Vingu- ja muud andurid ning süsteemid
#61

püstlõõriga ahjul saab viimasest tõusulõõrist soe üles tõusta ja lahkuda mujalt mitte.
Vasta
#62

Mul selline häda, et umbes 2 tundi peale ahju, pliidi kütmist hakkab andur tööle. Olen selle käuksujaga nii harjunud et magades ei kuulegi teda. Kui juhtun kaua  arvuti taga olema ja hakkab pihta, siis nupust saab vaigistada, punas valguse vilkuma panna. Oleks vaja piesopiiksuja tooni muuta, ärkaksin kohe. Mäletan et 70-tel trammikolin ja TY 16 kohin üsna varsti minu und barakis ei seganud. Tarvitses harva võõras TY 22 või helikopter öösel tulla, olin kohe jalul. Vist ei ole neid piiksujaid eri toonis saada?
Vasta
#63

Sa peaksid ikkagi põhjusega tegelema. Kui see andur korras on ja lahti läheb, siis on millegi tase paigast ära ja see ei pruugi su tervisele hea olla. Ehk peaks siibrit siiski hiljem kinni panema? Ja teistpidi, kui sind see ei koti, siis võta paterei lahti ja ongi vaikus.
Vasta
#64

Siibri saab alati ju veidi lahti jätta, ei lähe ahi sellest nüüd külmemaks.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#65

(16-02-2021, 12:18 PM)Walter Kirjutas:  Siibri saab alati ju veidi lahti jätta, ei lähe ahi sellest nüüd külmemaks.
Oleneb siibrist, ainult kahe asendiga pöördsiibriga see teostatav ei ole.
Probleeemi enda kohapealt, et värske vingumürgituse juhtum eile Narvas näitab, et leige suhtumine vingugaasi olemasollu võib väga kurvalt lõppeda.
Vasta
#66

Nagu ma eespool kirjutasin, siis mul oli sama probleem. Lahendasin selle nii, et ahju siibri sulgen nüüd alles 2 tundi pärast viimase tuki põlemist ja ahjuukse sulgemist. Enam pole vinguandur karjuma hakanud. Siibri panen peale ukse sulgemist kuskil kolmveerandi peale. Poolteist tundi polnud piisav aeg, vahest hakkas karjuma, siis pikendasingi aega 2 tunni peale. Mul taimer pandud 2h peale, kui see piiksuma hakkab, siis sulgen siibri täielikult.
Vasta
#67

kui ahjus puhastusavasi pole ei saa ka puhastada ja vfõib edukalt lõõrides olev tahm vinduda.
Vasta
#68

kui siiber on füüsiliselt ligipääsetav, siis võiks augud sisse puurida.
no nii 10 prossa pindalast.
siis võib muretult kinni lükata kui muidugi korstnas vähegi tõmmet on.
Vasta
#69

(16-02-2021, 14:41 PM)diesel Kirjutas:  kui siiber on füüsiliselt ligipääsetav, siis võiks augud sisse puurida.
no nii 10 prossa pindalast.
siis võib muretult kinni lükata kui muidugi korstnas vähegi tõmmet on.
lükandsiibrid(liugsiibrid) käivad kõik välja kui oskad võtta.
Vasta
#70

no ei käi kõik ilma lammutama kohe mitte.
Vasta
#71

(16-02-2021, 15:13 PM)diesel Kirjutas:  no ei käi kõik ilma lammutama kohe mitte.
siibri laba ühel küljel väike muhk so käepideme vastasotsal.tõmbad siibri lahti ja poole peal olen pannud plekiriba või laua noa vahele ja hooga tõmbad ja lups peos.need tartu valumehaanika siibrid millel malm laba ja plekist raam,nendega saab nii.enne kui toimetama hakkad astu poest läbi ja takseeri siibrit,siis näed mis kus ja kuidas.
Vasta
#72

Paljudel ahjudel polegi siibrit, asi see siis siibrit veidi lahti jätta.
Võrreldes eluküünla väärtusega on väike soojakadu lausa olematu.
Vasta
#73

mul endal näiteks on siibritel nurgad maha lõigatud enne paika müürimist.
Vasta
#74

Uue ahjuga ehitati sisse ka mingi auguke, kuskohast pidi siibrist mööda ving minema, Minu teada tänapäeval ei tohigi täiskinnist ahju ehitada, kas tehakse siibrile nika naka või auguke lõõri sisse, mis läheb siibrist mööda. Endal vinganduri häire 35 ühiku peale regullitud ja on ikka tööle ka läinud. Nüüd teen nii, et peale tukkide hõõgumist luuk kinni ja tund hiljem kinni, kui varem panen saan anduri häiresse, kuigi on see auguke tehtud. Vanematega on probleeme, kuna nemad eluaeg maal nii kütnud ja mingi asi piniseb peale siibri kinnipanekut, siis see ju häirib. Õnneks olen selgitustööd teinud ja hakkavad asjast aru saama. Ega see ving ikka naljaasi pole .
Vasta
#75

siibril peab olema jah vinguava,lisaks ei tohi ka sellist liugsiibrit paigaldada millel laba välja ei käi.
Vasta
#76

See siibri saagimise ja augu teema on ca. 2 lk. tagasi juba arutlusel olnud.
Vasta
#77

Usaldan oma 32 kilost koera. Kui välisust õhtul lukku pole keernud, marsib varsti sisse ja tuulutab esimest korda, sest uksi kinni tõmmata ta veel ei oska. Käuksuja ei häiri teda, miski muu vahest kella kolme paiku sunnib teda mind äratama. Juhatan, jätan õue, ühtlasi tuulutatud. Siiber on jah pööratav, ju vahest saab liiga vara suletud. Tõmbel on ka tuntav vahe- kas ilm on alla nulli või üle väljas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne