Vingu- ja muud andurid ning süsteemid
#1

Ma tahaks tegelt ka nendest vinguanduritest hirmsasti vinguda Smile
 Kas kuskil eraldi teemat pole vingu- ja suitsuanduritest?
 Meie riigis on paraku nii, et trahvi saab inimene, kes selle ilma põhjuseta kilgi kombel piuksuva s.tanikerdise vihaga laest alla on rebinud ja prügikasti visanud, mitte see mingi riigikogulase või tema sõbra maaletoojavirma, kes selle pasa talle müünud on.
 Ma olen neid ostnud überbutiik Tamrexist ja mujaltki, mitte ükski pole usaldust äratanud ja töökindlust üles näidanud. Ühe suutis 9 V "Krona" poolenisti üles sulatada, mis on kahtlemata plastmassitööstuse tase omaette.
 Töökindlamad on need kaabli otsas istuvad süsteeemi ühendatud andurid, aga omal mul tares sellist süsteemi pole. Garages on, aga suitsust ja vingust võiks ju tares ka aimu saada...
 Seega- kiruge ja kiitke oma andureid.
 See on seoses vinguanduri kohustuslikuks muutumisega mingit küttevõimalust omavas elamises kohe algavast aastast ju täiesti aktuaalne teema Smile
Vasta
#2

Ühe mitte keeruka vinguanduri baasil:
Olin tööl, proua helistas, et vinguandur piuksub vahel ja displeil on 97. Jõuan koju, vaatan andurit, itsitan ja keeran anduri “jalad allapoole”, ehk kella 12-e asemel 6-ele. Info displeil muutus korraga 97-st Lb-ks. Lb = Low battery = tühi patarei. Tuli meelde seoses lausega “kahekohaline number displeil”

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#3

(25-12-2019, 11:46 AM)vant Kirjutas:  Ma tahaks tegelt ka nendest vinguanduritest hirmsasti vinguda Smile
 Kas kuskil eraldi teemat pole vingu- ja suitsuanduritest?
 Meie riigis on paraku nii, et trahvi saab inimene, kes selle ilma põhjuseta kilgi kombel piuksuva s.tanikerdise vihaga laest alla on rebinud ja prügikasti visanud, mitte see mingi riigikogulase või tema sõbra maaletoojavirma, kes selle pasa talle müünud on.
 Ma olen neid ostnud überbutiik Tamrexist ja mujaltki, mitte ükski pole usaldust äratanud ja töökindlust üles näidanud. Ühe suutis 9 V "Krona" poolenisti üles sulatada, mis on kahtlemata plastmassitööstuse tase omaette.
 Töökindlamad on need kaabli otsas istuvad süsteeemi ühendatud andurid, aga omal mul tares sellist süsteemi pole. Garages on, aga suitsust ja vingust võiks ju tares ka aimu saada...
 Seega- kiruge ja kiitke oma andureid.
 See on seoses vinguanduri kohustuslikuks muutumisega mingit küttevõimalust omavas elamises kohe algavast aastast ju täiesti aktuaalne teema Smile

vinguandur on hädavajalik gaasiküttes ja need kodanikud kes pole kütmisega kokku puutunud ja ei oska siibrit õigel ajal kinni panna.
suitsuandur,aga peaks olema vähemalt igas magamistoas sõltumata küttekehade olemasolust.ka elektriseadeldis võib kärssama minna ja suitsuandur annab suitsust siis märku kui veel võimalik midagi päästa või evakueerida.mõni aasta tagasi vasalemmas süttis eramaja ja süttis siis kui pererahvas oli pealinnas sisseoste tegemas ja põleng algas seinakontaktist kuhu oli ühendatud mikrouun mis oli ootereziimis ja voolu tarvitas mõni watt led displei mis näitab kella.maja võeti vundamendini maha ja kindlustus tegi uue maja vundamendile asemele.
Vasta
#4

(28-12-2019, 14:29 PM)muska71 Kirjutas:  
(25-12-2019, 11:46 AM)vant Kirjutas:  Ma tahaks tegelt ka nendest vinguanduritest hirmsasti vinguda Smile
 Kas kuskil eraldi teemat pole vingu- ja suitsuanduritest?
 Meie riigis on paraku nii, et trahvi saab inimene, kes selle ilma põhjuseta kilgi kombel piuksuva s.tanikerdise vihaga laest alla on rebinud ja prügikasti visanud, mitte see mingi riigikogulase või tema sõbra maaletoojavirma, kes selle pasa talle müünud on.
 Ma olen neid ostnud überbutiik Tamrexist ja mujaltki, mitte ükski pole usaldust äratanud ja töökindlust üles näidanud. Ühe suutis 9 V "Krona" poolenisti üles sulatada, mis on kahtlemata plastmassitööstuse tase omaette.
 Töökindlamad on need kaabli otsas istuvad süsteeemi ühendatud andurid, aga omal mul tares sellist süsteemi pole. Garages on, aga suitsust ja vingust võiks ju tares ka aimu saada...
 Seega- kiruge ja kiitke oma andureid.
 See on seoses vinguanduri kohustuslikuks muutumisega mingit küttevõimalust omavas elamises kohe algavast aastast ju täiesti aktuaalne teema Smile

vinguandur on hädavajalik gaasiküttes ja need kodanikud kes pole kütmisega kokku puutunud ja ei oska siibrit õigel ajal kinni panna.
suitsuandur,aga peaks olema vähemalt igas magamistoas sõltumata küttekehade olemasolust.ka elektriseadeldis võib kärssama minna ja suitsuandur annab suitsust siis märku kui veel võimalik midagi päästa või evakueerida.mõni aasta tagasi vasalemmas süttis eramaja ja süttis siis kui pererahvas oli pealinnas sisseoste tegemas ja põleng algas seinakontaktist kuhu oli ühendatud mikrouun mis oli ootereziimis ja voolu tarvitas mõni watt led displei mis näitab kella.maja võeti vundamendini maha ja kindlustus tegi uue maja vundamendile asemele.
Ma saan väga hästi aru, mis on mille jaoks. Näiteid oskan ka otsida. Ma rääkisin sellest, et keegi oskab äkki mainida mõnd tootjat või edasimüüjat soovitada, kes normaalset andurit toodab või müüb.
Vasta
#5

Olen massiliselt neid hiinast tellinud kodustele, sugulastele, töökaaslastele, sõpradele ja muule rahvale. Umbestäpselt SELLINE.
Analoogset asjandust müüb Tamrex, ainult oma logoga. Alguses, kui ma hiinlasi veel väga hästi ei tundnud, saigi sealt võetud. Läbi ajaloo on tuksi läinud kaks Tamrexi oma (vahetati garantiikorras välja) ja kaks hiinast tulnut. Neid ei vaheta keegi välja, aga kuna esemed maksavad ka oluliselt vähem, pole kahju kah. Kogusummas umbes 50 tk.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#6

Jõulud läbi .Vingu(andurite) teemad ehk mujal. Big Grin
Vasta
#7

(28-12-2019, 18:34 PM)cesium Kirjutas:  Einoh, selmet tuletõrjest küsida
...

Ehk oskab austet ksf! siis suunata mõne asise tõrjuja manu, kes oskaks sisulist nõu anda? Minu kohatud on rääkinud üldist juttu, mida ma isegi tean.

Eriti toredad on Nublupakkujad. Räägivad ikka sellest, kuidas naaber saab vaatama tulla, mida see andur tegelikult lärmab... Nii mõnelegi noorele ja innukale tuleb suure üllatusena, et minu lähim naaber, kes päevasel ajal kodus on, elab 4 km kaugusel ja vajab liikumiseks ratastooli.
Vasta
#8

Endise turvaärikana julgen pakkuda et kui vajate omale mingit signalisatsioonisüsteemi/valvesüsteemi/ ohutussüsteemi/kaugjuhtimissüsteemi pöörduge otse oma murega mõne turvatehnika maaletooja poole. Väga head seadmed ja konsultatsioonid saab Paradoxist, Valvetehnikast jne. Kõik tavakasutuse turvatehnika seadmed on tegelikult äärmiselt töökindlad, väga pikaealised( olen näinud oma silmaga töötamas veel lampidel baseeruvat valvekeskust) ja ka hind on profiseadmete puhul mõistlik(hinna ajab kirveks paigaldus ja seda eriti läbi juhtivate turvafirmade kelle tehnikutel pole tavaliselt isegi kvalifikatsioonieksamit tehtud). Lisaks saab enamusi süsteeme panna tööle kahesuunaliselt, analüütiliselt või üle interneti.
Ei tee mingit reklaami kellegile.
Samas julgen tunnistada et panime korra kolleegide palvel ühte restorani üles paberil väga heade näitajatega aga odava Hiina videosüsteemi. Meil õnnestus see tööle saada, saada ka pilt omaniku arvutisse ja siis me põgenesime ilma pakutud õhtusöögita enne kui see jaburdus otsad annab Big Grin
Vasta
#9

(28-12-2019, 18:27 PM)linnuke Kirjutas:  Jõulud läbi .Vingu(andurite) teemad ehk mujal. Big Grin
Mõistlik ja poolitasin jõulu-teema: tuleohutusega seonduv on loodetavasti igal ajal aktuaalne!

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#10

(28-12-2019, 18:21 PM)Wiki432 Kirjutas:  Olen massiliselt neid hiinast tellinud kodustele, sugulastele, töökaaslastele, sõpradele ja muule rahvale. Umbestäpselt SELLINE.
Analoogset asjandust müüb Tamrex, ainult oma logoga. Alguses, kui ma hiinlasi veel väga hästi ei tundnud, saigi sealt võetud.

Ehk siis Su viitest saan aru, et ka meil müüdavad on "sama liini pealt" ning alist nende tellimine ei ole lihtsalt pseudo-turvatunde tekitamine? Ma pole kah (veel) alist selliseid asju tellida tihanud, aga võtan nüüd õige mõned... ?

kusagil vääritute küsimuste all on vist teemat käsitletud, aga mis andurid ja mis ruumides nüüd siis olema peavad ning mis ruumidesse ja mida on mõistlik paigaldada?
Sh kas kütmata hoonetes / ruumides, mida aeg-ajalt köetakse (kõrvalhooned, maakodu) hakkab nendega madala temperatuuri või kiirete kõikumiste tõttu ka "nalja saama"? Leili- ja niisked ruumid: vist siiski mitte? Smile
(kuigi tsentraalse vendiga maja "niisked ruumid" on üldiselt tegelikult kuivemad, kui ventilatsioonita hoonete "kuivad ruumid"...)

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#11

Võibolla olen ülekohtune, aga kehv kogemus oli Eestis toodetud Tesatek 8280-ga https://becky.ee/toode/tule-ja-keskkonna...aasiandur/
Aasta aega toimetas ja andis õiget häiret paar korda, kui ahi keeldus tõmbamast ja suitsu ja vingu sisse ajas. 
Siis sai patareo tühjaks ja pärast selle vahetust mitte üks piuks ega tuluke enam.
Mingi garantii võibolla isegi oleks kehtinud, aga kes see viitsib, kui tsekki alles ei ole.
Vasta
#12

Enamikes tubades on mul laes kombineeritud andurid (vingu-ja suitsuandur koos) kuna on olemas ka küttekolle, mis võib vingugaasi tekitada, ainult ühes toas on eraldi vinguandur ja eraldi suitsuandur ja see on lihtsalt seetõttu, et suitsuandur oli juba olemas ja kombineeritust odavam oli osta vinguandur juurde.
Tormake vinguandurit ostma seniks kuni selle hinnaga veel  saab: https://www.decora.ee/17831-vinguandur-optiline-tesatek
Kui optiline suitsuandur kipub tolmu, veeauru jms-ga valehäireid andma, siis küsige hästivarustatud poodidest ioon-suitsuandurit, äkki on parem.
Seda vananenud arusaama "erinevalt suitsuandurist tuleb vingugaasiandur kinnistada ruumi seinale, umbes 0,5-1,5 meetri kõrgusele põrandast. Kogenud spetsialistid soovitavad paigaldada anduri n-ö hingamiskõrgusele ehk elutoas tasemele, kus on inimese nägu diivanil istudes, magamistoas umbes padjakõrgusele."  ei tasu väga tõsiselt võtta, pange ikka lakke, vingugaas EI OLE õhust raskem.
Vasta
#13

kui vingu ja suitsuandur on 2 ühes, siis kuhu see paigaldatase? Poole peale? et kui tuba on ülaltpoolt suitsu täis, siis käivitub või kui ving on alt üles tõusnud poole peale, siis hakkab andur tööle? Minuteada pannakse suitsuandur lakke ja vinguandur magamiskõrgusele. Üks ülalviidatud aliexpressi andur mul on, kuskilt espakist pärit, aga sealne paigaldusjuhis soovitas selle lakke kerida(?) ja samas kui mõjutada seda kinnise siibriga või suitsuga, siis displei peal number ei muutu. patareid on paari aastaga tühjaks saanud, sellepeale hakkas lärmama küll ja testinupp ka töötab.

Või olen valesti aru saanud ja co on kergem kui õhk?
Vasta
#14

(30-12-2019, 22:39 PM)taavi Kirjutas:  Või olen valesti aru saanud ja co on kergem kui õhk?

Oled valesti aru saanud või vananenud arusaamade põhjal aru saanud. Smile

Kiire kõne Tartu ülikooli teadlastele kinnitab, et keemias pole toimunud läbimurret. Fakt on, et vingugaasi molekulaarmass on 28,01 g/mol, kuiva õhu oma 28,9g/mol.
...arvatakse, et vingugaas on õhust raskem seetõttu, et minevikus on palju vingugaasimürgitusi ette tulnud magades. “Selle järgi ehk arvatigi, et vingugaas on raskem ja koguneb toas alla....

Vasta
#15

jep, tunnistan viga, andur tasuks paigutada lakke

https://paasteliit.ee/blog/2019/04/29/vi...teeritult/

hääd vana lõppu ja testime rakettidega siis homme seda andurit  Wink
Vasta
#16

(30-12-2019, 22:03 PM)13piisab Kirjutas:  
(28-12-2019, 18:21 PM)Wiki432 Kirjutas:  Olen massiliselt neid hiinast tellinud kodustele, sugulastele, töökaaslastele, sõpradele ja muule rahvale. Umbestäpselt SELLINE.
Analoogset asjandust müüb Tamrex, ainult oma logoga. Alguses, kui ma hiinlasi veel väga hästi ei tundnud, saigi sealt võetud.

Ehk siis Su viitest saan aru, et ka meil müüdavad on "sama liini pealt" ning alist nende tellimine ei ole lihtsalt pseudo-turvatunde tekitamine? Ma pole kah (veel) alist selliseid asju tellida tihanud, aga võtan nüüd õige mõned... ?
Tundub küll, et samad. Piilusin kunagi ka karule kõhtu. Komponente eraldi küll ei võrdlenud, aga üldpilt on analoogne. Hiinlastel on samasse korpusesse nüüd ka teistmoodi sisu saada, toiteks mitte enam 3x1,5v AA element, vaid üks  9v "krona" tüüpi patarei. Üks on olemas, aga täpsemalt testimata. Auto summuti taga läheb alarmi küll, aga mõõduka vinguga toas ei ole tulemusi profikaga võrdlenud. Kuna ei ole aega, kuna ei ole kaasas ja enamasti ei ole vingu.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#17

(30-12-2019, 22:31 PM)veix__ Kirjutas:  ...Seda vananenud arusaama ...

(30-12-2019, 22:45 PM)veix__ Kirjutas:  Oled valesti aru saanud või vananenud arusaamade põhjal aru saanud...
   
Sa ikka raiud oma... kui keegi vale paigutuse pärast ära lõppeb, kas vastutust võtad? 
Las kõigepealt saavad teadlased omavahel kokkuleppele, siis võib propageerida.
Aga ega sina juba ei loobu...
Vasta
#18

(31-12-2019, 00:15 AM)motamees Kirjutas:  Las kõigepealt saavad teadlased omavahel kokkuleppele, siis võib propageerida.
Aga ega sina juba ei loobu...
Kui viidatud artiklit loed, leiad sellesama tsiteeritud põhikoolifüüsika-selgituse plus katse-viite. Seega lihtne rakenduslik küsimus, mis ei vaja teadustöid - selle anduri õige koht ei ole põranda lähedal.

lisa leiab soovi korral netiotsinguga - kuna madalale paigaldamine on ka mujal levinud müüt, siis kaasates otsifraasi sõna "müüt" ja lugedes neid allikaid, kus see sõna ka sees on:
https://www.google.com/search?q=carbon+m...ation+myth

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#19

mulle tundub nii, et ving võib tekkida kuumas ahjus näiteks siibri varase sulgemisega ja siis on ta mõistagi toaõhust soojem ja läeb kõigepealt otsejoones lae alla. kui maha jahtub, küll allapoole ka tuleb.
aga tekkida võib ta ka oluliselt väiksema kuumaga. näituseks lendab säde kuskile prigusse, kuhu hapnik hästi ligi ei saa ja hõõgub seal ja muudkui toodab vingu. mingi soe sees on muidugi aga ilmselt oluliselt madalam kuuma ahjuga võrreldes ja see võib küll lae alla ronimise asemel madalamal koha sisse võtta.
Vasta
#20

Kui eelnevat põhjalikult loed, siis peaks välja lugema, et vingugaas on õhust kergem. Nii et isegi kui vingugaas on sama temperatuuriga mis ümbritsev õhk, tõuseb see ülespoole. Või millise "valemi" põhjal sa arvad 28,01 olema suurema kui 28,9? Rolleyes
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne