KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

(03-10-2023, 18:37 PM)aavu Kirjutas:  Tehisintellekt ehk AI või kuidas veel seda kutsutakse.
Sellest on vihjeid küll aga kusagilt ei saa teada mis asi see on, kus ta asub ja kas teda karta ka tuleb? Võibolla peaks tegema eraldi teema? Minusuguste harimiseks? On see tehisaju ainult ükskeelne või saab igast keelest aru? Kuidas lihtinimene tema ära tunneb ja suhelda saab.
Neid on erinevaid variante. Igal oma erinev ülesanne. Põhimõtteliselt millegi robotiseerimine on juba iseenesest natuke AI. Aga isemõtleja, kes/mis ka vastu oskab suhelda võid leida ka esimesest ettejuhtuvast iseteenindusest. Just suhtlesin Elisa omaga. Olin vist raske partner talle oma soovide esitamisel. Igatahes alatasa vastas, et ''vabandust, ma ei saanud sellest aru''.


Neid on veel aga üks edasiarendatuim ja promotuim on aga ilmselt ChatGPT: https://chat.openai.com/auth/login?next=...render-sha

Seda olen ka korra huvi pärast torkimas käinud. Tookord jäi ta vastamisega jänni väites, et on päringutega üle koormatud. Rohkem pole viitsinud jamada. Eelistan ikka elus inimesi ja näost näkku suhtlemist. Või noh, foorum on ka ok aga (loodetavasti) siin ikkagi ka elus rahvas koos.
Vasta

(03-10-2023, 20:07 PM)Aare72 Kirjutas:  
(03-10-2023, 18:37 PM)aavu Kirjutas:  Tehisintellekt ehk AI või kuidas veel seda kutsutakse.
...
... Olin vist raske partner talle oma soovide esitamisel. Igatahes alatasa vastas, et ''vabandust, ma ei saanud sellest aru''.

... Tookord jäi ta vastamisega jänni väites, et on päringutega üle koormatud. ...
Täna esmakordselt tegin päringu Bingi AI'le. Põhjuseks, et kuugel ei andnud vastust lihtsale küsimusele: Millal tegutses kirjastuse "Statistika" Eesti osakond? Vastuseks sain, et ei leidnud aga kui mõtlesite Eesti Statistikaameti bla-bla-bla ...
Vasta

(03-10-2023, 19:21 PM)tõnn Kirjutas:  1999a põrnikal on juhipoolne ratas all viltu.
Amort on kõver kuna põkkus veoautoga.
Rehv käib vastu amorti.

Vahetaks selle kõveriku Golf 4 oma vastu, välimuselt tundub olema samasugune.

Tööd tuleb alustada kojameeste eemaldamisega kuna seal all on peidus tugilaager.

Töö seiskus kuna ei saanud käändmiku küljest veovõlli lahti, puudub selline imelik padrunvõti.

Mis võtmega veovõlli mutter lahti käib?
No aga proovi sinna otsa panna nt kuuskant padrun... või oli mul kaksteistkant padrun, millega ma selle lahti keerasin... Igaljuhul oli see padrun mul täiesti riiulis olemas, millega see lahti sai väänatud Golf 4 küljest. Ehk, et sai ilma mingisuguse spetsvõtmeta. Äkki oligi 12 kant padrun ja suurus 30.
Vasta

Kuuskandid kahjuks ei sobi jah või mulle kuuluvad ei sobinud. Mutril on küll kante rohkem, 12 võib olla küll.

Aga mina tänan ette ja homme proovin poest leida sellist.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Oleks tarvis 18 plekist kapile paigaldada joonisel toodud lukk (Tüüpiline garderoobi kapi lahendus, kus lingi saab suletud asendis fikseerida tabalukuga). Nüüd mure selles, et tuleks teha ukse plekist läbi selline auk. Või noh... 18 auku. Auk pole ilmselgetel põhjustel ümmargune. Mis võiksid olla mõistlikud lahendused?

[Pilt: yAwrPHc.jpg]

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta

(03-10-2023, 23:38 PM)ratsoup Kirjutas:  Oleks tarvis 18 plekist kapile paigaldada joonisel toodud lukk (Tüüpiline garderoobi kapi lahendus, kus lingi saab suletud asendis fikseerida tabalukuga). Nüüd mure selles, et tuleks teha ukse plekist läbi selline auk. Või noh... 18 auku. Auk pole ilmselgetel põhjustel ümmargune. Mis võiksid olla mõistlikud lahendused?

[Pilt: yAwrPHc.jpg]

Uks on juba värvitud ja uuesti värvima ei hakka?


Võtad laiaja tugeva (mäkaiveri) teibi, joonistad sinna peale milline auk peab olema ja siis puurid ning viimistled otsfreesiga.

Teip kaitseb värvi ja on sablooni asemel.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

18 auku on tõsine uuristamine käsitsi. Kui kalliks läheks mõne metallitööd oskava mehe käest poldiga tõmmatava templi ja matriitsi tellimine? Sellega oleks lihtne: poldiauk läbi ja edasi on vaid poldi kinnikeeramise vaev. Lõige tuleb nii puhas, kui täpne on lõikepaarSmile

Kas ümmargune ava korralikult kinni tõmmatud mutriga lukku paigal hoida ei suuda? Kahepoolsest teibist seib alla haaret parandama.
Vasta

Tõsine uuristamine? Plekist garderoobi kapile?  Big Grin See pole ju kümne-millimeetrine teras!
16.0 puuriga ava tegemine ja seejärel viiliga ava kummastki  servast ühe millimeetri eemaldamine on vanaisade kombel ühe augu vormistamisel viie-seitsme minuti küsimus. Paar tundi nokitsemist ei tee tervisele mitte kuidagi paha.
Ma ikka imestan aeg-ajalt selle tänapäevase õpitud abituse üle. Päris tõsiselt! Ju siis loodetakse, et klahvide klõbistamine füüsilise töö kuidagi asendab  Big Grin
Vasta

Tabalukuga kapiukse lukustamine ei tundu just kõige parema ideena.

Mõni normaalne pood saaks pakkuda peavõtmesüsteemiga lukukomplekti ja need pole väga kallid.


Kui viilid nürid ja üldse ei viitsi siis võid puurida augu ja neetida sinna külge sellise alusplaadi:
[Pilt: 8755_2305_furniture-lock_mooblilukk_kalu...335840.jpg]

https://www.lukuexpert.ee/et/mooblilukud...55328.html

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

No kuidas võtta. Kas klaas on pool tühi või pool täis. Mina vaatan seda ikka sellest otsast, et jah, alati võib garaažis põlve otsas midagi ära pusida kodus kootud meetoditega. Kui aga on projektil juba teatud skaala siis võiks ju natuke avaramalt mõelda mis oleks kavalam lahendus - siit ka küsimuse püstitus. Mina pole õppinud lukksepp, käingi siin foorumis rohkem tarkust ammutamas ja olen väga tänulik kui teised targemad jagavad. Smile

Peavõtmesüsteemi vihje on hea. Uurin mis võimalused on. Siiski probleem jääb samaks, sest ka nendel lukkudel on sarnane lõigatud servadega ringi ava. Sellesse jõuga kinni keeramisse ma väga ei usu. Pika peale logiseb liikuma ikka. Ehk võtmega lahendus on ses osas tõesti parem, et võtmest nii kõvasti ei jaksa kangutada kui "lingist".

Kapid juba värvitud, uuesti ei taha värvida. Templi ja matriisi tellida pole nagu kellegi käest kahjuks. Ja ilmselt läheb selle jaoks natuke kalliks.

Neediga see fiksaatorplaat sisse poole on isegi ehk hea lahendus.

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta

"double d punch set" pane google otsingusse.
Tuleb välja selliseid asju nagu siin: https://www.lockpicks.com/double-d-punch...-assa.html
augu pead ikkagi ette puurima aga viilimisest pääsed.

Ma teeks päringu ka kohalikesse metalli/lukuasutusse ja/või üritaks selle ülaltoodud vidina kuidagi eestikeelde panna ja uuesti otsida.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

Kui neid on vaja teha 18 tk ja tulevikus ikkagi 100 tk ei lisandu, siis ma ilmselt joonistaks sablooniga selle augu sinna õige kohapeale. Puuriks sealt maksimaalse augu läbi, mingi koonuspuuri vms kättesaadava asjaga.
Ja siis laseks dremeliga augu õigeks. 30 000 pööret ja teemant/karbiid ots vms, peaks õhukest plekki üsna kergelt võtma.

Lukksepp ma pole ja võin anda kogemata hoopis lolli nõu. Aga auke meeldib garaazi all puurida küll siia ja sinna.
Vasta

Omast kogemusest ja praktilises näitest võin öelda, et kui see auk on ümmargune siis saab tervet lukku pesas ringi keerata kruvikeerajaga, kuid ovaalse augu puhul saab võtta lukust kinni näpitsatega ja lahti saab nad mõlemad, erilist ajavahet seal ei ole.

Puuri auk ja pane see lukk sinna mingi liimi või auto kere-hermeetikuga kinni ja asi korras.

Puuri asemel võid ka kasutada freesi.

Et asi ilus ja kindel saaks siis võta kaks vineeri tükki, aseta mõlemale poole ust ja tõmba kinni pitskruvidega.

Läbi vineeri freesides ei kahjusta sa ust ja auk jääb ilus.

Sama vineeri kasutad kõikidel ustel ja augud jäävad samadesse kohtadesse.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Võta 50.-€ näppu, too oma 18 ust Viljandisse ja niikaua, kui meisterdan, võid need paar tundi lossimägedes jalutada.
Ilus sügis on  Smile

https://youtu.be/Jzrt_v3_1JY?si=heMUZHzCTnnvVwC2
Vasta

Lühike jutt lühidalt - oskab keegi soovitada mingit liimi, millega kummist tossutald kinni liimida nii, et ta pidama ka jääks?

Lühike jutt pikalt - leidsin kapist vanad tossud, mis on muidu täiesti korras ja jube mõnusad kanda. Kappi sai nad kunagi aga pandud selle tõttu, et kummist tald tuli ülejäänud põhja küljest kohati lahti. Proovisin toona ja proovisin ka nüüd erinevate liimidega kokku panna, kuid kestab vahemikus 2 tundi kuni 2 nädalat ja on uuesti lahti. Sellised ajavahemikud ei ole eriti meelepärased, unistan mingisugusest pikemast variandist. Ehk oskab keegi head nõu anda?

Asun Tartus või Rakveres juhul kui keegi oskab pädevat kingseppa soovitada, kes ta püsivalt kinni liimib.
Vasta

Selle liimiga nüüd selline lugu et: esmalt oleks hea teada kas see tald on kindlalt liimist lahti või materjal purunenud ehk tald jagunenud kaheks. Osad materjalid pole liimides liidetavad, purunevad liim liite kõrvalt. Liimid uuesti ja puruneb uuesti kõrvalt jne.jne.jne.
Variant on ka et oled liiminud erinevate liimidega ja peale purunemist liimid korralikult eelnevast liimist puhastamata pindasid.
 Kui materjalid liimitavad ja pinnad puhtad, siis Köratac C13 peaks küll sellise asja kinni saama. Kontakt liim ja liide jääb elastne. Kotakt liim aga soovib rahulikult reageerida õhuniiskusega 24h pressi all. Iseasi kas majanduslikult kogu sellel jandil mõtet. Samas kui jalad nõuavad mugavat jalanõud siis jah Smile
Vasta

Soovitan antud juhul Kiilto Masa kasutada.
Vasta

Üks vajalik Austria nn Kuldses Börsis müüdav asi vajab soetamist. Müüja on aga mulle liiga kirju taustaga (rumeenlane Austrias, Leedu arveldusarvega) ja ma ei taha mitmesajaeurost loteriipiletit osta. Kas on mulle kui ostjale mingeid lisagarantiisid andvat maksemeetodit?

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Ma ei ole küll ise pidanud seda varianti proovima, kuid PayPal peaks olema selline maksmisviis, mis ostjal vajadusel/kahtlusel raha tagasi saada võimaldab.
Maksnud küll olen PayPaliga, kuid just seda raha tagasisaamise varianti pole pidanud proovima.
Vasta

PayPal on kõige levinum vast jah. Aga ka seal ei ole kaitse alati tagatud. Tasub enne tingimustesse süveneda, aga mu meelest on nii, et seal on ostja kaitsete osas erinevusi, olenevalt sellest kas Sa maksad PayPaliga kusagil ebay laadses kohas (ebay on seejuures ainult vahendaja ostja ja müüja vahel), maksad kusagil veebipoes kes päriselt ise tegeleb kauba müügiga või siis hoopis teed makse otse kellegi teise inimese PayPali kontole. Viimasel juhul on kaitse kindlasti vähem tagatud, sest maksel puudub otsene seos konkreetse ostutehinguga. Neljas variant on veel see, kus müüja saadab ostjale "nõude" mingile kindlale summale, mille ostja omalt poolt kinnitab. Aga seda varianti pole ma ise väga ammu juba kasutanud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 5 külali(st)ne