Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(04-11-2019, 12:25 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(04-11-2019, 10:43 AM)Raudpats Kirjutas:  varuosadeks pakkuda mõned saed:

 Üks hobi, mida saab isegi korteris köögilaua taga teha...
Jaa.Naisel on kindlasti hea meel ja saad tublisti kiita.
Vasta

(04-11-2019, 12:25 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Nendega pole ju mitte midagi peale hakata! Puhas muuseumikaup, kusjuures seal kohe kindlasti lahe kraam! Ja kui mõni ka tööle läheks, oleks tore katsuda, mis kohutavate vibreerivate rauakamakatega vanasti Meestel tuli tööd teha! 
Kui neid võtta kogumise ja restaureerimise projektidena, siis kohe kindlasti! Üks hobi, mida saab isegi korteris köögilaua taga teha...

Mõne jaoks kindlasti muuseumikaup. Aga mõni narr saeb tänase päevani sellistega. Ühe pisikese Homelite just tegin korda. Talupoeg Taluja ja JaakH on meistrid selliseid vanu saagisid reanimeerima. Ma ka remontisin , oma 25 aastat, aga enam ei ole aega. Kui keegi ei taha, siis ilmselt mingil hetkel lähevad vanarauda, aga siiski on veel mõned imelikud inimesed huvitatud nii ürgsete saagide juppidest.
Vasta

(04-11-2019, 19:48 PM)Raudpats Kirjutas:  
(04-11-2019, 12:25 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Nendega pole ju mitte midagi peale hakata! Puhas muuseumikaup, kusjuures seal kohe kindlasti lahe kraam! Ja kui mõni ka tööle läheks, oleks tore katsuda, mis kohutavate vibreerivate rauakamakatega vanasti Meestel tuli tööd teha! 
Kui neid võtta kogumise ja restaureerimise projektidena, siis kohe kindlasti! Üks hobi, mida saab isegi korteris köögilaua taga teha...

Mõne jaoks kindlasti muuseumikaup. Aga mõni narr saeb tänase päevani sellistega. Ühe pisikese Homelite just tegin korda. Talupoeg Taluja ja JaakH on meistrid selliseid vanu saagisid reanimeerima. Ma ka remontisin , oma 25 aastat, aga enam ei ole aega. Kui keegi ei taha, siis ilmselt mingil hetkel lähevad vanarauda, aga siiski on veel mõned imelikud inimesed huvitatud nii ürgsete saagide juppidest.

Isand Raudpats see on süvenev haigus, lausa puue. Mulle võib kõike pakkuda trimmereid võsakaid mootorsaagesid mis vanarauda lähevad! Eks katsun midagi vastu leida, eurorublasid muidugi!

Veel pole maha löödud
Vasta

(04-11-2019, 10:57 AM)Raudpats Kirjutas:  Ja selline asi on ka üle, täitsa töökorras, väga vähe kasutatud:

Hind saada PS-i

Veel pole maha löödud
Vasta

(04-11-2019, 12:25 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(04-11-2019, 10:43 AM)Raudpats Kirjutas:  varuosadeks pakkuda mõned saed:
Nendega pole ju mitte midagi peale hakata!
Kui tegu pole Echoga ja ta ei käi Aspeniga siis kindlasti pole midagi teha...

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Näiteks Ameerikas on need väga minev kaup ja minu arust täitsa vägevad. Võiks endalgi üks sihuke väiksem homelite olla.
Ja igasugune taastamine on  alati kiiduväärt tegevus.
Vasta

(04-11-2019, 21:35 PM)Walter Kirjutas:  
(04-11-2019, 12:25 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(04-11-2019, 10:43 AM)Raudpats Kirjutas:  varuosadeks pakkuda mõned saed:
Nendega pole ju mitte midagi peale hakata!
Kui tegu pole Echoga ja ta ei käi Aspeniga siis kindlasti pole midagi teha...

Vastuoidi. MÜÜA neid - ke sostab? Lähed poodi, võtad mõned rahatähed ja saed hobiks aastaid. Mingi kuradi vana jamaga? Musueumisse, töökotta seinale kaunistuseks, kokkutulekule edvistamsieks jne aga saagimiseks?
Seem et need o nlahedad disainiga tehnikavidinad on üks teema, teine on mootorsaag ja metsatöö. Või ka puukujude nikerdamine, ehitamine etc! 60rahaga saab uue garantiiga asja kätte, mis täiesti hästi saeb. 80 eest saad kahe latiga päris paraja jõhkardi kätte, mis ületab mistahses vana saasta! Mis siin järjekordse TARGUTAJA-plädiseja "arvamust" puudutab - mine PROOVI, osta omale, tee midagi mitte ära ela unistustes ja nostalgijas, kuidas nõukaajal metsakombinaati mingi rauakamakas toodi... 

Ma võiks ka muudkui õhata, et kuidas ikka 1974 oli jaht 18-meetrine, lekkiv, puust, raske, purjed puuvilalst, mastid puust ja peelestik raske aga selel 45 aasta merekogemuse peale tahan ma täna süsinikkere, laminaatpurjeid, komposiitpeelestikku ja 5-axis auopilooti. Puulaevad on ägedad aga ega need enam suurt millekski ei sobi! Ehk mul ka üks ala, milles ma ülikaua olen sees olnud - avamerepurjetamine. Ehk midagi ma ikka sellest asjast tean! 

Selle vana pasaga võib pulli teha ja soetada siis, kui sella eest ei pea suurt midagi välja käima! Purjeka eest 500 raha on OK, mõne puhul isegi tonn, üle selel on "liiga palju" kui tegu 40+ aastat vana junniga. Nende kõnealuste rauakamakatega: ma annan 20 eurot TÖÖTAVA eest, peab olema paugupill ja kett terav! Siis oleks lahe kuhugi kokkutulekule kaasa võtta või mõnikord koolis käies vanakool autost välja võtta Cool  Muuseumieksponaadina/seinakaunistusena 5 eurot MINU kodu uksel! Rohkem saab siis, kui need just kaunistustena/disainielemendina mõne temaatilise baari/pubi sisekujundajale ärida. 

PS: kui ka mõnedki ksf!id-targutajad on päris kõvad restauraatorid, siis ma LOODAKS, et kõik nad kasutavad vaid ja ainult eelajaloolisi töövahendeid! Ehk restaureeritava eseme totomsiaja vahendeid, mitte ühte 21.sajandi mugavat tööriista! Kui on seuhke vend olemas, kes Kompressori ennesõjaaegsete tööriistadega Musta Numbrisse ehitab... aga seda ju pole! Isegi isikukaitsevahendid, riided ja jalanõud peaks siis õiged olema... Mootorsaag on TÖÖRIIST ja mingi ilgeima vana jamaga, mida 2/3 threadi täis on, võiks "töö mängimine" ja selel ülistamine ära jääda! Räägime pigem sissepritsega MS 500i'st jm sellisest, mitte Družbast ega Taigast. Räägime magneesiumkarteritest, komposiit-lattidest, süsinikust, kevlarist jne sest ka saega kaasnevad MUUD töövahendid on nendest materjalidest. Fking puhvaika, lubjavilt ja družba unsutage ära! Nostalgianurgakesse heietused sobivad, ASJALIKKU sae otsimise ja saagimise teemasse ei sobi! Echo ja Aspen KÄIVAD, targutaja selline.
Vasta

PLyVal64, vales foorumis oled. See on vanatehnika huvilistele algatatud üritus ja ei maksa siin hakata meid teise usku pöörama. On olemas mitmeid teisi toredaid rühmitusi kus Sinusuguse meelsusega vennad pikkust võrdlevad ja üksteist kiidavad.

Aquila captas non muscas.
Vasta

ei tea, mis need vildid ja puhvaika nüüd sul hambu jäivad?
ma just nendega iga talv metsa teengi.
Vasta

See on hullem, kui keskeakriis.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

(12-09-2019, 13:11 PM)Marko Kirjutas:  
(12-09-2019, 12:26 PM)PlyVal64 Kirjutas:   Kusjuures ma ei ole veel pidanud puruhammast viilima aga loogika järgi peaks seda ikkagi tegema. 
Küllap see kivi paneb puruhamba ka õigele kõrgusele Smile

Prooviks nüüd korraks jätta teiste elama õpetamise ja läheks mootorsae uue tehnoloogia juurde tagasi?
Kas iseterituv kumera kiviga süsteem teeb ka puruhamba kõrguse korda? Ehk saaks sellest vastteritatud ketist uue pildi teha? Erinev kaamera, erinevate nurkadega lisavalgus, välgu välja lülitamine jne võivad abiks olla.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Pean ennast jälle kordama. Vahet ei ole kui vana saag on. Loeb selle sae praegune hetkeline seisukord! Kui ma teen siin osadest mõne sae kokku või remondin ära siis klient saab reaalselt töötava sae koos väikese garantiiajaga. Kui saag saeb, töötab, sikutab peremeest enda järel... mida iganes siis on ju asi hästi. Jah, on rondid ja rasked aga kui vaja saab nendega tööd ka teha. Pulli ja nalja saab, muuseumisse kõlbab ka, mida siis iganes.
Tuleb sul sõber külla, küsid temalt: Kas oled saanud kunagi tõupuhta Jaapani saega saagida? Põhiline vastus on ikka, ei ole.  No ja siis annangi kohe proovida Komatsu- Zenoahi aastast 1984 Big Grin
Vasta

(05-11-2019, 10:46 AM)PlyVal64 Kirjutas:  ...
Vastuoidi. MÜÜA neid - ke sostab? Lähed poodi, võtad mõned rahatähed ja saed hobiks aastaid. Mingi kuradi vana jamaga? Musueumisse, töökotta seinale kaunistuseks, kokkutulekule edvistamsieks jne aga saagimiseks?
Seem et need o nlahedad disainiga tehnikavidinad on üks teema, teine on mootorsaag ja metsatöö. Või ka puukujude nikerdamine, ehitamine etc! 60rahaga saab uue garantiiga asja kätte, mis täiesti hästi saeb. 80 eest saad kahe latiga päris paraja jõhkardi kätte, mis ületab mistahses vana saasta! Nostalgianurgakesse heietused sobivad, ASJALIKKU sae otsimise ja saagimise teemasse ei sobi! Echo ja Aspen KÄIVAD, targutaja selline.

eee... Sa mõtled neid händimänni-hansposti superpowereid, mis käivad kuniks 4 paagitäie järel on vändalõtk 2mm ja tunnustatakse ametlikult tehasepraagiks? Ja sellele päeva lõpuks koolnud saele lisaks on Sul käed kanged ja selg haige...
Laisad ostavad midagi muud, virgad käivad saag näppus poe vahet.


Vasta

(05-11-2019, 10:46 AM)PlyVal64 Kirjutas:  
(04-11-2019, 21:35 PM)Walter Kirjutas:  
(04-11-2019, 12:25 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(04-11-2019, 10:43 AM)Raudpats Kirjutas:  varuosadeks pakkuda mõned saed:
Nendega pole ju mitte midagi peale hakata!
Kui tegu pole Echoga ja ta ei käi Aspeniga siis kindlasti pole midagi teha...

Vastuoidi. MÜÜA neid - ke sostab? Lähed poodi, võtad mõned rahatähed ja saed hobiks aastaid. Mingi kuradi vana jamaga? Musueumisse, töökotta seinale kaunistuseks, kokkutulekule edvistamsieks jne aga saagimiseks?
Seem et need o nlahedad disainiga tehnikavidinad on üks teema, teine on mootorsaag ja metsatöö. Või ka puukujude nikerdamine, ehitamine etc! 60rahaga saab uue garantiiga asja kätte, mis täiesti hästi saeb. 80 eest saad kahe latiga päris paraja jõhkardi kätte, mis ületab mistahses vana saasta! Mis siin järjekordse TARGUTAJA-plädiseja "arvamust" puudutab - mine PROOVI, osta omale, tee midagi mitte ära ela unistustes ja nostalgijas, kuidas nõukaajal metsakombinaati mingi rauakamakas toodi... 

Ma võiks ka muudkui õhata, et kuidas ikka 1974 oli jaht 18-meetrine, lekkiv, puust, raske, purjed puuvilalst, mastid puust ja peelestik raske aga selel 45 aasta merekogemuse peale tahan ma täna süsinikkere, laminaatpurjeid, komposiitpeelestikku ja 5-axis auopilooti. Puulaevad on ägedad aga ega need enam suurt millekski ei sobi! Ehk mul ka üks ala, milles ma ülikaua olen sees olnud - avamerepurjetamine. Ehk midagi ma ikka sellest asjast tean! 

Selle vana pasaga võib pulli teha ja soetada siis, kui sella eest ei pea suurt midagi välja käima! Purjeka eest 500 raha on OK, mõne puhul isegi tonn, üle selel on "liiga palju" kui tegu 40+ aastat vana junniga. Nende kõnealuste rauakamakatega: ma annan 20 eurot TÖÖTAVA eest, peab olema paugupill ja kett terav! Siis oleks lahe kuhugi kokkutulekule kaasa võtta või mõnikord koolis käies vanakool autost välja võtta Cool  Muuseumieksponaadina/seinakaunistusena 5 eurot MINU kodu uksel! Rohkem saab siis, kui need just kaunistustena/disainielemendina mõne temaatilise baari/pubi sisekujundajale ärida. 

PS: kui ka mõnedki ksf!id-targutajad on päris kõvad restauraatorid, siis ma LOODAKS, et kõik nad kasutavad vaid ja ainult eelajaloolisi töövahendeid! Ehk restaureeritava eseme totomsiaja vahendeid, mitte ühte 21.sajandi mugavat tööriista! Kui on seuhke vend olemas, kes Kompressori ennesõjaaegsete tööriistadega Musta Numbrisse ehitab... aga seda ju pole! Isegi isikukaitsevahendid, riided ja jalanõud peaks siis õiged olema... Mootorsaag on TÖÖRIIST ja mingi ilgeima vana jamaga, mida 2/3 threadi täis on, võiks "töö mängimine" ja selel ülistamine ära jääda! Räägime pigem sissepritsega MS 500i'st jm sellisest, mitte Družbast ega Taigast. Räägime magneesiumkarteritest, komposiit-lattidest, süsinikust, kevlarist jne sest ka saega kaasnevad MUUD töövahendid on nendest materjalidest. Fking puhvaika, lubjavilt ja družba unsutage ära! Nostalgianurgakesse heietused sobivad, ASJALIKKU sae otsimise ja saagimise teemasse ei sobi! Echo ja Aspen KÄIVAD, targutaja selline.

Peab inimesel ikka aega ja tahtmist olema niimoodi targutada ja toota lehekülgede kaupa teksti..
Vanatehnika ju....ja üleüldse , taaskasutust maha teha on eriti nôme, eriti siin foorumis.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

(05-11-2019, 15:19 PM)diselist Kirjutas:  Peab inimesel ikka aega ja tahtmist olema niimoodi targutada ja toota lehekülgede kaupa teksti..
Vanatehnika ju....ja üleüldse , taaskasutust maha teha on eriti nôme, eriti siin foorumis.
Hakata usklikel nende usku kõigutama lõpeb tihti fataalselt. Big Grin

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Jätkuks veel arutelule.Härra PlyVal mainis ka sissepritsega sae ära.Lisaks kõikvõimalikud elektrooniliste karpade ja katalüsaatoritega masinad.
Ei taha sugugi öelda,et need kõik kole halvad on aga milleks inimesele kes aastas teeb omale mõnikümmend ruumi küttepuid selline udupeen
tööriist.Muidugi igasugused keskonna ja muud nõuded seavad omad piirid.Suures osas on põhjus ka selles,et järelhooldusega saaks selle viimase sendi kätte sinu käest.Kehvasti töötavale saele teeb Talupoeg või Jaak kruvikeerajaga pool pööret L kruvile ja masin töötab.Sina lähed oma viimase tehnika sõnaga saemüüja juurde kes tähtsa näoga lükkab saele juhtme järgi ja targutab ka seljuures veel nii,et tatt lendab ja küsib teatud summa eurorublasid.Samas Jaagu ja Talupojaga pääsed kas aitähhi või äärmisel juhul mõne õllega,mille koos ära joote.
Ma ei tea kas kohane võrdlus aga kui keegi on jälginud 4*4 reise Venemaa pärapõrgutesse siis vaadake millega nad seal käivad.
Võiks ju võtta esindusest uue länkari... Mugav, vaikne ja keskkonnasõbralik...
Vasta

(05-11-2019, 20:48 PM)Kivipurustaja Kirjutas:  Jätkuks veel arutelule.Härra PlyVal mainis ka sissepritsega sae ära.Lisaks kõikvõimalikud elektrooniliste karpade ja katalüsaatoritega masinad.
Ei taha sugugi öelda,et need kõik kole halvad on aga milleks inimesele kes aastas teeb omale mõnikümmend ruumi küttepuid selline udupeen
tööriist.Muidugi igasugused keskonna ja muud nõuded seavad omad piirid.Suures osas on põhjus ka selles,et järelhooldusega saaks selle viimase sendi kätte sinu käest.Kehvasti töötavale saele teeb Talupoeg või Jaak kruvikeerajaga pool pööret L kruvile ja masin töötab.Sina lähed oma viimase tehnika sõnaga saemüüja juurde kes tähtsa näoga lükkab saele juhtme järgi ja targutab ka seljuures veel nii,et tatt lendab ja küsib teatud summa eurorublasid.Samas Jaagu ja Talupojaga pääsed kas aitähhi või äärmisel juhul mõne õllega,mille koos ära joote.
Ma ei tea kas kohane võrdlus aga kui keegi on jälginud 4*4 reise Venemaa pärapõrgutesse siis vaadake millega nad seal käivad.
Võiks ju võtta esindusest uue länkari... Mugav, vaikne ja keskkonnasõbralik...

Võrdlusmoment on olemas täitsa uue tava karpaga echoga ja elektroonilise karpaga stihliga. Vahe on selles, et stihl käib nagu siidi kogu, aga tavakarpaga masin hakkab plödisema ja lämbuma, kui natukenegi õhupuhastajale tolmu koguneb. Kruvikaga karpa kruttimine võib tavakasutajale kurvalt lõppeda, kui segu liiga lahjaks keerata. Katalüsaator on saagide puhul selline asi, mis tegelikult tuleks kohe välja visata, kuna selle arvelt kahaneb sae tööressurss ja võimsus. Aspenit kasutades pole põhjust ka katalüsaatorit taga nutta.
Vasta

(05-11-2019, 20:48 PM)Kivipurustaja Kirjutas:  Ma ei tea kas kohane võrdlus aga kui keegi on jälginud 4*4 reise Venemaa pärapõrgutesse siis vaadake millega nad seal käivad.
Võiks ju võtta esindusest uue länkari... Mugav, vaikne ja keskkonnasõbralik...

Vaata, mis tööriistradega täna juba ka venelased tööd teevad, eelkõige mootorsaed metsameeste käes Big Grin See meie mingite tüüpide vanade länkaritega seiklemine ei ole mingi näitaja! Paris-Peking sõidetakse sada aastat pluss vanade autodega...  
Ahjah - juba on Euroopas linnasid, kuhu nendegi 4X4-Meeste "rögisevate õlipõletajatega" enam südalinnadesse sisse sõita ei tohi. Käidki mööda arengumaid ja sealseid linnasid  Big Grin  
Ehk Maailm areneb ja isegi kui meile teatud arengud isiklikult ei meeldi, ei tähenda et mõistlike arengutega ei peaks kaasas käima. Ja tööriistad on see koht, kus mingi saastaga tegutsemine on idiootsus! Soovitus: täna avati Pirita Näitustel Instrutec 2019, pilet 4 eurot! Käige ära, mina plaanin minna vähemalt silma nuumama ja hingele haiget tegema. 

PS: ma olen hinge kinni hoides kartnud teemades, kus mõni Ksf! tahab uut ja head keevitust, kompressorit, plasmalõikurit või mida iganed töörisita osta, et tuleb siinsete tegelaste käest "soovitus" TEE ISE või osta mingi eelajalooline jubedus!!! Iseenesest võisk ju soovitada ka ise mootorsaag teha, asi see siis ära pole??? USAs ja ka Aussis, suurimatel DIY-maadel, on see suisa tavaline... selliste elukate ise tegemine. Sellega ju paras padrikus kütet lõigata... Võimas ja karpaga ka! 
Vasta

(06-11-2019, 11:41 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Vaata, mis tööriistradega täna juba ka venelased tööd teevad, eelkõige mootorsaed metsameeste käes Big Grin See meie mingite tüüpide vanade länkaritega seiklemine ei ole mingi näitaja! Paris-Peking sõidetakse sada aastat pluss vanade autodega...  
Ahjah - juba on Euroopas linnasid, kuhu nendegi 4X4-Meeste "rögisevate õlipõletajatega" enam südalinnadesse sisse sõita ei tohi. Käidki mööda arengumaid ja sealseid linnasid  Big Grin  
Ehk Maailm areneb ja isegi kui meile teatud arengud isiklikult ei meeldi, ei tähenda et mõistlike arengutega ei peaks kaasas käima. Ja tööriistad on see koht, kus mingi saastaga tegutsemine on idiootsus! Soovitus: täna avati Pirita Näitustel Instrutec 2019, pilet 4 eurot! Käige ära, mina plaanin minna vähemalt silma nuumama ja hingele haiget tegema. 

PS: ma olen hinge kinni hoides kartnud teemades, kus mõni Ksf! tahab uut ja head keevitust, kompressorit, plasmalõikurit või mida iganed töörisita osta, et tuleb siinsete tegelaste käest "soovitus" TEE ISE või osta mingi eelajalooline jubedus!!! Iseenesest võisk ju soovitada ka ise mootorsaag teha, asi see siis ära pole??? USAs ja ka Aussis, suurimatel DIY-maadel, on see suisa tavaline... selliste elukate ise tegemine. Sellega ju paras padrikus kütet lõigata... Võimas ja karpaga ka! 

Kõik õige! Oled ideoloogiast hästi aru saanud. Aga mul on üks küsimus Sulle - mille kuradi pärast te nende vanade risudega igal aastal talverallit sõidate? Ostke omale korralikud masinad ja sõitke nendega, kui bemmi jaoks raha ei jätku siis kasvõi Dacia, aga sõita pool Eestit läbi tahmalont õhus ja õlirida taga???? Soojad olete peast või haiged??
Vasta

Loomulikult tehnika areneb ja see on täiesti normaalne.Kui tähele panite siis ma ei halvustanud midagi ega teegi seda.
4*4 võrdluse tõin selleks,et Siberis -45C sõltub masinast võib-olla elu. Kui see seltskond tahaks väga Euroopa suurlinnades seigelda siis ilmselt nad leiaks selleks ka sobiva masina.Sae puhul keegi otsa ei saa kui ei tööta aga töö jääb tegemata.Insrtrutec on kõva,olen eelnevatel käinud ja lähen ka sellele.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne