Teema on suletud

"Nutumüür" vol2 ehk kas kellelgi on veel ka selline vidin ülearu?

Enne Jõgevamaale sõitmist uurin, ehk on kellegi mulle lähemal (ehk kodumaa loodesektoris) mõni liikumisvõimeline ja mitte eriti lekkiva kallutussilindriga kaasikuline üleliigsena. Ehk GAZ-53 kallajat otsin. Mul on vaja õuenarri, millega mõne kuu pärast mõnikümmend tonni mulda-kive-kruusa mõne kilomeetri võrra autovaenulikul pinnal ära liigutada suletud territooriumil. Ja edaspidigi ettesattuvaid raskemaid asju muretult liigutada.

Sobiv toorik võiks ise liikuda  ja pidurist seisma jääda, aga see pole primaarne: kärutoorikuks kõlbavad kõik terve vaheraami, mitte eriti lekkiva kallutussilindri ja enam-vähem elusa kastiga asjad. Hinnaga saab seisukorra puudujääke kenasti kompenseerida. Big Grin

ZIL ja KAMAZ ei paku huvi - liiga rasked. Küll võib pakkuda kallajast tehtud traktorikäru või selle toorikut. Samad nõudmised: kõva vaheraam, mitte eriti lekkiv silinder ja enam-vähem elus kast.

Võib ka korralikku asja turuhinna eest pakkuda, aga see siis peab olema uue kabiini ja roolivõimendiga 4200 kg kandevõimega isend ning ülevaatuskõlbulik sellisena.

Musta Numbri veatud isendid mind ei huvita - nii palju ma maksta ei raatsi.

Äkki kellegil on M408 armatuuri näidikuteplokk vedelemas? Selline: https://www.osta.ee/moskvits-408-armatuu...58579.html

(21-03-2020, 00:22 AM)Mart32 Kirjutas:  Äkki kellegil on M408 armatuuri näidikuteplokk vedelemas? Selline: https://www.osta.ee/moskvits-408-armatuu...58579.html
Kõnealune on sisuliselt siiski juba M408/412 näidikuteplokk kuna tuli kasutusele 1967. aasta aprillis koos 412 mudeli tootmisega.
Kui tegu peaks olema 1964 kuni 1967 aasta maini tehtud M408-ga, siis on õige näidikuteplokk selline (kuni 140 km/h ja metallkorpus):
http://sovietcarparts.com/shop/m407-408-...idomeeter/

Kui on soov teada, et mis kuus kõnealune M408 tehtud võib olla, siis võid mulle kerenumbri (lisaks võib ka šassii ja mootori omad) saata ning saan enda tehtud andmebaasi järgi hinnangu anda.

Kas juhtub kellegil olema perkins 3.152 mootor. Võib olla ka mingi aparaadi küljes mida ei vajata. Tegu on 3 silindriga diiselmootoriga. Leidub vanemate kombainide, traktorite, tõstukite ja muu sellise küljes. Mul on tõstukile vaja, sobib ka ilma lisavidinateta, need on olemas
[Pilt: extrabilder2033735_large.jpg]

(21-03-2020, 10:49 AM)mossepower Kirjutas:  
(21-03-2020, 00:22 AM)Mart32 Kirjutas:  Äkki kellegil on M408 armatuuri näidikuteplokk vedelemas? Selline: https://www.osta.ee/moskvits-408-armatuu...58579.html
Kõnealune on sisuliselt siiski juba M408/412 näidikuteplokk kuna tuli kasutusele 1967. aasta aprillis koos 412 mudeli tootmisega.
Kui tegu peaks olema 1964 kuni 1967 aasta maini tehtud M408-ga, siis on õige näidikuteplokk selline (kuni 140 km/h ja metallkorpus):
http://sovietcarparts.com/shop/m407-408-...idomeeter/

Kui on soov teada, et mis kuus kõnealune M408 tehtud võib olla, siis võid mulle kerenumbri (lisaks võib ka šassii ja mootori omad) saata ning saan enda tehtud andmebaasi järgi hinnangu anda.


Tänan info eest! Lugu on selline, et tegelikult mul autot ei ole, mille külge seda panna. Big Grin Oli lihtsalt selline soov, et võiks olla üks komplektne ja silmale normaalne vaadatavusega (ei pea olema kõik 100% töökorras) niiöelda nostalgia mõttes kusagil riiulil. Kui nüüd seda autot meenutada, mis kunagi reaalselt olemas oli, see oli peale 1967 a. valmistatud mudel (kandilised esituled, taga 412 tuled).

Ehk on kellegil üle suuremas koguses 8 kuni 12 liitriseid istutuspotte. Sobiks ka teoreetiliselt ämbrid, värvinõud (eeldusel, et puhtaks saab). Koguseliselt oleks vaja kuskil 80 tükki
Tahaks oma tšillipipra kasvatuse see aasta pottidesse ümber kolida.

Tasub vaadata ka kanisterid. Paljudes kohatdes tarvitatakse demineraliseeritud vee jaoks 10-liitrisi plastkanistreid, millest ülaosa eemaldmaisel jääb järgi kena 10-liitrine puhas ämber.

Tea, kuidas pipral, aga tomatile jäi 10l ämber väikeseks. Igapäev sai kastetud, aga ikka kippusid kuivama. 20l oleks hea olnud ma arvan

Kanistrid sobiks ka täitsa jah. Ühesõnaga sobiks igasugune taimekasvatuseks sobiv anum või nõu.
Oleneb muidu täitsa sordist, aga keskmisel pipra taimel 10 liitrist täitsa piisab, vähemalt senise kogemuse põhjal, võib olla mingitel monstrum taimedel oleks vaja suuremat potti, aga meie kliimas ilma lampide ja köetava kasvuhooneta selliseks nad niikuinii ei kasva.
Mingise lätlaste kodulehe leidsin, kust oleks saanud üsna mõistliku hinnaga potid, aga praeguses (eri)olukorras jääks kaup vist katki. Maamess lükati ka edasi, vaevalt Türi lillelaatki toimub. Kohalikes poodides küsivad vähemalt poolteist euri poti tk. eest, ei tiku väga ostma kui potte ligi 80 kuni 100 tarvis.

Kellegil Tallinnas metallihunnikus 4 plekkvelge ei vedele? Mida laiemad, seda paremad. Lähevad kasutusele kõrgenduseks rataste alla(loe: kodustes tingimustes käigukasti eemaldamiseks).
EDIT: veljed leitud ja auto all kõrgenduseks juba

(23-03-2020, 21:58 PM)mihkelr Kirjutas:  Kanistrid sobiks ka täitsa jah. Ühesõnaga sobiks igasugune taimekasvatuseks sobiv anum või nõu.
Oleneb muidu täitsa sordist, aga keskmisel pipra taimel 10 liitrist täitsa piisab, vähemalt senise kogemuse põhjal, võib olla mingitel monstrum taimedel oleks vaja suuremat potti, aga meie kliimas ilma lampide ja köetava kasvuhooneta selliseks nad niikuinii ei kasva.
Mingise lätlaste kodulehe leidsin, kust oleks saanud üsna mõistliku hinnaga potid, aga praeguses (eri)olukorras jääks kaup vist katki. Maamess lükati ka edasi, vaevalt Türi lillelaatki toimub. Kohalikes poodides küsivad vähemalt poolteist euri poti tk. eest, ei tiku väga ostma kui potte ligi 80 kuni 100 tarvis.

 ..võind lillepoodidest küsida, neil tuleb Hollandist rekkade kaupa totsikuid...

loll on loll olla.

Tere.

Ega kellegil pole üle jäänud enamvähem korralikku MAZ (Zubrjonok) käru kasti mõistliku tasu eest?
Raami pole otseselt vaja, pindmine rooste pole takistuseks, kuid plekk peaks olema ikka veel tugev.
Siin paljud oma Zubrikuid ümber ehitanud või kellegil vedeleb kasutult. 
Kui on väga hea pakkumine siis sobib ka terve haagis - dokumente vaja pole.
eriti popp oleks Pärnu maakond või trassi Pärnu-Tallinn suunal.

Ats.
ES, 56943300 või ardokaar@gmail.com

Ega kellegil ei vedele kodus 2 suurt identset rihmaratast läbimõõduga ca 45cm või rohkem?

Oleks vaja kohalikule krossirajale välitingimustesse sobivat infotahvlit/stendi. Vedeleb ehk kellelgi mingi toorik?

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.

Otsin väikest telekat, mille ekraani mõõt (välisest servast) oleks 46x37cm, +/-1cm. Soovitavalt moodsama aja oma, lcd vai led vms.


Kellelgi MF 70 ōhulohvi ei ole korralikku üle? Mōōt 4.00-8.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 

(27-03-2020, 22:33 PM)saarrand Kirjutas:  Kellelgi MF 70 ōhulohvi ei ole korralikku üle? Mōōt 4.00-8.

Osta uus tõstuki siselohv, forklift.ee-s on 12+km

Tere, kas kellelgi vedeleb raadiot "okean 208" või "okean 209"?

(02-04-2020, 00:12 AM)lööb tagasi Kirjutas:  Tere, kas kellelgi vedeleb raadiot "okean 208" või "okean 209"?
208 on vähe tõenäoline leida aga 209 on osta.ee-s praegugi viieka eest saadaval.

Mulle võib pakkuda okean 205 ja 214 ka ja ükskõik kui räbalas seisukorras. 209 on muidugi kõige ilusam. Punase korpusega olümpia VEF202 oleks ka tore leida.

mul viisid vargad okeani ää. hea raadio oli.
nüüd vaatsi põgusalt koogelmoogelist ja 208 ja 209 on pildi järgi üsna samad asjad.
mis neil tegelikult vahet oli?
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne