Töölaud
#1

Kustkohast olete tellinud omale töölaua garaazi? Vanu vene omasid ei taha, mul üks on olemas , kuid selle restaureerimine võtaks omajagu raha ning sahtlid tal ka ei jookse rullikute peal.

Näiteks välimuselt ja hinnalt sobiks midagi sellist:

https://www.alibaba.com/product-detail/W...3caafIPdif

Kui kellelgi on midagi sellist soetatud, siis kuidas olete rahul kvaliteediga.
Vasta
#2

Ma arvan, et siin foorumis enamus mehi on oma lauad ise teinud (või kuskilt sobiva saanud)
Et veneaegsel laual sahtlid ei käi, on pseudoprobleem (ise ei pea hakkama rullikuid tegema, kaubandusest saab sobilikke kuul-siine osta)
Nii mõnigi oleks veneaegse raske lauaga rahul (hea kruustangide vahel midagi vemmeldada, ei liigu eest ära)
Vajadused ja võimalused on väga erinevad, kõik oleneb mis töid töökojas tehakse. Sellest ka töökoja sisseseade valik.
Kui nüüd raha rohkem kui viitsimist nokitseda, võib pilgu ka peale visata riistamarketi valikule.
Vasta
#3

Poodides on taolised lauad jah ulmekallid

https://www.ajtooted.ee/ladu-ja-toostus/...d=27045639

Ja taolisele lauale pidi ise diagonaalid juurde keevitama et ei kõiguks. Siin midagi odavamat aga isiklikku kogemust ei ole:

http://laomaailm.ee/laosisustus/tookoja-...-toolauad/
Vasta
#4

Ma tegin endale töölaua suure freespingi töölauast , vist on mõõdud 1.0m x1.2m  Big Grin Jalas alla ja volaa, liigutamisega on pisut keeruline kaalub üle 1.5 tonni ja isegi rocklaga on väga keeruline liigutada.

Ma soovitan sul silmad lahti hoida ja otsida sahlibokse ja siis keevita ise korralik laua konstruktsioon kokku

Ise ostsin eelmine aasta hunniku kasutatud sahtlibokse (3 sahtlit) ja tegin nendest garaazi seinakapi-sahtitega, vist on kokku 45'sahtlit  Big Grin
Vasta
#5

(08-08-2018, 10:34 AM)raulp Kirjutas:  Kustkohast olete tellinud omale töölaua garaazi? Vanu vene omasid ei taha, mul üks on olemas , kuid selle restaureerimine võtaks omajagu raha ning sahtlid tal ka ei jookse rullikute peal.

Näiteks välimuselt ja hinnalt sobiks midagi sellist:

https://www.alibaba.com/product-detail/W...3caafIPdif

Kui kellelgi on midagi sellist soetatud, siis kuidas olete rahul kvaliteediga.

Kui hullus seisus see vene töölaud siis on, et nõnda palju raha peab sisse panema, et isu ära kaob?
Muidugi neid nõukaaegseid laudu on seinast seina ka ja mõnda ehk ei tasugi panustada.
Siiski enamuses just otsitakse neid taga ja hinnadki suht krõbedad. Samas on nad tummisest materjalist ja ega metalli ostmine ja isetegeminegi oluliselt odavam ei tule.
Sellel Alibaba laual võivad ju sahtlid rullikutel joosta. Aga sahtlimaterjal 0,8mm autoplekist ja lauaplaatki eriti tummisem ei ole, 1,5mm. Mina sellise asja peale ei julgeks hooga istudagi. Võibolla, nagu eespool kasutajal kogemus oli, tuleb diagonaalid tugevduseks panna.
Mis töö tegemisest saab sellise pleki peal juttu olla, auto istet polsterdada võibolla küll.
Samas töölaua plaat ei peagi hirmus paks olema, kui selle all on puidust plaat. Osadel hiinakatel aga seda ei ole, vaid ongi põõnadel.
Endal näiteks selline 1600mm pikkusega nõukaaja laud. Vasakul pöördsahtlid, paremal tavasahtlid 2mm materjalist. Lauaplaat 10mm. Minu arust täitsa kasutatav ja tarbitav asi. 
   

Pooleldi pisikeseks töölauaks saab kohandada ka sellise omaaegse pingitöölise kapi. Tõsi, enamuses nad roostetavad selle aja peale ja vajaks liivapritsi ja värvi. Ise ei viitsinud nõnda kaugele minna ja ega see omadusi ei muuda ka.
Aga tänu kitsastele pöördsahtlitele mahutab see kapp ikka täitsa hästi.
   

Mitte, et ma otseselt tänapäeva asjade vastu oleks. Aga paraku odavama otsa asjadega saab kaasa tõdemuse, et midagi nagu on ja midagi nagu ei ole ka. Ja ega siis selle hiina laua tugevdaminegi ja pärast jälle ilusaks värviminegi võtab oma aja ja raha.
Börsis kunagi oli müüa unistuste töölaud:
https://www.kuldnebors.ee/search/ehitus/...uage_id=et
Tookord pidasin kalliks, aga nende sahtlite arvu ja tummisuse juures oli ikka odav. Seda enam, et ei ole ka harv, et pisikese mõne sahtlilise vene töölaua eest küsitakse juba 200.-
Paraku jäin kokutama ja seni kui kindel tahe tuli, läinud ta oligi.
Sõbralt sõbrale poodides on vahel olnud isegi 2000mm pikkusega kartoteegikappe. Mingid vanemad Soome tootja omad, sahtlid korralikult paksust plekist, laagritel. Ilmselt saaks ka sellest miskit ehk kohandada. Hindki oli söödav, mäletamist mööda 70.- ringis.
Vasta
#6

Mul on see laud:

https://www.kuldnebors.ee/search/tooriis...%C3%B6laud

Sellel on sahtlid igavesed kolakad ja kehvalt liiguvad. Sinu laud tundub täitsa asjalik ja selline kõlbaks endalegi. 

See unistuste töölaud oleks ideaalne.

Internetipoodidest saadavad on paraku jah väga õblukesed ning hinda osatakse ikka küsida.
Vasta
#7

Minul on ka sama laud ja mulle see tegelikult täitsa meeldib. Piisavalt suur ja tugev ning korrastatud kujul ei riiva silma ka. Aga neid sahtleid sarjaksin ise ka. Kas on keegi sellisel laual sahtlid laagrite vms. peale pannud? Ise panin laagri sahtli taha, ülemisse nurka, aga selle efekt on väikene. Nüüd tuli mõte vähe ulatuslikum tuuning teha.
Vasta
#8

Ma plätserdan mingi aja tagant siinid tavotiga kokku, siis käivad sahtlid täitsa normaalselt.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#9

Tegin ka raskestikäivad sahtlisiinid vene töölaual Litol 24 kokku. Nüüd peab kogu väest tirima ja tulevad siis aegluubis järgi. Pole veel tühjaks ladunud ja puhtaks nühkinud. Litoli eriti ei lahusta miski.
Viljandis müüakse 30 euroga metallist Spa riidekappe. Mõõt 30x50 cm, kõrgus 2 meetri ringis. Panin kahelepoole töötoa ust ja ühe treipingile.
Vasta
#10

(09-08-2018, 20:41 PM)pen.skar Kirjutas:  Ära aja udu, viplälla. Tegin ka raskestikäivad sahtlisiinid vene töölaual Litol 201 kokku. Nüüd peab kogu väest tirima ja tulevad siis aegluubis järgi. Pole veel tühjaks ladunud ja puhtaks nühkinud. Litoli eriti ei lahusta miski.

Kasuta normaalset tavotti.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#11

(09-08-2018, 20:41 PM)pen.skar Kirjutas:  Tegin ka raskestikäivad sahtlisiinid vene töölaual Litol 201 kokku.

Lihtsalt vigade korrektsioon. Litol on 24. Циатим (Tsiatim) on 201.
Kummagi spetsifikatsioonis pole, et on spetsiaalne sahtlimääre. Smile

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#12

Ma määrisin ka tavotiga need siinid üle, et lahti saada sellest läbilõikavast kriipivast häälest, mis metall-metallil libisemisel tekkis. 

Kuna need vanad vene lauad on head , siis huvitav oleks teada, kuidas neil seal tänapäevasemad töölauad välja näevad.
Vasta
#13

Jäi silma selline töölaud, 120.- ei ole ahnelt küsitud ka.
Kel huvi, uurib ise edasi:
https://www.okidoki.ee/item/toolaud-metallist/7870223/
   
Vasta
#14

Mul on ka üks veel alles. Kindel võtja Big Grin  kaasfoorumlane osutus jälle kord mitte nii kindlaks võtjaks....

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#15

(10-08-2018, 09:39 AM)raulp Kirjutas:  Kuna need vanad vene lauad on head , siis huvitav oleks teada, kuidas neil seal tänapäevasemad töölauad välja näevad.

Kasutasin natuke google translate abi ja leidsin siis tänapäevasemad vene lauad. Hinnad tunduvad täitsa mõistlikud, iseasi palju transport toll jne hinna üles viib. Hiinakatest tummisemad, plekk 1-2 mm ja niipalju, kui ma  vene keelest aru sain, siis pealmist plaati saab isegi kuni 10 mm valida. 

http://verstaki.com/price-list/
Vasta
#16

(09-08-2018, 12:38 PM)viplala Kirjutas:  Ma plätserdan mingi aja tagant siinid tavotiga kokku, siis käivad sahtlid täitsa normaalselt.

Mul EPT töölaud. Tegin selle siinid ka tavotiga (just vanaaegse punakas-pruunika tavotiga, mitte Litoliga) kokku. Ränka träni täis laotud sahtlid tulevad lahti nagu laagritel. Tavotiga määritud sahtlid on olnud kasutuses nii -20 kui +30 kraadiga, ei ole kinni kleepinud kunagi. Minu arust EPT töölauast midagi paremat välja mõelda on keeruline. Piisavalt raske, tugev ning samas kompaktne, ei pane tervet tuba täis.
Vasta
#17

0,8x1,2 m tahvel 30mm (taaskasutuse) veekindla pealisega vineeri, 100x100mm prussi 3m, peenemaid prusse sületäis, 90x6mm puidukruvid. Ehituspoest plastkastid, mis lippidest  siinidel jooksevad ja ongi töölaud olemas. Kõikumise vastu on vineerist tagasein, või lihtsamal juhul diagonaal. Eelarve kümmekond €.

Kannatab ka pisemad keevitused ära teha, ilma süttimata.  Eeliseks on võimalus kruviga detaile fikseerida, suvaliselt auke puurida kinnitusteks vms. Ja kui vaja teisaldada, siis kruvid lahti ja olemas..
Üks seisab mul juba mitmes aasta õues, ilma meelevallas, talvel  lükkad luuaga lume maha, muul ajal teevad vihm ja tuul puhastustööd. muutuseid pole täheldanud.
Vasta
#18

Kui otsitakse lauda näiteks taolisse garaazi:
[Pilt: garage-which-custom-cabinetry-is-right-for-your.jpg]
Siis prussidest ja vineerist saab laua teha küll aga peab korraliku tulemuse nimel vaeva nägema ja palju aega kulutama ja sellise garaazi omaniku aeg on kallis  Big Grin
Vasta
#19

(13-08-2018, 19:41 PM)Marko Kirjutas:  Mul on ka üks veel alles. 

Laud leidis omale uue kodu.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#20

Kel veel töölauda vaja, siis jäi silma selline kuulutus:
http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=8&t=75290
Ise ei ole müügiga seotud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne