15-s Tchaika

(25-09-2020, 22:29 PM)Formika Kirjutas:  .... No on jama 60 Ah ja 7,7 L mootor. .... Ja ka laadimine on nii ehitatud, et laeb ainult seda akut, mis parajasti taga on. Mõistuse vastane. ...
Mul on kuue liitri käivitamiseks teatud põhjusel (originaalaku lihtsalt kole kallis Toungue) 45-ampertunnine ja olen märganud, et kui mootor ise ikka tahab käima minna, siis jätkub ja jääb ülegi.
Ühelt akult käivitamine ja kahe aku laadimine oli ehk vene elektr(oon)ikute jaoks liiga keeruline?
Vasta

Tagavara aku vast ikka ongi tagavaraks mõeldud? Korraga laadides hävivad nad ju ka korraga. Nt laadimissüsteemi rikke (ülepinge) puhul.

Või on ka kogu laadimissüsteemi topelt?
Vasta

Pikalt, väga pikalt on tegeldud ZIL-li interjööriga. Sisu siis Karjala kasest ja naturaalsest nahast. Kõik puitdetailid said üle käidud, lihvitud, lakitud. 2 detaili olid niivõrd läbi (esiuste klaaside alaääred), et tuli uued valmistada.  Need kahekesi ka eraldi pildil. Kes ei tea, ega aru ei saa, et replikad. Kõik detailid värvitud või tsingitud. Tuhatoosid said ka kui uued. Nahk, kas taastatud, üle värvitud või asendatud uuega - samasuguse struktuuriga kui originaal.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Vasta

(13-10-2020, 11:53 AM)Formika Kirjutas:  Pikalt, väga pikalt on tegeldud ZIL-li interjööriga.
Vaatan ja vaatan ega saa lahti mõttest, et see "disainer", kes sihukese vaiba välja mõtles, oleks tulnud otse tehasest BAM-i ehitama saata. Isegi need veoautolikud näidikud ei karga niimoodi silma.
Vasta

See vaip on tõesti nii silmariivav et selle asendamisel mistahes muuga võiks musta numbri taotlemisel pigem plusspunkte anda...  Toungue Big Grin

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(13-10-2020, 12:04 PM)olevtoom Kirjutas:  
(13-10-2020, 11:53 AM)Formika Kirjutas:  Pikalt, väga pikalt on tegeldud ZIL-li interjööriga.
Vaatan ja vaatan ega saa lahti mõttest, et see "disainer", kes sihukese vaiba välja mõtles, oleks tulnud otse tehasest BAM-i ehitama saata. Isegi need veoautolikud näidikud ei karga niimoodi silma.
Järelikult isakestele meeldis. Ikkagi leopard. Ega ilma Breznevi heakskiiduta seal midagi ei toimunud. See võis vabalt tema ettekirjutus olla. Disaineril ei jäänud muud kui kuulda ja kuuletuda.  Breznev ise oli ka suur autofänn.
Vasta

Nii palju kui ma sellest ajastust mäletan, siis leopardinahksed kasukad, mütsid jms olid üldse ühed staatuse ja võimu sümbolid või ma eksin?

Muuseas, kui autost rääkida, siis kuna viimati ma nägin sellist autot mõni aeg tagasi vist Rocky 4 filmis ja nüüd siis eile, kui ma hakkasin järelvaatamisest vaatama Bruce Willyse filmi "Šaakal", siis... krt on ikka ilge lahmakas küll see auto! Mis ta veel päriselus olla võib...
Vasta

(13-10-2020, 16:51 PM)Aare R. Kirjutas:  Nii palju kui ma sellest ajastust mäletan, siis leopardinahksed kasukad, mütsid jms olid üldse ühed staatuse ja võimu sümbolid või ma eksin?

Muuseas, kui autost rääkida, siis kuna viimati ma nägin sellist autot mõni aeg tagasi vist Rocky 4 filmis ja nüüd siis eile, kui ma hakkasin järelvaatamisest vaatama Bruce Willyse filmi "Šaakal", siis... krt on ikka ilge lahmakas küll see auto! Mis ta veel päriselus olla võib...
Noh, see lihtne joonista põrandale ristkülik 6.34 x 2.09 ja ongi ettekujutus olemas. Ainuke häda, et väga vähestel on vaba ruumi pikkusega 6m ja 34 cm.
Vasta

Kui nii võtta, siis juhul, kui mu metsaka kärul tiisel eest ära võtta, ongi see pikkuselt suht sama nagu Tšaika, ainult 25cm laiem.
Vasta

(13-10-2020, 16:51 PM)Aare R. Kirjutas:  Nii palju kui ma sellest ajastust mäletan, siis leopardinahksed kasukad, mütsid jms olid üldse ühed staatuse ja võimu sümbolid või ma eksin?

Ilvese nahk on võimu sümbol.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

(13-10-2020, 13:57 PM)Formika Kirjutas:  
(13-10-2020, 12:04 PM)olevtoom Kirjutas:  
(13-10-2020, 11:53 AM)Formika Kirjutas:  Pikalt, väga pikalt on tegeldud ZIL-li interjööriga.
Vaatan ja vaatan ega saa lahti mõttest, et see "disainer", kes sihukese vaiba välja mõtles, oleks tulnud otse tehasest BAM-i ehitama saata. Isegi need veoautolikud näidikud ei karga niimoodi silma.
Järelikult isakestele meeldis. Ikkagi leopard. Ega ilma Breznevi heakskiiduta seal midagi ei toimunud. See võis vabalt tema ettekirjutus olla. Disaineril ei jäänud muud kui kuulda ja kuuletuda. 

Päris nii hullud need asjad ka ei olnud. Sellise tulemi taga võis olla lausa "instituut" või "konstrueerimis büroo".

Keelduda võis igasugustest jamadest, aga põhjendama pidi. Veenvalt. Esimene mis meenub oli lugu Gagarini kiivriga. Väidetavalt oli Gagarinil juba "tunked" seljas ja kiiver peas, ühesõnaga valmis kapslisse ronima. Enne starti veel kohtumine "suurte ninadega" ja ülevaade partei kursist... Kui keegi äkki taipab, et jo-majoo kui see sell äkki eluga tagasi alla tuleb ja maandub tont teab kuhu, siis kuidas sa maalastele seletad, et kes oled ja kust tuled...? Selge pilt, tuleb joonistada viisnurk otsaette. Stardini pool tundi, ja kamanda: naiditje hudozdnika !!! Leiti paari mintsaga mingi vend. See nõudis kiivrit omale töölauale. Asjalik sell, haltuurat ei tee. Tehnikud ei lubanud kiivrit ära võtta. Kunstnik jäi endale kindlaks, sümmeetrilist kujundit sfäärilisele pinnale korraliku kvaliteediga ei tee, pealegi poliitbüroo ja p*rsetäis kindraleid seljataga, loetud minutid stardini. Ja vend keeldus... põhjendusega, et kui nüüd see tripp õnneks läheb, siis on selle kõvera viisnurgaga foto üle maailma naerualune. See pani isakesed mõtlema. Raketi tegite, aga viisnurka joonistada ei oska. Jah, see on jama. Kui äkki keegi pakkus välja, a kas sa CCCP saad kirjutada? OK, seda saab. Ja saigi. Vaba käega virutas kirja peale. Kas kodumaa medali andis, ei tea.
Kui nüüd vaadata selle teadmisega hoolikalt netis hulpivaid pilte, siis leiab sealt pilte skafandris Gagarinist ka ilma selle CCCP kirjata.. Ja leiab hilisemaid lavastusi juba töölaual profi poolt korrigeeritud kirjaga.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

Veel mõned pildid salongi ja muude vidinate komplekteerimisest ja ettevalmistusest. Nagu eelnevalt kirjas, töö kulgeb aeglaselt, tõrkeid on palju. Põhiliselt tingitud igasugu vidinate puudusest. Kui õnnestub midagi leida, siis saab jälle natuke edasi. Elektri värgiga peaks enam vähem ühel pool olema. Kõik releed, mida on kohutavalt palju, paigaldatud, kontrollitud, töötavad. Jäänud veel ehitada varjestatud/ekraniseeritud süütesüsteem, mis on olemas aga tuleb kohandada sellele mudelile. Enne ei taha esi poritiibu ka paigaldada, kui kapoti all asjad ühel pool. No krt. Jõuluks peab see masin valmis saama.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Vasta

Küllaltki pikalt venis kõhualuse komplekteerimine. Põhjus selles, et praeguses töökojas olev autotõstuk ei suutnud ZIL-li maast lahti kergitada ja tuli auto viia sinna, kus see võimekus olemas. Tuletan meelde, et selle eluka tühimass 3,5 tonni. Nii saigi elukas Olevi juurde Lõunakeskuse vastas viidud ja see tõstuk tegi talle tuule alla.  Nüüd võib öelda, et kõhu alla enam asja ei ole. Vaevalt kaasfoorumlastel õnnestub kunagi pilku heita kuu tagumisele küljele ehk ZIL-li kõhualusele. Parandame selle asja ära ja paneme mõned pildid. Neilt hästi näha topelt pidurisüsteemi topelt torustik ja kaks elektrilist bensiini pumpa. Nagu siin eelnevalt mitmeid kordi mainitud, kõik on dubleeritud.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Vasta

Kas kõhuall olev tandempump on ka briti päritolu? (mul ühel autol on kaks sarnast "Lucase" kirjaga pumpa peal)
Vasta

(15-10-2020, 23:47 PM)Sax Kirjutas:  Kas kõhuall olev tandempump on ka briti päritolu? (mul ühel autol on kaks sarnast "Lucase" kirjaga pumpa peal)
 Kurbmäng selle asja juures on see, et ühelgi asjal pole kirja peal. Kardan, et osteti partiidena ja nõudmine oli, et markeerimata. Pole kirju ei piduri, ei roolisüsteemi ega muudel osadel, mis lääne päritolu. Kõik, mis toodeti N.Liidus on markeeritud. See teeb juppide leidmise äärmiselt keeruliseks ja raskeks. Praktiliselt MISSION IMBOSSIBLE. Olen nii mõnegi jupiga vastu näppe saanud. Pildilt vaadates tundub nagu õige aga kättesaamisel  Toungue.
Vasta

Pumba asukohta vaadates, tuleb auto parkida alati kanali peale Smile
Sellel pumbal armastavad sisemised kontaktid alatihti seistes kinni jääda (kui põhja all on, ei saa koputada ka et pump tööle hakkaks) Samas, see tandem pump mälu järgi vist mingil määral pumpas ühe poolega ka (teisel autol on mul samasugused, aga ühepoolsed pumbad peal)
Vasta

rooliamort tundub olevat mercedese oma
Vasta

Kaua, väga kaua pole ZIL-i teemal kirjutanud. Lihtsalt pole millestki kirjutada. Aasta lõpus teen kõigi töös olevatest autodest vahe kokkuvõtte, eks siis teen lähemalt juttu, mis seisus kõik projektid selle aasta lõpu seisuga on. 
 Täna juttu kaitserauast, õigemini selle kummist osadest. Ühesõnaga, vaatamata igasugustele kontaktidele pole neid kuskilt saada. Seega tuleb vanad ära restaureerida. Panen siia seeria pilte nendest kummi detailidest. Palve kõigile, kellel on kogemusi või ideid nende taastamiseks, laske tulla. Mul pole olnud vajadust kummidetaile taastada, olen seni leidnud vahetus variandid.
   
   
   
   
   
   
   
Vasta

Väike kokkuvõte ka ZIL 115 projektist aasta lõpu seisuga. Kiidelda pole millegagi. Kõik mis puudu on seda seni ajani. Eks see ZIL-li tegemine on olnud üks kannatuste rada. Ainuke lootus, et kunagi kauges tulevikus on tegu väga väärtusliku autoga. Tehti ju kogu ZIL 115 seeria autosid aastatel 1978 - 2000   234 eksemplari vähemalt 11 erinevas versioonis. Minul olevat isendit mudeli tähisega 4104 tehti 1978-1983 kolmes erinevas variandis 106 eksemplari. Esimesed 20 eksemplari ZIL 114 mootoriga. Järgmised u. 50 eksemplari juba uue mootori ja poritiiva ääri ja karpe ehtivate kroomitud liistudega. Viimastel selle seeria autodel nendest loobuti. Mõni pilt ka hetkeseisust.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Vasta

Selle stangekummide teema osas ütleks sedapalju, et lase asi 3D skannerist läbi (nii stange, kui olemasoleva junni osa) ja siis inimesed joonistavad sulle korrektsed tükid, mida saab tekitada 3D printeriga või CNC freesiga. Ja pärast sobilikku vahelihvi kaetakse asi Vedelkummi vms lidinaga. Loomulikult on võimalik genereerida ka tarvilised matriitsid ja asjad ning vulkaniseerida uued vidinad. Lihtsalt maksab see selgesti teistsugust raha ja ükski ekspert ei tee monteerituna vahet.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne