Mida uut Järva-Jaani vanaautode varjupaigas?

Kuna nii palju aega ikka pole leidunud, et kodukat kohendada, siis siinkohal mõned põnevamad ettevõtmised läinud nädala jooksul.
Läinud pühapäevasest kahest reisist Tallinna tegin eelmises postituses juba juttu. Esmaspäeval käis varjupaigas üks soliidne vanapapi, kes oli nähtu üle märgatavalt õnnelik ja pidas vajalikuks seda ka ütlema tulla. Mul oli terveks õhtuks mõtlemisainet tema ütluse peale: "Kas te, mehed, ise ka aru olete saanud, millega te hakkama olete saanud?" Ja mõttearendus kulges ikka ja jälle selle raja peale, kus meid aeg-ajalt hurjutatakse vana tehnika kokku kogumise üle, kus ta niikuinii ükskord mullaks saab ... Neljapäeval külastas varjupaika Tšehhi saatkonna majandusminister hr Novy abikaasaga, kes tundsid erilist huvi trammi ja trolli vastu. Eile oli meeldiv kohtumine kaasfoorumlase Silluga, kes tutvustas varjupaika oma vene foorumikaaslasele Rjazanist, kelle erilise huvi orbiidiks oli T-100 (Joss). Tänase päeva tegi aga tüki rõõmsamaks kaasfoorumlane smolin, kes annetas endisaegse lastekäru.(Kui mälu ei peta, siis kutsuti seda vanasti vist "Pobedaks") Nädalasse mahtus veel ühe prantsuse pere, kahe soomlaste grupi ja mitme kodumaise grupi külaskäik, rääkimata üksikkülastajatest. See kõik on väga tore, aga suur hirm on, et kas jõuame valmis oma järgmise ettevõtmisega - kinomuuseumi avamisega 22.septembril?!
Vasta

Tõesti tore,warsti juba kolletsioon 200 täis.Ja müts maha Tuve ja Ivar 73 ees.Aga mingil ajal peaks ka nende isenditega sääl ka midagi ette võtma.Ei saa ju neid seal vihmas ja tuules lihtsalt mädaneda lasta+ weel kaagid kes lihtsalt lõhkumas  ja vargil käivad.Ja loodan ,et mõtlen valesti,mul jäänud selline tunne ,et rõhk kokkusaadud uunikumidel arvul..Aga ,mis edasi??Kunagi alguses oli ju´kena idee igale autole panna juurde kiri tema senisest eluloost.Seda aga pole senini.Ma senini JJ toetaja aga lihtsalt kahju hakkab neist autodest seal kenas koha.
Vasta

PETSS Kirjutas:Tõesti tore,warsti juba kolletsioon 200 täis.Ja müts maha Tuve ja Ivar 73 ees.Aga mingil ajal peaks ka nende isenditega sääl ka midagi ette võtma.Ei saa ju neid seal vihmas ja tuules lihtsalt mädaneda lasta+ weel kaagid kes lihtsalt lõhkumas  ja vargil käivad.Ja loodan ,et mõtlen valesti,mul jäänud selline tunne ,et rõhk kokkusaadud uunikumidel arvul..Aga ,mis edasi??Kunagi alguses oli ju´kena idee igale autole panna juurde kiri tema senisest eluloost.Seda aga pole senini.Ma senini JJ  toetaja aga lihtsalt kahju hakkab neist autodest seal kenas koha.

Olen PETSS`i osade arvamusavaldustega nõus, kuid mitte kõigiga.
Olen jätkuvalt arvamusel, et neil isenditel, mis peavad Järva-Jaanis vihmas ja tuules omi vanaduspäevi veetma, on siin märksa parem olla, kui metallijahuna suures hunnikus. Muuseumitöö põhimõtteid eiramata võime eksponeerida isendeid just sellises seisundis, kuidas need oleme saanud. Õige nimetus oleks siis tulmenäitus.
Isendite arv pole eesmärgiks. Väidan, et juba ammu ei ole me ise eksponaate juurde käinud otsimas, vaid neid pakutakse meile pidevalt. (Kaasa arvatud tänuväärsed AMF`i päästeoperatsioonid) Kui ikka kodanik soovib siin näiteks oma isa mälestuseks tema sõidukit säilitada või firma oma töökojameeste tolleaegse tehnika ümberehituse rahvale vaatamiseks varjupaika tuua, siis ei ole meil midagi selle vastu. Hoiutingimustega ollakse tavaliselt juba varem tuttavad.
Lõhkumisi pole õnneks peale Ikarus 620 esiklaasi ette tulnud. Poiss, kes pahateoga hakkama sai, tunnistas ise üles. Tegu süüdimatu noormehega, kes endale oma tegudest aru ei suuda anda.
Eksponaatidele kirjete panemine on tõepoolest minu suure hõivatuse tõttu tegemata. Välja on mõeldud andmete alus, et kõigil oleks ühtne tekst. Küll aga osutus selle täitmine väga aeganõudvaks. Rõõmu teeb aga asjaolu, et kaasfoorumlased TAR ja mrali on lubanud meid selles ettevõtmises toetada ning varjupaiga perenaine Silva loodab need ka kevadel eksponaatidele kinnitada. Küll aga saavad lähiajal kirjed need isendid, mille soetamiseks AMF`is korjandused korraldatud. Suured tänud kris`ile nende koostamise eest!
Teen etteruttavalt ettepaneku, et võimalike kriitikanoolte kõrval palun esitage kohe ka kriitilisest seisust väljapääsu teed. Näiteks, kust leida vahendid projekti, materjalide ja töö teostaja tasumiseks võimaliku katusealuse ehitamisel. Kõik heatahtlikud ettepanekud on teretulnud!
Vasta

Ei, mina olen Tuvega täiesti nõus. Parem on ju käia Järva-Jaanis vaatamas neid, kus on palju koos masinaid. Mädanevad ju kõik, las siis olla just Järva-Jaani see koht kus nad on koos, mitte ei pea käima kuskil mujal Eesti servas mingit haruldust vaatamas ju. Eks igaüks teab omast käest, et aega pole nii palju üle vist meil mitte kellelgi. Ju ajapikku saab asi paremaks ( ei, praegu pole üldsegi halb ! Vastupidi) Mina olen sedameelt, et süües kasvab isu, nign tuleks olla õnnelik selle suure hulga rariteetsete masinate üle mis meil Automotofoorumlastel juba Järva Jaanis on Smile

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta

Senini JJ asja kambakesi toetatud ja seda kindlasti ka edaspidi.Aga mis oleks kui paneks mingi raha alla sellele,et vähemalt osa neist autodest saaks katuse alla..Mina nõus kohe annetama.See ,et terve varjupaik katuse alla saab polegi oluline.See praegune variant (kui mõningad isendid välja arwata,mis peaksid 100% katuse all seisma) tegelikult kõige inimsõbralikum.Ei taha ennast korrata aga see suvised varahommikud JJ tõeliselt meeldejäävad.
Vasta

PETSS Kirjutas:Senini JJ asja kambakesi toetatud ja seda kindlasti ka edaspidi.Aga mis oleks kui paneks mingi raha alla sellele,et vähemalt osa neist autodest saaks katuse alla..Mina nõus kohe annetama.See ,et terve varjupaik katuse alla saab polegi oluline.See praegune variant (kui mõningad isendid välja arwata,mis peaksid 100% katuse all seisma) tegelikult kõige inimsõbralikum.Ei taha ennast korrata aga  see suvised varahommikud JJ tõeliselt meeldejäävad.
Rolleyes
Kahekäega selle idee poolt ja rtaha kampaania peaks koha käima panema sest viivitused maksavad kroone!Kui nüüd käima pannna siis äkki juba kevadel võiks vundamendi nurgakivi asetust tähistada?
Wink vai8 mis enamus mõtleb?

Huvitab kõik mis müriseb ja liigub!
Vasta

Pigem tuleks hakata projekte kirjutama EL fondidest raha saamiseks ja hakkama otsima võimalusi omafinatseeringu leidmiseks. Korjanduse teel on suht raske ehitamiseks vajalikku summat kokku korjata. Kui keegi lugupeetud foorumalstest on varem EL fondidest raha saamiseks projekte kirjutanud, on ta lahkelt oodatud oma kogemusi jagama.

Pulmasõidud vana Volgaga, saunabussi ja RAF "Kutsikas" rent - www.suhtesepp.com
Vasta

Big Grin Ise ma kahjuks pole veel neid jõudnud kirjutada kuid tean juba niimõndagi nendest inimestest kes abistavad ja eesti poolset projekti ülevaatust teevad!
Kui mõni inimene siin tunneb et tahaks proovida sedab valdkonda siis annaksin hea meelega õpetaja kontaktid!Rolleyes
uurisin veits asja jua sain targemaks niipalju et selleks et kuskilt miski küsida peaks olema olemas hoone plaan ja mõni ehitaja pakkumine või kalkulatsioon et kes mis osa ja kui suures osas maksab ja teeb ning siis saab juba ka mingi rahastaja otsida!Rolleyes

Huvitab kõik mis müriseb ja liigub!
Vasta

Mõned pildid Varjupaiga eksponaadiks olevast kartautost:

http://varjupaik.jjts.ee/index.php?actio...n=1&ID=210

Muuseumipapa sõnul tehtud kuskil Vene tehases, kas keegi oskab pakkuda, kus? Jõuallikas sel 50 cm töömahuga, iste kuhugi kadunud.
Vasta

mrali Kirjutas:Mõned pildid Varjupaiga eksponaadiks olevast kartautost:

http://varjupaik.jjts.ee/index.php?actio...n=1&ID=210

Muuseumipapa sõnul tehtud kuskil Vene tehases, kas keegi oskab pakkuda, kus? Jõuallikas sel 50 cm töömahuga, iste kuhugi kadunud.

Kuna ise kardispordiga tegelenud, siis võin julgelt öelda, et neid tehti vägaväga paljudes tehastes ning niimoodi öelda, kus tehases täpselt, siis ei oska öeldagi. Ega vist kardi puhul tehas polegi nii oluline ?

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta

180. eksponaat on Hiiumaalt pärit kustutusauto Fargo D-500. Üks foorumlase fici pilt: http://www.zone.ee/ficc/masinad/hiiu.jpg
Vasta

Niisiis - tagasi jõutud kogumisreisilt Hiiumaalt. Kõigepealt suurimad tänud kaasfoorumlane Kelm`ile ja tema prouale ülima külalislahkuse, öömaja, hea sauna, hiiu õlle ja soolalestade eest! Samas ka annetuste: omapärase, Vjatka mootoriga jääpuuri, sõjaväegeneraatori, uue Gaz 66-e kummi ja majanumbrite eest!
Suured tänud Kärdla Linnavalitsusele Fargo tuletõrjeauto eest!
Aitäh kaasfoorumlane ints`ile Zil-157-e ninapleki eest!
Aitüma Vanale-Mardile Palade külast vana kinotehnika ning tundmatule traktorile kuulunud rattakrihvide eest!
Ole meheks, koolipapa Piibur, meie vastavatud kinomuuseumile annetatud vanade kinoplakatite eest, mille andsid üle Kurtna laadal, kui me end Hiiumaa poole seadsime!
Vasta

mrali Kirjutas:180. eksponaat on Hiiumaalt pärit kustutusauto Fargo D-500. Üks foorumlase fici pilt: http://www.zone.ee/ficc/masinad/hiiu.jpg
See on minu nooriku sugulase tehtud pilt.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

nublu tegutseb!



Vasta

Okei, paneme siis veel 2 pilti sellest masinast. Tehtud aasta 2005 suvel.
Tuletõrje tornist pilt
Ja tagant

Nagu Tuvelegi ütlesin, on masin seisnud enamus ajast seal samas 5 meetrit taga olevas garaazis. Lahingarvel pole juba tükk aega olnud, seega seisukord peaks hea olema, niimoodi selgus ka tuletõrjuja jutust Wink

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta

Näed siis, nägingi esmaspäeval Janu-Jukut mulle Käina poolt vastu sõitmas.
Tore, Et Fargo sai "õigesse" koju. Viimased 2 aastat (ilmselt ka kauem) on ta küll lageda taeva all seisnud... eks see ole märgata ka, mõned detailid (suunatuled ) on kannatada saanud...

EDIT: Lisan lingi hiiumaa.ee -lt
http://www.hiiumaa.ee/?idc=1011128100046711000
Vasta

Kas "Punasesse Raamatusse" kantud ВАЗ-2103'e olete leidnud?
Oleks täitsa pakkuda, aastast 1974, täiesti taastatav. ismed muide päris hästi säilinud. Sõitsin sellega ise mingi 4 aastat tagasi aga nüüd on masin seisnud umbes kolm aastat.
Vasta

grynno Kirjutas:Kas "Punasesse Raamatusse" kantud ВАЗ-2103'e olete leidnud?
Oleks täitsa pakkuda, aastast 1974, täiesti taastatav. ismed muide päris hästi säilinud. Sõitsin sellega ise mingi 4 aastat tagasi aga nüüd on masin seisnud umbes kolm aastat.

Lada kollektsioon on endiselt väga hädine, olemas on 01, loodetavasti täna õhtuks lisandub 02 ja loogilise järjekorrana võiks tõesti 03 lisanduda. Mis tähendab, et varjupaik on kindlasti huvitatud 03-st.

Pulmasõidud vana Volgaga, saunabussi ja RAF "Kutsikas" rent - www.suhtesepp.com
Vasta

kris Kirjutas:Lada kollektsioon on endiselt väga hädine, olemas on 01...

Vahest Vaz 2101-te ei ole veel,on olemas Vaz 21011 ja Vaz 21063.
Vähemalt siin nimekirjas puudub:http://varjupaik.jjts.ee/index.php?actio...&order=asc

1985 Lada 1300 SL
Vasta

100% 01-te tõesti ei ole, samas on praegusel hetkel utoopiline unistada kõikidest ladadaest, kus oleks esindatud kõik keremudelid erinevate mootoritega, 01le lisaks 011 ja 013 jne.

02 peaks momendil teel olema varjupaika, vähemalt Randverest asus truult teele.

Pulmasõidud vana Volgaga, saunabussi ja RAF "Kutsikas" rent - www.suhtesepp.com
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne