-Zama-Chainsaw-Walbro-Replace-Silver/32753830514.html?spm=2114.01010208.3.203.xYP1eO&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_10065_10068_433_10136_10060_10062_10056_10055_10054_302_10059_10099_10103_10102_10096_10052_10053_10107_10050_10106_10051_10084_10083_10119_10080_10082_10081_10110_10111_10112_10113_10114_10078_10079_10073_10070_10122_10123_10120_10126_10124-10120,searchweb201603_2,afswitch_1_afChannel,ppcSwitch_5,single_sort_0_default&btsid=4a1bb0c1-698e-43d2-956f-f38639c836c1&algo_expid=9cf40a15-41ab-4472-83c9-00541dfe7065-23&algo_pvid=9cf40a15-41ab-4472-83c9-00541dfe7065
Vasta

Ajal mil mina hakkasin metsa tegema oli STIHL ülim.  Tänaseks on STIHL made in china ja maksabki ainult nimi. Seega pole nagu eriti vahet kas ostan hiinaka või stihl'i üks sodi puha.
Vasta

https://www.mehka.ee/mets-ja-ehitus-6/mo...s-193t-329
oleks vist juba homme ostma läind, aga jah mai teagi nüüd
Vasta

STIHL made in china tehakse väikseid saage mis suurtes kogustes venesse.
On veel made in usa,germany,brazil,vist oli üks veel.
Info õppepäevalt kus esines stihli maaletooja müügiinimene.
Endal 181mc kümme aastat,vahetanud ühe küünla,õhufiltri,lati,veotähiku koos laagriga,kette.
Kalla ja talla.
Vasta

Pole sel Stihlil häda miskit. 170-ga on küll pisut jamasid olnud, ostsin kasutatuna ja põhjused tunduvad olema eelmises kasutajas (kasutatud mootoriõli ketiõlina), aga kestab ja lõikab küll.
Eelpool mainitud pikk ooteaeg juppide tellimisel kõlab kummaliselt. 170-e asjad on 2-3 päeva teema.
Kui plaat on korras, kett uus ja terav (3/8" Picole saab nüüd ka kandilise nurgaga ketti, mis on väga ok), siis lõikab väga muhedalt.


Vasta

Võib vist öelda, et kõikide tootjate odavaimad mudelid on suhteliselt saastad. Üldiselt pädevamad müüjad peaks teadma soovitada millisest hinnaklassist õiged riistad algavad. 200-250 eur-ga igatahes veel "õiget asja" ei saa. Näiteks Jonseredil olid (on) odavamad mudelid USA-s tehtud ja need on saastad, kallimad olid tehtud kusagil mujal.
Vasta

(07-03-2017, 22:22 PM)hulgus Kirjutas:  Pole sel Stihlil häda miskit. 170-ga on küll pisut jamasid olnud, ostsin kasutatuna ja põhjused tunduvad olema eelmises kasutajas (kasutatud mootoriõli ketiõlina), aga kestab ja lõikab küll.
Eelpool mainitud pikk ooteaeg juppide tellimisel kõlab kummaliselt. 170-e asjad on 2-3 päeva teema.
Kui plaat on korras, kett uus ja terav (3/8" Picole saab nüüd ka kandilise nurgaga ketti, mis on väga ok), siis lõikab väga muhedalt.

Miks mootoriõli ketiõlina ei või kasutada?Minuteada on ketiõli värk keskkonna teema rohkem.
Vasta

Ketiõli on selline veidi kleepuvam, ilmselt hoiab end keti küljes paremini.
Vasta

(07-03-2017, 23:16 PM)veix__ Kirjutas:  Ketiõli on selline veidi kleepuvam, ilmselt hoiab end keti küljes paremini.

Just. Läbitöötanud õli on liiga libe ja vedel.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne