Heccht trimmerid
#1

Hecht mootorsaagidest on juba kirjutatud.
Kas kellelgi on kogemusi/soovitusi Hecht trimmerite kohta jagada?
Huvitavd just odavama otsa asjad, näit. HECHT 135 BTS Suve jooksul kokku umbes 5 tundi tööd.
Aitäh.
Vasta
#2

Selle trimmeri puhul pole vaja põdeda. Mul küll 52 kuubikune vist juba 4 aastat olnud. 130 euri eest asja küll ja veel. Iga aasta lasen läbi mingi 5- 6 paagitäit. Joudu nii palju et jõhvi asemele võib keti panna.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#3

Mul selline 
https://www.clientisking.eu/vosaloikur-t...echt-154-0
Sellega miski 50+ha läbi nühkinud metsas taimi välja niites ja väga ok. Ise suutsin veovõlli ja siduritrummli pooleaastaga ära nudida, aga see puhtalt enda viga sest niitsin kolmikuga noori puid ka  Big Grin . Aga võll ja sidurikorv kokku maksid miski 25-30€
Vasta
#4

(26-06-2018, 08:15 AM)kalju1 Kirjutas:  Hecht mootorsaagidest on juba kirjutatud.
Kas kellelgi on kogemusi/soovitusi Hecht trimmerite kohta jagada?
Huvitavd just odavama otsa asjad, näit. HECHT 135 BTS Suve jooksul kokku umbes 5 tundi tööd.
Aitäh.

Kunagi ostsin stokkerist 1000 eeguga sarnase, tööd sain teha esimene suvi max 1 tund( rohkem polnud vaja )  järgmine suvi enam teda keegi käima ei saanud, seisab siiani, nats juppe on selleajaga taaskasutusse läinud.  Praegu kasutan stanley 2,5 kw käivitub ja töötab ideaalselt. Mu mini naise jaoks nats raske on a paar tundi jutti ikka jaksab Smile  Eelmine nädal nägin bauhofis sama asja, soodukas oli 150.-
Tänapäeval tähtis märkida, töötab ka selle uue välismaa bensiiniga.
Vasta
#5

(26-06-2018, 10:36 AM)Inri Kirjutas:  Mul selline 
https://www.clientisking.eu/vosaloikur-t...echt-154-0
Sellega miski 50+ha läbi nühkinud metsas taimi välja niites ja väga ok. Ise suutsin veovõlli ja siduritrummli pooleaastaga ära nudida, aga see puhtalt enda viga sest niitsin kolmikuga noori puid ka  Big Grin . Aga võll ja sidurikorv kokku maksid miski 25-30€
Huvi pärast urgitseks kuidas Hechti võsakas ka vastu pidanud on? Kas ikka veel rivis või läks sulamina kodumaale tagasi?
Vasta
#6

Ma küsiks, et kuidas ta käes on? Jäik või vedel? Minu no-name sajaeurone viiekümnekuubikune töötab vist juba viiendat aastat normaalselt, aga alumiiniumtorud on muutnud vedelaks ja metsa all muutub trimmer banaaniks. Kui hecht püsiks järgmised aastad koos, siis võiks ju ligi võtta - leiba ta mulle ei teeni.
Vasta
#7

(09-10-2020, 22:43 PM)Meelis2 Kirjutas:  
(26-06-2018, 10:36 AM)Inri Kirjutas:  Mul selline 
https://www.clientisking.eu/vosaloikur-t...echt-154-0
Sellega miski 50+ha läbi nühkinud metsas taimi välja niites ja väga ok. Ise suutsin veovõlli ja siduritrummli pooleaastaga ära nudida, aga see puhtalt enda viga sest niitsin kolmikuga noori puid ka  Big Grin . Aga võll ja sidurikorv kokku maksid miski 25-30€
Huvi pärast urgitseks kuidas Hechti võsakas ka vastu pidanud on? Kas ikka veel rivis või läks sulamina kodumaale tagasi?
Minu oma on ülihästi vastu pidanud. ÜKS viga tekkis: käepideme kinnitusplaat läks pooleks. Alumiiniumvalu ja jube nõrk. Praegu kiht kummi vahel ja tööd saab teha. Kaasas olnud odava trimmipea lasin kivisse tükkideks ja praegu on oluliselt suurem ja tummisem kasutusel. Superkäivituja, talv otsa püsti seinanaal ja kevadel esimesest matsust käib. Jõudu on mehemoodi, lõikab võsakettaga, kolmnurgaga kui jämeda jõhviga. Lõpuks olen isegi odavtraksidega sinasõbraks saanud, lõputuid tööpäevi võsa lõhkudes ei teeks aga oma metsas hobikorras tunni-paari kaupa küll-ja-enamgi. Ksf!Inri kombel kolmnurgaga puid pole lõhkuud, lihtsam on kõvasulam otsa keerata. Neid ostsin Hansapostist mingi peotäie olematu raha eest.
Vasta
#8

(26-06-2018, 10:36 AM)Inri Kirjutas:  Mul selline 
https://www.clientisking.eu/vosaloikur-t...echt-154-0
Sellega miski 50+ha läbi nühkinud metsas taimi välja niites ja väga ok. Ise suutsin veovõlli ja siduritrummli pooleaastaga ära nudida, aga see puhtalt enda viga sest niitsin kolmikuga noori puid ka  Big Grin . Aga võll ja sidurikorv kokku maksid miski 25-30€
Plaanisin Husqvarna soetada aga hinnad on karmid ja siis jäi silma sama isend..
Üldiselt plaanis täpselt sama töö jaoks nagu sul ning ka mulle meeldib noori puid kolmnurgaga retsida Big Grin

Muid probleeme ei ole esinenud? 
Eriti huvitaks käepideme kinnitus, kuna minu stigal juba kolmas kinnitus katki läinud.
Vasta
#9

(17-10-2020, 17:17 PM)Xtreme Kirjutas:  
(26-06-2018, 10:36 AM)Inri Kirjutas:  Mul selline 
https://www.clientisking.eu/vosaloikur-t...echt-154-0
Sellega miski 50+ha läbi nühkinud metsas taimi välja niites ja väga ok. Ise suutsin veovõlli ja siduritrummli pooleaastaga ära nudida, aga see puhtalt enda viga sest niitsin kolmikuga noori puid ka  Big Grin . Aga võll ja sidurikorv kokku maksid miski 25-30€
Plaanisin Husqvarna soetada aga hinnad on karmid ja siis jäi silma sama isend..
Üldiselt plaanis täpselt sama töö jaoks nagu sul ning ka mulle meeldib noori puid kolmnurgaga retsida Big Grin

Muid probleeme ei ole esinenud? 
Eriti huvitaks käepideme kinnitus, kuna minu stigal juba kolmas kinnitus katki läinud.
Vastasin ju - nõrk, läks kiiresti katki! Aga see on ka ainus häda olnud. 
Tulin just maalt, ei taibanud juppi kaasa võtta aga võiks proovida 3D printimist või hoopis klotsis freesimist. Miskine silumiini-laadne ollus ja kokkuhoiuks veel ka "tühi". Aga kolmnurgaga puude retsimisel ei ole mingit mõtet, "odavam" on võsatera panna. Mida pole, on võsatera kaitse ehk  selels osa son puudujääke küll, peab lahtise teraga tegema. Samas paljud profid just nii tahaks teha aga RMK ja ka eraomanike nõue on tööohutuslikult kaitse peab küljes olema. Selle raha eest aga on masinat teistelegi jagada! Oli võimalus naabrimehe Stihl 410C'ga võrrelda ja suures piires seda hinnavahet hobikasutuses küll väärt pole! 
[Pilt: ACtC-3cGVjHMF4P3TqCaX38BX0gKtZFTla0nbgm4...authuser=0]
Vasta
#10

Selge pilt.

Mis materjalist see kinnitus muidu on? Ning pildi pealt tundub nagu mingisugune kiirkinnitus olema? 
Võsakettaga ei ole otstarbekas kuna seal muud jama päris palju mida võsakettaga suht jama nüsida.
Vasta
#11

(17-10-2020, 22:28 PM)Xtreme Kirjutas:  Selge pilt.

Mis materjalist see kinnitus muidu on? Ning pildi pealt tundub nagu mingisugune kiirkinnitus olema? 
Võsakettaga ei ole otstarbekas kuna seal muud jama päris palju mida võsakettaga suht jama nüsida.
Käepideme kinnitusega pole rohkem probleeme olnud, kui see samune kiirkinnitus, mis suutis pooleks minna (see punane plastik keeleke kinnituse peal). Kinnitus ise miski alumiini laadne, keerasin poldi korralikult kinni ja kestab. Nüüd olen sellega ainult rohtu niitnud (suvel miski pool tunnikest igapäevaselt) ja pole eriti nagu probleeme olnud.
Vasta
#12

Sai siitsamast foorumist ksf isandpaugu käest ostetud seesamune 63 kuubine hecht ja nüüd 3 täistööpäeva on temaga tööd saanud teha ehk pisut üle 5 l kütet läbi põletatud. Jõudu on, käimasaamiseks tõmbamine on üks asi aga keerulisem asi on tooreklapiga mängimine, liiguta seda kinni, kolmveerandkinni ja veerandkinni ja lahti asendi vahel vastavalt mootori soojenemisele, siis saab käima. Meenutab vanu häid vene auto aegu, nt mosse käivitamist.
Mis selle ajaga juhtunud :

  1. teisel tööpäeval keeldus töötamast suretusnupp
  2. teise päeval lõpuks oli kadunud parema käepideme toruotsa kattev kummi? kork, ju jäi viljapuude all turnides mingi oksa taha ja tõmbas välja vms
  3. esimesel päeval jõhvi vahetamise järel esimese tugevama niidukaarega lendas laiali trimmipea ja kadus ära vedru, ju ei saanud korralikult kinni litsutud need klõkatsid. Sai ajutiselt asendatud vanast väikese stihli trimmipeast võetud vedruga, mida pikemaks tuli venitada.
  4. Traksid on tõesti viletsad, selga ajada ja seljast saada on halva liikuvusega liigestega ülikeeruline, reguleerimine on ka nagu on, vasaku kaenla alt pigistavad valusalt, miski regull ei aita.
Sellega seoses küsimused suurele ringile:
  1.  Mis firma trimmipea sinna otsa istub (mul ainult stihlid seni ja nende omad on peenkeermega) ja milline on parim neist?
  2. Millised on parimad traksid raskele trimmerile, mis firma esinduspoodi suunduda? (Minu vanad stihli traksid on kergema versiooni omad ja omadega läbi, rihmad mitu korda lapitud, kokku õmmeldud läbikulunud kohtadest.)
Vasta
#13

kas 4takti võsalõikajal ka mingi eelis on või pigem ikka 2 takti, kui pöörded mängus? Rolleyes
Vasta
#14

(26-06-2018, 10:36 AM)Inri Kirjutas:  Mul selline 
https://www.clientisking.eu/vosaloikur-t...echt-154-0
Sellega miski 50+ha läbi nühkinud metsas taimi välja niites ja väga ok. Ise suutsin veovõlli ja siduritrummli pooleaastaga ära nudida, aga see puhtalt enda viga sest niitsin kolmikuga noori puid ka  Big Grin . Aga võll ja sidurikorv kokku maksid miski 25-30€
Kes üldse hechti varuosasi müüb? Vaja ühele el.genekale starteri nööripooli.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta
#15

(03-06-2022, 08:41 AM)diselist Kirjutas:  
(26-06-2018, 10:36 AM)Inri Kirjutas:  Mul selline 
https://www.clientisking.eu/vosaloikur-t...echt-154-0
Sellega miski 50+ha läbi nühkinud metsas taimi välja niites ja väga ok. Ise suutsin veovõlli ja siduritrummli pooleaastaga ära nudida, aga see puhtalt enda viga sest niitsin kolmikuga noori puid ka  Big Grin . Aga võll ja sidurikorv kokku maksid miski 25-30€
Kes üldse hechti varuosasi müüb? Vaja ühele el.genekale starteri nööripooli.
Mul sama ülalviidatud CiK'ga positiivsed kogemused lehepuhuri mittegarantiiliste varuosade tarnega pakiautomaati.
Vasta
#16

(03-06-2022, 07:42 AM)pannkook Kirjutas:  kas 4takti võsalõikajal ka mingi eelis on või pigem ikka 2 takti, kui pöörded mängus? Rolleyes
vaiksem, ei vingu ja saab nt mesilasi ärritamata mesilas niita ning toimib ka madalamatel pööretel.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne